CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Hendrix89

Pengalaman bercinta dgn wanita berusia Vs BbNu

aku tak boleh dgn laki bbnu. aku rasa nak cepuk je.
dgn tua pun tak boleh.
yg sebaya okla. sama2 muda sama2 tua kelak

turboturtle replied at 8-2-2016 09:45 PM
Xsemua org muda bbnu, bergantung pada induvidu & pengalaman hidup, ada org umur 30+ tapi perangai ot ...

tu la saya pun rasa, kematangan seseorang bukan dibentuk dari usianya tapi dari perjalanan hidup dia. bagaimana dia lalui kehidupan hidup. selalunya seseorang yang lalu mcm2 masalah kehidupan dan keluarga, akan matang lebih sikit dari orang lain.

mcm saya baru2 ni bertukar kerja dan berofficematekan sorang ni. lelaki. 3 series dah, tua setahun. dalam proses ambil master, tapi pemikiran....hauk. hahaha. cakap nak up saja, mcm dia sorang saja tau. bila ada masalah kerja, takmau hadap, kalau boleh nak lari je keje dia. kondem no 1, potpet2 24jam. sebagai lelaki dan ditambah pula berpendidikan tinggi, adalah lebih "hensem" sekiranya dapat offer jalan penyelesaian kepada masalah yg dihadapi, dari kau bising mcm pompuan. huhu. agaknya dah biasa hidup senang dan selesa kot. bila orang tegur sikit kesalahan dia, sentap. ini isu rakan kerja la, tak tau la ini dikategorikan matang ke tak matang sebagai seorang manusia

tapi kalau orang tanya... sesuai tak buat laki ni? jawapan saya.. jangan kata buat laki...buat jiran pun aku tak mau . saya rimas orang tak matang ni. kau bentang la sijil oxford setinggi KLCC pun, kalau cara present diri sendiri (didepan orang mahupun sorang2) mcm budak kecik...hmm tak payah. buat pening kepala ja nak layan. tudia... lulu dah marah

Terima kasih sekali lg pada yg bg pendapat.. baik positif atau negatif ak terima jerr.. da nma pon pendapat kn.. so mst la ad pro n cont..
Ok bab dgn bbnu plak..

Mula kenal msa raya tahun lepas.. anak member tempat keja... mula2 tu x rasa ap pon.. tah cmna terjumpa kt fb.. mutual fren pada mmbr ak.. So ak pon add la dan pm dier.. dan terus bertukar2 no phone.. start dari situ kitorang berkawan.. lebih kurang sebulan pastu ak gtau nk serius.. dan dier pon ok.. aii.. senangnya.. dier ckp mmg dier minat kt ak msa dtg beraya umah dlu.. utk pengetahuan kitorang bercinta jarak jauh.. ak jauh di utara.. dier plak kt bahagian tgh semenanjung.. mcm biasa.. aku dgn sibuk kje.. dan dier plak sbuk dgn stdy.. tp kitorang ttp kol tiap2 hari.. bila dah knal rapat ni.. hmmmm... mula la keluar perangai sebenar.. panas baran.. alasan stress x pon period.. pastu selalu nk menang.. nk nmpk hebat..  ckp bkn main lg.. ak plak jnis x ska berkonfontasi.. so denga jerlaa.. susah nk mntak maaf klau wat salah.. stu lg yg ak pantang.. bile kol.. smbil ckp dgn ak dier akn ckp dgn org lain atau wat kje lain.. cth ckp ngn mmbr bilik dier atau sdg makan.. kalau korang rse cmne? bila ak nk kol balik atau letak dia marah plak.. pastu merajuk.. stu hal plak nk kna pujuk.. ak da la x reti nk pujuk2 org ni.. stu lg.. jnis 'merap' (x tau nk translate ke bahasa kl).. topup.. duit belnja.. tlg beli tiket keta api/ bas.. tnya soklan psal asgnmnt.. kdg2 tu kol tgh mlm.. termamai2 ak tlg jwbkn.. x kisah sgt pon.. tp klau da kerap sgt tu rasa cam annoying plak.. penah gak aku sindir.. x gamak nk straight to the point.. takut dier terasa plak nnt.. tp cam x de kesan pon.. ak plak jnis kool dan relax.. so ikut je laa.. kdg2 klau balik cuti.. ader gak la jumpa.. mmbr ak mmg tau ak tgh berkawan ngn ank dier.. tp da org bg kepercayaan.. x de la nk bwk ank dier klua smpai mlm.. hbis lma smpai pas maghrib jer.. pyh gak sbb rasa terkongkong kdg2.. tp ak x kisah sgt pon.. makin lama kenal.. ak rasa makin tawar hati.. tp x gamak nk luah... ak still bg peluang utk cuba mencintai dier.. sebelum ak amek keputusan nk serius dlu.. aku ad tnya klau dia dh ad bf.. dier ckp bru clash.. dan x de sape2.. hmm... bbnu pon pndai amek kesempatan kt ak.. 2 3 hari lepas.. ak tlg formatkn lptop dier.. guest what.. ader jer gmbar dier ngn laki2 lain.. gmba asing2 edit letak sebelah menyebelah pon ad.. pastu gmba folder memory card.. tgk kt folder whatsapp sent.. gmbr seksi seksa pon ad.. aper motif dier amek pic cmtu.. ak ta pnh dpt pon.. maaf kalau terkasar.. kdg2 tu ad gak msg noty2 tp aku x leh nk layan.. x leh rsa turn on.. hambar jerr.. bg ak nafsu seks bkn priority dlm hubungn ni.. tp layanan dan penghargaan trhdap pasangn..  tmbah plak kitorang belum ad ikatan sah.. geli plak ak nk mesg cmtu.. tp dgn xgf dlu boleh plak.. ni pon salah satu standard piawaian yg belum dicapai oleh bbnu.. he2.. hmmmm... bila da kantoi ni.. rasa x de hati nk teruskn.. dier kol atau wasap pon mls da nk layan.. dier wat seolah2 x de pape.. tp ak x tergamak nk ckp.. stu takut effect pelajaran dier.. 2nd.. apa kata ayh dier plak..

