ciku_lat Publish time 11-6-2009 06:30 PM

good luck reen...insyallah dpt jd ibu susuan...:)

zazreen80 Publish time 15-6-2009 11:12 AM

Balas #261 ciku_lat\ catat

thanks ciku lat.....hope so........skang ni pun even lum mkn lagi ubt tu....reen dah dok sua gak....nak jugak isap........tapi tu la belah kanan je...belah kiri dia x suka sgt...coz nipple x brape timbul....belah kanan nipple timbul...tu yg nakjugak dia isap even x de susu.........

kassih Publish time 15-6-2009 09:42 PM

kassih da dpt baby.. tp tak boleh nak direct feeding. nipple problem.terpaksa la pam. first wk tu punya la sikit. nak kasi kakaknya pun tak dpt :'(tp alhamdulillah lps kumpul2 kasih dpt kenyangkan kakaknya 5 kali :Dsekarang dah tukar jadi ANAK SUSUAN.. syukur..

zazreen80 Publish time 16-6-2009 07:43 AM

Balas #263 kassih\ catat

alhamdulillah....congrats for the both news............

newborn ni boy ke girl kassih??????

kakak lak umo brape?????

reen lak yg xcited...........congrats......congrats kassih...........:)

baldu_biru Publish time 16-6-2009 09:55 AM

Reply #263 kassih's post

Alhamdulillah... kassih dah selamat bersalin rupanye.. Tahniah! Baby boy or girl?

Baldu doakan semoga lepas ni kawan2 yg lain akan dpt rezeki yg sama..

anna1234 Publish time 16-6-2009 09:35 PM

Originally posted by zazreen80 at 9-6-2009 09:32 http://forum.cari.com.my/images/common/back.gif
nak kasi up balik topic ni......

nak tny kengkawan la.........selain maxolon n motilium ader penah dgr domperidone x???????

doc suggest ubt ni lak....coz maxolon mmg reen x jln la........ ...

salam..

lama tak masuk sini. balik kampung. zazreen, tentang domperidone tu, seelum ambik motilium saya ambik donperidone la. tai tak jalan jugak. entahleeee...:'(:'(:'(:'( sampai sekarang suus tak kuar jugak.

baldu, dulu awak buat injection kat mana? boleh beri alamat n no telefon? saya ingat nak inject pulak..bimbang betul saya, anak makin besar..

kassih Publish time 17-6-2009 01:22 PM

Reply #264 zazreen80's post

tenkiu reen, baldu.. dpt bb boy. kakaknya br 11 bln ms dpt adik. esok kakaknya 1st birthday. da setahun rupanya :loveliness:

baldu_biru Publish time 17-6-2009 03:12 PM

Reply #266 anna1234's post

Baldu aritu ambik treatment dgn Dr Khamsiah kt Hospital An-Nur, Seksyen 9 BBBangi. Kalu ikut Dr Khamsiah ni, dia akan suruh kita bg baby hisap jugak & dia akan suggest guna SNS tu.
Anak anna dh berapa bulan ye?

baldu_biru Publish time 17-6-2009 03:14 PM

Reply #267 kassih's post

dah sepasang anak kassih... pasni meriah le rumah :)

ciku_lat Publish time 18-6-2009 05:12 PM

tahniah kasih..murah rezeki amik anak angkat............:) :)

anna1234 Publish time 19-6-2009 02:35 PM

Reply #268 baldu_biru's post

oo..so, baldu ambik injecton tak?

baby saya dah 4 bulan lebih..makin lasak, kalau tidur tu guling sana guling sini, space dia sorang memang luas;P , dah meniarap, malam2 nangis rupanya meniarap n mukanya tersembam. pagi tadi saya bangun tidur, dia dah nangis, rupanya dia dah masuk bawah meja...:mad::mad: :mad: ;P

alissa_sofea Publish time 22-6-2009 01:57 PM

anak saya 3 hari lepas jatuh buai...nasib baik tak ada apa2 kecederaan....saya lak lepas masuk dia dalam buai..gi kat dapur nak masak nasi kejap...terus dengar nangis yg melampau..gi tengok dah terlentang...jantung rasa cam nak tercabut jer tengok bb cam tu..terus ambik tengok apa yg patut..pangku dia...dan peluk dia..terus dia diam...telefon hubby, terus hubby balik...sedangkan hubby kata kena OT sebab kerja banyak...nasib ler tak apa2...

