CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: sue07

Terbongkar juga yang terselindung... kisah kami sekeluarga

jeng jeng jeng. bookmark dulu

===sambungan===

Nov 14

Ayah aku selamat operate buang batu karang dihempedu. Ade 11 bijik semuanya. Macam batu sungai tu, hitam semua.  Selepas ayah aku operate,  ayah aku dmasukkan lagi ke ICU. Selama 3hari kot. Sebab ade infection. Doc bagi tau, semasa dorang wat operation, dorang tak jumpa laluan yg biasa utk buang hempedu tu. Pastu hati ayah aku ade keras sikit. So dorang buat laluan lain untuk operation tu.  (*yang ni adik aku cita, sebab masa ni aku masih d office). Dalam ICU, Alhamdulillah ayah aku stabil. Masa ayah aku masih di ICU, ade sorang makcik ni, sedara kitaorang jugakla, tetiba dating melawat, sedangkan masa dikampung, dia langsung tak nampak muka. Perawat 2 g tau, sebenarnya dia dijadikan perantara untuk tengok keadaan ayah aku. Tapi dia sendiri tak tahu. Nasib baik time tu ayah aku masih di icu & xleh melawat sesuka hati. So dia tak dapat jumpa ayah aku.  Selepas 3hr tu baru ayah aku masok ward balik. Ayah aku beransur sihat tapi masih di hospital.

Perawat 1
Semasa ayah aku masih dihospital selepas operate tu, adik & kakak aku yang sulong ade jumpa ngan perawat 1 ni. Dorang tanya dapat tak  amik barang yang ditanam kat kebun tu. Perawat 1 kata boleh. So keesokkan malamnya, adik, kakak sulong, kakak no.3, abang & kakak ipar aku g jumpa perawat 1.  Aku tak pasti cara dia amik camne tapi yang adik aku cita, pintu rumah perawat 1 macam orang tutup buka dengan marah. Korang pahamkan. Masa ni aku tak ikut sebab aku teman mak aku kat hospital jaga ayah aku. So malam tu, benda yang ditanam tu dapat diambil. Orang yang buat tu letak barang2 dalam buluh & di tanam di kebun kitaorang. Antara barang yang ada dalam tu, duri landak, kapas hidung jenazah & kain kapan,kain merah & hitam, tanah kubur & ade beberapa lagi yang aku tak ingat. Perawat 1 gitau, orang tu upah orang lain untuk buat semua ni dengan duit rm1500. So sekarang ni, kita orang tengah usaha untuk pulihkan.. mudahan Allah perkenankan usaha kami. Amin ya rabb.

========================================================

Semasa famili aku ade kat umah aku, aku & adik aku jemput perawat 4, perawat 4 pun ade merawat ayah aku semasa dihospital. So semasa dirumah, kitaorang adik beradik pun nak juga dirawat. So perawat 4 pun scan kta orang. Semasa kakak aku yg sulong tu dirawat, tetiba dia nangis. Sebelum ni kitaorang memang dah tahu kakak aku yang sulong tu ade gangguan.dah banyak gak die gi berubat, Alhamdulillah pas dirawat ari tu,kakak Nampak ok. kakak ipar aku pun sama ada gangguan,yang kakak ipar aku lagi la, dia langsung tak nak cakap ‘dia’ tu sape. Perawat bagi air utk mandi & minum.

Rate

1

buat masa ni ayah aku sihat walaupun masih lemah sebab luka tu doc tak jahit. sebab doc kata ujung bulan nanti nak buat operation lagi. huhuhuhu...moga berjalan lancar.

sue07 posted on 3-12-2014 12:51 PM
iyolahhhhh

owg swk lah tok..

stars83 posted on 3-12-2014 01:11 PM
owg swk lah tok..

mahwa mek eh. hahhaha

Follow Us
jap g sambung lagi..ade kisah lain...tapi tak la banyak. sapa2 ade pengalaman kongsi la k.

setia menungguuuuuu.... bookmark duluuuuuu....

Shahreen74 posted on 3-12-2014 01:42 PM
setia menungguuuuuu.... bookmark duluuuuuu....

hee ok tq ye

family mak mertua aku pun bertelagah gak psl tanah... dah lebih 20 thn kot - dah sah tukar nama pun masih tak puas hati jer lagi... lelagi pas mak mertua aku buat umah rakyat kat tanah dia tuh
bulan lepas mak mertua balik umah kg dia - masa nak buka pagar dia terlanggar cam tanah berbukit sket lah... bebetul kat pagar tuh... pelik gak dia.. selama nih xde pulak.. so dia gie kuis kuis nyer tanah tu - rupanya ada bangkai tertanam kat dalam tuh... tah sapa punya keje tah la tuh... then dia kata sejak balik tu 2-2 kaki dia gatal mereyamm  badan sesakit...
aku memang pelik sungguh lah... hak memasing dah tertunai.. seme dah pun dapat bahagian memasing - tu pun masihhhhh gak tak puas hati... mak mak dah tak berapa nak kecoh sbb memasing dah tua .. anak anak pinak dia pulakkk yang menyakai!!!  ape laaa xsudah sudah... kalau tanah tu ada minyak ke galian berharga cam emas berlian perak ker paham ler gak..

