CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: schha

Exclusive! Based on true events

schha replied at 21-9-2016 11:46 AM
hahahaahaahahhaahhaahah teringat ada 1 kejadian ni..jadi waktu awal pagi..masa tu sha dgn k.umie j ...

Ni paling saspen! Hahahaha. Tenkiu TT share cerita

aku ada 1 lg story nak cerita pasal 'cindai'..actually takde pun dalam list aku.. sbb bukan berlaku kat aku,tapi berlaku kat keluarga aku (cerita dari mak n abah)..kejadian baru sangat n masih hot la orang kata..kikikikiki..tapi aku masih teragak nk cerita atau tak ni..

Edited by schha at 21-9-2016 01:50 PM

basically pasal cindai and the geng ni,mak abah aku yg start cte kat aku..dan aku kutip sikit2 dari busu dan makcik2 yang lain utk sahihkan story tu..bukan apa,mak abah aku ni bukan nak citer detail sgt..dah buat aku berdebor2,pastu duk bia je persoalan2 yg membelengu kepala hotak aku ni tanpa jawapan..tu yg aku gigih p tanya busu n makcik2 aku..tapi nak cerita kat sini pun,setakat apa yg aku tau jela..nak cte lebih2 bukan aku yg alami kejadian tu pun..so apa kata anda2?patut atau tidak utk tempek story tu disini???

Tt ni kan thread ko. Ko cite je apa yg ko nk cita. Aku mewakili persatuan SR memberi sokongaan penuh

kupetik replied at 22-9-2016 01:19 AM
Tt ni kan thread ko. Ko cite je apa yg ko nk cita. Aku mewakili persatuan SR memberi sokongaan penuh ...

Setujuu  

schha replied at 21-9-2016 09:48 PM
basically pasal cindai and the geng ni,mak abah aku yg start cte kat aku..dan aku kutip sikit2 dari  ...

Dah terlayan pulak kat sini dlm busy2....

Follow Us
Edited by boboiyot at 22-9-2016 09:19 PM
boboiyot replied at 22-9-2016 08:48 PM
Dah terlayan pulak kat sini dlm busy2....

Alang2 dah masuk kat sini aku nak tanya kut sapa2 pernah alami benda mcm nih....ni true story kna kat kazen aku....dan aku tgk dpn mata aku....dlm 15 thn dulu...
Kisahnya opah sedara aku bwk blk persalinan pengantin utk dipulangkan pada mak andam. Kebetulan before blk rumah dia singgah tido umah atuk aku. Aku time tu cuti sem so aku lepak kat umah atuk aku.
Nak jadi cite aku dgn kazen2 aku ni saja try2 baju pengantin tu....ye la berangan konon maik pelamin...ada sorang kazen aku ni punya seronok sampai try gak baju yg lelaki...jelous tgk aku pakai....dia ni bdk huha skit....aku panggil dia diedie
Dah pakai set lengkap dgn keris tanjak bagai...blh plak dia main acah2 silat...siap tangkap2 gambar....kemain seronok lg....
Ingat abis kat situ je la....dah lewat malam time aku x tido lg biasala duk msg2 dgn awek. Tiba2 dgr suara jerit nangis2 dr bilik yg diedie dgn 3 lg kazen perempuan aku tido....mkin lama makin kuat...
Aku lari naik atas...tgk diedie tgh jerit2 ckp xnak...pastu nangis....atuk aku tgh baca ayat2 then renjis2 kat diedie...opah aku peluk dia kuat sbb dia meronta...dah agak2 15minit camtu diedie tu tertido atas pangku opah aku....terus abang sepupu aku angkat dia letakkan kat bilik diorg...aku blur2 time tu...
Esoknya aku tanya dia...ko pehal mlm tadi...dia ckp dia mcm mimpi kat zaman dulu kala...mcm ala2 filem hang tuah tu...ada org mcm hulubalang nak kasi benda balut kain kuning kat dia...dia xnak pastu org tu mcm marah....mata merah...dia takut tu yg dia jerit2...lps tu doa x ingat apa jd...
Aku tanya opah aku nape jd mcm tu....kata gatal sapa suruh seronok sgt try2 baju pengantin tu....
Tp bila aku risik2 dgn kazen aku yg lain katanya family aku mmg ada benda jaga...benda tu nak cari pewaris sbb atuk aku mmg xnak sapa2 ambik lg ckup sampai dia aja...
Rupa2nya abang sepupu aku pernah kna gak camtu...yang aku tahu adalah kazen2 aku yg mmg minta benda tu x dpt tp mcm dia cari org tertentu je...sampai skrg aku xtau la benda tu kat sapa sbb atuk & opah aku dah xde...

