CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: sue07

Terbongkar juga yang terselindung... kisah kami sekeluarga

sambungan lg hehehehe

mekya posted on 5-12-2014 08:51 AM
paretns mek duk ipoh.

smlm abah mek baru balik taiping pi berubat. kena pi 3 hari, harini & eso ...

dok ipoh.. ipoh... sapo eh ado... pacit tu sapo namo eh.. lupo..
nanti la tgk blk kot simpan no org ipoh...

pi tepeng belah mana? mmmm.. nanti la tgk kot ada sapo lagi belah perak..
yg dekat... kami pon arini nk blk perak... tp jauh ler dr ipoh...

jahat sunguh manusia ni kan, x sedar ka dia bahawa allah itu yg lebih berkuasa dari segala2 nya? dan pasti hukuman allah adalah sesuatu yang pasti..............

sue07 posted on 4-12-2014 02:37 PM
boleh kongsikan....

sama cam perawat 2 yg rawat ayah sue tu. tekan kat ibu jari tangan tu. huhu ...

mula2 teman kawan je
dia nak buang saka bidan yg follow org rumah dia
x jahat pun saka tu...sebab perawat tu ckp kalau nak nanti bole pandai membidankan org
tp dia tegas kata xnak

so time2 sesi buang tu
perawat pandang wife sama saya
dia kata ada something yg dia nampak bila tgk kami berdua
katanya ada org kenakan sihir pembenci ni
kat saya

pastu mula la sesi soal jawab
last2 kompem sebab ustaz tu kata
bila dekat mmg selalu gaduh tp bila jauh rindu gila2

pastu dia minta izin picit jari wife
picit sikit wife punya jerit macam histeria
kata dia lg
wife kena santau makan ni....
maybe la kot sebab wife masuk2 keje dah ast manager sedangkan org lama x naik2

mula la sesi merawat kami
dia bagi minum air daun je
(daun nama dah lupa)
start kul 2 pagi bergilir masuk toilet muntah sama wife
sampai azan

badan mmg lembik la
sebab dah x larat
dari muntah biasa sampai ke muntah itam..kuning...ijo last2 kuar lendir
yg org rumah pula siap ada ketul2 daging + darah segar

esoknya ke rumah ustaz tu lagi
dia kata
yg last lendir tu bisa dia
yg wife plak daging2 tu la ramuan santau

so sekarang Alhamdulillah...dah xde masalah lg

Clover_Hill posted on 4-12-2014 02:40 PM
Acu mu cerita gak leenaz pengalaman tu skit
leh gak jadik santapan kami semua..

dah reply kat sini cerita tu

presiden?
saya bukan presiden....
kena tanya kaka @twin

leenaz posted on 5-12-2014 10:33 AM
dah reply kat sini cerita tu

presiden?

oit inche leenaz....

bestfren hang mana pi x nampak?
gila mendap umah bestfren hang...

Follow Us
leenaz posted on 5-12-2014 10:31 AM
mula2 teman kawan je
x jahat pun saka tu...seba ...

kat mane tempat ustaz tu

sue07 posted on 4-12-2014 01:30 PM
Kisah Aku.

Dulu sebelum aku kahwin, aku pernah 2x mimpikan ular hitam nak patuk aku, tapi dalam m ...

Nauzubillah..sedih sha membacanya, sabar yer sue.

yang mendengki tu, doakan semoga dia insaf. Sue usaha lagi untuk peroleh zuriat k. Sha yakin Sue mampu insyAllah.
Alhamdulillah Sue dah berumahtangga. mcm Sha..wallahualam..ada juga bercouple tp asik putus n still single till now..InsyaAllah..

Mimpi ular mmg sesuatu yg tidak elok. Sha juga pernah mimpi ular hitam besar lilit Sha. Sha selalu mimpi org tolak Sha dr atas bukit n org bg baby kat Sha. Tp Sha tak pikir bukan2, ada pernah pegi berubat..ustaz tu kata tak der paper. +ve...

