CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: MizzNaza

Cerita Ain [OFF] & Throwback TT Kedaung [UPDATED 6/9/2016 #551]

Inezkhalidi replied at 26-7-2016 05:44 PM
Print kertas kerja untuk seminar gamaknya. AA of courselah menjadi pilihan sebab motto AA kan now  ...

Mesti diorang pon sama naik tunggu promo kan? Tu yang waiting list menangis duk tunggu turn  

pr3ttytw33ty replied at 26-7-2016 10:41 PM
sambong sini jah. senang. leceh wat benang byk2.  uols edit la tajuk pintu umah ye.

Ha ah sambung sini jelah. Dah la tak berapa reti sangat jadi owner rumah sini.
Nanti edit tajuk pintu jah

Salam uols
selama ni SR je... saja baca topik ni nampak menarik.. tetiba tt pulak ada pengalaman sama dengan iols masa kat U, tt sambung la.. nak jugak baca pengalaman tt

eryany replied at 27-7-2016 11:19 AM
Salam uols
selama ni SR je... saja baca topik ni nampak menarik.. tetiba tt pulak ada pengalaman sa ...

Salam u too

Thanks yea for following. Hahaah yang tetiba tu sekarang ni.
sendiri punya pengalaman dah lama off, asik duk on off jah hehu
takpe nanti kita throwback pengalaman sendiri
nak habiskan part Ain dulu sikit je lagi
tapi sebab benda berubat tu still on going lagi kan
akan diupdate once ada progress apa2 kemudian

Any update for new story?

Cuppy replied at 27-7-2016 11:50 AM
Any update for new story?

hahaa sabarrr nak kena ingat kronologi sikit heheh

Follow Us
Inezkhalidi replied at 26-7-2016 05:35 PM
Bertabahlah... Benda2 tu memang ada juga dimana-mana... Aunty aku cerita masa dia kerja kat kement ...

hehe..n sometimes pakai telefon opis kita juga dok telefon clients2

~sorry tt ter o.t..huu

Epilog Cerita Ain

Ok. Macam aku dah pernah mention sebelum nih, kisah gangguan on Ain ni jadi sebelum bulan puasa lagi. Aku sebenarnya memang lupa sangat dari Feb ke March, tapi yang pasti memang sebelum bulan puasa. Sekarang lepas dah berubat ulang alik balik kampung dan dengan dimonitor dari jauh memang dah takda gangguan, dan Botak pun dah bukak mulut mengaku dia buat yang tak elok. walaupun tak cerita sepenuhnya. Boleh dikatakan kes ni ditutup. Atau bertunda, eh tak payahlah tunda kira tutup terus la eh. Takmo kacau-kacau takmau hehe

Jadi aku summarize secara overall;

Ain ada cerita dekat aku, time aku takda duk tunggu branch kat city centre (mesti tunggu aku takde kan) si Botak macam biasa datang hantar surat apa semua tuh. Eh tetiba bukak cerita kat Ain yang dia dah ada girlfriend dah malas la nak tanya betul ke propa jah ke kang tanye lebih2 kang disalah artikan lagi macam Ain frust pulak

Buuuuuutttt ada cerita lain lagi hal Botak nih. Time duk berubat dan kitorang duk suspen hari2 time tunggu dia datang antar surat tuh kan. Ain ada jugak la bersembang ngan geng ofis sebelah menyebelah nih. Dia bagitau la jugak apa kejadian yang telah menimpanya itu daaann rupanya si botak nih penah jugak try nak approach salah sorang staf situ. tapi tak agresif macam yang dia buat kat si Ain nih.

Tapi aku pening jugak la sikit-sikit dengan botak nih, kot ye pun semudah tu jah ko terus usha yang lain. Dan-dan dapat awek dah walhal nak approach si Ain kemain cara lahanat kau guna kan. Tak padan kena henyak dengan setan memang sah botak dah sangap sangat kot? All the best la kitorang ucapkan ke atas le girfriend nya itteww heheehh

Hal Ain dengan penjaga:

Still on going process. Baru je boleh break the code kan sape yang dipairing sebagai pemilik bersama gitu. Harap semua dipermudahkan dan janganlah ada halangan apa2 di kemudian hari

Hal ofis;

Setakat yang dibagitau Ain, masih ada tapi tulah selagi diorang duk diam2 dan tak mengacau takpe. Harap bolehlah dikeluarkan jugak alang2 Ain dalam proses pengubatan ni kan. Eii korang kosser tak nak share ofis dengan entiti nih?

So setakat ini sajalah kisahnya. Nanti bukak pintu sliding pulok pasnih, rumah sama hahah kisah pengalaman peribadi tuan tanah kedaung sendiri pulak yea. seram tu takdelah mana, tapi mistik itu for sure.

END

sama kes cam opismate aku la ni, mmg ada penjaga tp dia xdelah nmpk ke apa, cuma dia kata dulu2 kalau nak ada kematian dia rasa dulu, mcm cth org2 terdekat la. raa cam sayu gitu. bila gi berubat, ustaz just pesan jgn layankan sgt perasaan, tu je.

azryn81 replied at 27-7-2016 03:03 PM
sama kes cam opismate aku la ni, mmg ada penjaga tp dia xdelah nmpk ke apa, cuma dia kata dulu2 kala ...

ooh tapi si Ain nih pon boleh firasat jugak kalo ada apa2 pun

ffawwaz replied at 27-7-2016 12:30 PM
hehe..n sometimes pakai telefon opis kita juga dok telefon clients2

Hebat benar tu... Calon APC punya kerjalah tu.      . Orait TT, harap lepas ni ada lagi cerita.

oh dah habis citer ain?
kiranya ain ni masih dalam proses berubat la ya?
senang benor si botak tu dapat aweks

Inezkhalidi replied at 27-7-2016 04:42 PM
Hebat benar tu... Calon APC punya kerjalah tu.      . Orait TT, harap lepas ni ada lagi ceri ...