boboiyot replied at 22-9-2016 01:17 PM
Alang2 dah masuk kat sini aku nak tanya kut sapa2 pernah alami benda mcm nih....ni true story kn ...

Hishhh..seriau n menarik jugak cte kau ni..cuba kau korek sesikit sumber2 dari makcik pakcik yang senior2..kot la tau punca

kupetik replied at 22-9-2016 01:19 AM
Tt ni kan thread ko. Ko cite je apa yg ko nk cita. Aku mewakili persatuan SR memberi sokongaan penuh ...

Hahahahaaaahahaah bukan apa..takut kena kecam je..

Tapi betol jugak tu..thread aku,aku punya suka la nak tepek apa..nak baca,baca..taknak baca,tak paksa..kikikikiki

alryte iolsss story pelan2 na..

Edited by schha at 23-9-2016 06:35 AM

9. Cindai

Okay. Story kali ni bukan berkisar tentang aku tetapi terjadi kepada ahli keluarga aku sendiri. Aku ceritakan semula je melalui sumber2 dari parents aku dan juga dari makcik2 aku. Cerita ni agak seram tetapi menarik untuk aku sampaikan. Kisah kali ni bukan pasal lagu cindai tokti tu tau. Tapi berkenaan dengan 'makhluk bernama cindai'. Sekali lagi aku nak ingatkan,kisah ni bukan di alami oleh aku tetapi di alami oleh ahli keluarga aku. Aku akan ceritakan setakat yang aku tahu sahaja. Apa yang aku ley jawab,aku akan jawab mengikut apa yg ada dlm pengetahuan aku je,lelebih..minta mahapp tak dapek nak tolong.

Al-kisah berlaku pada bulan Mac 2016. Haaa baru lagi kan??Sebab tula aku tak sesabar nak story. Masih fresh dalam ingatan lagi. Kisah bermula bilamana 1 keluarga besar aku pergi bercuti di padang, indonesia. Ohhh sebagai pengenalan,meh aku story sikit kenapa kami boleh pergi ke padang. Kalau nak ikotkan jalur keturunan sebelah bapak aku ni,sebenarnya keturunan aku berasal dari padang,indonesia. Nama kampung apa tu aku tak berapa pasti. Orang minang sana. Tapi lama dulu lah. Onyang-onyang aku yang berasal dari sana. Setahu aku,arwah atuk memang dah lahir sini. Tapi saudara-mara masih ada di sana lagi. Yang aku tahu,arwah atuk dan adik beradik dia memang dah lahir sini. Hanya arwah atuk dgn maklong je yg kenal saudara-mara di sana sebab depa pernah sekali dua ke sana seingat aku. Dulu masa remaja, aku pernahlah ikot mak abah g bercuti kat padang. Tapi sebab tak kenal sapa2, jadi takdelah g ziarah saudara-mara kat kg tu. Cut story short, dalam 3 thn lepas,salah sorg pakcik aku ada bukak bisnes travel agency secara kecil-kecilan. (certain2 tempat terpilih je). Salah 1 nya adalah padang,indonesia. Jadi bila dah ada cable ni,senanglah dapat murah this n that. Makanya, pakcik aku ni pun buatlah family trip ke padang. Yang depa ni pun on jela kononnya nak support bisnes pakcik aku ni. Dalam masa yang sama,bolehlah jugak berkenal-kenalan dengan keturunan kami kat sana. Utk informasi,aku tak pernah join family trip ke padang ni. Later i'll inform the reason why im not interested. Bukan menyombong tau. Tapi adalah sebabnya. Family trip ke padang tu pakcik aku akan buat once a year. Dah 3 thn berturut depa pergi. Utk 1st family trip tu, maklong ikut. So maklong lah jadi kepala contact sepupu-sepapat di padang tu. Yela,kali pertama jenguk ni memasing malu-malu je kekdahnya. Melawat kg then balik tido di hotel.