Amalkan makanan sunnah (kurma) dan make sure di rumah ada air zam zam.

Teruskan update k...Sha akan parking setiap pagi utk menunggu update..

Semoga cepat sembuh pada yg sedang bertarung dengan santau2 ni.. Memang kite sentiase dikelilingi dengan org yg dengki..

Nak cerita jugak pasal ayah saya.. Die dulu keje.. Memamg cepat naik pangkat.. Jadinya mungkin ade yg xpuas ati dengan ayah.. Die antanya santau dalam botol la..  Masa tu tempat kitorg musim ujan.. Jadinya ade atap yg tercabut.. Nak ganti atap tu.. Terjumpa botol atas bumbung.. Tapi dalam masa yg sama ayah memang kerap mc.. Sebab badan sakit2.. Terutama tangan die.. Da pergi jumpa doc.. Cakap semua ok je.. Kitorg  naik heran.. Sebab ayah orangnye jenis aktif.. Susah sakit.. Last2 ayah resign.. Ayah pon sihat.. Dalam botol tu ade minyak, kayu ape nta n botol tu ditutup dgn kain kuning... Sesuatu sangat..
Xtau mane pergi da botol tu.. Sebab da lama berlaku.

Sekarang ayah meniaga kecil2an..
Ramaila tanya ayah.. Mintak kebenaran nak meniaga jugak sebelah gerai ayah.. Ayah kate boleh nak meniaga.. Tapi jauh sikitla.. Xmau dekat2... Sebab dulu tempat ayah meniaga ni.. Xde orang pon yg meniaga.. Bile nampak ayah meniaga n ramai orang.. Sibuk masing2 nak menjual jugak... Tapi last2 xde pon orang meniaga dekat gerai ayah.. Ayah pon teruskan meniaga macam biasa...
Bila 1 hari... Ayah meniaga ade sekumpulan lalat yg sangaatttttttt banyak datang tempat ayah.. Ayah jadi pelik.. Sebab gerai ayah tu xdekat dengan tong sampah ape pon... Ayah baca ayat pendinding... Xlama lalat tu ilang...

Dalam masa yg sama.. Mak saya sakit kaki.. Biasela orang tua.. Ayah anta mak pergi uma jiran.. Jiran ni tukang urut.. Sambil mak diurut.. Ayah borak dengan suami si tukang urut ni.. Borak punya borak.. Tetiba pakcik (sisuami tukang urut) ni cakap.. Ayah kena ati2.. Sebab ade orang niat xbaik nak anta dekat ayah...pastu die cakapla.. Pasal lalat tu.. Ayah pon terkejut.. Macam mana die tau kan..sebab ayah xcite dekat sape2.. Family je tau... Mungkin pakcik tu scan.. Sebab masa die cakap pasal lalat tu.. Mata die pejam sekejap..lepas ni xtaula sape yg nak menghantar lagi.. Harap sangat mak n ayah saye sentiase dilindungi perkara2 jahat.. N hasad dengki manusia.. Sedih pulak tetibe..

Huhu... Sorry TT..kite menumpang benang awak...

Last edited by lady_bonia on 5-12-2014 02:09 PM

kalu perawat guna telur dan pecahkan telur tu depan kita..keluar pelbagai benda dari telur tu..boleh caya x?

halimi78 posted on 5-12-2014 11:20 AM
oit inche leenaz....

bestfren hang mana pi x nampak?

ha tu la
susah dah nak nampak dia online skrg ni

Jagendas posted on 5-12-2014 11:27 AM
kat mane tempat ustaz tu

markas PGA cheras

lady_bonia posted on 5-12-2014 02:06 PM
Semoga cepat sembuh pada yg sedang bertarung dengan santau2 ni.. Memang kite sentiase dikelilingi de ...

