CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: ilahkhatibrani

PENGALAMAN MISTIK II ILAHKHATIBRANI

Close [Copy link]
salam ilah..
diam je selama ni duk baca citer ilah..mg best..walaupun takut2 berani...hehe..trskan ilah...

Originally posted by nik2121 at 19-5-2009 11:50
hahaha...
smalam baru je ilah sebut nama ko

alamak terkantoi suda ..hmmm maknanya...maner kawan2  lama yg dah lama tak muncul kena sebut nama nie.... ......insya-Allah muncul lik

BTW..NIK dan  Jodokast..selamat kembali dan terima kasih sebab sudi menjengok kesini

hmmm pas nie nak sebut nama Acong lak

dulu mg tau "benda2" ni wujud..tpi xpercaya sesangat la..lps da alami sendiri 4-5 tahun lps..bru percaya...hehe

a
Originally posted by linamys at 14-5-2009 17:04
kesiannya...ramai tertunggu cite ilah harini...( termasuk diriku...  )

ilah..sedang makan mee hoon sup ( sedapnya mee hoon sup!! )...kalau ada cerita pendek..leh la cite...tadi..jalan2 ka ...

salam lina...

hmm pasai citer akak nie....ok...yang nie leh citer....tapi lepas ilah jwb soklan kengkawan dululah...yek

Originally posted by nik2121 at 19-5-2009 12:04
ilah, bile nak crite lg?

salam nik..

hmmm nanti jap....bagi ilah abis jwb soklan dulu....rasanya ilah nak citer pasai pelaris kedai..nanti jap yek....takper nik gi jenjalan dulu yek

Reply #1887 ilahkhatibrani's post

erm... baeklah
nak gi panggey Acong jap

Follow Us
Originally posted by linamys at 14-5-2009 09:54
  Alhamdulillah..terima kasih berkongsi tips..sebagai ingatan dan panduan

patutlah..makcik lina pernah pesan..selalu mengaji dan baca selalu surah Al-Baqarah....( masa tu..makci ...

Salam Lina,

Hmm sabo yek...

nak tanya sedikit..ngan Lina....maksudnya lina dulu berniaga ok..sekarang jer tak ok...cam tu ker...

leh jawab tak nie...hmm mungkin ilah leh kasi tips tuk Lina

Balas #1872 ilahkhatibrani\ catat

Ala akak tak kecik ati pun. Maaflah kalau nampak mcm mendesak. Akak ni

tak pandai nak menyusun ayat. Akak ingat Ilah dah tgk gambar tu. Akak cuma nak kan

kepastian sbb ada org kata anak akak ni special. Dia kata bila besar nnt anak akak mgkn

akan lbh telus. Gambar tu pulak diambil kat umah cousin. Mmg ada cite disebaliknya.

Originally posted by nezha at 14-5-2009 13:32
hmmm...

saya ni jenis jarang sgt2 la mimpi  masa tdo ni... tapi kan, kalau saya mimpi mesti mimpi psl org mati tau.. tapi sy anggap mainan tdo je.. yg mati tu pulak kdg2 org yg saya kenal, se ...

salam nezha......

lamer tak nampak sihat ..

ok nezha......cam nie sebanarnya.....surah al- Fatihah serta tiga Qul adalah amat bagus tuk wat pendinding sebelum nak tido....memang berkesan sangat...TETAPI..semua surah nie mesti di baca ngan betul dan yakin kepada Allah..dengan izinnya...nezha kan tido ngan tenang.....selepas baca kesemua surah yg disebut raub daripada muka sampai ke kaki dalam satu nafas..insya-Allah nyenyak tido tanpa mimpi yang bukan2

manakala....apa yang nezha selalu amalkan tu dengan membaca sebanyak 33 kali tu bagus.sebelum tido ..tetapi lagi bagus dan elok dibaca selepas solat....

Originally posted by ilahkhatibrani at 19-5-2009 12:34

salam nezha......

lamer tak nampak sihat ..

ok nezha......cam nie sebanarnya.....surah al- Fatihah serta tiga Qul adalah amat bagus tuk wat pendinding sebelum nak tido.... ...

dulu time kat uitm manjung.....bacaan fatihah+3qul dan usap ke seluruh badan nie tak lepas tiap2 malam...kire x lupe la..ye la..banyak gangguan kt sane...skang nie baca bismillah 21kali je sebelum tido....

