CARI Infonet

Forgot password?
 Register

1234Next
Return to list New
View: 9464|Reply: 69

Kami dalam trauma!

Edited by bughuul55 at 7-3-2016 02:37 PM

Salam,

Aku ada problem nak share kan.Problem yang buat kami dalam trauma sekarang ni.
Ok sebelum cite, nak bagitao secara ringkas..aku duk menyewa dgn 3 beradik (2 adik laki & 1 adik pmpuan) kt KL.Aku dah lama duk KL
sementara adik2 aku semua baru tinggal KL ni start awal tahun haritu.Dorang belum dapat keje lagi. Aku pun baru pindah rumah baru tu yang ajak adik2 aku tinggal ngan aku.

Peristiwa ni berlaku malam Sabtu yang lepas.Macam ni citenya, adik2 aku ni memang jenis tido lambat.Biasanya sampai pkul 3 pagi dorang layan movie kat tv.Kebiasaannya, aku yang paling awal tido.Macam biasa, dah pukul 1 lebih gitu aku dah gi tido. Then, adik aku yang pompuan tu aku namakan sbg Gee pun masuk bilik dalam pkul 2 kot.Tapi dia tak tido terus, die layan lagu kat earphone.Dia tido sebilik ngan aku.

Adik laki aku yg 2 tu aku namakan M dan F lah.M & F tu still layan movie kat dvd masa tu.Dorang berdua tu duk gelak2 masa tu tgok tv.Aku agak dalam pukul 2 lebih kot masa tu.Sambil2 dorang layan tv,adik aku yang F (yg paling bongsu) ada terdengar suara laki kat luar tengah duk berbual2.Kira macam bisik2 gitu.Suarakat luar tu agak sayup2 sbb dorang pasang tv agak kuat volume+suara masing2 gelak.Katanya adela dalam setengah jam kot die dengar suara tu duk berbual2 kat luar dalam keadaan agak berbisik.Tapi dia tak hiraukan sangat sebab dia fikir maybe jiran depan rumah aku kot.Sebab jiran aku tu memang selalu keluar & masuk rumah time2 gitu.

Lebih kurang dalam setengah jam gitu then tiba2 terdengar pintu pintu grill rumah macam ada orang duk ketuk2 suruh buka.Agak kuat.Adik aku 2 orang tu agak blur2 sampai dorang ingatkan pintu grill depan rumah jiran aku tu yang orang ketuk.Dorang wat bodoh je.Then,tiba2 dengar suara orang bising2 & gegarkan pintu grill tu sambil tendang2.Kuat gile!!Adik aku 2 orang tu terkejut & berpandangan sesama sendiri.Dorang terkejut sangat sampai jadi blur habis masa tu.Otak jadi blank.Adik aku yang M tu sedapkan hati F tu kata rumah depan kot.Tapi yg F tu still instinct kuat rasa macam depan rumah aku.Sebab kadang bunyi grill rumah jiran tu macam depan rumah aku.Untuk pengetahuan korang,aku duk rumah apartment tingkat paling atas.Keadaan agak sunyi sebab paling atas ditambah dengan jiran2 yang agak senyap dan jarang aku nampak kat luar.

tt, ni cite tak habis lagi kan?

tak habis lagi..tengah menaip...tiba2 hilang pla dah...uhhh

Loh..apa yang traumanye

Adoilah! Siaran terputus plak! Tengah khusyuk membaca ni!

hantu ke along?

Follow Us
imransulaiman replied at 7-3-2016 01:43 PM
Adoilah! Siaran terputus plak! Tengah khusyuk membaca ni!

Sorry,tak biasa post kat sini
type2,hilang pla dah..plus internet office agak slow

bughuul55 replied at 7-3-2016 01:47 PM
Sorry,tak biasa post kat sini
type2,hilang pla dah..plus internet office agak slow

Takpe....kita setia tunggu sambungan...hehe

citer seram ke ni seseram avvy ko

Teruskan tt.

pakat dgn jiran2. Amik no fon dorang. Pastikan dulu tu manusia atau bukanm

berapa byk SO la tt ni.. hilang mood kejap asik So so n so..

sebelum tt bersusah payah sambung, sy tanya dulu..
permasalahan ini untuk mendapatkan pandangan forumer atau nak cerita sekadar nak cerita ataupun mistik?
kalau sekadar nak bercerita, sila ke thread borak..
kalau berkenaan mistik, sila ke thread board hantu sana..
kalau untuk tanya pendapat, sila teruskan..

Mungkin umah sebelah kot. Atau mungkin rumah tt juga. Org yg ketuk tu mabuk kot dan dia salah rumah. Haha. Positive je.

