CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Eva_yy_Ellin

Chapter 2 Rumah Borak Tinggi Tinggi

mizzacu replied at 9-12-2015 03:28 PM
iols ni nak menjawab soklan...
tp xde la pulakk..
japp.. iols kna pikir dlu..

Tak ada soalan lor
Saya ada banyak tapi saja tak nak kasi keluar

Ha, meh la fikir-fikir soalannya

Eva_yy_Ellin replied at 9-12-2015 03:34 PM
Tak ada soalan lor
Saya ada banyak tapi saja tak nak kasi keluar

laaa.. kasiklaaa
meh iols nak jawab..
nak tambah tacang niii

Eva_yy_Ellin replied at 9-12-2015 03:33 PM
Hihi.
Kelakar la pulak.
Nak kesian tak boleh sebab saya nak gelak

hahaha.. adehh.. heran jugak ms tu sbb password da betul..
xpelaa.. kte request je la forgot password..

mizzacu replied at 9-12-2015 03:36 PM
laaa.. kasiklaaa
meh iols nak jawab..
nak tambah tacang niii

Sekarang ni buku teka-teki saya terkunci di dalam laciMaka tak boleh nak bagi sekarang
Esok-esok la ya

mizzacu replied at 9-12-2015 03:37 PM
hahaha.. adehh.. heran jugak ms tu sbb password da betul..
xpelaa.. kte request je la forgot pass ...

Ooo...
Nasib baik boleh request password baru.
Haru juga kalau password pun tak boleh ubah

Eva_yy_Ellin replied at 9-12-2015 03:52 PM
Sekarang ni buku teka-teki saya terkunci di dalam laciMaka tak boleh nak bagi sekarang
Esok-es ...

Grrrrr...

Follow Us
cepatnyaaa masa berlalu....dah 22 hb...

soo cuteee penguin ni...and yes yg ni ada perasaan compare penguin i letak tu..hehe...

ni penguin dari filem ke?

Eva_yy_Ellin replied at 1-12-2015 10:23 AM
Ahaha...
Saya sejarah pun lemah. Tambah-tambah bila terlalu ramai sangat pakar sejarah ya ...
i pula lately pening pasal Hang Tuah..ada talk yg kata Hang Tuah wujud, another talk pula kata Hang Tuah hanya mitos..tak wujud..tak tahu mana satu betul..

Sebut pasal sejarah kan...sejak akhir-akhir ni ada isu pasal buku teks Sejarah darjah 6
Stress dibuatnya

salah fakta is it? kalau kes macam ni, company Eva kena reprinting la kan..huhu...

Eva_yy_Ellin replied at 1-12-2015 10:24 AM
Hihi.
Nak beli ke kalau ada mesin jahit hello kitty?
Berapa banyak mesin jahit yang you ada?
kalau ada yang jual half price, kita beli la..hehe..

Berapa banyak mesin jahit yang you ada?
Memang pakai ke atau buat koleksi?
kita ada 4 buah mesin jahit ..semua pakai sebab lain2 fungsi... mesin sulam/jahit lurus biasa, mesin jahit lurus heavy duty, mesin jahit tepi biasa/jahit tepi halus(serger) dan mesin jahit tepi t-shirt(coverstitch) ....

bila list down macam ni baru terasa omg..banyaknya...macam mana boleh ada banyak mesin ni...

suddenly feeling jumpy-jumpy...

Eva_yy_Ellin replied at 1-12-2015 10:28 AM
Yup. Yup.
Penat sangat...
Lepas lunch tu rasa macam nak tidur kejap je di dapur tu masa kelas h ...
Lepas lunch tu rasa macam nak tidur kejap je di dapur tu masa kelas hari tu
lol..tido kat kitchen...penat sangat tu....  kita belum sampai tahap nak tido...   just nak duduk je..tak larat berdiri dah...
Kelas yang saya pergi tu...mula-mula masa demontrasi, cikgu tu ada tunjuk macam mana nak tahu adunan tu ok ke tidak, terkurang tepung ke apa...
Tapi dah muridnya ramai, tak berapa jelas apa yang dia tunjukkan.
Maka masa buat roti by kumpulan, ada seorang cikgu tiap kumpulan. Cikgu-cikgu untuk kumpulan-kumpulan ni semua kedekut ilmu

oh okay..faham-faham... tak best la belajar mcm tu kan... spoil mood je...

Eva_yy_Ellin replied at 1-12-2015 11:59 AM
Slip disk...
Saya risau juga. Hari tu masa buat medical check up, tulang belakang saya senget.
...
Doktor detect Scoliosis ke Eva?  pernah jatuh terduduk ke dulu..huhu...

salah satu alternatif utk rawat Scoliosis ni buat Pilates...  

Eva_yy_Ellin replied at 6-12-2015 11:38 AM
Al-Fatihah...
Allahummaghfirlahu warhamhu wa'afihii wa'fu'anhu

Al-Fatihah...

masa Tunku Jalil meninggal dunia banyak cerita2 yang baik keluar tentang arwah kan..macam Pak Yus kumpulan Jambu tu juga..

sehari lepas TJ meninggal, suami nenek saudara kita pula meninggal dunia...I sempat balik kg ziarah kat Hospital Kuala Pilah sehari sebelum kejadian..... nenek saudara kita tak sampai setahun pergi, tak lama pastu suami beliau pula...really till death do us part...

sebelum beliau meninggal dunia, beliau cerita kat Umi kita yang dia nampak arwah Wan Itam(nenek saudara kita ) kat tingkap..huhu...pastu beliau dah bungkus baju2 semua dan duit2 yg disimpan kat rumah diberi kat anak2 untuk beli makanan.. macam boleh tahu je...

