CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: bbsyasya

syak suami curang....

UMMI_MAI replied at 8-3-2017 01:22 PM
cam sya... dah 6 tahun selepas my husband kantoi bertelefon dgn sorang budak pompuan.... nasib x sem ...

Kalo jenis mcm ni, u kena slalu check bil tepon dia. Kalo bergayut berjam2 haruslah pakai line kan? Takkan pakai topup kot. Jgn biarkn ingt tak de ape2. Wajib check tiap2 bulan. Awal2 elok cegah dari melarat

Reira93 replied at 11-4-2017 12:26 AM
Ya allah, seram sejuk baca cerita hakak2 semuaa...
Tu tak baca lagi cerita dalam pag ...

24 mude lagi reira.  Insyaallah kamu akan bertemu jodoh juge.   

Edited by cmf_blingblings at 13-4-2017 03:02 PM

deleteddddd

jangan takut nak kawen
single ada dugaan
kawen ada cabaran

semua adalah ujian
untuk menambah iman

Urusan hati tidak boleh dipaksa.  Bila seseorg lelaki itu menyusuri perkahwinan dgn iman walaupun hatinya lama-kelamaan tiada bersama, isteri yg beriman dan sabar masih boleh menemukan bahagia.  Allah sygkan hamba2Nya.  Walaupun lambat, akhirnya Dia akan hadirkan semula rasa cinta di antara mereka.

Sabar ye para isteri2 solehah sekalian.  Selagi suami mengambil berat akan nafkah keluarga, selagi suami tidak mengasari, pertahankanlah rumahtangga kalian.  Jadilah isteri solehah yg cerdik, yg waras fikiran.  Tambahkan lagi amalan kebaikan.  Perbaiki mana2 kekurangan, lembutkan lagi percakapan dan tindakan.   

Niatkanlah, Lillahi ta'ala.  Insya Allah tiada akan sia2 masa yg dikorbankan.

sarahmirza replied at 27-1-2016 11:03 AM
Kalau husband sudah tak boleh dipercayai, tak payah la mengharap. Berhenti. Singkirkan dia dari hidu ...

Setuju ngan u sis...

Hidup asyik bersangka2 nak tenang ke hati tu..

Follow Us
sebu1 replied at 11-4-2017 09:06 AM
24 mude lagi reira.  Insyaallah kamu akan bertemu jodoh juge.

Entah lah. Sebab benda ni berlaku dalam family sendiri. Saya jadi paranoid dah. Org yg saua hormat tiba2 buat benda yg bukan2 belakang isteri. Sampai isteri menangis. Pdhal pengorbanan si isteri tu besar sgt. Mungkin ni cara Allah nak bagi syurga.

Lagipun saya sedar nature sy bukan jenis perempuan yg baik hati, berhati lembut dan pemaaf. Saya ni pun pendendam orangnya. Orang mcm saya kalau kahwin pun akan bawak bahana dalam keluarga.  

Kepada akak2 yg ada masalah ni semoga Allah beri ilham dan tunjukkan jalan yg terbaik utk akak. Saya takde kapasiti utk beri nasihat atau cadangan sbb takde pengalaman rumahtangga. Semoga Allah kurniakan ketenangan dan kebahagiaan kpd akak2 semua lepas ni.

Reira93 replied at 14-4-2017 05:24 PM
Entah lah. Sebab benda ni berlaku dalam family sendiri. Saya jadi paranoid dah. Org yg saua hormat ...

Aku pun pendendam reira. Tiade manusia yg perfect pun. Elok kite tahu sifat negatif kite dari kite mengaku baik perfect padehal org lain tengok sikap kite teruk buruk.  Sekurang nye kite tahu dan sedar kelemahan kite baru kite dpt ubah diri lebih baik

aku kawen ok je la rasanya.. tp dapat laki yg suma benda dia nak buat.. penat2 pun nak buat.. urus anak la.. balik keje pun dah penat.. nak kemas umah lagi... travel around the world jugak ngan laki.. nak keluar me time ngan perempuan pun boleh.. ada je lelaki yg baik.. kene pilih yg baik.. kene jadi baik kot (baik ke aku??).. jangan takut eh..

sebu1 replied at 14-4-2017 05:28 PM
Aku pun pendendam reira. Tiade manusia yg perfect pun. Elok kite tahu sifat negatif kite dari kite ...

