CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Princess_Na

Perlu ke aku beritahu aku takde dara? UPDATED #176: Aku dah beritahu

tongdrum_comot replied at 5-3-2016 05:32 PM
serius i mcm nak tahu.
mase kecik boleh efect ke kedaraan tu.
i rasa baik u ttp rapat2 rhsia ni

Betol tu.
Aku pun nak Tahu gak,

Tanya doc jap..
@ipes2
Kalau kena rape bawak usia adakah Dara tu Kira xda?
Tp Ada penerangan dr doc yg polis bawak pg Periksa Katanya
Xda effect sbb Kalau bawak 12 Tahun,Ntah lah mcmne penerangan dia
Fp ingat sbb dah lama
Jd minta pandangan ipes.

Princess_Na replied at 3-3-2016 07:41 AM
Aku jadi mangsa pedo bawah 12 tahun. Dengan lebih 5 lelaki dlm masa yg berbeza.

Aku cuma takut bi ...

Masa ko Kecik diajar tak Bahagian mana yg Boleh disentuh atau tidak?
Kalau lelaki peluk Ke..
Aku Jenis dr Kecik,mmg Akan pertahankan diri,
Contohnya kemaluan mesti kita Tahu xkn bg org lain tgk,
Sbb tu masa aku Kecik bapak tiri aku cuba buka Seluar aku jerit Dan lari.
Tp mungkin juga tu suratan kehidupan kau.
Harap perkara ni Jd iktibar pada mak pak,sedari Kecik anak Perlu
Didedahkan tentang anggota sex.dan perbuatan yg elok Dan tidak.

yarid replied at 3-3-2016 11:59 AM
Pendapat saya la....tuan tanah (TT) patut bagitau. Kalau ikut cerita TT, bakal2 husband ni jenis lel ...

Teruknya Kawan awak tu.mudah begitu setelah 3x Beranak?
Hurm..cinta apa lah namanya tu ya.
Patutnya Tahu,kdg2 mangsa Pedo,rape ni berperang dgn diri sendiri
Dengan Kisah Silam,trauma,Ada ckp lupakan..tp Tahu x tiap masa menghantui
Mak nam kecoh tu,Kalau sy jadi lelaki tu sy sumbat Mulut dia dengan lesung Batu.
Adik laki aku pun dh Kawin baru bgtahu laki dia yg pernah kena cabul dgn sepupu sdiri,
Nasib laki dia ckp lupakan je perkara lama.

Baik Ke,alim Ke,Warak Ke..Kalau sikap penting kan diri tu wujud xguna.
Rasa tertipu,tp macam mana pula rahsia yg Jd beban pada si isteri selama ni?
Tiba2 Suami Tahu,perangai terus berubah,patutnya sang Suami Lebih bersimpati
Yg si isteri pendam beban Silam sendiri..

mak ko ni manusia jenis apa..

sayang jiran daripada anak..xfikir masa depan anak..nak jaga aib malu dia je..anak kena rogol bkn salah anak..bengong la mak mu...

pi thread endus tu, baca...
(tp thread tu dah tenggelam)..dia tahu bini dia xberdara di mlm pengantin..
masuk forum..kena hencap dg forumer, last dia baik dgn isteri..
ko cari thread2 endus, semua pasal agama..

nasihat aku, benda aib dah tersimpan berpuluh tahun, xpayah buka la..
kalau kawin nanti suami ko,xleh terima, terima la takdir seterusnya..
doa banyak2..supaya aib tu allah lindungi sampai akhir hayat

pasal kawin pas2 cerai, atau tunang pas2 putus...

ko xpayah fikir pasal malu kalau terjadi benda2 gitu...

kerana malu nak repot polis ko kena rogol..sudahnya sampai skrg ko tanggung derita tu..
so xde beza...biarla benda dah berlaku..yang akan berlaku pun ..ketentuan..qada dan qadar Allah..

