momy2512 Publish time 10-1-2010 10:07 PM

299# limau_nipis
time kasih semua..ader contact person tak LC kat bangsar tu? leh momy contact...untuk wat appointment.....tq

limau_nipis Publish time 10-1-2010 10:12 PM

momy just call hospital pantai bangsar, cakap kat operator nak cakap dengan lactation counsellor.. nanti diaorang sambungkan ke sana..

kalau nak buat appointment, cuba book slot masa dengan LC tu sendiri

momy2512 Publish time 14-1-2010 10:15 AM

302# limau_nipis

mekasihyer..kengkawan...

barbie1 Publish time 27-1-2010 01:03 PM

Saya dah ambik anak angkat dalam 1 bulan. Masa mula2 ambik baby dulu, ader ler pergi jumpa doktor kat perubatan naluri. Doc tu bagi makan ubat maxolon and motilium selama 2 minggu. The day after 2 weeks tu ader ler pam. Pastu keluar cecair warna light kuning and melekit. Rasanya tu colostrum. Tapi keluar setitik dua jer.. saya keep mengepam sampai sekarang tapi dah x ambik aper2 ubat. Tapi air susu masih keluar setitik dua jer.. Pening kepala dibuatnya.. Docktor advice suruh ambik ubat lagi, tapi saya xnak caused ubat tu buat saya rasa macam org gila. Dah la kena berjaga malam, baby asyik nagis ajer..

Sekarang ni kawan2 ader ker cara supaya saya dapat BF baby sebelum umurnya 1 tahun. Teringin jadi ibu sejati walaupun bukan dari rahim sendiri..Tolonglahh...

daniaa Publish time 26-2-2010 01:34 PM

daniaa pun ingat nk bf bb nnti... daniaa dpt bb bln 4 ni dr 1 member.x tahu persiapan nk bf bb. tgh survey2 kt internet dgn huby. ialah ingatkn bb girl blh suruh adk pom1 dia susukan tp klu bb boy cam ne?urmm.. dania pun nk daniaa and huby jd mahram bb... tu je :(

ciku_lat Publish time 27-2-2010 10:14 AM

304# barbie1

barbie 1...

kena selalu pum n bg baby bf try la guna alat sns tu..
baby punye pasal nk jdkan muhrim ciku mkn ubat dekat sebulan lebih sbb susu xbyk...
ni apa yg ciku buat utk tambah susu..minum susu wyeth mama,
yg ni buat sume sendiri kat umah ...air barli,air longan kering(beli kat tesco) yg di rebus,makan karot putih,air pegaga(blend)..hopefully dapat membantu...

satu lagi jgn tension ni akan membantutkan pengeluaran susu kita..relax2 jer...insyallah..

ciku_lat Publish time 27-2-2010 10:19 AM

305# daniaa

dania kena susukan baby tu sendiri baru jadi mahram suami isteri n anak2 dania nanti...xkisah la baby tu boy or gurl...
kalau bole dpt baby terus p jumpa doktor bgtau doktor dania nk susukan baby nanti doktor akan bekalkan ubat utk merangsang susu tu kuar...good luck..

fairusfz Publish time 16-4-2010 11:34 PM

salam semua
fairus insyaallah akan dapat adopted baby soon, dijangka due 30 April ni.tinggal 2minggu je lagi. Dah niat dihati nak bf kan baby,dah scan baby girl.
ada beberapa soalan:Harap2 forumer lain dapat bantu:
1. camner nak contact sis Marjinah (Pusrawi). Pusrawi tu yang di Sg buloh ker?
2.di mana fairus leh beli SNS tu? and ade sape2 nak jual secondhand breastpump x?
3. kalau ikutkan fairus dah bole amik ubat utk rangsang pengeluaran susu and start pump kan? Bole ke consult dengan doctor kat clinic swasta je?
.....pls help me. Risau juga dengan cerita kawan2. takut x mampu. fairus dah nekad nak bf kan baby ni....

Terima kasih kerana membantu.

fairusfz Publish time 16-4-2010 11:45 PM

fairus dah selak dari page 1 till 13,hu,hu,hu....risau ni
harap2 ada yang sudi membantu

mazura Publish time 18-4-2010 02:42 PM

kawan2 zura nak ty ni...mcm mana nak tau bby tu dh kenyang?klu bby bf smpai ttido tu dh kira kenyang ker?utk jd ibu susuan kna ksi brp kali kenyang?ada pndpt mngatakan 3X,ada yg kata 5X,ada plak yg kata sehingg kenyang ja...yg mana satu?hrp kwan2 dpt bntu

fairusfz Publish time 18-4-2010 03:19 PM

Reply 310# mazura

salam mazura...erm,kalau x silap la, baby ke menyusu sehingga kenyang 3kali (ni kalau x silap ikut imam syafie) tapi ada juga yang kata kena kenyang hingga 5kali. MasyaAllah, kepada Allah juga kita bertawakal, kerana dia yang lebih Maha Mengetahui.naktau baby tu kenyang ke tak,kn tunggu forumer lain jwb,fairus xde experience lagi..

deba Publish time 20-4-2010 06:49 PM

nak tanya la...ada ke suntikan untuk tambah susu badan ?

