CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Anak_Nogori

HUKUM HUDUD: Pas perlu jawap satu soalan mudah

Close [Copy link]
Originally posted by sepaileman at 2004-1-17 12:22 PM:
camar hang sendiri jawap laaa..
ketepikan dulu pasal hudud pas tu...
kita sembang pasal hudud yg kononnya sebenar benarnya hudud umno...
yg umno nak sangat laksanakan tu...
atau takde kalau tak ...

kita bercakap pasal hudud yg sedia ada... tu ha yg ada kat kelantan terengganu tu.. yg dibangga2kan dek pas tu..
yg dah terang2 ada tu yg kita cakap sekarang ni..
kalau dah ada terjongok depan mata kan dah terang ada... jadik bila ditanya tentunya adalah jawapan dia..

tapi malangnya soalan2 gitu takda jawapan.. napa?

yg aku nampak ada tiga kemungkinan..
satu sama ada korang seme ni bodoh nak mampus tak tahu menda tang hudud pas tu..
dua memang hudud pas tu tak sempurna binaannya...
dan tiga kedua-duanya sekali..

aku percaya yg ketiga... hehehehe

Originally posted by Camar at 2004-1-17 12:35 PM:
kita bercakap pasal hudud yg sedia ada... tu ha yg ada kat kelantan terengganu tu.. yg dibangga2kan dek pas tu..
kalau dah ada terjongok depan ma ...

aku kalau ada 10 kemungkinan..
kespuluh sepuluh aku percaya camar..

Originally posted by Camar at 2004-1-17 12:35 PM:
kalau dah ada terjongok depan ma ...

Ada ker plak ketepikan hudud PAS dan nak ajak bincang pasal Hudud UMNO..tak faham tajuk ker budak tu..pada hal AN dah pun cakap kat dia dah Camar,  kalau nak bincang pasal Hudud UMNO, bukaklah tajuk lain..tu pun tak faham jugak, dah tu nak belajar plak..ajak jumpa, macam2 plak alasanya...hahahaha.

Patutlah mana2 thread, merapu meraban lobai2 ni..akhirnya tersasar..gitu rupanya lobai2 ni...camner kehidupan harian dia ni yer...

nak citer pasal hudud perlu keseluruhan AN baru lah di namakan ilmu bukan tumpu kepada sesatu sahaja...
kalau niat nak menyeleweng mcm AN nih takyah laaa perlu bicara pepanjang seperti AN copy paste dari utusan tuh...
saya dah byk kali niat AN tapi tak nak jawap...jadi kenapa perlu rasa begitu saya dah ragu dengan AN...
yer camar hudud yg sedia ada..
kalau umno dah ada hudud kita boleh comparekan utk mencari ilmu..
korang bercerita pasal hudud tapi korang punya takde tapi duk perlekeh yg pas punya jadi apa perlu di bicarakan lagi...
deyy tambi AN tak perlu buang masa kalau hati tu dah busuk...
kalau nak citer pasal hudud sekerat sekerat sedangkan hang sendiri tak reti...
tak payah la nak citer pasal hudud...
ini samada nak atau tak nak...
kalau tak nak tak yah pepanjang citer dari dulu dah...

Dah nak bincang pasal niat plak...walaupun AN tak banyak sikit pun tahu niat kamu, tak payah lah dibangkitkan..krn kalau timbulkan pasal niat kamu tu....dah tersasar dari tajuk dan soalan yg ditanya.

Gini jerlah Spy..kalau tak tahu dan tak boleh jawap, eloklah pi main jauh2..berilah pada lobai2 yg lebih intelek utk menjawap segala persoalan yg ditimbulkan...dan lepas ni AN takkan membuang masa utk melayan entah apa2 ni, melainkan kalau Spy dapat jawap, then AN kan layan.

Originally posted by sepaileman at 2004-1-17 12:54 PM:
nak citer pasal hudud perlu keseluruhan AN baru lah di namakan ilmu bukan tumpu kepada sesatu sahaja...
kalau niat nak menyeleweng mcm AN nih takyah laaa perlu bicara pepanjang seperti AN copy pas ...

camnilah sepai... ko dah baca hudud pas kelantan terengganu tu ke belum?
kalau dah baca, pada pemahaman ko lah, apa jawapan bagi persoalan penulis tu..

itu jer isunya..

kalau dah jawab yg itu jawab pulak dua soalan tambahan aku tu.. soalan mudah jer..

orang yg iklas dengan apa yg dibuat patut dengan mudah dapat menjawab soalan2 yg begitu... tak kiralah sama ada yg bertanya itu iklas atau tidak dengan soalan2 dia... tak gitu?

kalau tak da jawapan bererti kerja pas tu tak sempurna... walaupun korang selalu kata hukum tuhan itu sempurna..
harap dapat bezakan keduanya..

