eyda_80 Publish time 23-6-2008 02:43 PM

erk....eyda pon maybe kene induce sebab dr kate baby i besar...sekarang ni baru 35 weeks tapi baby dah 2.7kg....dr kate by 38 weeks kalau i tak sakit lagi dia recomend induce sebab anak sulung kalau besar susah nak keluar....
mintak2 la aku sakit awal ...tak yah induce...:L :L

mulberi Publish time 23-6-2008 03:42 PM

Anak 1st, lahir normal. Sakit mmg la sakit, tp Alhamdulillah sakit dr kol 3 pagi, kol 7 pg mentuban pecah, terus rase baby dah nk terkeluar. Mase tu kat wad lagik, maka terkengkang2la daku gi bgtau nurse :$ . Mmg sng sgt beranak yg ni, sekali teran jek dah kuar.
2nd, kena induced, sbb dah 3 kali admitted. Nk tk nk, doc suh bersalin jugak pd tarikh due tuh, tak dibenarkan post date. Memula tu, doc pecahkan air mentuban, pastu br masuk LR. Kat situ kena drip, start kol 7 pg. Tp takde rase ape2 pon.. Siap tertido lagik tuhh :P . Then doc dtg check, terkejut tgk me tgh tido ;P , terus doc tambahkan dose. Haaaa.. pastuh baru rase sakit yg teramat sakit.. Rase cam dlm perut tu ditarik2, direntap.. Mase tu la tiba2 berazam, lepas ni takmo beranak lagik!!! :L Sakit wooooo.. dah la nyonya sebelah katil me tu asik terpekik terlolong nak beranak.. buatkan me bertmbh tertekan!
Akhirnya me sentap kain langsir nyonya yg tgh beranak tu utk bgtau kat nurse yg me dah rase cam nk meneran dah.. Terkocoh2 depa dtg uruskan me pulak.. Tp depa suruh teran jek, tak kisah la kuar berak ke.. kuar baby ke..
Tp Alhamdulillah baby yg kuar.. Mujur sakitnya tak lama, cuma 1 jam lebih jek.. Tp nk menanggungnya.. punye lah azabbbbb :funk:

eyda_80 Publish time 23-6-2008 03:53 PM

1 jam tu sakit nak beranak ke sakit contraction me?....untung la me nak beranak agak senang jugak...

mulberi Publish time 23-6-2008 04:03 PM

Kira 2+ 1.. Contraction yg teramat sgt hingga nak terberanak. Rasenye mase bersalin tu, dah tak igt sakit dah.. Yg ade dlm kepala ni, nk kuarkan cepat baby tu.. dah kuar.. legaaaaaaaaa sgt! Ramai yg tak tahan mase contraction tu laa...

eyda_80 Publish time 23-6-2008 05:16 PM

syoknye me..sejam je sakit terus bersalin...ade orang yg menahan contraction tu sampai 12 jam...time eyda nanti cemane la agaknye...mintak di mudahkan...tak kesah la normal ke induce ke, janji senang....sakit memang sakit la kan..hehehe

ummi_ina Publish time 23-6-2008 05:26 PM

anak 1st n 2nd normal tp anak ke 3 & ke 4 kene induce...bezanya yg ke 3 induce just guna drip masuk ikut urat kt tgn..anak ke 4 mula2 masuk ubat ikut bwh then masuk drip pulak

yg ke 3(masuk drip sahaja) - x sakit sgt..masih boleh bertahan till fully dilated 10 cm...mmg mudah dan cepat compared to the 1st two yg bersalin normal tanpa induce

yg ke 4 (masuk ubat ikut bwh n drip kt tgn) - mmg tak tahan...sakit x tau nk ckp, so opt for epidural...dptla bernafas kejap tp bila dah dilate 9-10 cm, epidural dose dah habis n dpt bertahan sampai la kepala baby dah kuar tp xde yg sambut sbb doc ingat lambat lagik..alih2 doc n nurses dtg utk sambut bahu n uri je..subhanallah

eyda_80 Publish time 23-6-2008 05:31 PM

uish...seramnye baby dah keluar tapi takde sape yg sambut....tapi sip baik senang je...
Actually induce through drip tu memang yg paling kuat kan...agaknye sebab tu la cepat je dah fully dilated...

