ituini Publish time 22-9-2008 08:49 AM

Baru2 ni, my fren punya cousin meninggal dekaT HUKM seHari sebelum puasa sebab INDUCE NI... kesian sgt..mama and baby dua2 tak dapat diselamatkan...takut sgt dengar cerita dia.

taubat kalau boleh tak naklah induce. Dia induce sebab nak tarikh 28.8.08...tulah bila benda tu bukan smulajadi, kadang2 banyak masalahnya. Induce maknanya you paksa ceriks dilate sebelum tiba masa...jadi it ruptured, air ketuban dia naik sampai paru2... dia kena fit ...dr sampai lewat 20 mints... meniggallah si ibu dan baby...
my fren cerita since she was there, dengan keadaan terkangnkang dan badan yg biru HOROR sgt!!! tapi bila kebumikan MasayAllah wanginya bau dia...tersenyum pulak tu..baby still inside the tummy. mati syahid la katakan...

Apa2 hal..kalu tak pelu tak payah kita induce....... sekadar nak kongsi cerita.....

ms_senja Publish time 22-9-2008 09:06 AM

Reply #101 ituini's post

ngerinya bila baca citer ni!

redup Publish time 22-9-2008 09:18 AM

Balas #101 ituini\ catat

sedihnye bile baca citer awak ni..
sy pun induce gak tp terlebih 8 hari dr tarikh due..
cousin kawan awak tu mati syahid le kan.. selamat dr seksaan kubur..
semoga dia bahagia di alam barzakh..

redup Publish time 22-9-2008 09:21 AM

Balas #98 cyrus\ catat

pengalaman sy pun mcm awak jugak le.. harap2 anak yg akan dtg normal contraction tkde induce..

kenari2101 Publish time 22-9-2008 12:57 PM

1st bby kena induce sbb dah kuar tanda.
pegi hosp. kul 12 lebh cam tu. bila doktor cek dia kata air ketuban dah kurang so kena induce jugak. ok jelah nak kata apa lagi. start masuk ubt kat bawah kul 4 cam tu. azan maghrib trus bersalin. kuar lah bby girl. sakitnyer susah nak ckp. kat perut rasa cam kena jolok2. mmg taubat tak nak bersalin lagi :P . hubby pun seriau jer tgk, dia kata mcm nak putus nyawa je tgk. tulah awak tu baru tgk blum rasa lagi :lol:

kenari2101 Publish time 22-9-2008 01:06 PM

2nd bby ( ni kes bukan taubat nasuha lah ni)
bgn pagi tgh solat subuh tetiba rasa kuar air meleleh. panggil hubby minta dia cek ni air kencing ke apa ni :L . dia kata, air ni tak de bau. sahlah air ketuban. so kejutkan si kakak semua mandi n bersiap pegi breakfast dulu :lol: . siap makan nasi lemak rendang kekeke. lepas makan dah start rasa mild contraction dah.samapi hosp. kul 8.30. bila nurse cek dah buka 4cm ( doktor blum dtg lagi sbb hari ahad). dia bg ubat suruh buang air besar dulu. tapi masa tu mula sakit 15min skali. tapi blum masuk LR lagi. sampai aku dah tak leh jalan tahan sakit baruu nak terhegeh2 bawa wheelchair :@ :@ . masuk LR tak sampai 10min kuarlah bby boy aku yg bulat tu. kekeke. alhamdullilah. skali lg rasa camtak nak bersalin lagi. walaupun kurang sikit sakitnya dari 1st. tapi masih tetap SAKITT :L :L .

kenari2101 Publish time 22-9-2008 01:07 PM

bila dah nak masuk 3 bulan ni rasa nak tambah lagi satu lah pulak :lol: :lol: . hubby aku dah jelingjerr. agaknya dllm hati, tak paham lah org pompuan ni sakit bersalin mcm nak mati, tapi nak beranak lagi. hahahaha.

lillo Publish time 22-9-2008 01:44 PM

pengalaman saya kena induce..terlebih hari (1 minggu)
pagi2 pergi ospital cek jalan dah bukak 3cm tp langsung tak sakit..
tanda pon takde..dah petang cek jalan ag..baru bukak 4 cm pon still tak sakit ag
kol 8pm misi datang pecahkan ketuban:L ..still x sakit...dah kol 12.30pm baru misi masukan air kat tangan..kol 2.45am baru bersalin...........