Follow Us
pompanmelayu This user has been deleted
setahu aku bukankah saksi diperlukan dalam hukum hukum... err i mean hudud... aku tak pasti tapi ada laa seorang orang PAS ni pernah mengatakan saksi-saksi tersebut adalah terdiri daripada polis yang menyiasat kes tersebut..... doktor (bedah siasat), 2 lagi orang awam yang berada di tempat kejadian.. di mana 2 saksi ini pernah nampak si pembunuh pernah berkomunikasi dengan mangsa....

aku pernah baca sumwhere but dah lupa di mana tapi aku ingat that statement orang PAS tuh cakap berkenaan soalan yang Abang AN tanya tuh.....

tapi  aku pun tertanya juga sekiranya betul apa yang dikatakan oleh orang PAS itu kenapa tak dijalankan saja Hukum HUDUD itu sampai sekarang tak buat pun....
minta penjelasan akan hal ni....

terima kasih

Originally posted by pompanmelayu at 2004-1-17 01:16 PM:
setahu aku bukankah saksi diperlukan dalam hukum hukum... err i mean hudud... aku tak pasti tapi ada laa seorang orang PAS ni pernah mengatakan saksi-saksi tersebut adalah terdiri daripada polis ya ...

pm,

kesaksian yg strict tu hanya untuk kesalahan seperti zina dan tuduhan berzina. Kalau saksi bagi zina tak cukup maka tertuduh tak boleh dihukum hudud tapi takzir sementara kalau orang tu nak menuduh orang berzina dia kena sediakan 4 orang saksi yg menyokong dakwaan dia kalau tidak dia boleh kena hudud. Masalahnya ialah kalau perempuan itu menagndung di luar perkahwinan dia dianggap sebagai berzina dan kalau dia nak kata dia telah dirogol dia pulak boleh dikenakan tuduhan menuduh lelaki itu berzina dan dia kenalah sediakan 4 saksi. Jadi kemungkinan perogol lepas dan dia pulak yg mngkin kena hukuman hudud sebab tuduh orang berzina... inilah yg sering diersoalkan oleh orang ramai kerana akan menyebabkan ketidakadilan..

sebenarnya banyak persoalan yg tak terjawab dalam hudud kelantan terengganu itu... apalagi bila di situ dijelaskan ia hanya berkuatkuasa bagi orang Islam sahaja sedangkan dalam banyak hak penjenayah dan mangsa adalah terdiri drp dua2 golongan... ini tidak diselesaikan terlebih dulu dalam undang2 hudud tersebut. Jadi kalau dilaksanakan jigak akan menimbulkan suasana ketidaktentuan dan tentunya keadilan tidak dapat dicapai dalam keadaan begitu sedangkan matlamat undang2 dan hukuman tidak lain selain keadilan.

bagi saya hudud pas kelantan terengganu is nothing but a shit or the working and product of shits.

sebenarnya kemungkinan2 kes yg korang dok senaraikan tue jika bagi golongan yg tak mahu hudud nak buat ribuan kes pun boleh.

macamlah kalangan pengamal undang2 islam tue bodoh sangat.dah tue keje mereka biarlaaa mereka buat.adalaaa peruntukan2 yg mereka gunakan utk tentukan dimana kes itu akan dibicarakan.hudud pun dikatakan akan digunakan utk org islam sahaja.mungkin kes2 yg melibatkan 2 pihak sebegitu akan diletakkan terus dalam perundangan sivil.

kapir bunuh islam,islam rogol kapir,kapir liwat islam,islam zina kapir..........nie apo nie?????konon mahukan hudud,konon hudud tue wajib,konon sayangkan agama........tapi memalukan islam!!

apa kata umno yg mahukan hudud dan sayangkan agama tue.........buat satu rancangan besar2an ditv,kemukakan penjelasan pelbagai persoalan tue.buat sessi penerangan,buat soal jawab pelbagai kemungkinan kes pelik-pelik yg korang boleh pikirkan.

kalau setakat meneruskan stail mahdey..........dengan mengemukakan pelbagai persoalan sampai mampus pun korang kena tipu.kami mahukan hudud sebenar!!!ceh!!!!