ummi_ina Publish time 24-6-2008 09:17 AM

Originally posted by eyda_80 at 23-6-2008 05:31 PM http://forum3.cari.com.my/images/common/back.gif
uish...seramnye baby dah keluar tapi takde sape yg sambut....tapi sip baik senang je...
Actually induce through drip tu memang yg paling kuat kan...agaknye sebab tu la cepat je dah fully dilated...

mungkin kot eyda..induce tru drip tu cepat n sakitnya masih boleh diterima

tp induce guna ubat hormon yg masuk ikut bwh tuh..fuh..unbearable pain

eyda_80 Publish time 24-6-2008 11:04 AM

tapi kan macam lebih kerap dengar orang kene induce ikut bawah jek dari drip kan...maybe ikut condition orang tu mase tu...

mulberi Publish time 24-6-2008 11:14 AM

Reply #45 eyda_80's post

Alhamdulillah.. My sis sblm tu kena induced gk, masuk LR dr 6 pagi, kol 8 mlm baru bersalin tauu.. Huhu.. Tgk rezki masing2 la nnti.. Ape pon, byk2 doa pd Allah, mintak dipermudahkan.. & petua paling penting.. jgn melawan ckp suami..

eyda_80 Publish time 24-6-2008 11:33 AM

ark..lepas induce tu lame jugak nak tunggu fully dilated kan...normally satu jam bukak 1 cm...so leboh kurang 10 jam...tu kalau memang jenis ikut timing..kalau yg susah...mau sampai esok tak full dilate lagi tuh....

bahagisn masing2 la...eyda pun sejak kawin memang la tak menjawab langsung time hubby tgh marah...memang membisu seribu bahase jek...mintak2 dia redha la...

sitislam Publish time 24-6-2008 11:49 AM

anak ke-5 ni sitislam baru ni yang kena induce kerana dah buka 10cm kedudukan kepala bayi senget dan contraction tak berapa kuat...pergh! sakitnya tak tahulah nak cakap cam mana...sampai leh aku kat dr if lambat lagi aku rela kena operate..naasib baik tak sampai 15 mini baby kuar..

eyda_80 Publish time 24-6-2008 12:12 PM

mase my last check up dr kate baby nye kedudukan perfect utk normal birth, mase tu baby cam tgh sujud, tulang belakang dia kat perut eyda, kepale kat bawah...tapi dia still boleh geraklagi sekarang ni...hopefully mase nak lahir nanti dia stay la position camtu...takut gak dgr cerita kepale baby mendongak la, senget la pastu kene vakum....mesti bertambah sakit kan..:L

intan_pet Publish time 24-6-2008 02:30 PM

Aku plak....

1st baby - Aku turun tanda, air turun mencurah2. Dr. bagi pilihan samaada nak induce ke tak. Dr. kata kalo tak induce, esok pun aku tak tentu lagi boleh bersalin. Contraction tu lambat sgt. Lepas 1/2 jam induce, sakit tak hingatnyer sbb contraction dah start menggila kuatnyer sampai muntah2 aku atas katil. hubby aku sempat tadah....huhuhuhuh. Akhirnye keluarlah gak baby boy aku.

2nd baby - Dr. induce gak sbb contraction slow sgt. x tau ler nape ngan aku ni.. ker sbb aku cepat sgt gi spital. tapi aku dah turun tanda darah dah waktu tu... Aku rasa, 2nd baby ni lagi sakit nak lahirkan berbanding ngan baby sulung aku...Tak tau sbb apa, mungkin sbb org kata kalo kita turun tanda darah, baby akan cepat keluar tp sakit lbh skit dari turun tanda air. Akhirnyer keluar ler baby aku. Baby boy gak.