Kann??hahaha..dlu selalu jugak calon APC xnmpak tu call bdak2 opis pakai telefon kt opis after waktu pejabat...
bila bdak2 ni angkat, bunyi bzzzz cmtu..hahaha..

ok TT..tazzabar nak tunggu crita baru..huu

Sesuatu sangat si botak tu, gigih benor nak mengenen staff orang sana sini. @ffawwaz baru nak tanya macamana tau 'member' tu yang call. Membzzzttt aje yer bunyinya... Baru tau...

Inezkhalidi replied at 27-7-2016 05:06 PM
Sesuatu sangat si botak tu, gigih benor nak mengenen staff orang sana sini. @ffawwaz baru nak tanya  ...

budak ni say hello, tpi xde sapa yang bercakap..
plus, lepas pkul 6 sis...opis ni pkul 5.30 dah xde orang..

End for Ain's side. Nice story anyway.

How about your side of story? I mean there must be something why Botak afraid to you. Takot nk bertentang mata. Kalau u x kesah nk berkongsi dgn kami. Tiada paksaan.

MizzNaza replied at 27-7-2016 12:00 PM
hahaa sabarrr  nak kena ingat kronologi sikit heheh

Btw thank you for all the cerita. I will take that for my lesson as well. ;)

RE: Cerita Ain (OFF) & Cerita Throwback Tuan Tanah Kedaung (ON)

Hellu.

Memandangkan ada request jugak untuk TT cerita pengalaman sendiri yea. Jadi marilah kita membuat throwback secara berperingkat. back to the future gituh. Nak kata seram penampakan tuh tak dapat ingat sangat tapi yang pasti melibatkan unsur mistik dan sihir. Melayu kan. Ada tanda tanya jugak kan whether adakah TT ini punya 'something' jugak? Hmm silalah berspekulasi sendiri kemudiannya.

Intro.

Brief background la sikit. aku nih dari family yang agak besar jugak, Taku anak bongsu. Arwah mummy dulu misi kat hospital besar. Oh yea, boleh jugak selit jugak kan cerita penampakan di hospital oleh arwah mummy dulu. Pernahlah jugak diceritakan kat aku, masa mengandungkan aku dulu banyak sangat komplikasi dia kena hadap. Sepatutnya kena bed rest like the whole pregnancy, tapi Mummy nih hati kering. Yes, I know where this hati kering coming from ada la jugak dia bleeding so dia rest tapi baik je dia kembali ke wad macam biasa on duty. Dia mengandungkan TT nih pon dah lewat, dah 40 tahun jadi segala risks semua tuh dia sedia maklum dah. Abah pulak keja on the site di kampung halaman dia kat Tranung, 2-3 bulan sekali balik. Jadi Mummy memang tersangatlah biasa handle semua benda sendiri, plus rumah pun memang dekat dengan hospital.

Dikisahkan jugak masa mengandung tuh, Mummy kena gangguan dari perempuan gila yang merampas laki dia dulu. Dulu Mummy penah kawin ngan anak bangsawan dapat anak 5. rekod 2 kali cerai. sebabnya perempuan. Kau dapat laki orang pun dengan cara kasar, dah dapat pun still nak menyihir lagi. apa benda kau nak pun tak paham la. dan diberitakan time mengandungkan aku tuh kuat jugak ilmunya sampai aku overdue, sakit nak beranak berhari2 but alhamdulillah aku dilahirkan cara normal jugak.

Fast forward zaman membesar nih, ada 1 pengalaman pelik yang aku pernah hadap tapi sumpah memang nampak dengan mata kepala sendiri. Cerita dekat Mummy pun tak dilayan. kisahnya dulu kecik-kecik tuh aku suka pandang ke langit bila waktu malam. Suka duk kat laman rumah dan dongak ke langit. Kalau bulan mengambang memang aku suka, sebab bulan terang dan nampak besar. Tapi malam tu bulan mengambang nampak luarbiasa sikit besarnya, jadi memang aku duk tenung je kat bulan tu lama-lama.

Sekali nampak ada perempuan tua ok kat bulan tuh. Perempuan tua bersanggul. Terang-terang nampak cucuk sanggul sekali. Aku memang tergamam sebab kepelikan apakah tetiba nampak ada orang di bulan? Tergamam pun pandang kiri kanan jugak nak pastikan aku nih sebenarnya tengah tido mimpi ke atau berangan ke apa. Bila aku pandang balik bulan tuh, perempuan tua bersanggul tuh masih di situ, tapi dia pandang aku balik. Siap melambai lagi ajak aku pergi dekat dia.

Haruslah aku terus berlari lintang pukang masuk rumah bagitau Mummy. Tapi hampa, tak dilayan pun. Menyorok jelah dalam rumah terus tak duduk kat luar dah malam-malam. Memang tak puas hati, siapa makcik tuh? ke apa benda aku nampak tuh?

MizzNaza replied at 27-7-2016 05:32 PM
Hellu.

Memandangkan ada request jugak untuk TT cerita pengalaman sendiri yea. Jadi marilah kita m ...

O my god. Aunty sape tu kat bulan.

Haruslah lari lintang pukang....

p/s : Yeay. Uols ade cerita lg. Terima kasih....

Cuppy replied at 27-7-2016 05:18 PM
End for Ain's side. Nice story anyway.

How about your side of story? I mean there mus ...

Thank you kerana bersabar menunggu cerita ini disambung walaupun ada harinya krikk kriik jua kan?
tapi kalau ada update apa berkenaan kisah ni haruslah akan ditulis di sini hehe mesti!