CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 145288|Reply: 954

KISAH PERKAHWINAN SAYA YANG BERAKHIR..SETELAH SEBULAN

assalamualaikum pada semua forumer..
saya orang baru..nak kongsi my story..my failure life supaya jadi pengajaran pada semua sahabat.

kalau rasa cerita saya ini tak berfaedah dan x menarik..xape laa..sekurang nya saya tenang dapat lepaskan bebanan di jiwa saya. rasa macam nak karang novel..tapi..takpelahh..cubalah dulu..kikikih..

part 1

sy,amar baru ja tamat pengajian dari luarnegara dan pulang ke tanah air hujung bulan 10 tahun 2011..alhamdulillah..rezeki sy murah bila berjaya temuduga guru kpm dan mulai praktikum di melaka. kawan baik saya pula smasa belajar , bertugas di negeri bawah bayu sabah.bila dia pulang ke kg,saya selalu hang out dgn dia.dan selalulah pergi ke rumah kg dia. disanalah saya kenal keluarga dia dan pelik ,dlm gambar keluarga kwn nih,ada sorang gadis yang saya tak pernah tahu.bila tanya pada dia,kawan saya ni buat-buat taknak jawap.segan agaknya. rupanya tu adik dia yang belajar di ipt tempatan.saya..oooo.. cantik adik dia..tapi masa ni,sy xdelah rasa ape2 sbb xnak le couple2 time baru nak bina kerjaya nih.

jadi sepanjang praktikum di skolah melaka,byk pengalaman saya dpt dan guru2 yang baik mcm famili saya sendri,setelah setahun disana,pada taun 2013,kpm buat rotation untuk perlantikan sekolah guru2 baharu ni, saya dah expect kene pindah sabah..dan memang hati saya nak sangat menimba ilmu di kawasan pedalaman yang hardcore2.baru jantannn bebb.. akhirnya saya bertugas di kwsn sabah dan mmg betul,guru2 sini pun baik dan anggap saya macam famili diorang..saluteeee..

okeh...akhir taun 2013,kwn baik saya bernikah dan saya jadi pengapit..well..n the first time in my life..i saw her..pehhh..masa abg dia syok bernikah..saya tpandang adik ni..raiha(bkn nama sebenar.kikikih)..aduhaiiii,dubdabdub..pehalll? saya jatuh hati pandang pertama..tapi..takpe kontrol perasaan nih..jodoh ni kita kene usaha step by step..so..masa balik..saya drivekan mak member ni..(of course mak si raiha tu)..dgn macho selamber lah..tanye.. ehem..mcik..sopan gitu.. raiha tu ada sesaper ker..pergh.segan pulak.merah padam dah drive exora time tu..seb bek x terbabas..kalo x jatuh saham gua.. makcik tu ketawa je ..nape..nak masok line ker..nanti makcik tanye die..saya time tu..dah terbang tinggi dah.. pastu 2,3 malam tu,lepak dgn abg raiha,bf saya tu,sbb nanti kenduri belah rmh dia pulak,tanye la abg die ttg raiha ni..yg kelakor nyee siap tertumpah air epal kat baju..sbb gabra..kuang asam .abg die suh wassup kak die sbb kak die rapat dgn raiha .. akak die pon ckp..nape..amar nak jd adik ipar kak ker? haha of courseee sis..off coursee..

eh sorii..panjang benoo sy type citer...tapi ni 5% baru..sblum tragediii lahanat.....kalo nak smbg gitau le..kalo x..saya stop ajee..

sambung la..nak baca....hehe..

Hang igt ni bod MPs ka dok mtk sambung2...

macam mana kahwin sebulan je ni...

Lagi chuolls. Macam menarik untuk dibaca.

Pls sambung...