schha replied at 22-9-2016 09:43 PM
Hishhh..seriau n menarik jugak cte kau ni..cuba kau korek sesikit sumber2 dari makcik pakcik yang  ...

Yg aku tau mak aku tau bykla...tp dia x story details sbb tau aku & kazen2 x blh pakai ku bab2 ni
Tp mak aku ada cite zaman2 pakcik2 aku muda2 diorg x berani sgt balik lewat malam sbb pernah kena jerkah dgn benda mengaum dpn pintu rumah atuk aku....
Atuk aku ni kira blh gak la ubat2 org skit2 & ajar ngaji dulu...so ramai yg kenal la kat kaw dia....ada bidan pernah jatuh sakit lps sambut kazen aku lahir...bidan tu katanya nak buat something x elok kat arwah makcik aku...sampai kena g jumpa atuk aku blik minta maaf & ubatkan dia....
Arwah makcik aku tu meninggal lps lahir anak yg last dia....citenya ada org hantar benda sbb marahkan atuk aku....
Byk jgk misteri tp aku x ambik port sgt sbb takut pun ye gak...tp kazen2 & pakcik makcik aku yg duk umh tu mcm dah biasa...diorg dah tau pantang larang....aku klu nak tido situ cuak skit la...

Edited by schha at 22-9-2016 03:19 PM

Mak aku bagitahu,keluarga kat sana tu kehidupannya sederhana je.Punca rezeki depa bergantung kpd sawah padi yang diusahakan. Rumah pun dekat dgn bendang. (Aku tengok melalui gambar2 depa je). So bila 1st tu dah jumpa n berkenal-kenalan,maka makin akrab la hbgn depa sesama saudara-mara kat sana. Sampai add-meng add facebook engkoo. Termasuklah bapak aku. Kemain org tua tu. Hahahaahahahaahha. Aku tgk friendlist dia pun penuh dengan nama-nama indonesia.

Trip tahun kedua pulak,maklong bagitahu aku dia tak dapat pergi. Dia ada hal yang tak dapat dielakkan. Trip kedua ni pun parents aku dan adik aku yg umur 7 thn tu pegi. Kali ni penambahan ahli keluarga aku yg join semakin meningkat. Semua teruja bila dgr story2 masa 1st trip tu. Trip kedua ni dah advance dah. Tdo hotel 1 mlm je. Malam-malam lain dah pandai tidur kg. Mak kata,memang la tak selesa berhimpit2 tapi depa suka sebab meriah. Plus,dorang layan tetamu memang 1st class. Jamu makan sampai ke malam. Mak pun layankan jela walaupun mak kata paling tak syok bila tandas dan bilik mandi pun diluar. Masih mandi kat perigi ye chuols.

Bersambung..

...SAMBUNGAN: "CINDAI"..

