zazreen^80 Publish time 7-1-2011 04:24 PM

reen lepas amik injection period tunggang langgang........:dizzy:

bungazaleha Publish time 10-1-2011 10:53 PM

reen
tulah kan, mmg ada pro and cons,ada yg cepat kuar susu lepas amik injection,tapi akan ganggu sistem hormon la jawabnya....
xpelah, moga Allah maha mendengar rintihan kita dan dipermudahkan segala usaha kita..

ayunie353 Publish time 11-1-2011 08:12 AM

ayu pun sama. dah lame ni tak period. susu dah kuar tapi tak banyak la nak dapat menitik ntah bila. now rasa dah putus asa nak pam. tapi bila tak pam rasa nyesal plak. apa yang perlu ayu buat ye..nak berenti susu masih ada..nak teruskan susu terlalu sedikit..

ayunie353 Publish time 11-1-2011 08:12 AM

:'( rasa nak nangis guling2 je

bungazaleha Publish time 12-1-2011 01:04 PM

ayunie
try bagi kat bb , suh dia hisap...sayang susu tu....saya ni nk kena try kali ke2,hopefully keluar la susunya nanti...

ayunie353 Publish time 12-1-2011 04:34 PM

bukan tak nak kasi...bb saya dah ada enam batang gigi. Saya ngeri kena gigit ngan die. now saya bagi die pakai jari je leset kt mulut die.

ayunie353 Publish time 12-1-2011 04:35 PM

nak simpan dalam botol tak dapat sayang tul. susu ni cam main2 lak ada tapi sikit. buat saya susah hati je

alam_maya Publish time 13-1-2011 12:37 PM

kalau kt penang kt mana nk amik injection tu? kt klinik/hosp bersalin blh ke?
sy bersalin bln apr thn lepas.. bln oct sy stop menyusu sbb amik pil perancang marvelon.. ni hasil dr salah nasihat nurse la ni.. pastu sy rasa ingin menyusukan kembali anak sy tu yg sekarang ni hampir 9bln.. blh lg ke??

bungazaleha Publish time 8-2-2011 10:37 AM

alam maya
rasanya injection ni kt hspital swasta

kawan2,nk tnya la,klu nk amik injection, refer pada gynea ke atau doc apa eh?

isabel Publish time 10-2-2011 07:29 PM

semua...
utk pertama kali nyer bel joint dlm ni...ada baca a few posting dlm ni psl BF...

nak tanya semua...
apakah mesti nak kena ambik injection gak utk BF ni?

doctor x ada pun ckp nak kena injection atau kita yg mintak kat doctor...
doctor cuma bagi pil hormon utk 2 minggu dan dlm 2 minggu tu mmg ada air susu keluar tapi hanya sedikit tu pun bila kena picit paksa keluar..try bagi baby hisap dan nampak dia terima tapi tu ler disbbkan yg keluar sikit dah sah2 ler dia mangamuk sakan...mmg presure gak masa tu dan terus berhenti...

skrg ni hubby try juga suruh cuba lagi dan apa pendapat ko org...?

bungazaleha Publish time 10-2-2011 08:20 PM

isabel
saya mkn ubat hormon jugak,lngsung tak keluar.breast mmg sakit dan besar,tapi susu takde jugatapi,klu ada susu,cuba makanan yg blh produce susu le lebih byk,mcm minum horlick ke,air longan,soya bean atau teh herba fenugreek.saya nk amik injection,sbb ada yg amik injection susu keluar cepat dan byk...saya mmg nk amik sbb bb boy.

isabel Publish time 14-2-2011 11:32 AM

isabel
saya mkn ubat hormon jugak,lngsung tak keluar.breast mmg sakit dan besar,tapi susu takde jugatapi,klu ada susu,cuba makanan yg blh produce susu le lebih byk,mcm minum horlick ke,air longan,soya bean atau teh herba fenugreek.saya nk amik injection,sbb ada yg amik injection susu keluar cepat dan byk...saya mmg nk amik sbb bb boy.
bungazaleha Post at 10-2-2011 20:20 http://eforum3.cari.com.my/images/common/back.gif

tq so much gan advised ni...
bel akan ambik injection tu dlm minggu ni dan tgk amcm result dia nanti..

bungazaleha Publish time 14-2-2011 03:05 PM

bel
ok...ari tu amik ubt hormon kat hspital ke? saya amik kt klinik je..cuma musykil sket,nk amik injection,direct pada Dr gynea ke?

bungazaleha Publish time 17-2-2011 07:24 PM

salam semua
apa khbr ibu2 susuan? moga usaha kalian berjaya hendaknya ye..kita hanya mampu berusaha....

bungazaleha Publish time 17-2-2011 07:25 PM

salam semua
apa khbr ibu2 susuan? moga usaha kalian berjaya hendaknya ye..kita hanya mampu berusaha....

zazreen^80 Publish time 18-2-2011 08:56 AM

salam sumer....klu ade yg nak join mini gath leh tgk kat umah pengalaman mengambil anak angkat tu ye.........tq......sorry off topic.....

Jelatah Publish time 2-3-2011 03:13 PM

Reply 435# bungazaleha

assalamualaikum,

to all mummies, or future mummies,

Sesapa yg nak beli alat SNS, sy nak letgo.
Complete set, siap dgn kotak asal + manual. Condition sgt baik.
Sy pernah cuba 3-4x sahaja.Sesiapa yg berminat, silalah pm sy..

TQ.

bungazaleha Publish time 3-3-2011 12:31 PM

reen
tq for the info...:)

mummy_waiting Publish time 4-3-2011 09:47 AM

Salam semua,

dh lame st menyepi sbb dh dpt bby... tp bby dh 3bln++ sy dh cuba utk breast feed tp x berhasil... dh try sns... bby mengamuk... dh mkn ubat mitilion... dh pump everyday tp x dea gak... breast dh makin bengkak... side effect ubat buat mengantuk... last-2 brenti dulu...

ade sesape yg ade tau mane-2 klinik utk amik injection for kluarkan susu?

zazreen^80 Publish time 4-3-2011 10:24 AM

salam mummy...congrats coz dah jadi mummy....nikmat kan???..reen ade lah salah seorg yg x de rezeki bfkan bb.........3X reen cuba......tp x berhasil.......reen dulu amik injection kat Klinik Soraya Seksyen 3, Shah Alam........try la ke sana.....dulu RM35 sekali jab.......skang x tau la pulak......good luck k.....
Pages: 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 [22] 23 24 25 26 27
View full version: Anak angkat - Ibu susuan