CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: maxim

Scha Minta Peminat Tak Banding-Bandingkan Anak Selebriti

Gemuk betul lara skg dah mcm giant.

siputsedut replied at 23-7-2017 10:25 AM
Kalau lara boleh bercerai pampers..maksudnya dia dah boleh communicate bgtau org terdekat dia nk p ...

Tak semua budak bilingual lambat. Anak ioilss semua bila ckp bm bahasa baku ayat penuh. English full. Dgn kawan melayu ckp bm. Dgn cina indian english. Yg paling kecik 4 tahun pandai pilih bahasa dgn org tertentu. Cuma org melayu je jakun bila org speaking. Benda tu biasa je la noq

Kesian lara asyik kena kutuk   

mawarika replied at 24-7-2017 02:22 PM
Tak semua budak bilingual lambat. Anak ioilss semua bila ckp bm bahasa baku ayat penuh. English fu ...

budk2 xsama pkmbgnnya.. syukur anak2 ko cerdik.. tapi xsemua dpat mguasai bahasa dgn cepat..

NazRysha replied at 24-7-2017 11:07 AM
gila betul penjilat awalina n scha ni
dah mmg budak tu ada semua ciri tu
xder two way communicatio ...

amboi org lain bkn bodoh la.. terang2 acik cumba tu mnghina lara kerbau dan babi.. dan bnyk lagi pnghinaan yg dia dah delet.. tau takut

mixed replied at 24-7-2017 11:32 AM
aku lbh suka tgk ig lara dr ecah
lara byk belajar dgn kwn2 pg sekolah main beskal
baju2 pn sesu ...

ntah.. apa je parent lara buat semua slh... kalau lara autis skalipun knapa nak hina kekurgn dia tu..  aku pun lbih suka tgk life lara..  tipikal malay ... npk kekurgn org lain.. hina.. kalau bnci skalipun sawal.. jgn la babitkan kekurgn lara.. org dewasa spatutnya melindungi kaanak2 bkn caci kekurgnnya.. lara xpatut di caci.. dan aku pun muskil apa slh sawal smpai mcm ni anak diorg di caci.. kat ig.. yutub.. fb.. ada je mncaci..

jgn main2 bab mncaci budak.. mmg kebalikan..

o0o0ohh aku ske je tgk si laa ni.. nmpk cerdik je
pandai je communicate ngn awal.. n main2 mcm org normal yg lain..

Follow Us
Tak habis-habis lagi ke pasal lara autism? Bosannya la hidup diorang ni. Aku tengok Lara tu okay je.. n even aku jealous sebab Lara dah tak pakai diapers lagi. Anak aku nak masuk 3 tahun in 2 months time..tapi aku rasa dia tak mampu nak stop diapers.

Chill la.. Lara tu budak kot. Sibuk tilik kekurangan si Lara tu nak buat apa? Anak-anak korang tu hebat n pandai sangat ke? Ke jealous sebab Lara kaya? Aku tak suka Awal..tak pernah suka tapi aku okay je dengan Lara

eyansss replied at 24-7-2017 10:15 AM
anak aku pisah pampers 3 tahun setengah...  autism ka anakku

Haha...aku rasa orang yang mengata tu,mesti anak-anak diorang umur setahun dah stop pampers. Hebat. Anak diorang umur setahun dah boleh cakap 2-3 words. Umur 3 tahun dah boleh buat short essay kot..    

Serious cannot brain apa yang diorang cuba nak sampaikan. As a mother, aku bangga dengan achievement anak aku walaupun slow. Lantak lah apa orang nak cakap as long as he knows there's someone who will always support him.

mawarika replied at 24-7-2017 02:22 PM
Tak semua budak bilingual lambat. Anak ioilss semua bila ckp bm bahasa baku ayat penuh. English fu ...

Ditto to komen perembes kt bawah...lain budak lain speed perkembangan...

perembes replied at 24-7-2017 02:43 PM
ntah.. apa je parent lara buat semua slh... kalau lara autis skalipun knapa nak hina kekurgn dia t ...

Iols rasa yg suka mengutuk lara tu sbb lara kaya. Jauhh kaya dari makcik2 pakcik2 yg kutuk2 lara tu. Jadi jeles dgn lara. Lifestyle diorg wpun dh tua bangka tp x tak bernasib baik mcm lara.  
Kalau nk berbincang secara ilmiah psl autism n so on iols boleh terima. Iols rasa schawal pun mesti pernah bwa lara diagnose dgn doctor. Tapi tak perlulah nak kutuk nak mengata lara.

budak kecil pun kena kutuk ker?

sian ke lara tu..rasanya tak de salah pun dia dengan acik2 forum ni...