bole ke kalau org yg KEKURANGAN SUSU(bukan yang tak pernah menyusukan) amik suntikan tu ?

fairusfz Publish time 6-5-2010 02:15 PM

nak kasi up balik topic ni......

nak tny kengkawan la.........selain maxolon n motilium ader pe ...
zazreen80 Post at 9-6-2009 09:32 http://mforum.cari.com.my/images/common/back.gif

salam
just nk gtau motilium ngn domperidone tu ubat yg sama.
motilium tu komersial name.

fairusfz Publish time 6-5-2010 02:22 PM

Saya dah ambik anak angkat dalam 1 bulan. Masa mula2 ambik baby dulu, ader ler pergi jumpa doktor ka ...
barbie1 Post at 27-1-2010 13:03 http://mforum.cari.com.my/images/common/back.gif

sesape ygnk cuba bf bb cube bc artikel ni.mn tau berjaya; The Newman-Goldfarb protocols for induce lactation. fairus dah cuba n alhmdulillah berjaya. tpknusaha banyakkn susu, sbb fairus gunakn accelerated protocol. baru je start pump mlm td...terkejut gak,susu dah kuar,walau 2 sudu besar je.alhamdulillAH.nak kn usaha lg ni.

barbie1 Publish time 18-5-2010 05:03 PM

Anak saya dah nak masuk 5 bulan tapi masih xdapat susukan lagi. Ubat pun dah 2 bulan stop. Rasanyer ader ker peluang untuk saya kembali menyusukan anak angkat. Sebenarnya yang saya stop tu sebab dah frust coz susu x keluar2. jadi saya decide untuk berhenti. Tapi bila jumpa ustaz pasal status anak nih, ustaz syorkan susu badan. lebih baik dari segi hukum. Tapi syaratnyer amatlah berat. tapi kena rujuk kepada yang pakar mengenai dengan ibu susuan. tak boleh main hentam jer. Ustaz kata sekarang teknologi banyak, gunakan lah. saya pun dah pening, x tau nak mula dari mana.

Tolonglah...

RUZANA Publish time 1-6-2010 11:23 AM

KWN2 smlm bwk ank gi spital...appointment utk breast feeding..dah sebulan lebih baru nak start bfeed...so hard dia nk menerima...nangis legat...sy agak frust..tpi must think +ve..hemm...mcmner nak pujuk dia yer sesapa pls..yg ada pengalaman...leh share

ajasu Publish time 17-6-2010 01:14 PM

Anak saya dah nak masuk 5 bulan tapi masih xdapat susukan lagi. Ubat pun dah 2 bulan stop. Rasanyer...
barbie1 Post at 18-5-2010 17:03 http://eforum1.cari.com.my/images/common/back.gif

Barbie1, Ruzana, maybe korg perlukan bantuan LC
dan guidance yg berterusan, ikut momy tu..contact LC kat Pantai, Bangsar
tak mahal Aja rasa, sekali consultant dlm RM50 gitu
sbb kalau rasa tak kuat nk handle sensorg maybe perlu bimbingan yg berterusan
Lagi satu yg you all boleh contact is kak Roy dan kak Yatie di PPUM
Bahagian jawatankuasa inisiatif penyusuan susuibu - 03-7949 4444

ajasu Publish time 17-6-2010 01:17 PM

KWN2 smlm bwk ank gi spital...appointment utk breast feeding..dah sebulan lebih baru nak start bfeed ...
RUZANA Post at 1-6-2010 11:23 http://eforum1.cari.com.my/images/common/back.gif

Ruzana, sorry..baru pasan mmg dh jumpa LC ya..
hmm...try juga pujuk pelan2 disamping galakkan pengeluaran susu Zana
actually bukan anak angkat jer susah nk latch on
anak sendiri pon kekdg buat perangai yg sama.. so Jgn putus asa
insyaAllah boleh... kalau berkesempatan, baca thread ini dr mula
ada beberapa ibu2 yg berjaya bfeed anak angkat dn share tips

Gud luck dear...

fairusfz Publish time 17-6-2010 11:11 PM

salam kengkawan, sesapa yang nak beli secondhand SNS (guna 3x, ada kotak sume, and instruction manual sume),secondhandbreastpump jenama Firts Year single pumping electric(masih baru dan ada instruction manual), dan nak beli fenugreek capsule 610mg (herbs yang bantu pengeluaran susu) (baru)ada dua botol. fairusfz nak let go barang ni da x guna. bole pm utk harga.TQ. nak SMS pun lebih baik di 012-3442809.

enasabrina Publish time 30-6-2010 02:06 PM

Masalah besar yang Sab tak bleh nak buat bila cuba nak bf baby ialah puting yang tenggelam.. baby sab marah sebab tak dapat nak hisap puting tu.. macam mana nak buat erk? perkara ni buat sab ilang sabar.. tu yg akhirnya melupakan je hasrat nak bagi bf kat baby... tapi bila tgk dan baca balik thread ni .. rasa nak cuba balik since baby baru 2 bulan kan?.. any help atau petua tak utk puting tenggelam ni..
Pages: 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 [16] 17 18 19 20 21 22 23 24 25
View full version: Anak angkat - Ibu susuan