ko buat la persiapan utk kawin..
bukan ersiapan kebendaan je..ilmu berumahtanga yg diredai allh..

weii nak tammbah satu lagi..

hang je kut dok perasan hat bawah hang tu rabak..

hang penah tgk ke hat xrabak orng yg seusia hang..so semua tu mainan perasaan hang saja..

ingat2 : tah2 bakal hang tu dapat bini dia dulu rabak juga, dah bini tu mencurang..

maknanya bakal hang tu baik..dah2, xpayah fikir..ingat aib tu jgn citer kat sapa2

Follow Us
fire_place replied at 6-3-2016 01:02 PM
Teruknya Kawan awak tu.mudah begitu setelah 3x Beranak?
Hurm..cinta apa lah namanya tu ya.
Patut ...

Ntah la sis. Tp mengikut crita kawan sy tu, isteri dia hilang dara sebab suka sama suka. Tu yg mungkin kawan sy rasa down sangat tu.

bunnyhoney replied at 4-3-2016 12:54 AM
Tt aku bg cadangan tt...beli artificial hymen ni pkai ms first night...aku rasa laki ko xkan leh bez ...

wahh, first time baca ada hymen tiruan. tapi bila baca cara pakai kena masukkan dalam miss v, i mesti takut. tak sakit ke masukkan jari dalam miss v?

swayne replied at 7-3-2016 10:35 AM
wahh, first time baca ada hymen tiruan. tapi bila baca cara pakai kena masukkan dalam miss v, i me ...

Xtaula pulak sakit ke tak..sbb xpnh try..
Rasa mcm pkai diagfram tu kot yg mcm pencegah kehamilan tu...

yarid replied at 7-3-2016 10:12 AM
Ntah la sis. Tp mengikut crita kawan sy tu, isteri dia hilang dara sebab suka sama suka. Tu yg mun ...

Owh..Kalau suka Sama suka aku pun xtahu nk ckp apa.

fire_place replied at 6-3-2016 12:25 PM
Betol tu.
Aku pun nak Tahu gak,

Hi hi ..walaupun bukan bidang saya, tetapi doctors memang diajar forensic medicine dan kita tahu hal ini.
NB: kita anggap dara = virginity; selaput dara = hymen.

Mula mula sekali rape (rogol), bukanlah satu medical diagnosis; malah ianya adalah legal diagnosis (eg consented sex suka sama suka dengan budak omo 15 tahun adalah rape di hampir semua negara, dan hubungan sex dewasa bersama seorang lelaki didalam gelap yang menyamar sebagai pasangan masih dikira rape).

Kedua, dara (virginity), dikira sudah tiada jika seseorang tu telah melalui sexual experience melalui genitalia dia, tak kiralah samada beliau di rogol atau secara sukarela. Samada selaput dara (hymen) itu masih utuh atau telah pecah tidak membawa apa apa makna kepada status dara (virginity).

Beberapa fakta untuk pengetahuan semua:
1) selaput dara (hymen) boleh pecah jika terjatuh, guna tampon, selalu naik kuda / basikal, masturbation dgn insertion jari atau material lain
2) selaput (hymen) boleh pecah dgn sendiri
3) tidak semestinya sakit bila selaput dara (hymen) pecah
4) kadang kadang doctor terpaksa pecahkan selaput dara (hymen) eg terlalu kecil bukaannya hingga darah haid tidak dapat keluar dgn mudah

NB: sy belum baca original thread oleh forumer yg menulisnya

ipes2 replied at 9-3-2016 04:45 AM
Hi hi  ..walaupun bukan bidang saya, tetapi doctors memang diajar forensic medicine dan kita tah ...

Ipes mmg selaput dara ni wujud dr sorg perempuan tu baby lg ke??sbb ada yg ckp bila besar sikit..fp pun xphm..