Bila trip ke2 dapat sambutan,apalagi..awal2 pakcik aku dah plan nak buat next trip tahun depan (which is tahun ni,2016). Aku pun hampir terjebak nak join trip ni. Dalam sebok duk plan this and that,terniat hati aku nak bagitahu maklong yang aku mcm nak join trip ke3 ni. Tapi tak pasti lagi sebab takut laki aku tak dapat cuti. Aku tanya maklong samada dia pergi atau tak. Tanpa fikir panjang,maklong terus jawab tak. Aku tanya la apsal tetiba dia taknak pergi. Korek punya korek barulah aku tahu (dari maklong) rupa2nya depa kat sana pun 'baik ada makna'. Senang cerita depa ni buat cubaan untuk amik kesempatan. Al-maklum la,kehidupan kat sana tak macam kita kat sini. Nak bantu sikit2 tu bolehlah. Tapi melampau sampai minta laptop la,hp la. Itu yang maklong malas nak kesana lagi buat masa ni. Tambah maklong lagi,depa pun pandai pilih orang. Depa aim yang nampak 'senang sikit nak makan'. Salah seorangnya bapak aku. Bila aku dengar,naik menyiraplah aku. Terus takde hati nak g dah. Tapi menurut maklong,setakat ni takde lagi yang 'termakan'. Masing2 cuba mengelak dengan alasan takut nanti terbiasa pulak depa mintak2.

Nak dijadikan cerita,trip ke 3 ni ada 1 keluarga pakcik aku (abg kepada bapak aku) join trip tu. Dia 1st time pergi. Sebelum ni dgr cerita sedara-mara pergi dia jadi teringin nak pergi tapi memandangkan keluarga dia ni kehidupannya susah sikit tu yg tak dpt join. Tapi trip ni pun anak dia si afiq (bukan nama sebenar) yang belanja. Kebetulan,waktu tu dia baru 9 bulan menikah. Jadi dia pasang niat nak bawak bini dia g bercuti,sambil tu bawa la sekali bapak dia. Depa pergi bertiga je. Anak-anak lain dan isteri pakcik aku tak ikot.

Edited by schha at 25-9-2016 01:56 AM

Al-kisahnya, kami dapat tahu sebenarnya si afiq dgn bini dia ni ada 1 masalah besar. Dgr cerita makcik-makcik aku,afiq ni mcm tak ready nak berbini. Plus,dia ni mcm lembut sikit perwatakannya. Nak suspek lebih-lebih pun,kami semua tak tahu sangat pasal si afiq ni sebab tak berapa rapat dengan dia. Pendiam sikit budaknya. Tapi dgrnya bini dia yang mendesak nak kahwin cepat atas alasan pernah kecewa sebelum ni. Jadi bila dah suka kat si afiq ni,dia cpt2 lah nak nikah. Budak si afiq ni pun muda tak muda sangatlah. Baru 24 kalau tak silap aku. Tambah makcik-makcik aku, bini dia si eisya ni mengaku bahawasanya dia belum lagi 'bersama' dengan si afiq ni. Terkejutlah kami-kami semua. Atas alasan tersebut,depa2 ni cubalah cari jalan utk selesaikan masalah depa berdua ni. Tu yang makcik-makcik aku pujuk si afiq ni supaya ikut bercuti.Kot lah boleh 'menyatukan' mereka ni,manalah tau. Kita usaha. Si eisya pulak,apa yang terbaik utk dia dan suami dia,dia ikut je.

Jadi pergilah mereka beramai-ramai ke trip tu pada bln mac yang lepas. Menurut mak aku, memandangkan trip ke3 ni terlampau ramai,depa decide takmau tidur kg. Depa tidur dihotel je tapi belah siangnya byk dihabiskan kat kg. Pakcik aku yang arrange trip tu beriya la dptkan 1 bilik yg jauh n dihiasi benda2 yg romantic utk si afiq dgn eisya ni. Tapi yang hampanya, si afiq bermati-matian taknak 1 bilik dengan eisya. Dia sanggup tidur berhimpit dgn bapak dia kat bilik lain yang pergi 'bujang'. Depa ni pelik plus geram lah dengan tindakan si afiq ni. Dah bagi 'peluang',taknak pulak. Terasa hatilah si eisya ni. Jadi busu aku yg waktu tu pergi 'bujang', offer lah untuk teman si eisya ni dlm bilik tu.

