CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: dammerung

[ULTRA BEST!!] Antologi Kisah Paranormal Dammerung (Updated 27 April 2018)

Close [Copy link]
ntah2 mimpi je kot

Kisah  yg dilalui Mike ni lebih kurang mcm kisah seseorang, yang bercerita di thread MPS juga, iaitu berkenaan dia ke sebuah hotel, tak silap di Bayswater, London.. ketika dia sampai, tetiba dia lihat semua nya berubah, bangunan, org dalam hotel tu kat lounge semua seperti dahulu, iaitu mungkin 50an kut... saya tak ingat detail posting tersebut... tapi penulis tu alim sikit, so dia baca2 ayat2 quran, kemudian semua kembali spt sediakala, iaitu zaman moden, zaman kini...

Pd saya, ini mainan jin/syaitan la... otak kita menafsirkan segalanya samada benar atau tidak (mcm cerita Matrix la).. mungkin Mike dlm keadaan vulnerable hari tu, seorang yg kesunyian etc, maka jin2 ni permainkan otaknya...  Ya, mungkin juga jin membuat dia sbg bahan ujikaji mereka keatas manusia..

Mungkin juga Mike telah dibawa ke alam bunian (alam Jin lah tu)... ini lah pendapat sy . Alam mereka, mereka boleh ubah jadi zaman bila2 pun..

Anyway... cerita yg sangat hebat.. tak seram? cuba kita yg alaminya... silap2 jadi gila...

Wallahualam

Ipo replied at 4-1-2017 10:29 PM
adakah pakaian sama tu pakaian asal Mike (T shirt polo merah dan seluar jeans) atau pakaian yang d ...
adakah pakaian sama tu pakaian asal Mike (T shirt polo merah dan seluar jeans) atau pakaian yang dia ambil (kemeja putih dan seluar slack hitam)?

maksud I, masa mike bangun pagi tu..dia masih pakai kemeja putih dan slack hitam ke dam?then dia pakai balik untuk ulang semula semua tu.
Dia pakai tshirt polo merah dan seluar jeans.

Pelik juga teori hipnosis ni, untuk membina struktur dan memori di depan mata dan zahirkan di alam nyata (tahun 1964) ni sedangkan ketika itu masih berada di zaman 2000an, macam sesuatu yang mustahil, seolah Mike tu seperti menjelajah alam bawah sedar atau mungkin separa sedar.  Mungkin teori konspirasi tu boleh diterima yang melibatkan banglo putih, lelaki misteri dan Sudin as driver. Tapi untuk suasana dan pemandangan zaman 60an ..macam misteri pulak dan tak masuk akal, kan?
Mike cakap memori ni macam DNA yang boleh diturunkan macam genetik melalui keturunan. Contohnya macam atuk dia pernah hidup di KL pada tahun 1964 jadi memori tahun 1964 itu sedikit sebanyak diturunkan ke dia sebagai generasi akan datang. Sebab tu ada masa kita merasa 'deja-vu' bila berdepan dengan situasi-situasi tertentu. Atau bila kita tengok struktur atau bangunan yang kita tak pernah tengok sebelum ini tapi tiba-tiba rasa nostalgik, itu mungkin kita telah secara tak sengaja ter'akses' memori datuk moyang kita dalam DNA tentang tempat tersebut.

Camtulah...

Dan menurut apa yang dia baca, memori terpendam ini boleh 'di akses' melalui hipnosis.

Bila tanye 'ko ni banyak main Assassin's Creed ke?'

Mike tak jawab.

dammerung replied at 5-1-2017 10:44 AM

Mike cakap memori ni macam DNA yang boleh diturun ...

yes bro, hence the term de ja vu.

itu sebab mcm aku sendiri, whenever aku bawak family pi cuti2 ke pulau2, aku mmg dapat rasa laut, bau dia, bunyik burung2 semua sangat2 familiar, walaupun first time sampai situ.

maybe ada ancestors aku nih pelaut mungkin...

anyway wonderful story bro. thank you

nikola.tesla replied at 4-1-2017 10:43 PM
rugi mike tak gunakan peluang tu sebaiknya.beli la saham ka.tulis surat pastu try pos ke alamat ruma ...

tak sempat kot nak beli saham. Bursa pun tak wujud lagi rasanye

evlinne replied at 5-1-2017 02:11 AM
Mike rugi sangat2 bila dia gunakan peluang yg ada utk berfoya2. Kalaulah dia gunakan peluang tu seba ...

kalau aku jadi mike, aku tanam duit-duit2 tu somewhere dan bila balek korek semula

Follow Us
k_a_a replied at 5-1-2017 10:21 AM
Kisah  yg dilalui Mike ni lebih kurang mcm kisah seseorang, yang bercerita di thread MPS juga, iaitu ...

