Saat Publish time 3-6-2010 10:50 PM

ok..untuk nabi muhammad s.a.w tu memang jelas bahawa setan / jin tidak boleh claim dan menyamar. so, tak ada persoalan.

tapi macam saudara katakan bagaimana pula jika jin menyamar wali wali Allah?

dalam kontek ini jika mengikut beberapa orang yg berilmu, ada certain ayat yg boleh kita baca ketika setan / jin menyamar sebagai wali atau orang alim. apabila kita baca ayat ayat tertentu pada waktu itu, maka dgn izin Allah akan tersingkaplah hakikat makhluk itu.

bagi aku pula, jika amalan kita ikhlas semata mata kerana Allah, tidak ada niat terpesong, maka jin tidak ada dtg dalam bentuk apa pun untuk menipu kita. kalau pun dia dtg, seperti kisah syeikh Abdul kadir Jailani dimana setan menyamar seperti cahaya ketuhanan, oleh kerana Syeikh Abdul kadir jailani ni mencari tuhan dengan ikhlas, maka Allah berikan pertolongan kepadanya sehingga setan itu gagal menipu beliau.

begitu juga aku simpulkan untuk diri kita, insyallah, jika kita beramal hanya kerana Allah, Allah akan melindungi kita dari tipu daya setan, jin , iblis hatta manusia sekali pun.

edy137 Publish time 3-6-2010 10:57 PM

Bagaimana roh para wali ini membantu?

Sebenarnya mereka memberi bantuan kepada manusia secara t ...
hantukiller Post at 3-6-2010 12:56 http://mforum6.cari.com.my/images/common/back.gif

statement yang nihh aku sokong.... ramai yang masih tak faham pengertian wali tuhh... semua ingat wali tuhh adalah golongan orang ternama.... apahal pulakk... wali itu disisi ALLAH, manusia pon kadang2 tak tahu dia itu seorang wali sama ada masih hidup atau telah meninggal dunia dengan taraf nya itu..... dan wali bukan hanya lelaki.... jeng...jeng...jeng...

wali panggilan manusia di dunia dengan wali yang sebenar-benarnya wali disisi ALLAH S.W.t adalah jauh berbeza.......

hamba pon malas nak menghuraikan sgt bab wali2 nihh walaupun sedikit ketahuan dengan ilmu ku yang dhaif ini coz takut menimbulkan syak dikemudian hari....

but...

yang masuk dalam badan perawat atau bomoh tuhh bukan wali itu JIN nak kena benam namanya...... ada kes hamba handle sebelah seorang alim di Masjid Larkin.... tak boleh nak rawat kalau hamba ada sebelah... ape halll... sebab 'WALI' nya tak boleh nak masukkk.. hampeh itu olangg.... cakap laa ada 'dampingan'.... dah tua jadi saka.... last2 dia bisik kat hamba.... 'ko settle kan kat dalam rumah, luar rumah takpe aku ngn orang2 aku settle kan'...... ahaks..... padahal dia sorang... pehal dia dgn orang2 dia pulakk....

time hamba cabut pesakit guna kaedah BSS, dampingan dia yang dah cabut lari dulu.... yang dalam badan pesakit steady lagii nak melawan.. coz tuan suruh lawan lagii... tapi yang kelakar, dampingan si AJK Masjid Larkin tuhh yang cabut berdezup pulakk... dah terpaksa tukar tempat perawatan kat rumah hamba pulakkk...

mcm2 perangai..... dok masid, AJK masjid.... tapi bela dampingan.... dah tua jadi laa SAKA.... merana nak mati pulakk dahh.... tu laa akibatnya kalau suka berdampingan dengan 'wali celup'.... heheh...

sekadar mencelah....

edy137 Publish time 3-6-2010 11:01 PM

kalau teknik lain hamba tak tau laa... sebab hamba pon kedhaifan ilmu... tapi mengikut teknik BSS... jika ROH, bila kami mulakan JURUSAN, maka ROH takkan lari, yang lari bertempiaran adalah JIN... takut btol kalau pihak kami berjurus atau lakukan 'pengcahayaan' dalam diri gunakan teknik BSS....

itulah satu cara hamba nak bezakan diantara ROH dan JIN....

syukur Alhamdulillah, arwah nenda hamba selalu muncul dalam mimpi bonda hamba, dan menyampaikan kebaikan..... malah jika ada perkara tak betul dalam rumah atau adik beradik hamba, akan disampaikan nasihat2 kepada bonda hamba.......

semoga roh nya disusuri rahmat yang tidak terhingga... amiinn...