Bersambung..

mana tt
dok tunggu sambungan cerita pls

SAMBUNGAN: "CINDAI"...

Hari pertama tiba di padang,depa ni semua check in hotel, unpack barang then siap2 terus ke kg. Waktu ni depa naik 3 MPV. On the way nak ke kg tu,si busu ni naik sama MPV dengan si eisya and afiq. Busu perasan si afiq ni mcm pening kepala (sebab perjalanan yang bersimpang-siur plus supir bwk mcm orang tak tahan nak berak - kata busu). Then busu perasan si eisya cubalah nak tolong picitkan kepala si afiq,tapi afiq menolak. Tak lama tu busu nampak afiq minta sorg sepupu lain (zali) untuk picit kepala dia. Dari situ, busu nampak muka eisya dah mencuka. Tapi menurut busu,dia buat tak port je. Biasalah orang baru kahwin,adalah tu yg tak kena kat si afiq tu.

Bila sampai di kampung,mak aku ckp eisya lah yang paling rajin buat kerja dapur. Sampai-sampai terus masuk dapur. Tolong prepare makan dan kemas dapur bila dah habis makan. Paling ringan tulang kalau nak dibandingkan dengan cousin2 aku yg lain. Dah tu senang ramah pulak dgn sedara2 kteorg kat sana. Pandai bawak diri la senang citer budak ni,menurut mak aku. So bila malam,depa pun balik lah hotel semula. Takde apa pun yang pelik terjadi dihari pertama.

Masuk hari kedua,pagi-pagi depa dah bertolak utk ke kg. Tapi sebelum ke kg, depa singgah la 1 danau (tasik) ni. Sajalah nak amik2 gambar sebab pemandangannya yg cantik. Waktu kat danau ni,busu aku nampaklah bapak aku n adik aku yg kecik tu duk kutip batu then lempar ke tasik. Lepas tu,ramai2 lak sepupu2 aku ikut sama lempar batu. Tak terkecuali si eisya pun. Dah puas dekat danau,barulah depa bertolak balik ke kg.

Kalau ikut plan, hari ke2 ni bapak aku dgn pakcik aku yg bt trip ni,kekononnya nak buatlah bbq kat kg. Depa berdua tong-tong beli brg2 nak bt bbq. Jadi hari kedua memang stay dekat kg je sebab sibuk nak prepare bbq tu. Dah macam kenduri dah mak aku cakap. Sebab sedara kt kg tu pakat panggil sedara2 yg lain campur pulak dgn depa yg trip ni. Kemainlah ramainya. Dibelakang rumah kg ktorg ni adalah sebuah sungai. Deras air dia. Dulu maklong pernah cerita (masa pergi dgn arwah atok dulu) yang depa di sana memang 'membuang' kat sungai tu. Kalau 'buang' toleh ke belakang mesti dah ghaib sisa itu. Hihihihi. Bayangkanlah derasnya air sungai tu. Tapi zaman dah moden ni,depa dah tak 'membuang' dah kat sungai tu. Depa dah bina toilet n dah belajar 'membuang' di tandas. Heheheheh.

Jadi sementara nak tunggu bbq mlm tu, budak2 muda ni melepak lah dekat sungai ptg tu. Semua cousin2 yg muda remaja ke sungai tu. Eisya pun turut serta. Menurut salah sorg cousin aku (gee), eisya kemain asyik main air. Yg depa reramai duk kat tebing2 sungai je sebab sungai tu dalam. Tapi si eisya ni lek je dia redah sungai n duk disatu batu besar tengah sungai. Waktu dia redah sungai tu gee nampak dah sampai paras dada dah tapi si eisya ni gigih nak redah jugak. Then bila dah maghrib barulah depa ni naik ke atas dan get ready utk bbq. Bila malam nak balik ke hotel tu, kebetulan seorang saudara sana nak ikut balik ke hotel juga. Kononnya esok dia nak bawa tempat2 menarik sebelum lusa balik ke malaysia. Ratna nama saudara yg ikut ni.