Eva_yy_Ellin replied at 1-12-2015 10:38 AM
Seriously...
Roti-roti ni sangat menarik.
Macam best je buat roti macam ni.
Roti piza yang saya buat tu dah banyak sangat di kedai.
Tak rasa motivated pun kalau nak buat
kita baru je makan malam pizza Hawaii..

selalu orang yg rajin buat roti sendiri ni kalau dia ada alergi kat certain2 kandungan dalam roti biasa dijual kat kedai... so nak taknak terpaksa buat juga kalau nak makan roti...

Eva_yy_Ellin replied at 1-12-2015 10:48 AM
Haha...
Yup, pilih antara tol atau minyak
Ofismate saya masa baru-baru tol naik, dia kata dia pr ...

hari ni tol ada discount kan...sempena Krismas..hehe..  patutnya tol Mex tu RM3.50.. tapi tadi bayar RM3.15..okay la kan dari takde.....

Biarlah bayar minyak mahal sikit asalkan tak bayar tol.
Saya macam...apa beza?
gigihnya opismate Eva...  kita pernah la try tapi tak larat la drive jauh dan selalunya jalan tak bertol/tol murah ni mesti jam..  so kita bayar je la tol tu..tak best nak duduk dalam kereta lama2...

Dia dah jimat di situ sebab kalau balik sendiri dengan tambang lrt dan teksinya berganda duit tol. Saya jimat duit tol sebab orang bayarkan

win win situation..nice...  carpool memang lebih jimat lebih2 lagi kalau rumah masing2 dekat..pernah ada kempen kan sebelum ni yg menggalakan orang bekerja carpooling dgn opismate..tapi I rasa kurang berjaya sebab tak semua opismate rumah dekat2..so ya,...

Eva_yy_Ellin replied at 1-12-2015 10:52 AM
Kira mahal la tu luggage 200-300 ringgit.
Saya kalau boleh nak cari bawah 150
Tapi tak beli p ...

mahal eh..hehe kita tak tahu sangat pasal luggage tapi selalu masuk kedai jual luggage, harga  luggagenya ada sampai ribu2..tu yg bila jumpa luggage RM300 I dah rasa okay harga tu.. huhu...
Saya pergi hantar repair, 50 ringgit sahaja. Handlenya ringan sikit, macam barang murah dan ada kemungkinan cepat rosak

baru tahu ada perkhidmatan repair luggage...   takutnya rosak masa tengah guna..aiiyoo...kena carry pula nanti ..

Eva sekarang selalu outstation is it? sebab tu nak guna luggage?

Eva_yy_Ellin replied at 1-12-2015 11:44 AM
Ooo...kay.
Saya memang sangat tak reti pasal jenis-jenis kain ni.
Sebab tu saya tak boleh pergi  ...
Tapi jauh la pula kalau nak pergi. You pernah beli kain di Nagoya?
pernah beli ..satu ke dua pasang..tak ingat pula..tapi tak minat sangat kain2 kat Nagoya.. selalu cari kain antara Kamdar dan Gio je... atau online..tapi kita pernah beli online tapi seller tu asyik tangguh2 je nak hantar my kain..   lama sangat tunggu I minta refund.. nasib baik seller tu bagi balik duit... pastu I left group..taknak beli kat seller tu dah..scary.. sekarang banyak penipuan online ni...

yang kelas manik I sebelum ni pun ada isu.. I mean dari segi belajar manik okay je,dapat tutorial dan I boleh follow... yang problem kat part ada student yg beli nota dan alat2 nak jahit manik...dari kelas start hari tu , sampai sekarang mereka tak dapat2 lagi barang mereka..duit dah bayar..  nasib baik I tak join beli sama..I cakap I nak beli sendiri je alat2 tu...

I rasa seller tu, sejak barang rosak sebab parcel kena buka kat pejabat pos, dia takde duit nak ganti balik kos2 barang tu..asyik elak2 je dan sekarang terus senyap... I ada tengok fb seller ni..tengok beliau ada anak2 ramai juga la.. husband tak tahu masih together ke tak... I rasa kesian pula sbb husband dia tak dapat nak provide comfortable life to her sampai beliau kena tipu sana sini nak hidup punya pasal...

dan kesian juga pada pembeli yg tak dpt barang mereka..

I think seller seller online ni rolling2 duit customer utk bayar itu bayar ini...so bila something happen flow tu dah kacau, terus tak dapat nak cover...  nak marah pun kesian..sebab sama2 wanita kan..dan nasib setiap wanita tak sama..

macam hari tu I pergi makan nasi ayam kat Chicken Rice Shop kononnya utk buat kali terakhir sebelum berpantang ..hehe.. I duduk seorang dan meja depan ada kakak ni tengah bincang pasal bisnes dengan seorang lelaki..dan I sangat kesian kat kakak tu sbb terpaksa deal dengan lelaki yg muka  miang tu...  the way he look pun dah lain macam je.. so sad, nak cari makan tapi kena deal2 dengan orang2 macam ni... so sad la...

Elle_mujigae replied at 21-11-2015 12:30 PM
kalau guna periuk pressure cooker tak renyah..hehe..

femes periuk Noxxa ni sekarang...

Itulah Elle...  Now dah mahal sangat sardine dalam tin tu.
I thought sardine dalam tin tu supposedly needed by the needy (people who are in need) rather than upper middle/higher income earners.

Oh well..  Malaysia menuju negara berpendapatan tinggi. Things that we should be prepared mentally, physically and spiritually.