Follow Us
We want more

xbest la citer sekerat2 ni

kekekehh sory sorry...berhenti maghrib sat tadi..sabah awal sejam..

part 2

okeh..so..awal januari bermula le persahabatan dgn si raiha ni.sbb akak die bg no wassup..so sy wassup tunggu.terus terang je..nak berkawan boleh..tapi ni bukan berkawan bf gf..ni serius ..kekekeh..besela.org ni tak ade pengalaman mengorat.dulu dari form 1 sampai study ijazah x pernah nye ade girls dalam satu kelas..(sklh agama raiha ni setuju untuk berkawan..siap kata bertuah dapat kenal lah..baik lah sy ni..mmg pon.hahaha.setiap hari asik nak mesej je kitorang.malam call ..syok dengar die cite tempat die study,lps tu  die keje kat am bank sbg operator ..hati ni rasa terisi dengan keindahan indahan syurga..(ni bapak aku dgr kompem die toreh pisau toreh keramat kat kepala.haha).. jadi lepas dua minggu ,kitorang pon mengambil keputusan untuk serius lebih..saya call mak,dari sabah..minta mak ayah tolong hantar cincin risik kat famili member baik saya nih.. lps tu kitorang set 1 jun 2014 tu tarikh bertunang. ya ALLAH ,masa ini punya lah happy..rasa macam mudah je semua urusan..tapi.....

tak semestinya yang mendung tiada hujan..tiada guruh..selepas 2 minggu..dia da mula semacam..raiha ni bile text je..die da pki shortform..yang paling shorttt..haha..k..iye..bek laa..ok..bila call malam ckp..penat..byk call..dah kurang minat je bunyi.tapi xpe..saya sangka baik..keje bank..mesti penat ..kita kene jadi pemaham..kononnyee.. paling die stat x suke..bile saya suka sgt miscall kejut solat subuh..berkali-kali..sampai die sound..awak ni sama macam abang saya! lepas tu saya rasa mmg saya salah pun..jadi..its ok.saya x buat dah..sabar je la..keje byk..

tp..tetibe die mesej..sorry..saya terlalu muda untuk berkahwin.saya x dapat teruskan...WHATTT..terkejut lah saya.pastu xleh mesej semua dah..x bls x jwp..akhir nya die call bagitau x mampu jadi isteri lagi pada usia skrg..maaf..lagipun umur kitorang jauh..6 taun beza.22 umur dia..die rasa terlalu muda..
so..tamatla hubungan kami.. mak raiha call minta maaf dan nak pulangkn cincin..tapi saya tak mahu..perit..
but,life goes on..redha was my only option..kami berpisah.saya sampaikan berita berpisah ni pada famili.dan diorang ok je..janji anak sulung diorang ok...si raiha ni lps sebulan dah ade boifren org pantai timur..so..pasrah jugaklah..pinjaman bank dah buat pulak,nak rancang kawin slowly..xpe..sy enjoy dgn adik2 saya kitorang backpacking singapore,pusing2 malaysia.. harap dapat mengubati luka..but..i..still missing her..always..pergi memaner pun nmpak awek ,muke die..nmpak mkcik ,muka die..well..first time kan..saya jd tawar hati nak serah hati pada sesiapa..kakak2 kat sekolah sabah memasing bg pilihan..tapi..sy mcm hilang rasa dah masa tuh...

cite ni x abis sini...point kahwin.dgn raiha..ade lagi..maaf ya..nak stop isya jap..pas ni saya ending kan cite sy..

citer cepat... cepat!!!!!!!

Tt duda ke? Makcik nak hantar borang permohonan mengisi tulang rusuk boleh?

part 3

Lepas 2 ,3 bulan berpisah..masa ni lagu fevret sy,lagu remix kangkung oleh PM kite masa tu..hahaha..saya enjoy dgn abiskan masa cuti ,balik semnnjung dan bergummbiraa bersama famili tercinta..cuma.ade lah muka org bersedih..xleh nak buang.. selalu gak dengar lagu yg dia bagi 'cinta sesungguhnya' oleh bro sado sabhi tu..xpe..dalam hati ade taman..sekala sekali..bila tiba jun ,ramai pulak pm,mesej,fb sume tanye ape citee bertunang..hallamakk..lupe pulak nak gitau kitorang dah zero..tp time ni dah ok dah..anak jantan nih..ngajau pedalaman sabah niiii..time bln jun pose tu bykkan skit ibadah..kekekeh..x riak ehh..betull..xxx..suddenly,berlaku benda pelik..gambo2 gi berjalan2 dgn fmily di fb adeee saje yg di 'like' oleh..si dia..raiha.. i keep noticin this..but..i dont care..saya buat x nampak..

