zazreen^80 Publish time 21-12-2010 07:34 AM

alhamdulillah mlm tadi try guna pump......ada la nmpk keluar mcm putih2 likat sesgt tp x byk la.......x menitik pun........belah kanan je....kiri x de la kluar lak......

zackna g pusrawi ye........brape RM ye??? guna SNS x?????semlm reen dah beli sumer dah.......hehehehe....ikut ape yg zackna ckp........tp x beli la pump electric.........

zackna amik motilium ke???? reen masa mula2 dulu amik injection n motilium x menjadi....domperidone pun x jadi gak.........

zackna Publish time 21-12-2010 10:55 AM

Replyzackna

zackna., nk tnye..pil domperidone / motililum tu bleh x amek dlm jgka mase y ...
ummibaru Post at 20-12-2010 23:39 http://forum.cari.com.my/images/common/back.gif

motillium boleh diambik dlm j/masa panjang cuma bila dah kelaur susu kurangkan dos... dr 4 biji/hr kepada 3/biji/hr... kalau dah byk keluar 2 biji/hr..

zazreen^80 Publish time 21-12-2010 12:16 PM

zackna....mcm reen kan......susu x brape nak kuar ni....skang mkn 3 kali sehari......nak kena tmbh dos ke 4 kali sehari?????

ummibaru Publish time 21-12-2010 12:52 PM

Reply 382# zackna

motilium n domperidone same ke lain?

zackna Publish time 21-12-2010 06:08 PM

zackna....mcm reen kan......susu x brape nak kuar ni....skang mkn 3 kali sehari......nak kena tmbh d ...
zazreen^80 Post at 21-12-2010 12:16 http://forum.cari.com.my/images/common/back.gif

reen ambik berapa motillium sehari? kalau ikutkan mula2 ambik 4 biji sehari selagi susu x keluar, lepas dah keluar baru pelan2 reduce.. saya beli je pil kat farmasi, cuma call pusrawi bahagian penyusuan utk minta advise.. reen dah ada tanda dah tu... try lagi...

zackna Publish time 21-12-2010 06:11 PM

Post Last Edit by zackna at 21-12-2010 22:16

Replyzackna

motilium n domperidone same ke lain?
ummibaru Post at 21-12-2010 12:52 http://forum.cari.com.my/images/common/back.gif

ikutkan sama sbb kat belakang pil tu tulis mottilium dan domperidone...

baca kat sini..http://www.asklenore.info/breastfeeding/induced_lactation/protocols4print.html
DomperidoneTrade name: Motilium
Can/Aus/ UK: Motilium
Uses: Nausea and vomiting, stimulates lactation
AAP: Approved by the American Academy of Pediatrics for use in breastfeeding mothers

Domperidone (Motilium) is a peripheral dopamine antagonist (similar to Reglan) generally used for controlling nausea and vomiting, dyspepsia, and gastric reflux. It is an investigational drug in the USA, and available only for compassionate use. It blocks peripheral dopamine receptors in the GI wall and in the CTZ (nausea center) in the brain stem and is currently used in Canada as an antiemetic 1. Unlike Reglan, it does not enter the brain compartment and it has few CNS effects such as depression.
It is also known to produce significant increases in prolactin levels and has proven useful as a galactagogue 1. Serum prolactin levels have been found to increase from 8.1 ng/mL to 124.1 ng/mLin non-lactating women after one 20 mg dose 2. Concentrations of domperidone reported in milk vary according to dose but following a dose of 10 mg three times daily; the average concentration in milk was 2.6 ug/L 3. In a study by da Silva, 16 mothers with premature infants and low milk production (mean=112.8 mL/d in domperidone group; 48.2 mL/d in placebo group) were randomly chosen to receive placebo (n=9) or domperidone (10 mg TID) (n=7) for 7 days 4. Milk volume increased from 112.8 to 162.2 mL/d in the domperidone group sand 48.2 to 56.1 mL/d in the placebo group. Prolactin levels increased from 12.9 to 119.3 ug/L in the domperidone group, and 15.6 to 18.1 ug/L in the placebo group. On day 5, the mean domperidone concentration was 6.6 ng/mL in plasma and 1.2 ng/mL in breastmilk of the treated group (n=6). No adverse effects were reported in infants or mothers.
The usual oral dose for controlling GI distress is 10-20 mg three to four times daily although for nausea and vomiting the dose can be higher (up to 40 mg). The galactagogue dose is suggested to be 10-20 mg orally 3-4 times daily.

