CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: anyclassything

Unexpected

montok89 replied at 1-3-2016 02:13 PM
wah panjang giler x habis lagi... cepatla TT x sabar nak tau kesudahan cita dan kedunguan si DEE : ...

Panjang la aku duk taip sambil ingat apa yg terlintas je..
Ada masa aku try taip then review mana aku rasa cam x penting xyah masuk!
Dungu dia tahap aku xtau nak buat apa sbenarnya

Bedah279 replied at 1-3-2016 02:53 PM
terbaiklah cite ko ni aku x tau nak gelak ke nak kesian

Aku pun tetibe asyik gelak bila tulis balik cite ni
apasal ntah dah jadi cite lawak

akik replied at 1-3-2016 02:59 PM
Cite TT ni membuatkan aku teringat exbf aku lak.dulu kalau gi dating dia jemput aku kat rumah or kit ...

Lol ada gak bangsa jenis camni kan.. Aku tak sure sama ada Dee yg tipu aku buat2 x igt rumah S, atau mmg S tipu dia. Ntah aku x pasti bab tu.. Yg pasti rumah dia tu agak daif nanti masuk part aku duk terkulat2 keseorangan duk tggu Dee di sebalik semak, nyamuk and negro lalu lalang. Scary woi

Hahahaha
Tu lah kan! kenapa harus pink!! kenapa bukan warna gray or hitam je!!

biskutsusu replied at 1-3-2016 03:05 PM
i tak boring lagi!!!!!!!
makin nak tau cerita selanjutnya

Hahahaha sabar aku x sempat nak taip semua kang aku pendekkan terlepas part2 yg best!

noyya replied at 1-3-2016 03:29 PM
alamak...tengah nebes2 nak tau citer selanjutnya ni..tt lom sambung..tempat kejadian ni dekat  ...

Dkt rumah uols kah?
Ada ke weols pegi terjah umah u dulu
hahahahaha

Follow Us
Tt taknak sambung ke ?

Gigeh aku merempit smpai p6 nk tau ksdhan cinta dungu dee...

Agak2 si dee ni ada id porem ni gak ke? Mesti best layan beliau

Ala ingatkan malam tadi tt update. Baru  je nak baca before tidur hahaha.

Edited by anyclassything at 2-3-2016 08:13 AM

Morning amboi uols kemain suruh i sambung sampai habis terus! Sorry ler mcm biasa iols sampai rumah agak lewat semalam mana sempat hadap. Ni bangun awal demi uols ok . Okie sambungannya:

Aku diamkan je dulu lepas dengar Dee recognized boxer pink kesayangan ramai tu. ehehe. Kitorang pun bagi salam tapi takde org.. Intai punya intai pun mmg takde org. Eh kereta ada, tapi takde org lah plak kan. Hmm mcm mana?? Memandangkan hari dah nak gelap, aku pun cadangkan kita dtg balik je after maghrib.. For sure ada orang kot lepas tu. Harap-harap lah kan..

So kitorang pegi surau tu balik, Dee solat maghrib semua.. Then aku nak makan. Kebuluran. Pegi cari restoran dekat-dekat area taman tu.. Aku je makan. Dee mmg tak lalu nak makan dah, kisah apa aku detektif penat hokayy! Dee duk risau2 pikir apa jadi la, nervous kot. Lepas makan kitorang gi rumah tu balik.

Sampai je, waaaaaaaaaaaa lampu dah terbukak!! Dah ada orang kat rumah tu!! Tetibe plak aku yg nervous wehh sebab finally lepas susah payah dari pagi tak sangka boleh jumpa!! Nervous ok aku pun sama tertanya-tanya, lepas ketuk pintu apa yg akan jadi?? Dee time ni xyah cakap la macam biasa shaking habis seram sejuk. Lepas parking, kitorang jalan... Dee memang tak berani la, aku yg kena bg salam! Pintu rumah terbukak, grill je kunci. Aku bleh nampak direct ruang tamu dorang ada sorg budak lelaki dalam umo 8 or 9 tahun. Dari pintu gak aku boleh direct nampak dapur and sorang makcik duk kemas2 dapur..  

Aku : Adik, ni rumah S ke? S ada? (Masa ni aku pun suspense nak tunggu jawapan budak ni.. Adakah budak ni akan jawab S kat hospital? S dah mati? S takde kat umah? Or whattt??? Walaupun 99% aku speku dia masih hidup)
Budak lelaki : ........... (Pandang aku then masuk umah)
Budak lelaki : Alonggggggg, kawan along datang!

Ha ha ha.. S masih hidup uols!! Time ni aku pun bg Dee tunggu S. Aku taknak campur sembang dengan S, aku berundur sikit konon2 bila S keluar, muka Dee dia nampak dulu. Tak sampai 5 minit, jeng jeng jeng. Keluarlah si Pesakit Cancer yang dah mampus hidup semula tu terjenguk-jenguk hairan kot sape cari dia kat umah. Then, bila dia nampak muka Dee, first thing dia cakap:

S : Hah, sampai kesini cari..

