CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: CARI-SFG

Pembantu Rumah Makan Semeja Dengan Majikan. Perlu Atau Ia Amalan Biadap?

trisnalovezul replied at 4-9-2015 11:12 PM
hahaha rakyat malaysia juga ada dera anak, rakyat wanita malaysia juga ada yang kaki goda, rakyat  ...

Sudah malu kan????

LAgi mau lari...
Lu tiada point kan
Negara mana tiada kadar jenayah cuba cakap sini??
Kau cakap kes jenayah kami..? hei bego..lu pegi tengok di indon sana ya..
urusan negara kami biar kami tangani sendiri..
lu balik indon sana berbakti pada negara..jangan sibuk2 negara orang..rumah tangga orang..

Ibarat ambil orang masuk rumah lu org tu lagi curi lagi buat macam2..
so adakah lu akan tersenyum bahagia? Mesti lu pon marah jugak..

Lu mau pergi mana? naik tongkang balik indonkah?
Sudah malukan...apa yang aku cakap tu betul..aku teriak2?? mungkin lu tidak baca aku juga punya bibik baik hati yang juga nasihatkan aku nak ambil orang gajian baru hati2 yang puan..kerana yang datang skrg ramainya tidak ikhlas bekerja...jahatnya lebih ramai...
Aku memang indon gaya lu memang aku tidak bagi muka..mesti diajar... yang baik2 aku boleh buat saudara lagi...

jadi akui aja lu itu yang sebenarnya hati busuk...dengki sama wanita malaysia..lagi mahu cakap hati kamu berkasih sayang konon...

no right or wrong answer .

tapi berdasarkan pengalaman kakak saya yg mempunyai maid dari seberang yg no 1- memang raikan dia kita ajak makan untuk the first few days. Then - dengan mulut agak 'boleh tahan' maklumlah dia umur tua than my sister , she is like you know hahaha Madam of the house pulak... but pemalas ni dari Acheh. Then tak nak sambung keje tipu kata nak balik walhal ade je kat kawasan yg famous dengan tumpuan mereka di KL. we all let her go. kelakar jugak  sebab nasi tak nak makan tapi apples  habis kami tak sempat makan, or even u know chcolates like hershes semua dia hentam dulu  sampai tinggal 10 biji lah ...heheheheheheh

Kedua - dari sumatera juga - cakap tone semua goshh...out. Then we suspect dia bawa my niece and nephew out of the apartment ( masa tu kakak I tengah further study ) and  based on my niece masa tu umur 4 tahun - dia citer  memacam kat my mom ( her granny lah kan) then sampai tapak kaki my niece selalu ade skin infection - so we were wondering apa jadi ? kawasan rumah dalam rumah elok bersih...then satu ketika  my sis called my mom suh datang melawat sebab satu hari tu my niece jelapak my sistem pegang kain dia kuat sangat nangis sobbing tak nak kasi my sister pi lib buat keje ( my sis felt something was not quite right ) then called my mom - then after 2 montsh that maid lari waktu maghrib. ni tak ajak makan sekali tapi  well...u see? Tapi  thsi maid pandai masaklah.

ketiga -  a lady older  - a javanese - keje kebun masa kat Jawa but then very nice , courteous, pandai jaga bebudak...so no problem ...rajin...dah anggap macam  part of family. dan we all tak kisah pun  sama ada dia nak balik ke tak nak ke , tapi my sis bagi dia balik whenever she wants

tapi replacement dia tu horror sikit masa maid yg no 3 tu cuti....her replacement made my sis call my mom  mai tengok sat - hahhaa habis  iron baju  rabak burnt habis shirt my bro in law , blouse my sister ...habis berlubang
hahahahhaah

so pokoknya

ikut konteks dan riak perangai jugak - if nice - rajin - high integrity  okaylah nak ajak makan tapi usually yg baik ni selalunya depa menolak...

Maid ni macam manusia lain lah. Ada baik, ada hampeh.

rosmahisham replied at 4-9-2015 09:09 PM
sepanjang aku ada maid..ntah dh bpe org kebetulan aku pon ada bkk biz mmg dh berpuluh ke ratus kot i ...

hehehe i  like your phrase otak ting tong tu hahhahahahh

tak kisah pun...biarlah pembantu nk makan sekali pun..

akak sebagai keturunan indo takkan bagi maid indo,atau sesiapa yg kerja di rumah makan sekali.especially dari indo.mesti guna konsep belanda dapat tanah.dah dapat tanah tuan tanah kena out pulak..lagipun memang kat indo maid tak boleh lalu depan tuan,makan sekali.tak boleh bagi muka.betis diberi ,paha pulak dia mintak..bangsa ni terkenal tak berpelajaran.bila dah makan sekali dia rasa dah setaraf n tuan n majikan lak kena ikut cakap dia..