Melayu sama melayu kalo meniaga pon gini la.. ape salahnya berpegang pada rezeki tu dtg dari Allah.. sama-sama berniaga..x usah la takut customer lari lah, rugi lah etc..

kadang-kadang heran btul ngn org2 yang dengki bab meniaga ni.. tak takut balasan Allah ye.. ape dpt? Cuma kepuasan sementara aje..

semoga TT dan family cepat sembuh dan Allah permudahkan segalanya..
penah gak mimpi ular hitam masuk rumah tapi suami halau keluar.. sekali je tu mimpi.. harap2 tak ada pe..

ayah pun meniaga.. jual nasi lemak.. mula-mula meniaga okay.. lepas tu mak dan ayah sakit-sakit... selalu la tak meniaga... bila berubat ada perawat cakap orang tanam sesuatu kat tempat meniaga.. dengki sebab ramai datang beli.. Alhamdulillah sekarang dah beransur-ansur okay..

CikYaw posted on 5-12-2014 04:02 PM
Melayu sama melayu kalo meniaga pon gini la.. ape salahnya berpegang pada rezeki tu dtg dari Allah ...

Bukan ayah takot Customer lari.. Ke ape ke... Dulu ada jek orang berniaga sbelah gerai ayah.. Die tengok ayah baik sangat ke ape.. Die da bukak2 gerai.. Die boleh tinggal gerai die.. Suruh ayah tengok2 kan.. Bukan pergi kejap tau.. Lama.. Stail ape  nak berniaga camtu? Tinggal2 gerai.. Last2 ayah cakap dengan die.. Nak berniaga wat cara meniaga.. Ni main2 tinggal gitu.. So.. Solution nye..  Nak berniaga.. Jauh skit.. Ayah xnak tanggung ape2 risiko.. Kalau ade yg tinggal2 gerai.. Bisnes anda.. Anda tanggung sendiri..

lady_bonia posted on 5-12-2014 04:48 PM
Bukan ayah takot Customer lari.. Ke ape ke... Dulu ada jek orang berniaga sbelah gerai ayah.. Die  ...

Aik..pelik tol..nak meniaga tapi soh orang lain jage kan..hehehe..

leenaz posted on 5-12-2014 10:31 AM
mula2 teman kawan je
x jahat pun saka tu...seba ...

Asal nye nk meneman kawan rupe2nye leenaz pun kena sekali..aduhai.. dari cerita perit naw nak membuang segale menda tu.. aduhh..bistu leenaz selame duduk kat rumah ngn wife selalu gaduh la ye..

leenaz posted on 5-12-2014 03:35 PM
ha tu la
susah dah nak nampak dia online skrg ni

aiseh... wa da la x brp rajin nk on9...

zaman moden sekarang pun masih ada yang jahil agama Islam minta pertolongan daripada setan untuk memuaskan kehendak hati yang hitam dan jahat. Sabarla tt dan rakan2 lain yang terkena buatan orang ni. Arwah abah saya pun jenuh berubat kami anak beranak ke mana saje dengar tempat berubat arwah akan pergi. Tapi x jugak pulih abang saya sampaila abang kandung saya menghilang hampir 14 tahun lamanya. Tak tahula masih hidup atau mati.

Jagendas posted on 4-12-2014 02:36 PM
risiko sbenarnye perempuan mengandung duk sorg2
lagi satu org tua2 ckp badan perempuan mengandung n ...

waahh.. yeke.. itu aku baru tau..maybe sebab bby dlm perut kot yg wangi..masa aku pregnant aku penah duk sorang2 kat umah masa laki aku outstation. Masa nak kena duk sorg tu aku cam xde perasaan langsung.. husband lak yg gelisah melampau..lawak pn ada. tapi aku bukak lampu atas bawah 1 umah. hahahaha.. biar umah nampak cam ada org n lum tido. aku takut perompak sebenarnya.. tapi apa2 pun pregnant ladies mmg la jin senang nak kacau.. kte tengah lemah pulak.. kuatkan semangat ngan mintak perlindungan Allah je..