zazreen^80 Publish time 22-12-2010 09:01 AM

reen ambik berapa motillium sehari? kalau ikutkan mula2 ambik 4 biji sehari selagi susu x kelu ...
zackna Post at 21-12-2010 18:08 http://mforum.cari.com.my/images/common/back.gif

reen amik maxalon......motilium masa mula2 dulu amik ngan injection sekali.......so nak kena tmbh dose ke?????jumaat ni dah 2wks mkn....

baldu_biru Publish time 22-12-2010 09:56 AM

Salam. lama tak mencelah kt sini... jd silence reader je :)

ni baldu nk ingatkan kt kawan2... jgn terlalu bergantung pd ubat kerna walaupun ada mcm2 ubat yg boleh membantu sebenarnya ia cuma menyumbang 20% sahaja. Selebihnya kita sendiri kena usaha utk beri ransangan utk susu keluar dan jgn lupa doa byk2 mohon Allah bantu kita. Even ibu2 yg melahirkan pun kalu tk beri ransangan, susu tak keluar jugak.

Terharu dgn kesungguhan Reen yg masih berusaha nk susukan baby walaupun baby dh hampir usia 2thn. Andaikata masih tak berjaya, Reen jgn sedih ye... Pasti segala usaha Reen akan dibalas dgn ganjaran yg besar dari Allah.

ayunie353 Publish time 22-12-2010 11:10 AM

reen awak beli pump brand ape? yang letrik ke manual?

ayunie353 Publish time 22-12-2010 11:11 AM

ayu ingat dah nak pulangkan pump yang ayu sewa tu. 2 bulan je dah 200. Ingat nak beli sendiri

zazreen^80 Publish time 23-12-2010 10:19 AM

baldu.....thanks.......bila tgk bb rapat dgn walidnye....tu yg jadi semangat makin kuat.......mlm td last mengurut...alhamdulillah....masa urut tu kakak tu picit ada jugak kuar yg likat tu lagi....tp belah kanan je.........harap2 ada hasil.......klu x dpt juga...reen redha baldu.......

zazreen^80 Publish time 23-12-2010 10:23 AM

reen awak beli pump brand ape? yang letrik ke manual?
ayunie353 Post at 22-12-2010 11:10 http://mforum.cari.com.my/images/common/back.gif

reen beli yg manual.........murah sesgt........brand pureen je.....bkn ape...anak reen dah besar....so ntah dpt or x susukan dia......mcm ayu bb kecik lg kan.....leh la beli yg branded skit.....

ayunie353 Publish time 23-12-2010 10:49 AM

huhuhu mane ade kecik. Bb ayu dah 09 bulan. Ayu risau susu lum banyak. dapat la picit kuar leset je kat mulut dia.

anna1234 Publish time 23-12-2010 11:21 PM

ummi......selain mkn maxalon.....reen amik gak jamu utk tmbh susu......then rebus longan kering. ...
zazreen^80 Post at 20-12-2010 09:18 http://mforum.cari.com.my/images/common/back.gif

Terharu saya baca kesungguhan Reen. Saya pun ada anak angkat seawal umur 2 hari saya ambil dia sampai sekarang saya dah cuba mcm2 cara nak susukan dia (girl) namun asyik buntu je. Mcm2 pil n pump saya beli namun tak berhasil. Sekarang anak saya tu dah berumur 22 bulan, lagi dua bulan cukup 2 tahun. dua bulan lepas ialah bulan terakhir saya cuba maxalon, susu memang bengkak n keluar air likat, saya mengurut jugak, n ada tanda2 susu akan keluar, saya gembira sgt tp saya pulak ditimpa demam panjang, batuk, selesema n juga sibuk dgn pindah rumah. Kesan maxalon cukup kuat. Memang menyeksakan masa tu, juga kebimbangan di hati jika saya tak berjaya susukan anak saya tu.

Kalau ikutkan saya pernah mengandung dua kali tapi tiada rezeki n kedua2 kali tu susu saya keluar. Doktor cakap kalau ikutkan saya tiada masalah utk keluarkan susu lepas ambil ubat tu tapi takdir Allah mengatasi segalanya. Saya berhenti ambil motilium n last week doktor sahkan saya pregnant dah 4 bulan! Hanya kalimah alhamdulillah mampu saya panjatkan walaupun di sudut hati tetap ada kebimbangan peristiwa kandungan lama berulang lagi. namun segalanya saya serahkan kpd Allah. Setelah segala usaha saya lakukan utk susukan anak sekarang tak berhasil n saya hampir putus asa, Allah beri saya kegembiraan...:)...Buat sahabat2 lain, teruskan usaha namun tanamkan sifat redha dalam hati kerana hanya Allah yg Maha Mengetahui apa yg terbaik buat kita, insya-Allah.