underground Publish time 3-6-2010 11:03 PM

ok la tu, at least baru clear antara roh, qarin dan jin hampeh yg patut kena benam bak kata edy... hehehe

Saat Publish time 3-6-2010 11:08 PM

Post Last Edit by Saat at 3-6-2010 23:10

salam edy,

dalam kes kawan aku tu..bukan wali tu masuk badan pesakit atau masuk badan perawat tu. orang tua tu memang aku kenal masa hidupnya dan setelah dia meninggal memang ramai org mengatakan dia wali. semasa hayat dia, dia bukan perawat atau bomoh pun. dia mengajar mengaji, pastu mengajar syariat, hakikat dan makrifah....dia adalah bekas PUM. pendekkata dia guru agama. Dia juga kawan rapat dgn arwah mufti Negeri sembilan.

Kehadirannya sebenarnya pada waktu itu kerana keadaan kawan aku dah kritikal antara mati dan hidup je. kalau sesiapa tgk pun kesian, takut pun ada, beberapa kali dia nazak dan pengsan. perawat tu dah cemas sebab takut kawan aku mati...dia dah pesan suruh panggil waris dia atau hantar ke spital...dalam keadaan cemas begitu, aku doa dalam hati agar Allah berikan bantuan, aku bertawassul kepada Nabi Muhammad s.a.w dan juga arwah orang tua tu. actually......dia tu arwah guru aku. hehe

so, aku tak nampak, tapi kawan aku yg sakit tu yang nampak, orang tua ni dtg dgn beberapa orang semuanya senyum saja....dorg tak berubatkan pun kawan aku... tapi kehadiran mereka itu membuat jin dalam badan kawan aku yg menjerit ketakutan dan kepanasan. yang perawat lak agak binggung, kenapa jin tuh cakap nampak silau...silau.....panas..panas.........dan berkata siapa orang itu...jgn biarkan dia dekat......suruh mereka pergi....

sebenarnya banyak benda yang aku leh nak share kat sini...tapi oleh kerana topik ni berkaitan gentayangan...so we stick to it ajela....nanti TT ketuk lak pala aku...heheheh

Saat Publish time 3-6-2010 11:14 PM

statement yang nihh aku sokong.... ramai yang masih tak faham pengertian wali tuhh... semua inga ...
edy137 Post at 3-6-2010 22:57 http://mforum2.cari.com.my/images/common/back.gif

jadi roh tu ialah roh tukang sihir ke edy? oleh kerana dia tak makan saman dgn jurus.....apakah caranya untuk mengatasinya?

harap dapat beri pencerahan.

edy137 Publish time 3-6-2010 11:18 PM

Roh yang baik2 dikategorikan orang yang banyak amalannya di dunia..... malahan dalam FIRMAN ALLAH S.W.t sendiri ada mengatakan bahawa kita sebagai manusia hanya diberikan sedikit kefahaman tentang ROH.... so.....

Roh orang yang baik2 dikategorikan sebagai wali mungkin coz kita pon tak tahu dia itu wali disisi ALLAH ke tak kann.... roh jenis itu yang tak larii....

perihal ROH gentayangan hamba no comment perihal roh orang yang banyak buat dosa ke hape kerr... itu hamba takmau campur.... biarlah En. Hantukiller yang huraikan... hamba cuma mencelah sahaja di thread orang... heheh... jgn marah yerr TT...

Cabuuuuttttttt.............

underground Publish time 3-6-2010 11:49 PM

setuju, ada hikmah Allah SWT bagitau kita sikit ilmu berkaitan roh dan perkara ghaib. Hal dunia pun tak ter'handle'... so biarkan lah ianya jadi rahsia Allah SWT

mcm kes wali2 menjelma, based on xperience dan kisah2 yg aku baca, derang claim jumpa wali tu wali ni... yg heran org yg jumpa tu pernah tahu, kenal atau at least cam betul2 ke muka wali yg dinyatakan?

bayangkan kita dok sorang2 dalam bilik, lepas tu ada makhluk menjelma muka ala2 Shah Rukh Khan, dia claim dia wali songo, dan kita tak kenal pun Shah Rukh Khan dan Wali Songo, adakah kita akan terus percaya disebabkan mistik yg dipertunjukkan itu?