tp pengalaman paling menakutkan dok kat laboor room 2 lama dpd kol 8.30pm sampai kol 4.00am baru sattle....
macam2 dengor ragam orang nak bersalin nih...:funk: :funk:

Esmeralda Publish time 23-9-2008 12:04 AM

Originally posted by teacher_shakira at 5-6-2008 12:25 PM http://forum.cari.com.my/images/common/back.gif
aku penah nak try induce masa 2nd child, gynae aku kata sakit tu sama je, ikut atas orang. tapi risk skit sebab kalo kata tak buka, kena operate sebab takut baby lemas. tapi kalo nak gak induce o ... ngerinya baca induce 2 kali ganda sakit dr normal...

kita yg 2 2 normal ni pun da gigil2 tahan sakit..........:'(:'(:'(:'(

jarimanis Publish time 23-9-2008 10:02 AM

sakitnya indius ni....

saya kena indius rabu pg..rabu ptg baru rasa sakit sket2..bukaan baru 1 cm..mlm tu sakit sgt2 sampai pg..pagi khamis dr check bukaan baru 3cm..dr pecahkan air ketuban..masuk labor room..sakit mcm nk meneran tp progress bukaan lambat sgt 6 ptg bukaan baru 6 cm..last2 dr decide csect sbb xnak amik risiko utk baby n mummysbb sakit lama sangat..i pun redha jelah..:'( :'(

redup Publish time 23-9-2008 11:19 AM

Balas #110 jarimanis\ catat

lamanye.. sy induce jam 12 tghari pada 2julai 2008.. jam 6ptg doktor check bukaan 3cm pecahkan air ketuban pastu br rasa sakit sangat.. tp sblm tu sempat makan KFC..
pastu masuk labour room jam 11.00 mlm coz dh bukak 5cm.. pastu jam 4.15 pagi pada 3julai 2008 baby selamat lahir..

ziela81 Publish time 21-10-2008 12:15 PM

takutnye dgr...saya due 26/10 ni...tp xder tanda bersalin lg

michellediaz Publish time 21-10-2008 05:20 PM

hai all mummies.

seronok baca cerita you all semua.

nih nak cerita pengalaman saya pula apabila diinduce semasa melahirkan anak pertama.(dah lewat 2 hari sepatutnya 22.03.08 dah deliver.

seminggu sebelum tuh dah ada tanda-tanda nak bersalin iaitu keluar air yang jernih dan ada darah sikit-sikit. bila call dr. dia kata leaking dan kalo takde rasa sakit apa2 tunggu dulu. tapi tak puas hati gi jugaklah hospitaltengok ada 2-3 orang tengah tunggu giliran nak masuklabour room.bilak cek CV(betul ker ni?) tak bukak lagi.dr. suruh balik .dah lah masa dia jolok jari tu sakit wooooo.malu pun ada hehehe. pastu balik rumah dah sakit semula rasa cam nak buang air besar. kejap-kejap datang sakit dia.sampaikan saya tidur duduk kat atas sofa sampai pagi sebab takleh nak baring.lepas tu keesokkan harinya sakit dah tak tertahan-tahn ajak hasben gi hospital pagi tuh. masa tuh pukul 2 pagi.sampai kat sana dr. cek bukaan dah bukak 2cm. admit ward. sampai kat ward dah nangis-nangis sedih hasben balik. siang tuh sakit contraction datang kejap-kejap. yang tak sukanya ada adikadik buat praktikal datang tanya macam-macam adoih dah malas nak jawap soalan diorang yang macam-macam kita nih sakit. setiap 4 jam dr. datang cek masih tak bukak -bukak.pastu kul 8 malam cek dah bukak 3 cm. dr kata apasal lambat nih. sebab dah lama leaking so dia kata dalam masa 24 jam you kena bersalin. dr. tu kata "saya besarkan sikit yer bukaan nih" dia jolok tangan dia masa tu Ya Allah tuhan sahaja yang tahu. pastu masuk ubat untuk berak dalam muntot terus nak buang air besar. dalam pukul 1pagi saya diusung ke labour room. masa tuh ok lagik boleh bangun jalan-jalan lagi. pastu nurse masuk air then lepas tuh mulalah kesakitan tuh datang. mula-mula biasa ajer lepas tu dh kuat.maka bertarung lah saya selama 7 jam. sakitnya asyik nak teran sedangkan bukaan baru 5cm. lama sungguh nak bukak dari 5cm ke 6 cm. nurse dah berapa kali datang cek dan jolok supaya bukaan lebih besar.akhirnya selepas my hasben habis solat subuh lahir lah syed muhammad luqman yang sekarang dah masuk 7 bulan. kejap ajer sakit mama, luqman dah besar sekarang. tapi saya kena vakum sebab dah push berapa kali tak kuar jugak. tapi masa part cuci rahim sakit woo....sampai saya sedut gas banyak giler. pastu tu nurse tu kata jgn sedut banyak sangat nanti pengsan. jahitan pulak tak tahu lah berapa nampak dr. tu sungguh concentrate. saya dah tak larat nak tanya kangkang ajerla.