Anak ketiga - Aku bagaikan bermimpi.... cewahhh...Sbb aku turun tanda darah tp tak sakit. Sampai hospital baru rasa sakit. Dr. tengok dah bukak 7 cm so tak yah induce. Rasa sakit dia very smooth & soft. Boleh rasa nikmatnyer sakit bersalin... kekekeke. Mungkin sbb tak induce kot... Dan tiba2 rasa cam nak teran, terus baby keluar.. tak sempat gi labour room pun. Hubby pun tak sempat nak masuk. Akhirnyer baby BOy aku gak keluar. :lol: Yg paling bestnyer, dr. kata aku tak yah jahit pun... Senyum lebar aku time tu...

No. 4 - aku tak turun tanda. cuma ada rasa cam nak senggugut jer waktu kat rumah. kira2 jam kat tgn, sakit rasa mcm senggugut tu comes every 5-10 minutes. So gi spital, MAsa nak naik atas katil tu, rasa mcm dah sakit sgt. Misi bukak aje kain, tengok dah fully open. Patut ler sakit semacam je.. :lol: Tak tahan nak teran, terus keluar... Lagi skali hubby aku tak sempat nak tengok :mad: ... SAkit memang sakit, tapi tak ler sesakit induce... Contraction tu perlahan aje datangnyer... Fuhhhh Baru ler merasa baby girl.... ;P ;P

Itu ler serba sedikit pengalaman aku. BAgi aku induce lebih sakit dari bersalin normal. Sbb kalo induce, contraction tu lebih kerap dan kuat, mcm tak sempat nak rest tapi kalo bersalin normal, terasa lebih lembut dan masih boleh tahan sakitnyer. Kesakitan yg tuhan beri terasa lebih natural dari kena paksa ngan dr. ni...:mad: :mad: Yg aku dpt rasa, sakit bersalin induce memang 2x ganda sakit dari bersalin normal. Tak tau ler kalo org lain...LAin org lain rasanyer..

Allah maha mengetahui segala2nyer. Dia lebih tahu tahap mana kemampuan seseorng itu menahan kesakitan. LEbih2 lagi pada aku yg tak tahan sakit niii :P

eyda_80 Publish time 24-6-2008 03:59 PM

Bestnye kalau bersalin "tut" tak koyak n tak payah jahit kan....tapi selalunye anak first memang la susah skit....mintak2 la aku nanti tak sempat dr induce dah bersalin dulu...hehehe

intan_pet Publish time 24-6-2008 04:19 PM

Reply #55 eyda_80's post

Moga2 ko di permudahkan nanti.... :loveliness:

katak_kiut Publish time 24-6-2008 05:19 PM

Reply #54 intan_pet's post

Hehhehe ade gak geng kene induce sampai muntah

Saya siap muntah lam labour room

Udah ler induce masuk tang 'tut', pehtu lam LR kene induce thru drip lagi

Huhuhu

nilda_kerox Publish time 25-6-2008 07:57 AM

Reply #57 katak_kiut's post

samalah kita............tapi saya amik epidural.........itupun dah mmg terasa sakit sebab amik epi cuma 75% jer...........tak tau la kalau sakit without epi tu.........nasib saya baik sebab bukaan cepat & baby senang kuar.......

bahagian masing2...........anak kedua tak tau la kan mcmana......

eyda_80 Publish time 25-6-2008 08:31 AM

selalunye package bersalin ni tak include harga induce ngan epidural kan...sape tau kalau kat private diorangnye charge utk induce ngan epidural berape?:)

ummi_ina Publish time 25-6-2008 08:38 AM

Originally posted by eyda_80 at 25-6-2008 08:31 AM http://forum3.cari.com.my/images/common/back.gif
selalunye package bersalin ni tak include harga induce ngan epidural kan...sape tau kalau kat private diorangnye charge utk induce ngan epidural berape?:)

caj utk induce rasanya xle mahal sgt...tp utk epidural harga dlm 300-500 hengget...sbb nak epidural nih kene guna pakar bius,bukan sebarang doc boleh buat prosedur epidural nih
Pages: 1 2 [3] 4 5 6 7
View full version: kelahiran induce