Itulah senario yg aku cuba kaitkan...

lain2 hal aku no komen, sebab perkara ghaib bukannya aku tahu pun... benamkan jin dalam air timba pun tak pernah.... hehehehe

Harap tak lari dari tajuk TT, sbb isu roh dan jin ni sering dikelirukan... ada plak ustaz ckp bila pesakit kena rasuk tu, dia claim ROH org mati bunuh diri yg kacau... adeh... patutnya dibenamkan aje kopiah si ustaz macam nih...

underground Publish time 4-6-2010 09:42 AM

lagi satu yg aku paham (kalau salah sila betulkan)...

roh gentayangan = roh berkeliaran

roh tak berkeliaran. ni fahaman kristian sbb dlm bible percaya roh jahat atau yg ada 'unfinished' business akan berkeliaran...

ea208964 Publish time 4-6-2010 10:38 AM

sama cam puteri saadong agaknya(sebenarnya aku tak berapa tau pasal puteri saadong ni...dia orang ke?)

Puteri Saadong ikut sejarah mmg wujud.. anak angkat Che Siti Wan Kembang ..cuma sampai skrg tak tahu betul2 ... kat mana dikebumikan ...

hantukiller Publish time 4-6-2010 10:52 AM

ROH GENTAYANGAN:Ini memang dari bahasa indonesia, gentayangan tu bermaksud terawang awangan, tiada tempat untuk mengadu hehe, maksudnya alam yg sepatutnya dia masuk tak terima, sedangkan alam dunia dah menolaknya.. so berkeliaranlah dia (sama macam fahaman kristian tu)..

Kes pesakit yg melibatkan roh gentayangan agak berbeza, sebab roh ni jarang merasuk! tapi sipesakit tu seperti sedar, cuma sentiasa ketakutan, badan menggeletar atau menggigil kuat, dan ada yg seperti orang kurang siuman... bila dibacakan apa apa ruqyahpun dia mendengar dengan sopan, tak de apa apa reaksi... senang cerita sakit macam tak sakit... yg kerap berlaku jadi kurang siuman...

Zasstla guna apapun.. dia buat bodoh, mandikan la dgn 1000 limau ke...jawapannya sama..buat bodoh.... dan ada kes sampai bawa maut..jumpalah tok sami ke apa ke... sama...

Tapi kes cam ini jarang jarang...kaddang kaddang

Saat Publish time 4-6-2010 11:03 AM

habis tu macam mana nak atasi masalah ni hantukiller?

hantukiller Publish time 4-6-2010 11:18 AM

Aku tak percaya la roh gentayangan. Ada dalil yg kukuh tak utk yakinkan aku?

Manusia mati, roh terpisah terus dari duniawi... no contact dgn manusia atau bumi kecuali dgn izin Allah SWT melalui mimpi. Ada satu 'dinding' yg memisahkan roh dan manusia dan terus kekal sampai kiamat.

Kalau macam statement korang tu betul, dah tentu roh Rasululluah SAW akan menjelma dan membantu umat2nya yang sedang teruk dilanda fitnah dahsyat zaman ini. Apa yang sellau aku baca dan dengar, Rasullullah pernah menjelma dalam mimpi memberi hints atau bantuan kpd umat yg terpilih.

Rasullullah amat sayang dan ingatkan umatnya sampai akhir hayat baginda...

org jahat roh tak di terima bumi? roh ke jasad?

roh masuk alam barzakh beb, malaikat Munkar dan Nakir standby situ... abih tu takkan roh mcm Firaun tu tak diterima bumi dan bergentayangan bebas dari 'bertemu' 2 malaiakat yang akan bagi pop quiz dan menyebat tak hengat kalau tak dpt jawab dgn betul?

Kat dunia ni hanya ada manusia dan jin, bila manusia tu dah takde, sape lagi yg tinggal atau menyerupa? lu pikir sendiri beb...

ok lagi satu... Azazil adalah panggilan untuk Iblis sewaktu dia beriman sebelum dilaknat Allah SWT. Dah kena laknat tukar nama - Iblis. Keturunannya yg kafir dan jahat - Syaitan.

Wallahualam...

underground Post at 3-6-2010 21:34 http://mforum.cari.com.my/images/common/back.gifSebenarnya tajuk ni 'berat' sangat untuk dibincangkan, tapi untuk kepentingan manusia, aku cuba huraikan takat yg aku tahu.

Pembahagian kategori roh manusia selepas kematian aku dah huraikan tu.. cuma ini untuk peringatan kita agar roh kita pula yg tak bergentayangan kelak

Pastikan semasa kita hidup ni jangan sesekali buat JAHAT kepada terutamanya manusia lain.
Jahat yg dimaksudkan ialah yg memudharatkan orang lain spt fitnah, sihir, pulangkan sihir, membunuh, merogol dan apa apalah yg memudharatkan kepada orang lain

Kalau layak berzakat, pastikan zakat tu dibayar, ingat zakat tu banyak bidang, bukan zakat fitrah je, zakat harta spt wang simpanan, emas dll yg biasa orang terlepas pandang, zakat perniagaan pun...