Nik 2121..

k

salam naza81

salam sheery,
takper saya paham... ...kalau tak keberatan leh citer sikit tak..sebab saya nak tahu sebab..sebelum komen....apa2..
pasai gambo lak saya cuba tengok by today..tapi pendapat saya..kalau selagi bende tu tak menganggu akak..rasanya takder masaalah.....

dan dulu pun salah sorang kawan ilah kat sini Rossa_Queen ader jugak tanya entiti kat gambo....tapi dia kater takder apa2 berlaku kat dia..selepas amik gambo tu...jadi ilah andaikan Rossa tak sengaja teramik gambo entiti..kalau kes cam nie pendapat ilah biarkan sahaja..mungkin bende tu just lalu sahaja tanpa ganggu penhuni di dalam umah....biarkan dorang ngan dunia dorang...kecuali kalau dorang yg mengganggu kiter baru kiter berusaha sesuatu...

manakala anak akak lak...kalau nak pastikan sama ader nak tengok dia leh nampak entiti ngan telus kena tunggu dia besar..baru leh tahu..terutama  bila dia dah baligh...

Originally posted by noradaniez at 14-5-2009 18:03

yg tu saya setuju. saya klu mimpi dpt duit maknanya nanti nak guna duit yg banyak,
mesti gi bank nak kuar duit. tp klu mimpi hilang or bg org duit maknanya x lama lg dpt duit la..hu..hu..h ...

salam noradaniez...

amboi..pandai nora mentafsir mimpi...hmmm ilah tak pandai tafsir mimpi ..

Reply #1878 nik2121's post

yeke? kene seru baru nak kuar kot... berjin betul la ko ni ilah... hehehe...

Originally posted by adikbun at 14-5-2009 19:24
terimakasih atas tip tip tu akan cuba di amalkan.  cuma satu soalan akak yg ilah tak jawap Walaupun setelah berubat boleh ke entiti tu dtg mengangu lagi. sebab kekadang tu bila berjaga lewat mlm  ...

salam adikbun..

kak..dalam hal nie akak kena rajin mengaji kat umah terutama surah al-baqarah  sampai abis ...akak kena rajin mengaji...Insya-Allah semua entiti yang berkampung kat umah akak kuar ..TETAPI kena mengaji selalu...

mengenai soklan sama ada bende tu akan datang lagi atau tidak selepas berubat..JAWAPAN NYA YA KALAU AKAK LALAI..DAN TIDAK JIKA AKAK TIDAK LALAI

jadi akak kena selalu berzikir dan jangan sesekali lalai.....

Originally posted by Hana at 18-5-2009 00:33
gila best betul la..aku marathon 2 hari tau..itu pun aku baca siang2..

puan ilah.. boleh tak saya request citer2 mistik pasal tumbuh2 han ke.. or bunga2 an..binatang2 an ke?
saya suka  ...

salam Hana ,

ilah dah paste link tuk kisah bunga dan ular tu kat pg pertama..sila rujuk di sana

salammm n slamat tengahari kawan2..kenapa kahh tenet ari nie mengots semacamm.... ..semalam down all day..anyway..termengah2 merempit..

Originally posted by JodoKast at 19-5-2009 13:00
yeke? kene seru baru nak kuar kot... berjin betul la ko ni ilah... hehehe...

aaa...kalau berjin..ilah takder ..dan takder kenalan langsung..tapi jins shamsudin ilah kenal..tapi kat tv jerlaaa

Reply #1891 ilahkhatibrani's post

ilah...:handshake: :flower: :pompom:

saya tak expect ilah nak jwb gak soalan saya yg lama2 tu.. thanx... terharunya..

saya memang selalu lepak kat sini tapi silent reader je,.. tgh bersabar tggu cerita ilah yg terbaru ni..

saya ni bukannya berani sgt, tapi sbb suka baca citer ilah,gagahkan jugak la hati tu..

Balas #1893 ilahkhatibrani\ catat

Sebenarnya cousin ada cakap, mmg ada benda yg ganggu mereka tp tak tahu apa dia.

Semasa anak dia sembahyang, ada tangan tepuk belakang kepala. Adik ipar dia pulak crite

masa tgh basuh pinggan kat dapur, dgr bunyi macam org makan kat meja dpn. Bila dia dah siap,

gi tgk kat depan tak ada org. Mulanya dia ingat anak sedara dia dah balik dr sekolah.

Balas #1896 ilahkhatibrani\ catat

betullah Ilah... x salah lagi..

ramai org beranggapan masalah selesai pas rawatan dgn perawat... tp ramai yg tlupa mpersiapkan diri selepas pengubatan... sedang hakikatnya diri sendiri lebih berperanan mencegah sblm berlaku..

opss.. lupa.. SALAM ILAH..