Originally posted by golok mail at 2004-1-17 02:51 PM:
sebenarnya kemungkinan2 kes yg korang dok senaraikan tue jika bagi golongan yg tak mahu hudud nak buat ribuan kes pun boleh.

macamlah kalangan pengamal undang2 islam tue bodoh sangat.dah tue kej ...

Apo bondo eh ni Golok, ini bukan berkaitan kes bunuh, kes liwat, kes rogol dsb sahaja , ini kes keluarga mangsa yg mahukan keadilan, sekiranya senario yg penulis tu nyatakan, sekiranya ianya berlaku, mahkamah yg mana seharusnya dipakai...sekiranya PAS memutuskan mahkamah Syiariah diguna pakai, maka sudah tentu keluarga simangsa tidak berpuas hati, krn mereka menang dimahkamah sivil dan sekiranya PAS memutuskan menggunakan pengadilan mahkamah sivil, maka si pembunuh kemungkinan akan dihukum gantung sampai mati dan sudah tentu juga dia dan keluarga2nya tidak berpuas hati juga..ini yg sedang dibicarakan, bukannya yg lain.

Soalan sonang dari AN pun tak terjawap lagi.

commando4 This user has been deleted
soklan sonang...?

bukan soklan sonang...soklan bangang jang oiiii....
ekau jo yg raso soklan tu ado ilmiah....sobonarnyo soklan bangang...

tapi ...jang oiiii...den tak salahkan ekau...sebab den dah lama tahu...ekau ni jenis bangang...tak roti di ajar...

roti mengabehkan boreh jo
...

Originally posted by Anak Nogori at 15-1-2004 10:40 AM:
Sama ada lobai2 ni, baca pertanyaan sipenulis, tapi tak faham atau buat2 tak faham, atau tak baca lansung terus gatal tangan nak jawap..baiklah AN pastekan balik soalan mudah tu semula, siap BOLDka ...

Jadi kau nak jadi cam ni la kot... ni aku ikut sistem syariah negara skang ni. Sorang pompuan Islam kene tangkap berkhalwat / zina ngan lelaki bukan Islam. So lelaki tak kene, pompuan jer yang kene. Silap2 bila pompuan kene denda, lelaki bayar.....pastu buat pesta arak macam pat the ship..... Iyolah AN, sok2 jawabla yek....

Originally posted by pompanmelayu at 17-1-2004 01:16 PM:
setahu aku bukankah saksi diperlukan dalam hukum hukum... err i mean hudud... aku tak pasti tapi ada laa seorang orang PAS ni pernah mengatakan saksi-saksi tersebut adalah terdiri daripada polis ya ...

Jangan tanya PAS, tanya ngan Ketua peguam muslim malaysia, si zaid tu, apasal bawak ke mahkamah. Kang kok PAS buat dulu, mahkamah kata batal, lagi zalim,kan???? Tapi kerana ameno parti zalim,dan disokong oleh orang zalim, penyokong takkan nampak kezaliman tersebut....

Originally posted by mail golok at 14-1-2004 02:55 PM:
bukan nak bukti sapa lebih ISlam..
nak tau..macamana, detail la sikit..
bagi semua org paham...
tu jer..

tapi kalau duk kata "hukum ALlaah, hukum Allah"..adik aku pon tau sebut..

SeMalaysia tahu bahawa PAS telah mengeluarkan draf hudud nya... bukan semata-mata sebut "hukum Allah.... hukum Allah...", itu mungkin adik Mail Golok tak reti nak fahamkan kot... Adakah Hudud sebagai bukti siapa lebih Islam? Do'akan agar PAS dan UMNO bersatu... cari persamaan. Pak Lah mungkin boleh!

Terong Pipit This user has been deleted
Originally posted by Camar at 17-1-2004 01:32 PM:
pm,

kesaksian yg strict tu hanya untuk kesalahan seperti zina dan tuduhan berzina. Kalau saksi bagi zina tak cukup maka tertuduh tak boleh dihukum hudud tapi takzir sementara kalau orang tu nak menuduh orang berzina dia kena sediakan 4 orang saksi yg menyokong dakwaan dia kalau tidak dia boleh kena hudud. Masalahnya ialah kalau perempuan itu menagndung di luar perkahwinan dia dianggap sebagai berzina dan kalau dia nak kata dia telah dirogol dia pulak boleh dikenakan tuduhan menuduh lelaki itu berzina dan dia kenalah sediakan 4 saksi. Jadi kemungkinan perogol lepas dan dia pulak yg mngkin kena hukuman hudud sebab tuduh orang berzina... inilah yg sering diersoalkan oleh orang ramai kerana akan menyebabkan ketidakadilan....

