CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: nur_ieyfa

Hasad dengki adik beradik sendiri

kyroskebab posted on 17-12-2014 12:21 PM
kuat sungguh dugaan keluarga mu dik Nur..

Allah tahu awak mampu menghadapinya..ada hikmah ...

mcm tau-tau je family panggil macam tu..hehehe

lovechaser posted on 17-12-2014 02:57 PM
Cakap pasal hasad dengki adik beradik ni, both of my parent ada masalah ni jugak... Tapi atas sebab  ...

Syukur lah semua dah aman..Kami ni entah bila nak aman..Macam-macam masalah tak habis-habis..Kes berebut harta tak yah cakap lah..Memang panjang story, kes tak ade sebab nak cari punca bertekak pown ada...harap sangat family jadi rapat macam time kecik-kecik dulu..Bahagia je rasa..Dah makin besar makin berkembang family makin macam-macam masalah plak...

Okay, hari ni nak off topic..Nak cerita pasal unsur mistik kat dalam family pulak...Pasal Maria tu kalau sesiapa nak tanya bole tanya nanti saya cerita..

Kisah ni pasal arwah wan saya..To be honest saya tak pernah jumpa wan saya ni..Dia ayah kepada my lovely daddy..Ikutkan orang panggil Atok tapi kami panggil Wan..Tapi wan ni terkenal dengan kegarangan dia dan sangat serius..Biasa la orang golongan bangsawan ada darah campur Hainan lagi kan so macam ala-ala berlagak sikit(cheh kutuk wan sendiri)

Wan ni tak membela akan tetapi wan berkawan dengan makhluk ni..Tok(Nenek) cerita, tiap-tiap malam Jumaat wan akan sangkut minyak bijan dekat tongkat dia letak kat atas rumah..Rumah ni ada dua tingkat, so kira wan letak kat tingkat atas la..Takde sesiapa pown suka naik tingkat atas tu..rasa creepy sikit..

So tok rasa something dekat wan jadi tok ni saje-saje la nak test wan so dia pergi ambil garam dekat seorang ustaz ni nak letak dalam makanan..Kononnya kalau orang yang ada membela akan effected la bila termakan garam ni, ntah macam mana rupa-rupanya wan tau pasal tu..Siap sound tok lagi, "ang tarok boh la apa pown, aku makan ja..takda kesan pa pown kat aku" terkejut la tok time tu sebab kantoi kan..So tok letak jugak garam tu tapi memang wan macam tu jugak tak ada kesan perubahan apa-apa..

Sebab tak puas hati, tok pergi la tanya dengan ustaz yang bagi garam tu, so ustaz tu scan punya scan..ustaz tu cakap memang wan tak membela..tapi menda tu berkawan je dengan wan..wan bagi minyak bijan malam Jumaat tu pown atas alasan kawan belanja kawan makan..Wan memang tak nak bela makhluk tu..

Kisah tu diam la sampai la wan meninggal..Time ni Maksu saya sendiri cerita lepas wan meninggal, kawan dia tersangat-sangat sedih sampai menyerupai wan buat kacau dekat rumah..Malam-malam je dengar bunyi kerusi kayu meja makan tu kena tarik..Dalam rumah tu wan memang suka tarik kerusi kayu..So bunyi kerusi tu sama macam bunyi yang arwah wan selalu buat..

Kadang-kadang dia muncul dekat toilet tayang muka arwah wan so semua orang jadi takut la kat rumah tu...tok selalu dengar macam suara wan panggil nama dia..sebab kan tak tahan sangat kena ganggu so wan decide panggil ustaz untuk nasihat si perindu ni..

Ustaz tu datang semua orang tunggu luar rumah dah sebab makhluk tu berjaga depan pintu rumah dalam bentuk body wan..So ustaz tu try nego dengan makhluk tu la, sebab wan tak bela dia tapi dia macam frust sebab dia hilang kawan dia..Ntah macam mana diowang punya nego, tiba-tiba diowang dua duk berhambat pulak..Time ni saya tak berapa percaya bila maksu saya cerita macam kisah P.Ramlee bila ustaz kejar makhluk tu dengan tongkat yang arwah wan selalu guna sangkut minyak bijan tu..

So lepas semput agaknya ustaz tu, makhluk tu setuju untuk tinggal dekat tongkat tu..Kira bila rindu wan dia boleh datang kat tongkat tu..Macam tu lah lebih kurang deal dia..Bila tau macam tu, arwah tok cakap dia tak mau tongkat tu..Ustaz boleh pegang..

So kisah tu settle sampai situ..Dah tak ada gangguan dari si perindu dah..Kisah ni saya dengar dari maksu saya dah dipersetujui oleh arwah tok dan mak njang saya..Ni semua family side abah saya..So kalau depa tipu saya, saya pown telah mendustai anda semua..Time tu ada story telling la malam-malam kat rumah time berkumpul ramai-ramai..So saya yang sengaja mengkorek rahsia pasal arwah wan sebab saya tak pernah jumpa arwah wan..dia pown tak tau kewujudan saya ni..

Maaf kalau tak cukup seram atau mistik..=)

mistik betul cerita ni

nur_ieyfa posted on 17-12-2014 09:07 PM
Okay, hari ni nak off topic..Nak cerita pasal unsur mistik kat dalam family pulak...Pasal Maria tu k ...

