CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: siape_aku

Aku dan Hero... (masa untuk reveal name Hero ni after so many years)

Episod 14

20 Jun 2016, KPJ Damansara...

Dr : awak kena admitted la kalo macam ni...saya tak bole bagi awak balik kalao bleeding teruk...
aku: ok....anything u said,,,i ikut je....
Dr : as I said before, ubat2 ni hanya utk u bertahan....
aku : meaning?
Dr : meaning kite still kena removed Rahim u...baru u sihat...or else sakit u ni akan berulang....
aku : ...................... buang?
Dr : dah takde solution lain emelia......injection ni pon utk u bertahan...3 bulan...paling lame 6 bulan...
aku: kalau tak buang? any risks?
Dr : kalao tak buang...u akan repeat sakit mcm ni...warded...bleeding...kurg darah...and it might turns into cancer....cervik cancer or ovary cancer...die kat dalam tu boleh merebak...
aku: ........................brape lame mase yg i ade ?
Dr : kalo ikut I...I nak buat cepat...tapi ni dah nak raya....doctor pon ramai yg dah cuti...tgk la lepas raya mcm mane keadaan u....tapi elpas injection ni...kalo ubat tu jalan...kite ade mase sampai September....
aku: boleh tak kalao i berubat cara kampong ?
Dr : anything yg boleh mengecut kan Rahim u....but I don't think so....tapi u boleh cube...
aku : ok.......................................................................................................................................

*Ya Allah Ya Rahman Ya Rahim.....ampunkan segala dosa2 ku....
berikan aku kekuatan menghadapi dugaan ini......

Episod 15

2am...x igt ari ape...tapi dlm mggu mc lame ni la...tengah lepak depan tv back to back NCIS: Los Angeles 6 episode....telinga aku menangkap satu bunyi....mcm berdesing...mcm bunyi bising...mcm bunyi riuh...tapi dlm tune suara the smurfs....

aku gosok2 telinge....bangun g bancuh milo....amik biskut...sambung tgk tv....mate aku pulak menangkap sekilas lintasan hitam...damn! ah!! Lantaklah...aku tak kacau die pon kan....plus bulan puasa.....mungkin cahaya....nak sedapkan hati......

layan tv sampai ke pukul 4am....macam2 bunyi dengar...kat luar rumah la bunyiknye....dari berdenting2...bunyi daun berlaga2 mcm kena tiup angina....bunyi mcm tin jatuh....dan berlarutan sampai la family aku bagun utk sahur,,,baru senyap bunyi2 tu....

lepas azan subuh,.,...baru aku boleh tido...yes...ade masalah tido malam skang ni.....mungkin sebab dilanda kesedihan yang teramat....aku ikutkan perasaan...sensitive...menanges tak tentu time...nak temper tak tentu time....

aku rase la....mungkin disebabkan tu....badan aku jadi lemah dan membolehkan bende2 ni mendekati aku semula....dan dalam tempoh cuti ni...aku tak bole semyg,,,

Semoga Tt tabah dan sabar dgn ujian..

abih plak dahh... nextt...

Sabaq na tt..u are gifted..n u should proud of that...
Allah sayang awak..n bg awak ujian mcm ni..

wak tommmy

Follow Us

kenape tulis wak tommy??

siape_aku replied at 14-7-2016 03:51 PM
Episod 14

20 Jun 2016, KPJ Damansara...

Salam.. berat dugaan awak.. semoga selamat dunia dan akhirat..

ini sekadar cadangan sahaja, harap maklumat ini dapat membantu tt..
boleh cuba amalkan jamu kunyit atau supplemen berasaskan kunyit. tapi kena ambil hari-hari untuk kesan yang bagus.
Kajian sains berkaitan khasiat kunyit (tumeric) di Barat baru-baru ni semakin bertambah.
Sedangkan kita di sini dah lama gunakan kunyit sebagai bahan masakan.
Malah sekarang kilang farmaseutikel antarabangsa dah mula keluarkan pil kunyit.
Tapi baik ambil yang mentah sahaja memandangkan kunyit segar di sini murah dan mudah diperolehi.