Edited by schha at 27-9-2016 02:22 PM

Siang hari ke3 tu banyak dihabiskan dengan berjalan dan shopping jek. Depa kalau dah ke sana takkan lepaskan peluang shopping telekung dan kain ela. Dah jadi acara wajib kalau ke sana. Tapi ramai yg perasan eisya mcm tak sihat. Lemah je. Jadi bila org2 shopping,dia hanya duduk je. Busu yg byk temankan dia. Sebab busu bukan kaki shopping. Ramai yg bengang dgn afiq sebab dia buat dek je dgn bini dia. Taktahu kenapa ttiba je dia mcm 'boikot' bini dia sejak dari awal trip ni. Kot ye pun kalau bergaduh dgn si eisya,janganlah tunjuk sangat. Busu pulak yg kena 'take over' peranan si afiq sbg suami.

Bila petang tu,depa semua balik ke hotel mandi2 dan lepas maghrib akan kumpul semula utk makan malam. Masa balik ke hotel ni,tengah busu siap2,ternampaklah si eisya ni tengah gosok jubah dress (yg kembang dibawah). Busu sajalah tanya dia nak pakai waktu bila. Tapi eisya jawab,dia nak pakai esok waktu balik ke malaysia. Jubah tu dia letakkan dekat atas katil.

Seperti yang dirancang,dlm kul 8 cmtu depa ni kumpul ramai2 depan hotel utk ke restaurant. Bila sampai di restaurant tu, depa duduk di 1 table yang panjang. Mak aku bgtahu, mak aku dihujung sebelah sini, eisya afiq gn bapak dia duduk dihujung sebelah sana. Dekat restaurant ni lah segala2nya bermula.

Edited by schha at 27-9-2016 04:11 PM

Tgh duk ralit order makan, ttiba si eisya ni hentak meja. Terkejut semua orang. Alih-alih dia jerit, 'ceraikan aku! Ceraikan aku talak tiga!! Sekarangggggggg!' Then dia menangis meraung2 kat restaurant tu. Ada juga dia cakap, 'kalau kau taknak ceraikan aku sekarang,sampai Malaysia nanti kau ceraikan aku!!' Busu cepat2 g dapatkan si eisya. Busu terus peluk dia. Yang lain semua tergamam termasuk si afiq. 1 restaurant tu pandang meja depa tu,menurut mak aku. Mak aku yg lain jadi malulah tetiba terpekik2 kat restaurant tu. Jd depa2 ni semua decide tak jadi makan and nak terus keluar dari restaurant tu. Malu punya pasal. Ada juga yang tapau makan dalam bilik je nanti.

Bila sampai hotel tu busu hantar eisya ke bilik. Sampai bilik eisya kata nak tidur. Tetiba busu dapat whatsapp,pakcik aku (yg handle trip) nak jumpa adik-beradik sahaja (tanpa melibatkan isteri/suami kepada adik-beradik tadi) kecuali si afiq. Jadi sebelum keluar,busu pesan supaya eisya makan takut perut masuk angin. Tapi eisya menolak sebab dia insist nak tidur. Bila busu nak keluar tu, eisya pesan supaya busu tutup semua lampu. Dia nak berada dalam keadaan gelap. Malam-malam sebelum tu takde pun nak tidur bergelap-gelap. Busu jadi tak sedap hati.