anna1234 Publish time 22-6-2009 10:09 PM

la..sian kat baby awak, alhamdulillah tak apa2. umur baby macam ni memang kena hati2 lebih. saya nak buat keje rumah pun tak smooth sebab asyik kena tengok baby..tapi nak buat macamana dah macam natural proses tumbesaran depa..mummy2 kena take extra alert laa..

alissa_sofea Publish time 23-6-2009 08:00 AM

nak tanya pada sesiapa yg tahu...kalau anak angkat saya perempuan ...ada org cakap walaupun saya menyusukan badan masih aurat dgn suami saya, hanya tak jadi aurat dgn adik beradik saya yg lelaki atau jika ada rezeki saya ada anak lelaki, jadi dia tak aurat. dengan suami aurat sampai bila2, kalau tak nak jadi aurat dgn suami saya, minta tolong adik beradik perempuan suami saya utk menyusukan bb saya ni sebelum umur bb2 thn. Tp adik beradik perempuan suami saya semua dah pencen dari beranak....Yg ada anak buah suami yg perempuan sedang mengandung...bila saya hitung hari bersalin, dia bersalin sebelum umur anak saya 2 thn....Kalau saya minta tlg anakbuah suami saya yg perempuan tu menyusukan bb saya nanti sehingga 5 kali kenyan...ada ulamak mengatakan 3 kali kenyang jer....adakan dikira tidak anak aurat lg dengan suami saya nanti

anna1234 Publish time 23-6-2009 10:23 PM

274# alissa_sofea

Setakat pembacaan saya, anak susuan sama aurat dgn bapa susuan seperti anak sendiri, hukum terpakai seperti anak kandung kecuali pada hukum pusaka harta. Wallahu a'lam.

kassih Publish time 24-6-2009 02:58 PM

274# alissa_sofea
tak pernah dengar lak camtu.. susukan anak tu utk jaga aurat anak dgn bapa angkat. kalau bab harta tu yg lainlah..

erina86 Publish time 15-8-2009 12:36 AM

haiii semua,saya ahli baru kat sini.saya nak tanya pasal penyusuan anak ne,saya bakal terima anak angkat pada hujung bln 10 ne.so saya nak susukan dia,saya dah pun g klinik utk ambil motilium tetapi belum makan lagi,jadi bila agknya waktu yg sesuai utk saya makan yerk..tolong saya

zazreen^80 Publish time 1-10-2009 09:06 AM

kasi up balik umah ni....sunyi sepi dah.........

erina.....klu ikut reen ari tu bila bb dah ade baru reen mkn ubt n amik injection.........

ade kengkawan kite dlm ni mkn ubt tu b4 bb deliver............

nak kepastian betul2 better tny pada kak baldu or otai2 dlm umah ni.....

reen nak suggest lebih2 pun payah.....coz susu reen x kuar pun even dah amik injection...mkn maxolon.....mkn domperidone..........ingat lepas2 raya ni nak try lagi la.....

anyway welcome to d club..........congrats to erina n hubby coz akan jadi mummy n daddy x lama lagi.........

e72 Publish time 18-10-2009 07:31 AM

saya br ambil injection + mkn ubat walaupun bb lum keluo..
saya jmp dr khamsiah an-nur, dia yg syorkan..
dah seminggu tp xde apa2 tanda lg..

zazreen^80 Publish time 19-10-2009 03:49 PM

saya br ambil injection + mkn ubat walaupun bb lum keluo..
saya jmp dr khamsiah an-nur, dia yg syorkan..
dah seminggu tp xde apa2 tanda lg..
e72 Post at 18-10-2009 07:31 http://mforum2.cari.com.my/images/common/back.gif

x pe e72.....keep on pumping........harap2 ada tu.......
Pages: 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 [14] 15 16 17 18 19 20 21 22 23
View full version: Anak angkat - Ibu susuan