Contohnya budak 5 tahun kena rape,jd kira mcm xda dara ke,atau masa tu selaput belum terbentuk ke.

ajinomotonosuga replied at 3-3-2016 10:11 AM
camna mangsa pedo sampai 5 lelaki berbeza tuh

kalo dari ramalan haku, ko jadi mangsa, kendian k ...

wow..

a very good post.

mak_wa95 replied at 6-3-2016 05:36 PM
mak ko ni manusia jenis apa..

sayang jiran daripada anak..xfikir masa depan anak..nak jaga aib ma ...

betul, mak jenis apa ni?

Kalau anak aku yang kena, percayalah memang aku bawak parang pergi rumah molester tu. Kalau anak laki aku yang buat kat anak perempuan aku, memang aku belasah sehabis mungkin.

Gila..

tak perlu buka aib ttg diri awak.. Nescaya الله menjaga aib awak sebaik mungkin.. percayalah الله ada rencanaNya sendri.. simpanlah rahsia/aib awak sebaik mungkin.. plus dia takkan rasa beza kot dara dan tak dara.. ada je org yg berdara tak berdarah pada malam pertama.. dara tu tak penting sebenarnya.. yg penting hati dan perasaan yg wjud antara awak dan dia utk mhalalkan ikatan..

Princess_Na replied at 3-3-2016 08:50 PM
Aku tanam pd diri utk katakan redha dan sedaya upaya lupakan semua. Sampai aku kata pd diri "takde ...

sedihnya aku baca kisah kau ni tt. Ya Allah gantikanlah derita tt ini dengan bahagia bersama bakal suaminya nanti.  Mdah-mudahan sudah tersedia sebuah rumah di syurga untukmu di sana.

fire_place replied at 9-3-2016 06:26 AM
Ipes mmg selaput dara ni wujud dr sorg perempuan tu baby lg ke??sbb ada yg ckp bila besar sikit..f ...

hymen dah memang ada semasa kecik malah semasa fetus lagi; dan bila ada case rape yang melibatkan insertion, hymen akan pecah dan ini selalu diguna oleh pendakwaraya bahwa an insertion has occured. Ada dengar pasal hymen tumbuh balik... not sure, sebab bila dah pcah, ia jadi suatu structure baru; walaubagaimanapun byk dalam internet ni yg tawarkan operation untuk baiki hymen / buat hymen palsu, kerana dikalangan orang Christians, especially omputeh, intact hymen juga dikira sebagai lambang virginity dan kehormatan bagi seorang wanita (bukan dikalangan org melayu sahaja).

Edited by Abangspek at 11-3-2016 12:29 PM

perlu

Kebanyakan wanita agak fail part ni.

Kamu perlu jujur pada pasangan kamu, dan bagitau jek la ko mangsa pedo. Bila kau mangsa, lagiklah kau perlu bagitau!
Yang selebihnya, biar dia sendiri buat keputusan sebab itu hak dia. Masa depan dia.
Jangan memaksa orang terima, sebab tak kan kekal lama kalau dipaksa atau ditipu

Kalau betul jodoh kamu, akan berlaku jugak walaupun kamu ceritakan pada dia. Kamu percayakan dia atau tidak? Dan kamu nak dia percayakan kamu jugak atau tidak?

Kalau dia taknak terima, takpe aih. Bukan jodoh. Carik orang yang sudi terima. Samalah macam kes laki komplen hantaran. Klu tak mampu, cari orang yang tak kisah pasal hantaran, tak gitu?

Sebab kau nak hidup dengan dia lama bai, jangan mulakan perkahwinan dengan penipuan dan harapan palsu, nanti yang tu jugak akan ikutnya.
TOLONGLAH jangan mulakan perkahwinan sebegitu.... sakit dowh kalau dia tahu... jangan tipu... jangan bagi harapan palsu... JANGAN PENTINGKAN DIRI SENDIRI sehingga menyakitkan orang lain.... tolong jangan....