Pendendam dari kata dasar sentap?????

Nothing unusual when it comes to hang.......

sally03tomato replied at 21-4-2017 11:43 AM
aku kawen ok je la rasanya.. tp dapat laki yg suma benda dia nak buat.. penat2 pun nak buat.. urus ...

Betul jugak tu. Kalau tak kawen pun masalah lain pulak yg datang. Yang penting kena sungguh2 doa kan...mintak yg terbaik. Dan kita pun kena bnyk muhasabah diri. Baiki mana yg tak elok. Nak yang baik kita kena baiki dulu.
Baru betul2 dapat rasa mcm mana sebenar2 kebergantungan pada Allah tu. Huhu. Allah kasihankan kita. Dia takkan uji kita dgn apa yg kita tak mampu kan...

Alahai...Cakap pandai....dah ada org masuk merisik pun tak berani nk buat keputusan lagi       

Eh, lari plak dari topik forum. Heheh...maaf ye akak2.

mrsLY replied at 28-8-2016 01:28 PM
salam...

dah lama tak menjengah kat sini...ingatkan dah okey settle down  hal husband...rupenye m ...

kesian nya hang
bertabah la ye
dugaan u vr the big

bbsyasya replied at 5-12-2015 12:05 AM
Finally.....mmg betul sangkaan aku..... allah nak tnjk kebenaran....bila kami berbaik semula... ...

kesian nya u TT
moga tabah ye
rasa skrg mcm nak balik check hp laki iolls pulak

munahtingtong replied at 28-4-2017 03:00 PM
kesian nya u TT
moga tabah ye
rasa skrg mcm nak balik check hp laki iolls pulak

Lamanya x jengah cni......ramai rupanya senasib n I.......last year mmg dugaan sgt2.....lps dpt taw laki ada scandal n bini org.....I miscarriage.....sebab stress.....lps tu kena denggi.....semgu duduk wad....mmg teruk sgt masa tu.....x sedar dekat 2 hari.....masa tu laki I btl2 menyesal....menangis tgk keadaan I masa tu.....jadi kurus sgt.....x boleh nak mkn....air berpuluh botol masuk......sakitnya allah je taw....tapi ada hikmah semua tu.....nampak dia caring mcm dulu2....sanggup cuti semgu teman dekt hospital.......now I preggy lagi....insyaallah hjg thn ni dpt baby baru.....
Sedih tetap sedih bila pk apa yg dia dah buat....
Kdg2 bila teringat balik menangis sendiri.....
Kuat kan diri untuk anak2.....selalu pesan n dia....ingat la waktu kita susah sama2....kalau rasa ada yg lain lepas kan I cara baik....
Mmg laki I salah.....tapi kalau yg pompuan x melayan x jadi.....hati2 la....bnyak je bini org yg gatal.....menggedik.....jgn kata bini org...anak dara mak dara mak jan pun banyak.....semua bergantung pada laki juga samaada nak.layan ke x...Pengajaran buat kita jgn terlalu percaya dgn lelaki....kena ada juga syak wasangka......

Reira93 replied at 14-4-2017 05:24 PM
Entah lah. Sebab benda ni berlaku dalam family sendiri. Saya jadi paranoid dah. Org yg saua hormat ...

Aminn.....insyaallah Allah jodohkan u dgn lelaki yg baik2.....x semua lelaki tu jahat dear.....

jangan takut dik. nasib kita tak semua sama. kawin tu ibarat gamble. alam perkahwinan ni sebenarnya akan byk bagi kita pengajaran & ajar kita menjadi manusia yg lbh sabar..tabah..kuat.

awak jadikan iktibar so bila awak kawin...awak tau macam mana nak hadapi sesuatu masalah tu.