itulah serba sedikit bila diinduce. :L :L
sekian.:lol:

ziela81 Publish time 22-10-2008 08:30 AM

Reply #113 michellediaz's post

takutnye...:funk: :funk: :funk:

maya1311 Publish time 4-11-2008 02:20 PM

maya pun induce sebab dah terlebih 1 week dr EDD..
masuk ubat 3x, tp x gak bukak.
air ketuban dah pecah masa ubat pertama
masuk ubat pertama kol 4.30 ptg.
sampai esok pukul 5.30 ptg. still bukak 3cm jer.
doktor suh c-sect gak, sebab takut bb lemas, coz dah lebih 24jam.
sakit tak yah ckp lah..memang sakit sgt induce nie.
dah lah 1st time bersalin, lepas tu kena induce..ngeri betul

jemtart Publish time 4-11-2008 02:42 PM

saya pun induce..first bb.. sbb darah tgi.. doc pun adabgtau induce ni sakit dia teruk sket la.. tp dah ni 1st time, bkn tau nk beza dgn sakit normal kan.. so induce je la..

kul 1030pg induce, tak sakit apa smp kul 12, diorg pecahkan air ketuban.. pastu bru mula sakit.. ms tu dah tbuka 4cm.. bila sakit dh makin kerap, panggil nurse suh dia cek jln.. dah 7cm.. kul 110, diorg tolak msk labor room..
kt dlm lr tu start skt sgt2 n kerap.. kul 144pm, bb selamat kuar.. alhamdullilah tak smp 2 jam sakit..

tatau la next bb cmn.. tp ada history darah tgi ni, mayb cara yg sama gak la.. bb kuar ms 37mgu.. skg ni masih dlm pantang, 26ari... hehe.. dah mula ckp psl next bb eh..;P

merak7118 Publish time 26-11-2008 11:17 AM

adesss..ngerinyer dgr induce nih :funk: ..member merak anak 1st 2kali masuk ubat, dia kata sakit sangatttt!! huh mst tahap ketahanan u all tinggi. merak xder lg pengalaman induce,anak 1st nyaris2 induce sbb lewat 1 week, tp kena em c-sec sbb xder jln kua..pelik ek cmne blh xder jln? cousin merak 2kali kena c-sec sbb xder jln gak.merak deliver kt private, cousin merak govt hosp.

datinmarissa Publish time 26-2-2009 11:28 PM

nk tanye...

boleh ke klau x cukup 40weeks tap iminta di induce?

pinky_nana Publish time 27-2-2009 08:27 AM

Originally posted by datinmarissa at 26-2-2009 11:28 PM http://forum.cari.com.my/images/common/back.gif
nk tanye...

boleh ke klau x cukup 40weeks tap iminta di induce?

boleh rasanye tp depend on hospital..ask your doc..
my hubby pnah tanya nk induce sbb nk pilih tarikh tp lpas baca kt sini..i rasa biar la dia dtg dgn sndiri..
tu lg elok kecuali terpaksa kann..

p/s: datin pnah baca novel shopaholic n baby by sophie kinsella tak?
kalo u baca mesti u suka..:)
i baca dah brape kali tah..tk terkira..

datinmarissa Publish time 27-2-2009 10:17 AM

Originally posted by pinky_nana at 27-2-2009 08:27 http://mforum.cari.com.my/images/common/back.gif

boleh rasanye tp depend on hospital..ask your doc..
my hubby pnah tanya nk induce sbb nk pilih tarikh tp lpas baca kt sini..i rasa biar la dia dtg dgn sndiri..
tu lg elok kecuali terpaksa k ...

ada baca awal2 preggy aritu..
citer tu mummy nye over excited sgt.. :)
Pages: 1 2 3 4 5 [6] 7
View full version: kelahiran induce