Waktu 'meeting' tu,barulah busu dapat tahu pakcik aku (bapak mertua eisya) tak senang hati. Takut eisya betul-betul minta cerai bila dah sampai di Malaysia nanti. Tu lah punca kenapa meeting tu dilakukan. Waktu ni bapak aku pun ada. Mak aku dgn adik aku yg kecik tinggal dlm bilik. Masa meeting ni,depa cuba la pujuk si Afiq supaya turunkan ego and jangan keruhkan lagi keadaan. Alhamdulillah, afiq kata dia cuba sebab dia pun terkejut eisya jd lagu tu. Tak pernah eisya berkelakuan camtu. Bila keadaan dah reda sikit,pakcik aku suruh busu dan afiq ke bilik untuk panggil si eisya untuk berbincang. Depa nak settle malam tu juga before balik Malaysia. Takut apa-apa jadi bila dah sampai Malaysia nnt (menurut pemahaman aku,mayb pakcik aku takut eisya kotakan kata2 dia nak cerai bila sampai di Malaysia. Sebab eisya ni menantu kesayangan pakcik n makcik aku. Dia taknak afiq bercerai dgn eisya). Kononnya nak eisya dgn afiq berbaik2 malam tu juga.

Edited by schha at 27-9-2016 11:47 PM

Busu dengan afiq pun menuju la kebilik panggil eisya utk dibawa ke bilik pakcik aku ni tadi. Waktu busu kejutkan eisya,eisya bangun tapi dia kata dia nak mandi dulu. Busu cakap kat dia tak payah sebab nak pergi sekejap je. Memandangkan waktu tu dah pukul 11 malam. Tapi dia bentak2 ckp nak mandi jugak. Busu tengok perangai eisya ni dah lain macam. Jadi busu suruh Afiq teman eisya mandi. Mula-mula afiq taknak,tapi bila busu jegilkan mata ke afiq,barulah budak tu nak temankan bini dia mandi. Busu suruh dia masuk dalam toilet sekali dengan si eisya. Sementara busu tunggu eisya mandi,busu packing barang sikit2 memandangkan esok nak gerak ke airport dlm kul 4 pagi. Nak kena ada kat airport by 6am. Tengah busu packing barang,ttiba busu dengar afiq menjerit. Rupa-rupanya eisya ni tadi jadi agresif. Afiq bukak pintu. Waktu ni lah busu ternampak eisya 'berubah'. Sah ni bukan eisya,kata busu. Masa tu busu gambarkan,apa yang busu nampak seorang perempuan gaya macam orang zaman dahulu kala,bertocang tepi dan kulit berwarna hijau dari head to toe. Tapi sekejap sahaja 'dia' tunjukkan rupa dia. Allah..waktu busu cerita ni memang meremang bulu roma aku.

Dengan keadaan terperanjat tu,busu suruh afiq jaga 'eisya' takut dia keluar dari bilik sementara busu kol abg dia (pakcik aku yg handle trip). Jadi bila dapat kol,semua la adik-beradik tadi pakat2 ke bilik busu. Isteri dengan anak pakcik aku (yang handle trip) sampai dlu ke bilik. Depa dah siap dengan surah yassin di tangan. Masuk je bilik terus makcik aku dgn anak dia alunankan surah yassin tersebut. Pakcik-pakcik termasuk bapak aku tunggu diluar bilik,sebab busu gtau eisya nak salin pakaian. Jadi busu grab sahaja baju jubah dress yang eisya letak atas katil tadi. Afiq dgn busu yang salinkan eisya pakaian kering. Tu pun dalam keadaan takut2. Then bila dah siap tu, elok je eisya keluar dari bilik air,tetiba dia jadi agresif balik. Puncanya sebab dia dengar bacaan Yassin td. Terpekik-pekik suruh makcik aku and anak dia berhenti baca. Tapi makcik aku dengan anak dia makin kuatlah baca. Jadi pakcik-pakcik aku decide utk panggil org hotel dan panggil ustaz yang boleh bantu mereka. Ratna juga diminta utk urus panggilkan mana2 ustaz yang dia kenal utk pulihkan eisya di bantu oleh staff hotel.

Bersambung..