CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: aciik

nak kawin 2

apa nama kebangangnya bila lelaki nak kawin lg....cakap ahli syurga la itu la tanya cukup sembahyang ker...cukup puasa ker???yang kawin satu pun ada yang melarat2 sampai isap dadah..berzina...main pelacur......pada aku pompuan patut bersyukur bila si somi mohon secara baik untuk berkahwin lg..

statement pakai batang ni kan? kalo pakai akal nescaya hang tau Allah halalkan poligami sebab apa
takpa pi la buat operasi mencelup bersiri hang tu...who cares?

.. aku x tau la tapi aku so far fh ckp awal2 dgn laki aku yg kalau nak kawen lg 1 sila bawa kes ke mahkamah. Kalai mahkamah izinkan aku xde masalah. Tapi besedialah dgn pembacaan taklik baru dan segala benda harta perjanjian aku nak bertulis. .biasa la kan  laki time sblum dpt semua dia bagi. So dah alang2 baik aku siap2 semua utk aku dan anak2 aku...

aciik replied at 5-3-2016 06:35 AM
sebab berkemampuan ler nak kawin lg...pada aku seks penting....untuk mengelakkan zina...para isteri  ...

nak kahwin perempuan lebih muda gitu kan,
bila u dah tua, dah tak kuat, bini muda masih bernafsu,
so bini dibenarkan cari laki baru ke tidak?

Nak kawen baru kawen je la..cakap banyak pulak siap karangan lagi. Kalau bini ko mintak cerai pun ko bagi je. Kasi can bini ko dapat laki best pulak lepas ni.

aku baca post tt ni, aku rasa mmg buang masa nak debat kat ni.

baik aku gi berporem berjemaah kat benang nazim gayah lorong tu. dapat gak hiburkan ati aku pg2 isnin ni.

Follow Us
dah ko mampu ... kawen je la   

pasnie jangan datang cnie balek ngadu bini muda mintak main hari2 ... x larat

Jap, biar saya pusing bagi pihak lelaki pula. Ramai pula yg hipokrit di sini.

Kalau suami x dapat atau x cukup bagi nafkah zahir dan batin, seperti makan, pakaian, bimbingan emosi, mahupun seks, boleh bertahan ke para2 isteri sekalian? bertahan berapa lama? sampai bila? Lagi2 kalau dapat suami yg memang betul2 tak guna. Kalau ada calon suami yg lebih baik muncul depan mata, macam mana? Nak bercerai ke? Memandangkan dalam Islam Isteri tak boleh ada lebih drpd seorang suami.

Bagi lelaki, Seks itu bukanlah segalanya, tetapi salah satu benda yg sangat penting dalam mengekalkan kebahagiaan keluarga sebab tuh pahala isteri dapat banyak kalau layanan diberi kepada suami itu sempurna, sepertimana contoh tanggungjawab lelaki yg saya cakap di atas, kalau x lengkap atau banyak kekurangan, keluarga memang takkan bahagia.

Bagi saya kalau nak pasang lagi sorang, pasang aje lah tak kiralah alasan dia, tapi kena pastikan bahawa suami tuh mampu dan boleh bersikap adil, realitinya tak ramai yg boleh.

Rate

1

tolong kak bedah..tolong kak jah....tolong kak jeton....sakit pinggang eden ni ha......hari2 pulak bini mudo ajak bersilat....tolon...tolonn....apa nak buat????

aciik replied at 6-3-2016 04:38 PM
ni la org pompuan ni...nak lelaki tu sorang2...tak nak kongsi kongsi.....sedangkan islam membenarkan ...

Seriously, there's no more other things u nak pikir selain dari tu?

Cuba fikir macamana nak plan a good future bersama isteri tersayang dan anak2..

Beli hartanah2, pegi melancong ngan anak bini, berkebun ke, tanam sawit ke..

Speechless..