Aku tak suka awalina ni... N lara pun aku x minat.....  Tp x la membenci...... Tv show dia tu ada gak la aku tgk.....smbil kutuk2 dlm hati hehehehe.... Yg bg pndapat detail psl autistic lara tu.... Aku paham ko concern.... Tp kan.. Aku rasa mesti awal pum dh bawak jumpa pakar... Kan dlm tv show Lara tu ada tnjuk paed si Lara ni..... Kalau ada yg x kena dgn lara....mesti pakar dah bgtau.... N klu ada pun,  n awal ambik pndekatan utk hide..rasanya x salah... Itu hak dia..... Dulu kok ping dok meratib juna autisme....sikit2 "sebagai anak austism...juna ni bla bla bla" atau pun "awak apa tau.anak saya ni autistic.......x normal..bla bla bla" pun netizen kecam....sbb dok menjaja anak dia tu x normal etc ..... Rasanya bior la .... Klu masih rasa annoy just jgn follow je.... Mcm aku... X follow lara ni.... Aku follow si ecah n si dhuhasophia tu je ..... So far dua org ni....bg aku....tersangat lah comel....

prizadane replied at 24-7-2017 03:05 PM
Tak habis-habis lagi ke pasal lara autism? Bosannya la hidup diorang ni. Aku tengok Lara tu okay je. ...

chuols dah try ke nappy free?

prizadane replied at 24-7-2017 03:09 PM
Haha...aku rasa orang yang mengata tu,mesti anak-anak diorang umur setahun dah stop pampers. Hebat ...

itu la...  aku punya jenis pulak, aku bangga bila anak aku ada improvement...  he becoming a bettter him...  bukannya dia lagi cepat daripada kanak2 lain...  sebab setiap perkembangan berbeza2...  dah kata acuan pun berbeza kan...  hehehehe...

pampers free ni bukanlah satu competition...  dok paksa anak pampers free awal tapi buat anak tertekan, taka guna jugak...

Perkembangan bdk2 x sma..tapi kalau dah umur 4-5 tahun pun x blh nak berbual dgb elok mmg agak membimbangkan juga la

acik cumba xmasuk explain research dia lagi ke

brainbiru replied at 24-7-2017 04:14 PM
Aku tak suka awalina ni... N lara pun aku x minat.....  Tp x la membenci...... Tv show dia tu ada ga ...

ya aku setuju .. aku pun xsuka awal sbb expose semua psl lara tapi dr awal post tu juga aku dpt tau dan suka life lara.. dan cmana pun xsuka awal tapi kena puji juga bab awal bersungguh bg yg terbaik pd lara... kalau aku ada bapak mcm tu.. terharu kot.. jrg bapak2 mcm tu skrg.. kalau d skola.. ramai mak2 je dtg miting mahupun gtg ryg..

klu xsuka lara skalipun .. xperlu hina dia.. jgn follow .... aman dunia.. dan xperlu pertikai kalau parent lara x umumkan lara gitu gini.. diorg x umum pun teruk lara dhina.. bygkan pula kalau awal umum.. rasanya diorg x indenial pun sgala kelainan lara sbb ada bw lara jmpa pakar kan... cuma xumum je.. tp perlu ke nak buat pgumuman ?

anak zz yg dah dsahkan autis pun ada yg tergamak hina dia.. dasat org2 skrg.. lupa kot nikmat sihat .. xcacat boleh ditarik bila2 ms

fynnkakiblock replied at 24-7-2017 04:18 PM
chuols dah try ke nappy free?

Pernah few times tapi anak i belum boleh bagi instruction or inform bila dia nak pee. Kekeke.. so anak i autism la kot..kekeke  

Ayoo pasal budak pun nak gaduh ke

perembes replied at 24-7-2017 02:30 PM
budk2 xsama pkmbgnnya.. syukur anak2 ko cerdik.. tapi xsemua dpat mguasai bahasa dgn cepat..

khuenzzzzzz! Jaga la anak masing2 kan chuolss. Sadis la netizen ni semua nak ikut corak dorang...