3 hari sebelum raya..tgh syok packing nak balik raya smnnjung..
tetamu x di undang texting...'awak..apa kabar?' aik..nape nih? sy cool..sungguh..xde feeling ape ape dah..bls je dgn baik..'ye baik..raiha camne?'..'awak ..bole berkawan balik?' saya fikir dia nak kekawan bese la..haha..sbb saya xde kwn girls k..rupanya dia nak balik..saya.mcm..hmmm..ape ke bende ni? tp cool.relax dulu.dgr dulu..dia citelah..dia minta maaf..die mungkin kene balasan Allah..hati x tenang..dia dah putus dgn org pantai timur..dia dah sedar saya terbaik...well..saya..terkedu juga..nakmarah ke.org ni dah minta maaf bebaik..die just jwp lemah..ikut awaklah nak terima atau tak saya..

saya diam shj..lepas tu baru ckp..okeh..nanti kita bincang..raya first saya dtg raya rmh awak..

raya pertama..
sy,mak ayah dan adik dtg pas zohor.famili dia sambut ngan baik..kwn baik saya..(kitorang x brapa contact dah sejak putus ngan adik die) raya umah mentua. saya tgok wajah dia..lembut je..muka dia penuh dgn serba salah..saya tgok lembut je..dan saya rasa nak maafkan dia..mungkin kali ni dia dah berubah 100%..mungkin dia dah ade cinta dalam hati..saya pon x terpikir nak berdendam.sbb mak ayah dah warning..terima dgn ikhlas,kalo x terima jgn dendam. so,sy minta izin dok semeja dgn raiha di luar dan discuss kisah kami..

die just tnduk ajee..saya pon tanya okay ke. okay,sihat jwp raiha.pastu dia tanya terpulanglah kat awak nak terima saya,saya ikutkan aja.kami diam saja..akhirnya saya kata..camnilah..saya nak dua syarat
pertama..kalau boleh..kalau kahwin ,mesti hidup bersuami isteri di sabah..kalau kerja,kita usaha di sabah k.di k.k ke atau tmpat lain.. kedua..cinta ..mesti kita mulakan lepas kawin..saya tak mau sblm kawen dah lepaskan semua perasaan(sbnr nya sbb takut kena lagi)..dia angguk setuju..saya pun lega..kitorang gitau family..so,bln 9 tunang..bln 12 nikah..settle..

okeh..part 4 jap gi.hehehehe

blackwidowbae replied at 18-1-2016 07:51 PM
Tt duda ke? Makcik nak hantar borang permohonan mengisi tulang rusuk boleh?

duda fresh mkcik..kikikih ensem lagiii..kate anak murid la.tulang rusuk tgh sakit..jatuh beskal..nanti saya pos laju..kekekeh

so far baca macam okay je perhubungan ni..wonder apa la yg problemnya tu...erm..

Elle_mujigae replied at 18-1-2016 08:21 PM
so far baca macam okay je perhubungan ni..wonder apa la yg problemnya tu...erm..

yepp..permulaan indah berseri seri...tapi..ini kisah benar..dari point of view sy laa..apa yang sy nmpk dan rasa..ini sebelum semuanya lebur..ecececeh..dah bole buat lagu

Pls sambung tt..menarik..

cepat2 sambung...menarik nk tau

Pjgnya intro :

Sabar tunggu sambungan..

pergh sebulan je kawen dek.. kesiannya..
dah pikir masak2 ke sebelum jatuhkan talak..
mungkin adek terburu2..isteri muda sangat.. mungkin dia perlukan bimbingan ko tapi ko lepaskan pulak..