warisputerijawa Publish time 21-6-2011 07:53 PM

pasal roh gentayangan ni ... saya pernah kena. saya pernah ditumpang oleh roh orang yang dah mati. antara simptom-simptomnya adalah bahagian jari/tangan selalu menggeletar.saya perasan bila saya renggangkan jari... dan angkat jari telunjuk masa sembanyang... jari saya menggeletar mcm orang sakit saraf.

memula saya ingat biasa... tapi, entah macam mana saya leh jumpa seorang perawat ni... dia telek-telek, dia kata ada something yang cuba berdamping.... tapi, dia tak sebut siapa. dia tumpang di bahagian pinggang... so, selama dia tumpang itu la saya sakit pinggang. hari-hari rasa tak bertenaga ... kalau tidur malam tu mesti berpeluh-peluh dingin...tapi, untungnya sebab saya tak pernah nampak roh tu.

waktu dikeluarkan roh orang tersebut dari badan... dia keluar dari kaki kiri... rasa macam ada arus elektrik mengalir keluar.

evilcooler Publish time 22-6-2011 10:09 AM

Salamun Alaik,

Bab roh gentayangan ni amat payah diterangkan kepada org yang 'sceptic' terhadap benda2 ni. Ingat ilmu Allah itu Maha Luas tidak bertepi, andaikata dijadikan air laut sebagai sebagai dakwat untuk ditulis, nescaya sampai habis air laut pun x akan cukup.

Bagi mereka yang x nak percaya, anggap kan ini sebagai cerita dongeng dan karut semata2. Tak ada siapa pun yang paksa untuk percaya. Yang wajib percaya Rukun Islam dan Iman je. Cukup lah kamu mengamalkan segala syariat Islam yang basic je (Rukun Islam), yang lain2 tu (tariqat, hakikat, ma'rifat) kamu tolak tepi. Selagi kamu cukup rukun Islam dan Iman, insyaAllah selamat dunia dan akhirat.

Bagi mereka yang dianugerahi Allah akan ilmu mengenai Ihsan, alhamdulillah. Masih ada mereka yang ilmunya ibarat buah ranum yang bukan setakat kulit, malah isinya amat enak dan sedap sekali.

Kepada mereka yang mempersoalkan mana dalil2 dlm Al Qur'an dan Hadith secara terperinci mengenai bab roh2 ni, memang kamu x akan jumpa. Sama la macam kamu tak jumpa dalil pasal kereta BMW, Proton, Toyota dan macam2 la. Adakah kereta tersebut wujud? YA. Adakah diterangkan jenama kereta dan berapa horsepower dlm Al Qur'an atau Hadith? TIDAK. Adakah benda tu wujud di atas dunia. Mestila ada!

Kepada mereka yang masih cetek ilmu dan jahil, sila tambah ilmu anda sebelum mengeluarkan kenyataan tak percaya atau sebagainya. Jangan kekangkan pemikiran anda dengan 5 senses yang kita ada ni. Adakah kerana kita tak pernah pergi ke benua Afrika, kita tak percaya yang Afrika itu wujud? So bak kata Nabil, "Lu pikir la sendiri" :lol:

SangPertala Publish time 22-6-2011 11:57 AM

Reply 162# evilcooler

setuju banget....:lol:

surwanis Publish time 22-6-2011 12:53 PM

bukan roh xkira apepun,...mcm manapun...kafir ke islam...bunuh diri ki x...tetap dihantar ke atas ke..atas tu maksud aku alam terima seksaan kubur..

CariKnow Publish time 22-6-2011 03:08 PM

pasal roh gentayangan ni ... saya pernah kena. saya pernah ditumpang oleh roh orang yang dah mati. a ...
warisputerijawa Post at 21-6-2011 19:53 http://forum.cari.com.my/images/common/back.gif

err..aku kena dulu masa sek.Men mcm ni la..
time angkat jari telunjuk mmg goyang2 mcm kena ribot topan...
masa tu pakcik aku meninggal kat HKL..
lutut mmg longgar..menggigil..takut pada terlalu sunyi & terlampau ramai..
Dengar cite psai darah dh menggigil
Baik2 expert & pakar panjat pokok jadi pobia duk atas pokok...
Ni agak2nye roh la ye...:sweat3:
Ker roh kucin2 comei aku... :loveliness:

warisputerijawa Publish time 22-6-2011 03:26 PM

Reply 165# CariKnow

actually yang aku kena tu sampai 2-3 bulan. macam sakit parkinson gitu... aku rasa roh ni ada macam "elektrik" sikit la. tak tahu macam mana nak terangkan. tapi kadang-kadang kau leh rasa ' elektric shock' kadang-kadang. but... this is based on my experience la kan... orang lain yang berhadapan dengan roh .. aku tak tahu la.

CariKnow Publish time 22-6-2011 03:33 PM

Tggu Bro HK sambong & terangkan dgn panjang lebor.. :loveliness:
Jgn jadi thread panas berapiudah ler...hehehe :lol:

gammbir33 Publish time 22-6-2011 03:37 PM

Tggu Bro HK sambong & terangkan dgn panjang lebor..
Jgn jadi thread panas berapiudah ...
CariKnow Post at 22-6-2011 15:33 http://mforum.cari.com.my/images/common/back.gif

Kita tunggu....:)

warisputerijawa Publish time 22-6-2011 03:51 PM

Reply 167# CariKnow

;P;P;P

baiklah. i akan sabar menanti....