Lepas tu dia keluar lah, then dia pergi sembang dekat hujung rumah dia. Aku plak?? Aku duk tunggu kat hujung dekat jemuran boxer pink dengan nyamuk, dah la ramai negro lalu lalang! Lama plak tu.. oh my god. Antara dialog Dee and S :
S : Apa awak buat kat sini??
Dee : ........ (Diam membatu tak cakap apa-apa)
S : Kau memang tak percaya aku kan pompuan?? Tu lah masalah kau! Kau tahu tak aku baru je balik dari hospital!! Aku kena rehat 2 hari tahu badan lemah semua!! Aku niat lepas sembahyang maghrib tadi aku nak on phone nak text kau!! Sumpah, kau tengok aku pakai kain pelikat lagi! (Kui kui memang dia pakai kain pelikat and tshirt masa ni uols)
Dee : Awak cakap awak nak text saya bagitahu ward semua.. Nama awak takde kat hospital pun bla bla bla

S : Memangla kau pergi sana buat apa!! Aku tak operate kat sana!! Masalah awak ni awak tak percayakan saya!! Fine lepas ni awak sembang ngan mak saya!! Mak saya kat dalam tgh buat air, jap lagi dia keluar. Kau ni memang pompuan sial, kau tak percaya aku! Lepas ni jangan harap kau akan jumpa aku lagi! Ni last kau akan tengok muka aku!

Dee diam membatu je. Dia terduduk kat divider jalan je.

S : Celaka punya pompuan. Kau paling sial, aku tampar jugak kau kat sini kang!!
Dee : Ha, kau tampar aku skrg.. Tampar lah
S : Kau memang sial kan. Kau pompuan celaka paling sial aku pernah jumpa!

(Fyi, the whole dialogue I x dengar sangat sebabnya susah sikit nak dengar.. Ni as Dee bagitau I la lepas tu)

Tak lama sesi memaki Dee tu, S masuk rumah. Dia tukar baju. Aku g kat Dee, Dee cakap mak dia nak keluar lah.. Dee masih terduduk kat situ.
Then S keluar, dia dah tukar baju.. And dia pegi start engine kereta (aku speku dia taknak aku or family dia dgr the whole conversation kot)
Macam biasa dia maki2 menyumpah seranah Dee. Duk cakap mak dia nak keluar.. Tapi tak keluar2 pun. Aku duk tunggu gak mak dia keluar. Pastu S plak, dalam masa yg sama duk marah2 suruh Dee balik.

S : Kau baliklah woi.. Aku takleh tengok muka kau. Aku sakit2 ni kau buat hal macam2! (Hal apa ntah)

S pun masuk kete, dia press pedal minyak kuat2 yang bunyi vrooom vrooooom tu. Nak tunjuk marah kot. Geram betul aku masa ni. Aku tunggu je cam tiang lampu. Mak S masih tak keluar2 setakat mengendap dari grill rumah sahaja. Aku pun mengendap sama. Mak heols masak mi kari bau sedap.

Lama-lama, agaknya S mati kutu camne nak buat kitorang berambus. Dia yg berambus dulu. Dia masuk kete, dia tekan pedal tu kuat nak mampus!! Nak tunjuk marah lah konon (Dah la kete yg jenis modified jd bunyi kuat tu, bunyi je la. Kete kancil) Agaknya dia speku kalau dia berambus akan membuatkan kitorang berambus dari rumah dia.. Harapan lah!! Bila S berambus, aku ajak Dee masuk rumah nak justify pasal sakit tu ngan ngan mak dia. Sebab time ni Dee meroyan cakap S marah dia sebab tak percayakan dia (Dee masih husnuzon positip pasal S harap maklum) Dee taknak cam biasa. Dungu kan

Sambung kat ofis jap lagi, aku nak siap2 gi keje.

Kurang ajar gile S.. klu aku mmg aku tmpar die dlu.

hahhaha vongok betul jantan tu, ak ingt dia nak buat muka cuak pa ka
confident lebih na jantan tu geram betul
cepat sambung TT

Dee mmg bodoh kan.....

Morning TT ..    

anyclassything replied at 2-3-2016 08:08 AM
Morning amboi uols kemain suruh i sambung sampai habis terus! Sorry ler mcm biasa iols sampai rumah  ...

Hahahahahahahahahha lawak! Lawak! Si S ni nak menipu pun agak2 la. Lepas operate rehat 2 hari pastu dah boleh balik rumah start kereta keluar jola joli ke?

Setahu aku kalau operation, even bukan cancer sekalipun, at least seminggu at least dok hospital. Kalau cancer mungkin lama lagi, sebab doc nak buat rawatan therapy apa semua. Lepas tu kalau boleh balik umah pun terduduk terbaring mana boleh gerak2 sampai tekan2 minyak kereta .

Pastu bila orang datang cari maki hamun pulak. Ko baru operate cancer ada plak tenaga nak maki hamun orang. Dasar jantan penipu. Buat cerita je lebih.

Kalau aku, dah kena sepuk dah si S ni kat situ. Biar masuk spital bebetul. Huh

anyclassything replied at 1-3-2016 05:56 PM
Dkt rumah uols kah?
Ada ke weols pegi terjah umah u dulu
hahahahaha

ahahahah..taman yang berlainan..

Hahahaha lawak la uols ni
tengah baca komen uols sambil makan karipap

Gila..dua kapel tu mmg gila
Tt,nsib ko xbjgkit pnykit gila dr 2 org tu
Pndai S tu saiko dee..mati kutu Dee dpn S

mula2 aku xlyn tred ni.sbb pnjg sgt mukadimah ko tt.trlyn trs mlekat