zazreen^80 Publish time 24-12-2010 07:53 AM

Terharu saya baca kesungguhan Reen. Saya pun ada anak angkat seawal umur 2 hari saya ambil di ...
anna1234 Post at 23-12-2010 23:21 http://mforum.cari.com.my/images/common/back.gif

congrats anna.......happy 4 u.........bestnye.......{:1_152:}take xtra xtra care k........ramai tul reen dpt berita dari kwn2 yg seangkatan.......ni percubaan terakhir reen la........mengikut baldu biru kite kena kira umur anak mengikut calender Islam.....bkn calendar omputih........reen redha klu kali ni reen x dpt nak susukan anak reen tu........biar la reen tanggung dosa antara batas hubby n anak reen sok....nak buat macam mane mungkin bkn rezeki reen nak susukan dia..........tp sampai skang reen akan tetap berusaha kuarkan susu....coz dah ade tanda walaupun sikit.......insyaallah.....

ayunie353 Publish time 24-12-2010 09:37 AM

tahniah anna. reen sama-sama la kita berusaha. Ayu ambik semangat awak ni

anna1234 Publish time 24-12-2010 09:39 AM

tq Reen..:)

Saya pun duk terfikir2 mcmana nak didik anak angkat saya tu ttg aurat dgn suami saya. Mcm2 dah dlm kepala saya ni.

Kakai ipaq saya cakap minta doa semoga anak dlm perut ni lelaki, so esok2 boleh kahwinkan anak angkat n anak dlm perut ni..hihihi, sekali fikir kelakar pulak tp dua kali fikir ada betulnya juga. Kak ipar saya cakap esok2 anak angkat saya tu akan kahwin dgn org lain , akan tinggalkan kita, so jln terbaik ialah kahwinkan dgn anak saya nanti...waahhhh mcm2 kan org2 tua kita lihat masa depan..

apa pun saya tetap berdoa agar anak dlm perut ni selamat dilahirkan, tanpa komplikasi bahaya, Ya Allah hamba memohon hanya kpd-Mu, aameen.

to reen, keep on try n try, insya-Allah there will be colours for u, insya-Allah.

dah tengok blog u, cutenya Ayra...sihat ya dia, anak saya baru 10 kilo...nasi kurang, asyik nak susunya ajeee...

zazreen^80 Publish time 24-12-2010 09:56 AM

ayu......harap2 ada la hasil.....walaupun x byk.......kite sama2 berusaha k.......

anna....tu la bila pk tgk ayra rapat sgt ngan walidnye la yg buat semangat nak mencuba tu dtg balik.......walaupun tau side effect mkn ubt2 ni mcm mane kan.......tgk blog???hahaha malunye blog yg buruk tu........klu anna ade blog jom la kite share2.....naik londeh nak dukung cik ayra tu......hehehe....x pe anna asal sihat....active dah cukup.......yg penting keletah dia menghiburkan kite......

bungazaleha Publish time 27-12-2010 08:39 PM

anna
tahniah ye..mg kandungan sihat walafiat...

zazreen
saya pon puaslah berusaha,ngepam,urut ,mkn pil dah 100 biji, bb plak tak kuat menghisap,astu bila tak kuar susu mengamuk sakan dia...sampai mtk tlg hsbnd stimulate susu badan ni...hehee...tapi,sbb penat kadang2 je....

ni nk try injection pulak...saya mmg suakan brest tu je,sblm bagi botol,nk biasakan dia..cuma dia mengamuk sbb takde susu..lagi pulak bb boy...kuatnya menyusu...sbr jelah...

zazreen^80 Publish time 28-12-2010 08:11 AM

bunga....reen dulu masa mula2 baru dpt bb mmg ade amik injection....after seminggu amik tu baru start mkn ubat.......tp side effect injection ni period jadi tunggang langgang......pastu lama sgt.......pasal dia mcm kejap byk...kejap tu coklat2.......mmg hazab la......x pe la...bunga try la dulu......injection tu maner tau rezeki bb bunga kan.........doa2 la......sambil2 tu ape lg....suh je cik abe tu stimulate........babap dia klu dia mls nak tlg stimulate kan...heheheheeh.....gurau je ye bunga.....

kengkawan............:'( reen rasa mcm x de harapan nak susukan anak reen ni la........lepas kuar yg likat ari tu sampai ari ni x de ape yg kuar.......frust jgk la.........pump pun x menjadi..........:( reen redha klu itu dah jadi ketentuan utk reen.......nak buat macam mane....3X reen try......x mendatangkan hasil.......

kepada kwn2 yg baru nak mencuba ni....teruskan usaha k..........harap2 murah rezeki kengkwn........
Pages: 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 [20] 21 22 23 24 25 26 27
View full version: Anak angkat - Ibu susuan