CariKnow Publish time 22-6-2011 04:02 PM

Reply 169# warisputerijawa

perggh ko ni org jawa ker..tgk nama pena tuh..
saing2 Bro HK ler...hehehe:lol:

CariKnow Publish time 22-6-2011 04:04 PM

Diaorg sume melekap kat MukaBuku@fb..;P
tu yg jd sunyi sesepi..:lol:

mrjinggozzz Publish time 22-6-2011 06:09 PM

Post Last Edit by mrjinggozzz at 22-6-2011 18:10

menarik crita:D....betul ke x tnyer lah ustaz yg bertauliah...byk yg aku dgr..semua roh2 org mati smua gi alam barzakh...gentayangan2 ni entah ler...mmg pnah dgr/baca pasal roh tergantung...tpi yg aku taw..yg hak yg kata roh2 dtg blik kerumah dgn muka huduh giler n rasuk2 org semua tu setan/jin...yg tlg mengubat org semua tu setan/jin...roh2 hak kapir semua ke neraka xde nk tergantung2 dah...benda2 mcm ni klu blaja x penuh@dri buku2 je/internet je@dru tokguru ala2 mcm ayahpin kompem sesat:sweat3:
--jgn malu bertanya&cri byk2 sumber&jgn terlalu taksub!:dizzy:--pendapat aku ler kn ha2:$

warisputerijawa Publish time 22-6-2011 07:30 PM

Reply 170# CariKnow

:$:$:$
nak nampak misteri-misteri sikit. tu lah pasal guna nick name yang kenkonon mistik mcm tu. :sweat3:
cakap jawa pun tak tahu.... maid indonesia di rumah pun cakap muka i x de rupa jawa langsung.... ;P

CariKnow Publish time 23-6-2011 08:57 AM

ader la roh gentayangan yg xditerima bumi ngan langit..
aku pon xbrpe tau .. mari kita g mengaji ..hehehe:loveliness:

hantukiller Publish time 23-6-2011 01:06 PM

assalammualaikum..soklan2...nk tanya ni, kan ada pic or kadang2 ade video yg leh nampak bayang n ime ...
sangrembulan Post at 21-6-2011 03:44 http://mforum.cari.com.my/images/common/back.gifRoh manusia tak leh ditangkap gambar, sebab roh dari NUR...

Yg dapat masuk dalam gambar hanya jin jin tahap rendah, biasanya jenis dewa(orb) dan hantu hantu

hantukiller Publish time 23-6-2011 01:08 PM

Replyhantukiller

bukan ke bila kita mati kita akan terus dihisab amalan kita..mcm mana p ...
masariesya Post at 21-6-2011 11:03 http://mforum.cari.com.my/images/common/back.gifAlam barzakh bukan alam untuk menghisab amalan kita, hari perhitungan amalan pada ketika kita dihimpunkan dipadang makhsyar... iaitu selepas alam kubur(barzakh)

hantukiller Publish time 23-6-2011 01:17 PM

ReplyCariKnow

actually yang aku kena tu sampai 2-3 bulan. macam sakit parkinson gitu... aku ra ...
warisputerijawa Post at 22-6-2011 15:26 http://mforum.cari.com.my/images/common/back.gifkesan gangguan dari roh bergentayangan hampir sama seperti gangguan jin, tetapi tiada kerasukan.... biasanya akan memberi kesan pada tubuh badan seperti menggigil yg kuat(parkinson), ketakutan yang amat luar biasa, atau ada juga yg tak rasa apa apa, cuma terasa mendengar bisikan suara suara dari dalam diri sendiri....

amat sukar mengeluarkan roh yg dah menghuni tubuh manusia, terutama jika hadirnya akibat dihantar oleh golongan pemuja roh

hantukiller Publish time 23-6-2011 01:22 PM

menarik crita....betul ke x tnyer lah ustaz yg bertauliah...byk yg aku dgr..semua roh2 org mati sm ...
mrjinggozzz Post at 22-6-2011 18:09 http://mforum.cari.com.my/images/common/back.gifboleh saja bertanya ustaz, memang ada segelintir ustaz yg memahami tentang bab bab hakikat nih..... tapi kalau tanya pada ustaz syariah, memang tak le jawapannya:lol:

Tapi memang selalunya selepas kematian, ada yg mengganggu waris.... memang banyak sangat, minggu lepas pun aku settlekan beberapa keluarga dari keturunan yg sama(atuknya baru meninggal)..... rata rata jin jin saka je, macam macam jenis..... tak de roh pun walau menyerupa roh atuk tu(budak kecik le yg nampak atuknya balik)

makadek Publish time 23-6-2011 10:05 PM

Seriyes.....berdetik kuat jantung aku lepak lam umah ni..bnyk2 umah aku lepak.....sikit x mengugat tahap keseraman aku...yg ini...huk aloh...seram makkkkkk...berat ooo...:mad:

warisputerijawa Publish time 23-6-2011 11:59 PM

Reply 177# hantukiller

saya nak tanya...
selalunya sebab apa roh gentayangan menumpang tubuh orang yang hidup?
adakah sebab diorang nak mintak tolong kita?
atau sebab nak tumpang amalan kita?

macam kalau pergi ziarah orang mati... ada kemungkinan tak dia ikut kita balik? :sweat3:
saya lepas balik dari ziarah orang mati... mesti rasa pelik. mimpi pelik-pelik dan lain-lain. takut gaks kalau ingat-ingat.
Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14
View full version: Roh Gentayangan