Salam Camar,

Semua umat Islam dok kata Islam itu sesuai untuk semua zaman!!!

Jadi kenapa tak sesuai soal kesaksian mengenai zaman sekarang yang berteknologi canggih jika dibandingkan 1,400 tahun yang lalu.

Dulu memang ler susah nak buktikan anak siapa yang dikandungkan olih siwanita yang termengandung tetapi dengan teknologi DNA kita akan tahu samada itu semua karenah Spy...

Jadi, segala fitnah atau niat jahat orang yang menuduh dapat dibuktikan.. kenapo lobai2 PAS ni bengap sangat... kalau dok mengendap anak dan mak dok buat kerja haram boleh tunggu sehingga senjata sulit sianak menerobos kedalam senjata sulit ibunya... kenapa tak ditegah kerana menunjukkan senjata sulit kepada ibu atau anak adalah dilarang.. tak payah sampai nak terjadikan blue filem... lobai ooo lobai!!!  agaknya setan yang suruh depa dok tunggu ssehingga terjadinya perbuatan DOSA BESAQ kot?

mereka bertanya soal keadilan pada keluarga mangsa plak

aku terkenang isteri dan anak2 tahanan isa laaaa plak!!!!!:cry:

Terong Pipit This user has been deleted
Originally posted by Laxamana. at 19-1-2004 09:07 AM:
SeMalaysia tahu bahawa PAS telah mengeluarkan draf hudud nya... bukan semata-mata sebut "hukum Allah.... hukum Allah...", itu mungkin adik Mail Golok tak reti nak fahamkan kot... Adakah H ...

Awat kita tak cedok aje hukum hudud Syiah Iran tu?

Kan senang wahai Lax...

p/s: Boleh terangkan sedikit perbezaan antara hudud Syiah Iran dengan Hudud PAS Kelate atau PAS Ganu..

pompanmelayu This user has been deleted
Originally posted by Camar at 2004-1-17 01:32 PM:
pm,

kesaksian yg strict tu hanya untuk kesalahan seperti zina dan tuduhan berzina. Kalau saksi bagi zina tak cukup maka tertuduh tak boleh dihukum hudud tapi takzir sementara kalau orang tu nak  ...

ooooooo faham..... memandangkan negara multi-rasional... pulak HUDUD yang nak dijalankan oleh PAS untuk orang ISLAM.... tetapi JENAYAH melibatkan dua BANGSA....?

KENA buang CINA dan INDIA? atau HUDUD hanya untuk ISLAM?
tapi JENAYAH melibatkan pelbagai bangsa ?

kesian yer CINA dengan INDIA lagi kesian MELAYU  uiii kesian yer bangsa bangsa kat Malaysia ni kesian kesian

Originally posted by guagcore at 19-1-2004 12:58 AM:
Jadi kau nak jadi cam ni la kot... ni aku ikut sistem syariah negara skang ni. Sorang pompuan Islam kene tangkap berkhalwat / zina ngan lelaki bukan Islam. So lelaki tak kene, pompuan jer yang kene ...

Dah ikut sistem syariah negara sekarang plaik, lain yg disoal lain jugak yg dijawapnya..kamu faham soalan ker tak faham ni?...kalau tak faham..tak payah nak respond la..memalukan jer..cukuplah 2, 3 lobai2 yg jawap tu, nak2 si Commando tu, tambah plak ngan kamu ni lagi..hancuss jerlah jawapnya.

Golok plak.

Apa maksud kamu Golok?..ker kamu nak kata, memang hudud PAS ni tak adil.

Sapo2 lai lobai2 yg ada batu boleh jawap soalan penulis tu..mungkin susah jawap kot..kalau susah sangat, tu jawap soalan paling senang dari AN tu..sampai bila PAS nak tangguhkan Hudud?..Sonangnyo kojo tu, tak yah nak pusing2..bilo?....esok, luso, tulat atau sampai kucing bertanduk dulu..kan sonang...apo lah lombab na penyokong2 PAS ni...lagi ada hati nak perintah Malaysia..Haha jerlah jawap eh.

Originally posted by pompanmelayu at 19-1-2004 12:31:
ooooooo faham..... memandangkan negara multi-rasional... pulak HUDUD yang nak dijalankan oleh PAS untuk orang ISLAM.... tetapi JENAYAH melibatkan dua BANGSA....?

KENA buang CINA dan INDIA? atau  ...

Lagi kesian kalu tak faham dan tak nak belajar...