adnil posted on 3-12-2014 01:52 PM
family mak mertua aku pun bertelagah gak psl tanah... dah lebih 20 thn kot - dah sah tukar nama pun  ...

tu la. kalo bab tanah memang byk org bertelagah sedangkann dah dapat hak masing. cam tanah nenek aku tu, beradik mak aku sume dah ninggal, mak aku je tinggal..tp anak2 buah mak aku yg mlebih2 pulak. nampak depan kemain baik...tp belakang buat ta*k. mencik aku tengok...

manusia tak pernah rasa puas
tak pernah rasa cukup
ade je dengki

tp tak pernah lak bangsa lain kena santau pasal harta

ni sambungan nya?? agik tunggu tok

dondangdendang posted on 3-12-2014 02:20 PM
ni sambungan nya?? agik tunggu tok

lek lok...kastok mek nymbong gik. hahah

sue07 posted on 3-12-2014 02:35 PM
lek lok...kastok mek nymbong gik. hahah

sabar lah wahai hati.........

Jagendas posted on 3-12-2014 02:05 PM
tak pernah rasa cukup
ade je dengki

tula yang heran. asyik nak dengki je hidup...

sue07 posted on 3-12-2014 01:17 PM
mahwa mek eh. hahhaha

cney ktak diam? ney tauk sama skolah ka,sama kpg ka?hahahaha

Jagendas posted on 3-12-2014 02:05 PM
tak pernah rasa cukup
ade je dengki

ada je bangsa lain main santau myantau..selagi ada bomoh,selagi tu manusia suka myantau..x kira bangsa dan agama..

========

Sebelum aku sambung, aku nak cita sikit. ayah aku ade tempayan. Tempayan ni sejak dari nenek moyang kot rasanya. Nenek aku penah pesan kat ayah aku, kalo umah dah siap, tempayan tu bawa skali (masa ni umah kitaorang tgh wat la). Selepas siap, ayah aku bawa je la tempayan tu. Rupa tempayan tuk agak scary. Lagipun kakak aku yang sulong  kata, tempayan tu ade penunggu. sebab masa dia masih kecil die penah tengok.  Ayah aku letak je lam bilik stor sebab kitaorang takut tengok. Nenek just pesan, untuk jaga rumah & jangan tutup mulut tempayan tu. (hahha mulut tempayan).  ayah aku mula2 berkeras gak nak bawa tapi risau nenek kecik ati, so ayah aku bawa je la tapi terbiar gitu je. So sapa2 kitaorang nak masok bilik stor amik barang ke, mesti berdua. Hahha sedangkan tak de pape sebenarnya. Alhamdulillah tak de pulak kitaorang tengok die menjelma. Mintak2 tak la. Huhuh…aku bukan kuat sangat semangat…

Perawat 2
Minggu lepas, kakak aku bawak perawat 2 ni ke rumah kg. so dia suruh kakak aku tunggu lam kereta je. Perawat 2 & abang ipar aku je masok. Semasa perawat 2 & abang ipar aku masok, kakak aku dengar bunyi orang berlari2 atas bumbung parking tu. Tak lama pastu, perawat 2 & abg ipar masok kereta & balik ke rumah kakak aku. Otw tu, perawat 2 gtau kat dalam umah memang kosong, tapi kat luar memang keras terutama stor luar rumah & tangga luar rumah. Perawat 2 bagi tau, yang kat dalam tempayan tu dah tak de lagi. Tak tau la g mana. Tapi perawat 2 bagi tau memang ade penjaga tempayan tu tapi dia tak ganggu sapa2. 2, 3 hari pastu perawat 2 ade bermimpi pasal tempayan tu.  Tapi tak pulak diceritakan dengan aku. Maybe dorang risau tengok aku duduk umah sorang2. Sebab suami & aku PJJ. Huhuuh. Buat masa sekarang ni, kita orang tengah usahakan untuk buang segala benda yg tak elok & pulihkan ayah aku, sampai cni dlu cerita pasal ayah aku, nanti ade apa2 aku akan update ok.

===nanti aku citakan kisah aku pulak===

stars83 posted on 3-12-2014 03:27 PM
ada je bangsa lain main santau myantau..selagi ada bomoh,selagi tu manusia suka myantau..x kira ba ...

betul jugak tu
mcm afrika byk guna vodoo ke ape
pasaipa obama ke ariel sharon x penah kene santau eh
mesti dia ade kuasa mcm goku