Kalau ada rasa berdosa atau terbuat jahat pada sesaorang yg kita dah tak boleh jumpa, minta betul betul keampunan dari Allah, kerana Allah maha pengampun, begitu juga kalau ada dosa dosa yg tak kita sedari... mintalah ampun dari Allah sebanyak banyaknya dengan hati kita, bukan hanya dibibir sahaja...

Banyakkan bersedekah terutama dalam bentuk makanan... sebaik baiknya pada haiwan liar (kerana mereka tak reti mengomel) hehe.. Ingat!!! banyak hadis mengatakan sedekah adalah benteng dari api neraka...... berilah sedekah walau sesudu gula pada semut yg berkeliaran..ni contoh je.. gula pun dah kurang ni... lagi susah dapat, lagi bagus untuk disedekahkan, bukan membazir

hantukiller Publish time 4-6-2010 11:30 AM

habis tu macam mana nak atasi masalah ni hantukiller?
Saat Post at 4-6-2010 11:03 http://mforum.cari.com.my/images/common/back.gif
Maaf saat, aku tak de tauliah dari jakim nak mengajar rawatan disini..hehe

Tapi kalau kes kawan ko, macam lum sampai tahap digunakan roh gentayangan tu... alah jin pun banyak peringkat!!!
Ni aku agak aje tau! jgn mare

Saat Publish time 4-6-2010 11:38 AM

Maaf saat, aku tak de tauliah dari jakim nak mengajar rawatan disini..hehe

Tapi kalau kes kaw ...
hantukiller Post at 4-6-2010 11:30 http://mforum1.cari.com.my/images/common/back.gif

saya yakin memang guna roh gentayangan sebab wak itu sendiri yg cakap dia akan gunakan gentayangan tuk membantu. tu yg macam macam bisikan. ustaz baca ruqyah pun dia senyum je..bila dah jadi camtu, tuh yang saya terus tak benarkan kawan saya meneruskan berubat dgn wak tu.

Dia macam ada 2 puak...satu tuh puak yg bising bising, maki seranah.....satu lagi yg bagi nasihat agama dan cuba bantu. bab jin tu lain lak, tu dah ada dalam badan. roh getanyangan ni tak masuk badan katanya...dia ada diluar badan dan cuma boleh dgr bisikan bisikan kat telinga.

hantukiller Publish time 4-6-2010 11:57 AM

saya yakin memang guna roh gentayangan sebab wak itu sendiri yg cakap dia akan gunakan gentayang ...
Saat Post at 4-6-2010 11:38 http://mforum.cari.com.my/images/common/back.gif
Oh ye ke...wak tu pun guna roh gentayangan jugak??? ih ih ihhh bahaya tu... dah kira pemuja roh tu... nasib baik ko dah jauhkan diri daripadanya...

Dah ok ke kawan ko tu?

Saat Publish time 4-6-2010 12:01 PM

yep. siap gi kubur malam malam tu. bila saya tahu camtu....terus tak bawak kawan berubat dah. sejak tu makin teruk gangguan.

actually, yg rekemen tu abang kawan saya. dia kata ok pada mulanya. tu yg kita try berubat. adoii hampeh..

last last aku bawak kawan aku berubat dgn ustaz....tapi sorry to say, kebanyakan ustaz tak mampu. hanya dapat meredakan keadaan sementara je.

underground Publish time 4-6-2010 12:21 PM

saat, bagus la ko buat camtu, bukan apa takut jadi syirik kecil sebab bersubahat sama minta bantuan drp makhluk, dosa syirik tak diampunkan Allah SWT

doa mukmin dan Al-Quran adalah senjata ampuh, efektif ke tak, lambat ke cepat, hanya Allah Maha Mengetahui...

hantukiller Publish time 4-6-2010 12:23 PM

yep. siap gi kubur malam malam tu. bila saya tahu camtu....terus tak bawak kawan berubat dah. sejak...
Saat Post at 4-6-2010 12:01 http://mforum.cari.com.my/images/common/back.gif
Maksud ko, kawan ko tu masih lagi sakit, tapi agak reda, gitu?

Kalau cam tu, carilah perawat lain je... jangan membazir masa

yenil95 Publish time 4-6-2010 12:30 PM

Selepas berlakunya sesuatu kematian, terpisahlah roh yg menghuni jasad daripada jasad tersebut.

A ...
hantukiller Post at 3-6-2010 12:00 http://mforum6.cari.com.my/images/common/back.gif

Ishk!..dahlah masa hidup jahat..dah mati pun boleh buat jahat lagi..{:3_88:}
Pages: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12
View full version: Roh Gentayangan