Aku setuju dgn korang.. usia bkn faktor kematangn seseorang.. dan mngkin sebab tu gak ak boley bekenalan dgn xgf dlu.. tp kesimpulan tetap sama.. dua2 curang.. kadang2 bila kita bg kepercayaan dlm kesetiaan.. msti ada pihak yg cuba amek kesempatan..

LuLu^Lost replied at 8-2-2016 11:25 PM
tu la saya pun rasa, kematangan seseorang bukan dibentuk dari usianya tapi dari perjalanan hidup d ...

yupp... ak setuju dgn ko.. tu pasal kna selalu bercampur dgn orang... humble.. respect org.. klau x .. kita dok rasa kita la yg hebat.. dok syok sendiri smpai kesudah.. kita nk org respect kita.. tp kita respect ke kt org tu?

mbhcsf replied at 8-2-2016 05:43 AM
wanita yang matang pun ada cabran jugak sebab depa di depan mata mereka  disepah sepahkan  dengan se ...

setuju.. tp dlm konteks permasalahan aku.. latar belakang.. sosio budaya boleh dikatakan sekufu la dgn xgf yg lebih berusia tu.. ak pon sedar dri kak.. x reti nk susun startegi nk ngorat yg lg kaya atau ap.. x penah timbul niat cmtu.. cuma nk rasa bahagia.. dicintai dan dihargai..

Follow Us
ellejo replied at 8-2-2016 11:15 PM
aku tak boleh dgn laki bbnu. aku rasa nak cepuk je.
dgn tua pun tak boleh.
yg sebaya okla. sama2  ...

sebaya klau ta knal x per la.. klau knal (mmbr xskola atau keje) ak x leh nk turn on.. apatah lg nk bercinta.. rasa lucu plak.. he2

mesmerize replied at 8-2-2016 05:11 PM
so kisahnya TT ni sebenarnya nak balik exgf yang older tu n taknak dah yg bbnu tu ke?

kalau realitinya.. dah tertutup kot peluang tu.. cuma berharap someone yg boleh treat ak cm dier buat dlu.. hopefully..

blackwidowbae replied at 7-2-2016 10:23 PM
Makcik tak perlu kata apa apa

hmmmm.... makcik jer yg dpt tngkap ape sy cuba nk smpaikan..

Innrukia replied at 8-2-2016 08:12 AM
Wanita berusia sama jgk mcm perempuan muda dik. Ada time full dgn kasih sayang & ada time kepala jd  ...

yer kak.. penglmn dgn xgf dlu.. x byk kerenah.. dan pndai menyesuaikan diri dengan persekitaran.. baik dri segi pembawakan diri dan komunikasi..

