CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: estrelle

Neelofa caras turn orang lain nak pegi haji?

fynnkakiblock replied at 13-8-2016 10:08 AM
Sis selalu terbaca org cakap semasa mengerjakan haji semua umat manusia sama sahaja di tanah suci, m ...

at the end  of the day...apa jaminan pakej vvip neh ibadatnya besar  pahala dari  jemaah muasaasah??lumrah manusia yg yg terlebih mampu mmg nak keselesaan..tapi adakah Allah pandang keselesaan manusia  itu?aku kat sini pun selalu jugak persoalkan kenapa VVIP yg dtang lambat ke masjid selalu potong saf  paling  kehadapan....apa  dalil atau hukum al quran yg deyols ni wajib ke hadapan sedangkan dtg lewat.byk cantekkk kann?bila fikirkan balik...akhirnya nanti  hak Allah juga samada menerima atau menolak ibadat tu. Allah tu maha mengetahui.kalau kita buat haji atau ibadat lain sbb semata ikhlas utk mendapatkan redha,keampunan ....insya Allah kita akan dapat.perkara2 lain dah tak penting kita risaukan

Innrukia replied at 13-8-2016 10:20 AM
Kena acceptla didunia ni hatta kat mekah pun tetap ada kasta...
alang syurga/neraka pun ada perin ...

abis tu noks kalau keje mengumpat org,ibadat so-so layak ke kita ke syurga level paling atas?tak masuk neraka pun sujud syurga hokehh.perbandingan kasta ciptaan ummah hindu kat dunia dgn syurga ,neraka mcm tak kena je.sekian mode lobainita jadian

Innrukia replied at 13-8-2016 10:20 AM
Kena acceptla didunia ni hatta kat mekah pun tetap ada kasta...
alang syurga/neraka pun ada perin ...

syurga firdausi neraka jahannam  

alesandra replied at 13-8-2016 12:58 PM
at the end  of the day...apa jaminan pakej vvip neh ibadatnya besar  pahala dari  jemaah muasaasah ...

Alhamdulillah sis    lain kali kalau terbaca lagi statement gitu iols skip jer sis

alesandra replied at 13-8-2016 01:03 PM
abis tu noks kalau keje mengumpat org,ibadat so-so layak ke kita ke syurga level paling atas?tak m ...

Hahaa tak kna sila la carik yg bg kena

SYARAT-SYARAT mengerjakan Ibadah Haji;

1. ISLAM
2. BERAKAL - sihat dari sudut rohani & jasmani.
3. BALIGH  - bukan kanak-kanak
4. MERDEKA
5. BERKEMAMPUAN

Neelofa cukup syarat-syarat dan dia SANGAT BERKEMAMPUAN.
oRANG BERKEMAMPUAN yang diutamakan dalam Syarat-syarat Haji.
Tak berkemampuan,mengharapkan subsidi, kenalah tunggu giliran 80 tahun.

Follow Us
juliez replied at 10-8-2016 11:29 AM
Dah sah2 la si lopa tu pi package vip yg puluh ribu. Package yg tu tak payah nak queue pun. Kalau ha ...

Tp yg byr puluh2 ribu pon kena dpt kuota tabung haji jugak. My bro byr puluh2 ribu pon terpaksa q jgk tp alhamdulillah dpt pg thn ni.

untungnyaa ko lopa.. dpt pegi haji. rezeki

alesandra replied at 11-8-2016 05:22 PM
okey tima kasih...dah aku pecah pala pulak kenapa sepupu aku boleh lepas.nak tanya sendiri.. tak b ...

Pergi atas group wanita beramai2 kut? Hari tu ada kawan iols pergi atas nama group ni tapi dengan travel agency la, bukan tabing haji. Tapi masih bawah muasassah rasanya. Satu group tu perempuan yang takde mahram semuanya kalau tak silap.

Nak tanya kalau orang tu bayar package yang mahal tak perlu tunggu giliran kan? Melainkan kalau package yang murah?