Kalau kau tunggu kau sendiri kantoi malam pertama, lagik susah dia nak percaya kat kisah ko. Jangan salahkan laki ko dah lepas tu kalau dia marah atau tinggalkan kau sebab bukan salah dia dah, dia perabih banyak duit atas dasar kepercayaan akan harapan palsu. Jangan bagi harapan palsu. Jangan paksa dia terima kau lepas kau kantoi! Lagi susah dia nak percaya kat ko dah lepas tu!

Lelaki pun manusia jugak, ada hati dan perasaan. Tolonglah jangan anggap lelaki sekadar tunggul kayu kerana kamu terlalu cuba melindungi diri sendiri, sehinggakan hati dan perasaan orang lain dilukakan

Jangan tunggu kantoi, mende camni mana boleh nyuruk dowh... senang jek kantoi... lagi teruk risiko kantoi dari jujur. Peluang untuk orang terima kau lepas kau jujur lagi tinggi dari terima kau lepas dorang habiskan macam2 dan kau kantoi. Manusia sangat pentingkan KEJUJURAN...

Bukan hanya perempuan yang mahukan kejujuran dalam hubungan, lelaki pun sama. Jangan disebabkan kamu tidak jujur, kamu hilang lelaki yang baik-baik

Kalau kamu nak pastikan suami kamu terima kamu seadanya, pastikan juga dia tahu apa "seadanya". Dan kamu juga perlu terima dia seadanya.

InsyaAllah, orang lelaki melayu ni sebenarnya kebanyakan xde masalah kalau pasangan adalah mangsa rogol, bukan "mangsa" suka sama suka. Tu pun kalau dimaklumkan awal2 sebelum kahwin. Kalau lepas kahwin baru bagitau atau kantoi, memang sangat susah nak dimaafkan, sebab "percaya" tu dah tak ada... Perkahwinan dimulakan dengan harapan palsu dan penipuan, akibat terlalu cuba lindungi hati sendiri tanpa pedulikan hati pasangan. Ni yang banyak berlaku...

Jujurlah. Apa sahaja keputusan dia selepas itu, tak perlu nak hukum dia, tak ada yang salah, sebab lain orang lain pengalaman dan penerimaan.Jujurlah sebelum kahwin

Saya setuju sangat dengan @yarid

Edited by Abangspek at 11-3-2016 12:41 PM

Satu lagi, kau tengok dari sudut bakal laki kau

Dia duda, ex wife dia curang. Maksudnya ex wife dia pernah berlaku tidak jujur pada dia.
Kalau kau pun tidak jujur pada dia, apa kau rasa perasaan dia? Kau hancurkan hati dia habis-habisan, isteri perkahwinan ke dua dia pun tak jujur

Kau ajak jumpa depan2... kau mulakan dari semuanya

Standard ayat
"<panggilan sweet2 korang, tak kisah la abang ke sayang ke b ke hape ke>, sebelum kahwin ni, ada mende penting nak bagitau. Taknak lepas kahwin baru tahu. Taknak bersifat tak jujur, taknak perkahwinan dimulakan dengan penipuan (ayat ni sangat penting utk dptkan kepercayaan dia). Apa sahaja keputusan abg lepas ni, saya akan terima"

Waktu ni, dia akan masuk mode Sangat Serius

"Dulu, masa saya kecik (masukkan umur di sini), saya mangsa rogol..."

Start sini, besenya laki full bersedia nak terima dah sebab MANGSA. Jangan mula ayat dengan "xde dara", sebaliknya mulakan dengan perkataan "saya mangsa"

Dan selebihnya, cerita lah semuanya.

Jangan jadi orang yang dia sayang menipu dia lagi...

Aku cuba cerna komen2 korang.

Dan aku cuba utk cari komen yg bleh bagi aku satu pendirian utk terus terang ngan dia sbb bg aku mmg betul suatu perhubungan tu akan goyah dan runtuh hanya sbb penipuan walau kecik.