Hendrix89 replied at 9-2-2016 12:45 AM
sebaya klau ta knal x per la.. klau knal (mmbr xskola atau keje) ak x leh nk turn on.. apatah lg n ...

aku dgn fiance sebaya. jujurla, laki walaupun tua 2 3 tahun dr aku, aku xboleh masuk jugak. kene sebaya. bagi aku umur xlambangkan matang. matang penentu kestabilan hubungan, bukan kebahagiaan.

ellejo replied at 9-2-2016 01:04 AM
aku dgn fiance sebaya. jujurla, laki walaupun tua 2 3 tahun dr aku, aku xboleh masuk jugak. kene s ...

yaka.. hmmm.. cmtu nk kna carik yg sebaya gak la.. kot2 berkekalan.. he2.. ada gak yg sebaya kt tmpt kja ni.. tp sombong.. acik2 gak yg sporting..

ellejo replied at 9-2-2016 01:04 AM
aku dgn fiance sebaya. jujurla, laki walaupun tua 2 3 tahun dr aku, aku xboleh masuk jugak. kene s ...

yang ini pun saya setuju. Kematangan boleh stabilkan hubungan, tapi belum tentu bahagia. kalau dpt sambar dua2 kategori ni alhamdullilah la. kalau tak.. hubungan tu tenang...tapi boring la kot nnt. hehe. boring dari segi erm...yela, kot dpt jenis relax tak cemburu langsung - tak best la juga, kot dpt jenis bossy pun payah gak.. haha. pendek kata bersederhana. boleh manja2, tapi jgn over mengada. ada tahap give and take-nya. gituh..

Aku plak tak kisah bbnu ke tua ke asal aku happy berkawan dgn dorg..stakat ni paling lama kenal semua umo atas dr aku , aku suka borak ada isi bkn sembang kosong je,share info,nasihat

Hendrix89 replied at 9-2-2016 01:08 AM
yaka.. hmmm.. cmtu nk kna carik yg sebaya gak la.. kot2 berkekalan.. he2.. ada gak yg sebaya kt tm ...

Sebelum tu boleh taip aku tak instead of ak

Sory kalau terasa der,sangkut2 aku baca.

Tgk dari cerita ko,ko suka pompuan matang,matang tak kira usia. Kalau dah tawar hati dgn gf bbnu,tinggalkan elok2. Lama2 lagi melarat.

Dan nampaknya ko mcm nak settle down dah kalau jumpa pompuan yg betul,sampai hampir tunang dulu. Apapun jaga diri,jaga hubungan,if ada yg lain nanti. Good luck!

Edited by mbhcsf at 9-2-2016 05:27 AM
Hendrix89 replied at 9-2-2016 12:43 AM
setuju.. tp dlm konteks permasalahan aku.. latar belakang.. sosio budaya boleh dikatakan sekufu la ...

hehehe...interesting hahaha citer awak tu...

well....baguslah  dan it is nice kalau awak insya ALLAH direzekikan wanita yang sekufu lah  gitu kita simpulkan sebab...
i guess itu yg lebih sesuai dan lebih penting

it feels wonderful if you could spend a few hours meeting secara tak langsung with someone who could share , engage with a good conversation with you ke apa apa ke yang you suka  buat atau cakap  with  genuine interest dia boleh kembangkan lagi cerita  on  the topic and to the level yang u suka  , and with such level of honesty, sharing his views on life etc etc  dan ini menuntut kematangan  dan intelligence jugak...doalah
hahaha......hahaha....too bad.
the guy yg mampu engage i macam ni usually not a malay though ... too bad hahahaha but you know i guess

yg penting dan yg terbaik org yg sekufu dan memenuhi syariat lah kot ...yups..

so...yeah ...so much on maturity etc  hahhaaha

i weng...........hahahaha

Hendrix89 replied at 9-2-2016 12:49 AM
hmmmm.... makcik jer yg dpt tngkap ape sy cuba nk smpaikan..

Ko memang kelakar nakkkkkk

tangkaplah makcik

I setuju dgn yg lain usia xmematangkn seseorang..but perjalanan hidup seseorg tu yg mencorakkn sape die hr ni.. klu rase gf skang ni xmemenuhi citarase tt,let her go.. tt pn pls takes time utk heal, xperlu tergesa2 cari penggnti & jgn compare your ex2 gf,klu x sampai bile2 tt xboleh move on.. terima seseorg tu seadanye.. kite pn bkn perfect.. klu slh, tegur, klu ade yg kurang kite boleh improve kn.. yg penting good communication & trust.. bbnu ke wanita berusia ke, same je cume mungkin wanita berusia hidup lbh lame, so lebih matang sedikit dr bbnu ni..but masih seorg perempuan yg boleh dididik, dibimbing,disayangi dgn care yg betul..

Aku rasa kriteria tt ni bkn  psl muda or tua..dr segi layanan je..klau girl muda ni bg attention mcm ex aku rasa x timbul pn isu umo..so cari la girl yg muda tp sikap mcm ex..klau x berkenan ngn gf skrg,putus je la..senang dia nk cari bf lain..sian kt gf wpn perangai dia x serasi..

TT bleh rujuk carta di bawah utk wanita berusia..a.k.a andartu

28 - 34 tahun - andartu junior
35 - 39 tahun - andartu senior
40 tahun ke atas - andartu forever