Cadangan lulu pasang cctv je dan alarm sekali. Tgk ade org yg mencurigakan, kasi bunyi sikit bagi gembaq. Dah la dok tingkat sunyi.

prettyuglybabe replied at 7-3-2016 02:13 PM
sebelum tt bersusah payah sambung, sy tanya dulu..
permasalahan ini untuk mendapatkan pandangan for ...

Bukan mistik, nak share pengalaman & tanya pendapat pada masa yg sama

Untuk nak pastikan arah suara tu jadi adik aku pon off kan volume tv.Sahlah memng kat rumah aku tu!Adik2 aku jadi marah,geram, takut, bingung semua ada.Tak faham apa yang berlaku sebenarnya.Si F dah rasa macam nak buka pintu dan sound tapi si M larang.Sebab takut kot ada bawa senjata ke apa.Sebab nampak laki tu agak agresif semacam.Byangkan time pagi buta gitu datang gegarkan pintu rumah orang sambil nak marah2.Kira langsung tak hirau pun jiran2 sebelah sebab jarak pintu rumah jiran bukan jauh mana.Yela rumah apartment korang boleh bayang sendirilakan cane..

Jadi si M pun bertindak offkan lampu hall yang terpasang dan buat2 diam dalam rumah.Sambil2 nak pasang telinga apa yang laki tu tengah marahkan.Si M langsung tak faham butir2 pun termasuk si F.Jadi,dorang buat andaian mungkin laki kat luar tu silap rumah kot.But why rumah aku yang jadi mangsa?!!Okay untuk pegetahuan korang,rumah aku ni agak kurang tahap keselamatannya.Sebab dari koridor luar tu boleh nampak dapur n bilik adik2 aku ni.Sebabnya takde langsir n tak ditutup dengan suratkhabar pun.Which is, adalah kesilapan paling besar kita buat.uhhhhh...Sebenarnya,aku dah beli wallpaper nak tampal kat tingkap tu wat semntara supaya org luar tak nampak dalam rumah.But,still kita tak buat2 lagi...Jadinya pergerakan adik2 aku dalam rumah masa tu jadi terbatas sebab orang kat luar tu tengah duk tengokkan dalam rumah.Korang dapat imagine tak...?

Pada masa yang sama,adik aku Gee yang still tak tidur lagi. Masa tu even tengah dengar earphone tapi die dengar ada bunyi gegaran kuat kat pintu grill tu.Dia fikir adik aku yang buat bising tu.Tapi masa sama agak pelik apa dibuatnya.Tapi die wat tak tahu je.Sampailah adik aku si F ketuk pintu bilik aku slow2.Gee malas nak buka sebab fikir maybe F tu juz nak datang ambil charger fon kat bilik.Jadi dia tak endahkan.Si F ketuk berkali2 dalam keadaan slow2 tak nak laki kat luar tu dengar.Barulah Gee terasa nak buka pintu sebab agak pelik cara adik aku ketuk pintu tu sambil panggil Gee dalam nada slow2.Gee pon buka pintu,then adik aku M dan F pun cite apa yang berlaku kat luar tu.Barulah Gee teringat yang bunyi yang sama die dengar tulah yang M & F maksudkan.

Masing2 jadi bingung & Gee pun kejut aku yang sememangnya tak dengar/ sedar pape.Aku bangun dan dorang pun bagitao yang ade orang tengah mengamuk kat luar rumah.Aku of coz la lagi lebih bingung masa tu.Langsung tak paham pape yang tengah berlaku.Kitorang langsung tak pernah kacau orang kot.Duk umah wat hal sendri je.Motip nak datang serang rumah tak tentu pasal gitu.Aku tanya adik aku laki2 tu still ada kat luar lagi ke.Adik aku kata ada tapi tak ketuk pintu lagi dah.Dia berdiri senyap ka luar tu.Cuma dengar macam mundar-mandir.Jantung aku berdegup kencang masa tu.Tak fikir banyak aku pun terus call polis.Dalam keadaan terkejut macam tu aku pun tak geti nak explain apa yang berlaku sebab aku tak dengar & faham sangat.Aku tergagap2 juga masa tu terangkan kat operator kecemasan then sambung ke polis.Tergagap2 aku terangkan dan minta polis datang rumah masa tu ASAP.

Lepas tu apa jadi?!!
Tgantung part II ke nih?!!
Hehehe...gurau jer...

sekarang aku lak rasa nak mengamuk.

Adik ko pasang TV kuat Sgt n mengekek mlm2 kot tu yg jiran dtg serang suruh slowkan TV..dorg nak tido la tu

Aku try sambung guna phone kalau boleh.Aku nak balik sebab ada urusan sikit.Sorry yek