Mungkin itu yg membezakan lelaki dan wanita. Fitrah kejadian fizikal dan biologikal perempuan/lelaki mmg dijadikan berbeza. Mungkin kerana itu (Allahualam) juga menjadi salah satu reason mengapa lelaki diberi kebenaran berpoligami. Mungkin fakta ini tidak disukai wanita, tapi ia tidak boleh dinafikan. Saya berpendapat, kalau berkemampuan dan lebih banyak mudarat jika kehendak tidak dipenuhi (zina, skandal, perempuan simpanan, langgan pelacur) maka kahwinlah. Bincang elok2 dgn isteri.

Rate

1

aciik replied at 6-3-2016 06:03 PM
apa nama kebangangnya bila lelaki nak kawin lg....cakap ahli syurga la itu la tanya cukup sembahyang ...

Pada kaum pompuan yg lain patut bersyukur tak dapat laki sex maniac mcm ko ni...

aciik replied at 6-3-2016 06:03 PM
apa nama kebangangnya bila lelaki nak kawin lg....cakap ahli syurga la itu la tanya cukup sembahyang ...

So pada ko asal mampu dari segi batang dah cukupkan ko utk kawen lg 1 ke?ni la laki..bab nak kawen ikut sunnah bagai...baba sembahyang puasa takpe lak tak ikut ye...shame on u...typical laki yg guna alasan bini tak mampu nak puaskan nafsu utk kawen lain...mohon jgn membiak dan meninggal dgn secepat mungkin...

miniusb replied at 8-3-2016 05:02 PM
Mungkin itu yg membezakan lelaki dan wanita. Fitrah kejadian fizikal dan biologikal perempuan/lelaki ...

Mmg dibenarkan..tp kalo dah isteri taknak bermadu why nak paksa?cuba letak diri tu di tempat isteri...sanggup ke berkongsi isteri dgn laki lain?then kalo dah tak tahan sgt nak kawen lain tp bini tak sanggup lepaskan je la...yg no 2 mmg sanggup sebab dah dari awal tau laki orang..tp bini tua tu yg susah senang dgn kita..xpenah ke pikir perasaan dia?nape la laki ni penting diri sgt?

Isteri tt puas tak bila bersama tt? Setahu teman la kan perempuan ni kalau dia puas (orgasme),  tak payah tunggu suami, dia sendiri akan mintak. Selalunya yg tak pernah atau jarang mencapai orgasme yg tak kesah nak berhubungan...

kawen je la TT....sebok bagi alasan nak salahkan bini plak
bini ko je xbagus...xpandai ngesek...ko sorang je pandai n bagus serba serbi
padahal diri sendri dah sangap
esok2 bini baru ko plak buat alasan camtu nak cari batang lain sbb ko punya dah xnaik...
mendapat la sorang skit

Apa kabar uncle? Dah kawen blom?

miniusb replied at 8-3-2016 05:02 PM
Mungkin itu yg membezakan lelaki dan wanita. Fitrah kejadian fizikal dan biologikal perempuan/lelaki ...

Ko laki ke pompan?

perlu ker mintak izin nak kawin lg????laki hanya perlu bg tau tak perlu minta izin...so pada laki2 yang mampu kawin ler 2..3..atau 4...

aciik replied at 13-3-2016 10:04 PM
perlu ker mintak izin nak kawin lg????laki hanya perlu bg tau tak perlu minta izin...so pada laki2 y ...

perlu ke mintak izin?

bukan wajib ke suami bagi nafkah zahir dan BATIN.
yg aku dengar dari DUKE, nafkah batin bukan setakat sex je. tapi mengembirakan isteri
so, kalau nak bernikah lagi, berbincang la dgn isteri baik2. pujuk dia.
aku ada 2 org kawan yg beristeri 2. untungnya mereka, isteri2 mereka boleh berbaik2 dan tak menyusahkan suami.
rasanya kalau niat untuk bernikah lagi satu kerana Allah, insyaallah dipermudahkan.
sekadar pendapat aku je.