Seram weh...cepat sambung..hehe

mmg fitnah ni x kire sedare ke adik ke sbb family aku pnh terkena..makcik aku merangkap kakak mak aku...punca psl bilik air je pun bole di ungkit psl bapak aku la lpstu leh ckp kt adej aku katr mak aku jumpe bapak aku kt kelab mlm...x sakit ati ke kalo dgr...mak aku smpi bersumpah x penah msuk kelab mlm...die sesedap je kate cmtu...kdg2 yg sedarah ngan kite ni lagi menyakitkan hati...

Follow Us
nur_ieyfa posted on 17-12-2014 09:07 PM
Okay, hari ni nak off topic..Nak cerita pasal unsur mistik kat dalam family pulak...Pasal Maria tu k ...

Seram sbb dia menjelmakan diri sebagai wan @nur_ieyfa .. tp kesian pon ade juge.. sbb die dah hilang member.. setia btul die ni ye..

CikYaw posted on 18-12-2014 08:36 AM
Seram sbb dia menjelmakan diri sebagai wan @nur_ieyfa .. tp kesian pon ade juge.. sbb die dah hila ...

Sama la kita...terasa mcm kesedihan makhluk tu plak...
Hehehe... Abaikan...

komkom_2 posted on 18-12-2014 12:34 AM
mmg fitnah ni x kire sedare ke adik ke sbb family aku pnh terkena..makcik aku merangkap kakak mak ak ...

tapi bab mak saya pown pernah kena fitnah jugak..tapi kitowang buat senyap jela..nanti saya cerita pasal kes mak saya kena fitnah pulak..ada la sikit-sikit unsur mistik di situ..kena fitnah dengan adik-beradik abah jugak la..

CikYaw posted on 18-12-2014 08:36 AM
Seram sbb dia menjelmakan diri sebagai wan @nur_ieyfa .. tp kesian pon ade juge.. sbb die dah hila ...

tau takpe..pernah la jugak dengar makhluk ni kalau bersahabat memang diowang setia sampai bila-bila..nasib baik la saya ni tak wujud lagi time tu..hhihi

nur_ieyfa posted on 17-12-2014 08:45 PM
Syukur lah semua dah aman..Kami ni entah bila nak aman..Macam-macam masalah tak habis-habis..Kes b ...

Aman pun kadang2 suam kuku gak... Baru2 ni baru nak settle penjualan tanah pusaka... My mum dah beli portion my late grandma dulu (siap ada surat penjanjian).  So, by right dia akan dapat lebih lah i.e. portion my late grandma dapat kat dia ler... Tapi semalam my mum complained adik2 dia pujuk dia untuk bagi sama rata... My auntie ni bila sesiapa x sebulu dengan dia mulalah cari pasal... Imagine ler, pernah my mum ngan adik lelaki dia boleh bergaduh pasal dia... My mum cuba defend my auntie, tapi last2 my mum pulak dipersalahkan and my auntie and my uncle jadi geng pulak...

My auntie ni childless... Tapi ada anak2 tiri... Bila anak2 tiri dia buat hal ngan dia, dia akan mengadu kat kitorang... tapi bila dah berbaik, dia akan buruk2 kan kami yang tolong dia...  Kesian I tengok my mum tu.. Being the eldest dia kena banyak bersabar... Alhamdulillah, walaupun taklah berharta mcm adik2 yang lain, at least dia happy with us anak2 dia... Dia mmg fokus ngan our studies dulu... Garang yang amat... So, sekarang apa yang dia nak dia main order aje ngan kitorang... paling2 pun dia akan buat muka puss in boot kat depan barang dia nak tu...   Even my sons yang still study pun selalu kena pau ngan nenek dia... hhaahaha we are happy when she is happy...

Mak aku pernah kna tuba oleh adik-beradiknya. Thnk god ada ilmu berubat. Tak payah hbiskan duit bagai nk berubat.

Esmiria posted on 19-12-2014 06:43 PM
Mak aku pernah kna tuba oleh adik-beradiknya. Thnk god ada ilmu berubat. Tak payah hbiskan duit baga ...

tu lah kan...kalau dah dengki ni tak kira adik beradik sendiri dah..sanggup je

nur_ieyfa posted on 19-12-2014 11:35 AM
tu lah kan...kalau dah dengki ni tak kira adik beradik sendiri dah..sanggup je

mereka dah mati. Ada yg jasad still hidup sebb jin msuk bdn.

Esmiria posted on 19-12-2014 07:47 PM

Ce citer skit cik es..hehe

Esmiria posted on 19-12-2014 07:47 PM

haah..cer story mory sikit..nak tau jugak..kena tuba macam mana..konpius sikit..

dpsa posted on 19-12-2014 08:09 PM
Ce citer skit cik es..hehe

cik es? seram babe

berrygurl posted on 20-12-2014 08:44 PM
cik es?  seram babe

Cik es ni hebat..hehe
Citer ah skit..leh kongsi2 pengalamn..

Sambung lagi tt

HASAD DENGKI MEMANG TAK KAN LARI DARI ASAM GARAM KEHIDUPAN MANUSIA....
CERITA TT NI MENARIK AKU UNTUK KONGSI CERITA YANG LAGI GILA2 PUNYA HASAD DENGKI ADIK BERADIK SAMPAI SANTAU MENYANTAU,SIHIR,HANTA SETAN SAKA RIMAU BERUK ULAR N ETC UTK MENGENAKAN ADIKNYA. MEMANG KALO BACA TAK PERCAYA DEK AKAL TAPI NI LA YANG JADI..BARU LAGI JADI.KALO AKU RAJIN NANTI AKU BUKAK LA BENANG BARU UNTUK CERITA PASAL ORANG YANG MENYEKUTUKAN ALLAH NI.APA BALASAN DIMUKA BUMI NI.ALLAH BAYAR CASH.