aku terfikir juga teori alam bunian sebab kalau ikut teori barat, alam bunian ni macam parallel universe lah dan bilik hotel tu portal kepada alam bunian since struktur tersebut dah wujud beratus tahun...
again aku ambil kisah mike with a pinch of salt dimana mungkin Mike ni terlalu obsessed dengan time travel sampai dia either secara sedar atau tak sedar telah cipta pengalaman tersebut (kira citer tipulah) tapi disebabkan extreme obsesi sampai minda menerima memori palsu tersebut sebagai real dimana perincian terhadap cerita membuatkan ianya rasa real

dalam pengalaman aku mengumpul kisah-kisah untuk koleksi, ramai aku jumpa orang macam ni...kadang-kadang bukan niat nak tipu tapi disebabkan terlalu mahukan something to be real jadi otak menerimanya sebagai realiti sampai dia sendiri yakin cerita tipu dia tu adalah benar...

contohnya masa aku di universiti, ramai yang 'menipu' untuk fit in...kata anak orang kayalah, ada kereta porsche lah dan macam-macam lagi tapi realiti anak orang miskin je...but then bila dah terlalu dalam menipunya itu, dia sendiri rasa memang apa yang dia tipu tu betul...kira macam self-hypnotized...or tak taulah kan kot2 saja nak berdrama...

snipersnake replied at 5-1-2017 10:53 AM
yes bro, hence the term de ja vu.

itu sebab mcm aku sendiri, whenever aku bawak family pi cuti2 ...

aku pun sering rasa macam ni...especially bila aku kat bangunan Sultan Abdul Samad...setiap kali aku kat lalu atau berhenti kat situ mesti rasa nostalgik yang teramat sangat macam dejavu..padahal aku migrate ke KL tahun 2000.

mungkinlah masa aku kecik aku selalu tengok gambar bangunan tu jadi bila tengok bangunan tu depan mata rasa cam pernah ada childhood memories plak kat situ

best la dam.. tulis lagik

dammerung replied at 5-1-2017 11:04 AM
kalau aku jadi mike, aku tanam duit-duit2 tu somewhere dan bila balek korek semula

untung la kalo jupe balik duit2 tu..
kalo lokasi duit2 tu bawah skycrapers..cemana nak ngambiknye

btw, next thread kisah ape dam?
tag aku yeh

dammerung replied at 5-1-2017 10:44 AM

Mike cakap memori ni macam DNA yang boleh diturun ...

eh...ada jawapan rupanya

yes! DEJAVU...tu perkataan yang sesuai untuk jelaskan kes Mike ni
rasa macam pernah datang/berada di sesuatu tempat yang dikunjungi.
macam misteri je si Mike ni..

TQ dam...

tak jadilah nak sr kalau ada citer lagi
gatal tangan nak komen jugak kekdahnya..
more story please...

bottombikini replied at 5-1-2017 03:35 PM
kalo lokasi duit2 tu bawah skycrapers..cemana nak ngambiknye ...

Kalau betul pun insiden tu & dia pi tanam/sorok duit tu.. skrg dah takde note RM1000 & RM500 (dah dimansuhkan sejak 1998 kut)... dah la tu duit lama, tempoh nak tukar pun dah tamat... so kalau betul pun, sebab tak boleh nak tukar dah zaman skrg & cuma jadi collectors item jer ler... boleh buat jadi duit main monopoly ...hehehe

Damm... pls la. tolong tulis lagi..... & lagi....

Cerita2 kau ni bukan saja seram... yg twisted mcm cerita Mike ni & misteri kat Jepun tu (walaupun schizophrenic, tapi kami semua yakin pengalaman org tu real) yg digemari...

Cerita2 kau dah jadi mcm sehebat siri TV (dark & mysterious) : Twilight Zone, Night Vision,  Black Mirror (ini best)....

Teruskan Damm....

bottombikini replied at 5-1-2017 03:35 PM
kalo lokasi duit2 tu bawah skycrapers..cemana nak ngambiknye ...

Mike kan dr zaman sekarang
Try la cr tpt yg sampai sekarang yg masih bole dijumpai........
Contoh....cam kat tasik perdana tu ke.......

k_a_a replied at 6-1-2017 09:12 AM
Kalau betul pun insiden tu & dia pi tanam/sorok duit tu.. skrg dah takde note RM1000 & RM500 (dah  ...

Jual la balik duit tu....byk je org2 yg suka kumpul duit lama ni
Tak pun jual kat muzium........

seeri_7843 replied at 6-1-2017 09:24 AM
Jual la balik duit tu....byk je org2 yg suka kumpul duit lama ni
Tak pun jual kat muzium........  ...

betul...mahai woo duit lama ni

aku simpan gak duit2 lama, kalo ada buyer aku jual je
sementara hidup..simpan lama2 buat ape
kalo ada anak cucu pun belum tentu dia nak jaga

aku xtau nak speculate apa pasal kes mike ni.. tp yg pasti cerita ni sgt menarik n mysterious..

kalau korang nak thread ini diteruskan, tak boleh paksa-paksa aku update ler...

aku update ikut suka je...boleh? hehe

Boleh .......

Boleh Damm.

Sb aku balik2 dtg thread ni baca balik all the stories .