Boleh rujuk artikel di bawah ini berkaitan khasiat kunyit.

http://www.dailymail.co.uk/health/article-3470432/Turmeric-Nature-s-wonder-drug-healthiest-herbs-spices-revealed.html

arini birthday aku....8 sept 2016

hehehehe...... dan juga hari terakhir aku updates thread ni......

lagi 3 jumaat......aku akan masuk ward....untuk menjalani pembedahan membuang Rahim..()
tiada kata2 untuk menggambarkan perasaan aku...... hanya pada Allah swt aku memohon kekuatan dan ketabahan untuk menghadapinye dan hari2 yang mendatang....

dan kehadiran family dan kawan2 yg sentiasa support aku dlm perkara ini.....

terima kasih korg sebab sudi bace cerita2 aku.....gangguan masih ade tapi tak sempat utk aku ceritakan....

recovery process mungkin amik mase sebulan atau 2 bulan.....doakan aku kembali sihat dan pulih seperti sediakala ...sihat mental dan fizikal....

bile dh tau date nak operate....sama ade 23 sept atau 30 sept.... badan aku mmg x bagi kerjasama langsung.... immune system down.....demam on off....sentiasa mcm tu...batuk menjadi2....sakit kepala....sakit badan...mc? jgn cakap la....

stress?? mestilah....tapi  more to depress rasenye....duduk berkurung dalam bilik.....tido...kurang bersosial...sensitive....kadang nak naik angin... semlm aireen seb baik tak kena pelempang lepas die jatuhkan botol air 1.5liter atas mulut aku....mmg sakit n terkejut....walopon air tu isinye suku je tapi sakit....

tapi Berjaya la aku control otak aku dari cederakan die......semoga kewarasan ni akan bertahan...

harap korang doakan keselamatan dan kejayaan pembedahan aku ....

smpai jumpe lagi.....

p/s: aku bukan la hilang terus...ade je merayau2 dlm forum cume takkan updates thread aku.... ni pon dah terbatuk2 mcm nak terkeluar bijik mate.....

Edited by nyai1234 at 10-9-2016 03:33 AM
siape_aku replied at 29-1-2016 02:51 PM
Episod Pengenalan...

(Hero ni salah sorg forummer jugak...akan aku sharekan namenye bile sampai  ...

salam sis. nak tanye sikit boleh ?

nyai1234 replied at 8-9-2016 02:08 PM
salam sis. nak tanye sikit boleh ?

nak tanye ape ?

x tau....huhuhuhuh

Edited by ThousandSwords at 11-9-2016 02:01 PM

Semoga TT terus tabah.truk gk sejarah berdarah keturunan dulu msih tagih drh seluruh keturunan sekarang.

Edited by ThousandSwords at 11-9-2016 02:02 PM

Dugaan yg TT hdpi ni mmg Komplex, tp slagi TT berpegang pd tali Allah, untung ke...rugi ke...tetap dlm kasih syg Allah. Tak dpt kt dunia, akhirat tentu ada perhitungannya.

Moga Allah permudahkan kesihatan TT dan memberi kesembuhan kepada TT. Amin.

Yaa..kalau pompuan bleeding  mesti masalah rahim..bos aku baru kena buang rahim tiap2 bulan kt tempat keja bocor mcm paip pecah..mak aku yg menopos tetiba bleeding ..rupa2nya cancer dah merebak..so baru buang rahim n ovaries..

harap tt tabah ok..pikir utk sembuh ja..depress stress xkan bantu proses nak sembuh..

mcm ni la jadi perempuan..nak2 lagi zaman sekarang tah apa2 kita melantak makan smpai jadi cancer..

terus baca last page ni terus komen..hehheeh..

updates...

admit hari sabtu ni...operate hari rabu 21 sept 2016....

siape_aku replied at 15-9-2016 07:50 AM
updates...

admit hari sabtu ni...operate hari rabu 21 sept 2016....

sebak baca kisah tt ni...
dah habis usaha ke, sampai nak buang rahim?
semoga tt tabah ya....ujian untuk orang perempuan..

Bawak2 bersabar ye tt..

doakan pembedahan saya berjalan lancar dan semoga semuanya kembali normal ......seperti sedia kala...

siape_aku replied at 15-9-2016 02:39 PM
doakan pembedahan saya berjalan lancar dan semoga semuanya kembali normal ......seperti sedia kala.. ...

Moga urusn saudari dipermudhkn. Saudari perlu tabah