Follow Us
dan kat sana majority maid dilayan lagi buruk dari malaysia.contoh duduk kat bilik kecik.kena cuci baju pakai tangan.masak lauk sendiri yg lebih murah dari majikan.tak boleh masuk bilik tuan/mem.tak boleh duduk dlm kereta sekali dgn majikan .mesti naik kereta dgn supir kalau pergi shopping.kena pakai baju uniform.tak boleh usik barang n makanan majikan.mesti jalan tunduk n sopan santun.yg kat malaysia maid kuality kelas f.yg gred a semua dah disapu majikan jakarta kat rumah suharto,rumah habibi,megawati,prabowo atau rumah bakri.gred kelas b artis sapu.jutawan n hartawan semua pakai maid kelas a.yg kelas c pergi hk taiwan.kelas d pergi saudi atau middle east.yg  kelas e rumah ahli politik orang kaya malaysia.tapi majoriry yg kaya di malaysia pakai maid dari pilipin.yg tinggal semua yg kelas paling bawah.tu yg suka larikan barang n dera anak ,malam jadi karaoke girl,rumah urut..

majority rejekted item kat jakarta / indo,middle east,taiwan,hk.dah direjek apply ke malaysia.

malaysia n singapore jadi mangsa maid paling bawah quality kerja n perangai.kalau kat hk n taiwan pun maid indo busuk .depa pilih filipin.

trisnalovezul replied at 4-9-2015 10:36 PM
pengalaman kawanku.

cina + indo & india+ indo = anak bijak kerap dapat nombor 1-3 ini kerana m ...

This post contains more resources

You have to Login for download or view attachment(s). No Account? Register

x

keluarga aku bukan jenis makan berkumpul di meja dan serentak.
kitorang makan bersepah depan TV dan takde waktu tertentu.
so tak kisah la maid nak makan mana pun..

trisnalovezul replied at 4-9-2015 10:16 PM
harus layan mereka dengan baik walaupunsapa ppown kita. alhamdulillah aku udah menjadi sebahagian  ...

apa ko pikir semua ada keturunan indon mcm ko ke...

kah kah kah..
perasan btol

trisnalovezul replied at 4-9-2015 10:24 PM
@shernazz,@mommymonsters82 @ellejo @GhostWalking @krustykrab sila baca ya.haha

satu cite jw dah nak.kecoh
ko baca amansihat punya post
dia indons sama.dengN ko
dia xmalu ngaku orang mcm ko ni mmg brengsek
hahahHAh

weh...ada.ka engineer kilang bawak.keje balik.rumah??
@ellejo

Ko ni dah kenapa TT? awat tepek mai citer ni kat C.I? Besar sangat lesen ko ye?

TuntungReturn replied at 4-9-2015 05:26 PM
jgn pgl pembantu umah tu bibik.. bibik tu bahasa jawa mak sedara.

Oooo...ye ke
Abis perkataan apa ygsesuai utk aku panggil bibik aku si trisna tu?
Dh la pemalas buat keje rumah....asik main forum je lol

trisnalovezul replied at 4-9-2015 10:29 PM
kamu tau kan lelaki memang  fitrah mereka sukakan yang cantik dan seksi. jadi para isteri haruslah ...

Ko perasan cantik lah hahahaha

trisnalovezul replied at 4-9-2015 10:16 PM
harus layan mereka dengan baik walaupunsapa ppown kita. alhamdulillah aku udah menjadi sebahagian  ...

Anak ko nnt mesti mulut longkang serupa ko hahaha

lisa ada anak 4....yg masih kecik2...
ada maid indoo ..dah lama pun kerja sama
gi mana2....kalau dgn anak2....ada suami..atau ...tanpa suami....lisa tetap bawa maid
bukan utk kesenangan....tp sebb kesian dia sorang2 nnti kat umah
tp ada kala pun dia tak nak ikut...dia nak bt kerja ke
tak sihat ke....pun lisa tak kisah....anak2 lisa kendong sendiri gak....

bila nak makan nak luar.....sama2 semeja...sama2 makan...
.so sama2 jaga anak....apa kita makan....dia makan sama....
kita ada maid nih bukan maknanya kita 100% lepas kat dia...
kita lak relass......no no no....
lisa anggap maid tuh pembantu kita
yg membantu.....

eddlisa_uyuk replied at 5-9-2015 11:59 AM
lisa ada anak 4....yg masih kecik2...
ada maid indoo ..dah lama pun kerja sama
gi mana2....kalau d ...

tahniah..anda tidak berlagak sebagai mem besarrr....satu je aku pegang apa yg kita bagi dengan ikhlas itu yg kita akan dapat...semoga famili anda sentiasa dijauhkan dari perkara2 buruk...selalunya bibik tak nak makan sekali..ikutlah keselesaan masing2 kann..

Maid kalau kat restoran makan sekali..kalau di rumah...dia makan kat dapur...selalunya dia masak sendiri makanan yang dia suka makan..