Edited by alesandra at 14-8-2016 06:23 PM
ues1331 replied at 13-8-2016 08:29 PM
Pergi atas group wanita beramai2 kut? Hari tu ada kawan iols pergi atas nama group ni tapi dengan  ...

tula psl...ada yg boleh ada yg tak boleh.nantila....aku tanya org tabung haji personally psl mahram pompuan yg se benar2nya.tapi nak pening2 pala sgt pikir skrg pun... turn aku 2034...ntah sempat ntah idak

pada aku la.....

kalau kita banyak duit dan mampu, pakai je la quota vip/private tu.. dah kenapa kita nak ganggu q orang yang tak mampu dan subsidi tu.. sah2 dia orang kebanyakkan golongan yang mmg perlu dibantu ie nelayan, petani, penoreh, dan sebagainya.. nak kumpul duit rm10k tu makan bertahun..

kita2 yang mampu dan loaded ni pergi je la dengan duit sendiri.. toksah duk tunggu la subsidi tu.. kalau nak tunggu juga mmg la 20-40 tahun lagi kot baru naik nama.. dah namanya pun subsidi (aku bukan pandang rendah org yang guna subsidi, tp aku pandang rendah org yang banyak duit tapi nak tunggu subsidi)

aku bukan neelofa nya karatz, cuma setau aku bukan dia je daftar tup2 boleh pegi.. jiran rumah aku pun merasa g haji.. daftar tahun ni, pegi 31 ogos ni nanti..

kalau dah ada duit tu jngn lah nyibuk nak makan subsidi..

penulis article ni pun sengal.. pastu pegi letak pula komen ahli agama dan sebagainya.. dah benda kecil pun nak jadi besar dek salah paham org ramai.. yang salahnya pada aku sah2 SI PENULIS ARTICLE ni la !!!

bg i olss... kalu allah kata dia bkn tetamu nya..1001 cara dia buat o bayar pun.. tetap dia tak kan sampai...  ni rezeki masing2...  so wt elek wat peace... rezeki masing2.. kte pun blum tentu sampi sana..

lotionmilo replied at 10-8-2016 12:22 PM
Aku pernah dengar ustaz kata
Kalau banyak duit sekalipun
Kalau nama kau naik sekalipun

setuju. dah rezeki dia jadi tetamu Allah cpt

Cetek nye ilmu pembuka thread ni...adoi yaiiii

alesandra replied at 14-8-2016 06:21 PM
tula psl...ada yg boleh ada yg tak boleh.nantila....aku tanya org tabung haji personally psl mahra ...

mulai Januari 2013, setiap bakal haji wanita yang berumur dibawah 45 tahun, kena isi borang pengesahan mahram lelaki ikut serta .. itu dah peraturannya .. aku bercakap berdasarkan pengalaman aku sendiri ... tapi kalau dah cecah umur 45 sebelum musim haji, insya Allah, takde masalah perlunya mahram lelaki ikut serta

Kwn mak aku gtau dia pegi haji 1group ngn lopa. Kwn mak aku ni amek pakej 93k+ kalau xsilap..  So lopa pon rate camtu la kot..

datinmarissa replied at 15-8-2016 12:49 PM
Cetek nye ilmu pembuka thread ni...adoi yaiiii

Mohtip nak judge org cetek ilmu?tak semua ade experience pegi haji.at least forumers boleh sharing kat sini.buka thread tak semestinya nak hencap retis.

msxx replied at 13-8-2016 06:23 PM
Tp yg byr puluh2 ribu pon kena dpt kuota tabung haji jugak. My bro byr puluh2 ribu pon terpaksa q  ...

ooh sme mcm nenek saya,
tapi kene tggu giliran gak
wpun bayar lebih...

sefaham sy klau yg mcm itu sebab nak
pergi dengan yang swasta nyer , mknanya
kelebihan dia dr segi makanan dan layanan.

yang lopa tu mmg pakej vvip yang puluh ribu tu
mmg sangat tggi...yang tu mmg le pegi cpt
tak tggu giliran

ues1331 replied at 13-8-2016 08:29 PM
Pergi atas group wanita beramai2 kut? Hari tu ada kawan iols pergi atas nama group ni tapi dengan  ...

eh bukan ke kalau nak pi haji atau umrah skgkene ade mahram ke? hmmm..mcm mana boleh join mcm tu
ya? bawah tabung haji sendiri takde ke yang sedia cm tu?

baru je tgk lopa kt tb..katanya nak pi ngan ibu ngan sape
ntah sorang lagi...abang dia kot..

kiranya 3 orang