CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: topeng perak

FOOTBALL MANAGER (the series)

Close [Copy link]
Kalau kena beli ori, konpem tak merasa la aku nak main.

nampaknya terpaksa lah main balik game football manager ...

semoga mereka dapat crackkan game cm5 ni asap ......

Rasa macam dah tawar hati la plak nak main CM5 nih.

Sebab baru jer pas baca komen orang

jap jap...nak tanye soalan skit

ape maksud playmaker tu?

ape yg kite nak buat ngan player yg majuk ngan kite?cam rio ferdinand lame aku tak masukkan dalam line up aku...pastu tetibe majuk lak sampai nak suh aku masukkan name die dalam transfer list,so aku nak bg die hepi balik,camane haaa?walaupun aku tak masukkan mamat ni tapi aku sayang gak player ni coz aku ketandusan defender!!

satu lagi cite pasal nistelrooy,mamat ni main sedap,tapi time merajuk dah tak sedap plak die main,die ni mintak naik gaji kat aku,gaji asal die 60,000 p/w kalau tak silap aku,aku dah naikkan sampai max 140,000 p/w + bonus tapi die reject gak,nak buat cemane haaa?geram tul

pastu camane nak suh asisstant kite uruskan pasal gaji player yg mintak naik gaji ni?

pening kepala...

setau laaa xp ... playmaker tuh cam the heart of the game ... cam valencia diorang ader aimar ... cam lyon diorang ader juninho pernambucano ... haa ... pastuh diorang ler yg mencorakkan serangan pasukan ... tapi aku tak main playmaker nih ... pasal kalo lar playmaker yg tak konsisten ... prestasi team pong jadik ampeh time game ... tapi kalo menjadi ... memang menjadi giler badut laa ... contoh playmaker yg bagus bagik aku dalam FM nih cam valeron ... andrea pirlo ... zidane ... selalunya playmaker nih sesuai jadik captain pasal influence dier tinggi

pasal nak uruskan gaji nih ... sori arh tuanku ... patik sendirik pong pening labi labi nak settle

Follow Us
PAsal pemain majuk tu , aku ada gak dua tiga orang pemain yang majuk... last last aku bagi diorang main lepas tu hilang majuk.

Pasal gaji serah pada assistant saja biar diorang yang uruskan .

Playmaker macam topeng katalah kekadang menjadi kekadang tak... So sekarang ni aku main tak de playmaker . Walaupun aku ada Ronaldinho ngan Lampard...

CM hmmmm kempunan lah aku nak main cam ni...

FM aku file dah corrupt
hancus.

Originally posted by xp_professional at 23-3-2005 10:05 AM:

ape maksud playmaker tu?

ape yg kite nak buat ngan player yg majuk ngan kite?cam rio ferdinand lame aku tak masukkan dalam line up aku...pastu tetibe majuk lak ...

Playmaker biasa main kat tengah, tapi ader gak winger yg jadik playmaker, tapi kurang la sebab winger biasanyer provide cross.

Yg biasa orang buat letak MC atau AMC dok tengah

Originally posted by xp_professional at 23-3-2005 10:05 AM:

ape maksud playmaker tu?

ape yg kite nak buat ngan player yg majuk ngan kite?cam rio ferdinand lame aku tak masukkan dalam line up aku...pastu tetibe majuk lak ...

Ader banyak sebab player jadik unhappy.

Sebab tak dapat main 1st eleven, tak dapat naik gaji, homesick, takleh sesuaikan diri kat negara baru, gaduh ngan team mate, team underachieving.

Kalau player unhappy sebab tak dapat main 1st team, satu瞡yer cara nak kasik dier happy balik kasik dier main tiap

Originally posted by xp_professional at 23-3-2005 10:09 AM:
satu lagi cite pasal nistelrooy,mamat ni main sedap,tapi time merajuk dah tak sedap plak die main,die ni mintak naik gaji kat aku,gaji asal die 60,000 p/w kalau tak silap aku,aku dah naikkan sampai ...

Yang paling sakit kalau player unhappy sebab mintak naik gaji.

Padahal kita dah offer gaji maksimum pun dier taknak gak.

Setakat nih solution aku, aku transfer listkan jer player nih.

Tak pernaj lagik aku dapat selamatkan player

pada pendapat aku..
pemain unhappy sebab tak dapat main first team,
pemain unhappy sebab susah nak adapt life kat sesuatu tempat,
pemain unhappy sebab gaji basic tak munasabah,
pemain unhappy sebab tak suka team mate,
pemain unhappy sebab selalu jadi reserve,
pemain unhappy sebab club underachieving,
pemain unhappy sebab ada personal problem,

......

Aku pass la dulu CM5 nih.

Nak start game baru FM2005, pakai patch 5.0.5

Lengkap sumer latest transfer/loan.

Aku rasa aku continue FM aku yglama nih..pasal da main sampai season 2014/15...dah siap ada player power2..

camane kite nak suh assistant kite tolong uruskan pasal gaji player ni?

masaalah aku kalau yg mintak gaji tinggi tu player bodoh2 takpe gak,ni nistelrooy beb,top scorer aku,payah gak mu aku nak naik kalau takde mamat ni

aku kurang setuju la kalau pasal contract tu serah kat asst manager, aku takkan buat mcm tu sbb menurut observation aku, asst manager akan close deal menurut permintaan player, which is not good enuff.

aku akan handle sendri player contract. bg aku tak susah sgt la sbb jarang ada masalah time aku main FM. aku akan buat calculation skit..key player, first team and squad rotation..sume ada limit gaji (max). kalau korang main kelab kaya (chelsea, manu, milan, juve) slalunya mcm ni la tangga gaji diorg..

Key player : 90 000 and over
First Team : 40 000 - 80 000
Squad rotation, hot prospect, young player : bawah 40 000

mungkin korang nampak mcm banyak, tp korang kena set la dlm satu team tuh ada brape byk key player and first team. diorg yg ada status tuh yg akan complain, yg squad player kureng skit komplain as long dia main game skurang-kurangnya 5 game sebulan.

back to tangga gaji, aku buat calculation kalau ikut aku nye rating tuh..takkan ada masalah. mmg kena invest skit for gaji but the income mmg best. korang kalau masuh CL, duit mmg masuk byk. kalau ikit calculation aku, team yg compete dalam CL akan dpt revenue nearly 35 000 000 (tu kalau main sampai final lah) Normal la kalau star team mintak gaji more than 100,000. tp team aku so far hanya ada 3 org gaji lebih 100,000. For team yg tak masuk european comp, just concentrate kat domestic competition pun kurang kurang dapat nearly 15 000 000.

ikut pendapat aku la, korang setkan satu key player for Forward, 3 key player for midfield and defenders and satu for goalkeepers. yg lain tuh letak first team. aku mmg setkan team aku mcm tuh, so far so good. just remember, good player come with great price. even young player yg kita develop guna youth system pun akan mintak increase gaji eventhough mula2 dia accept gaji skit. ni hasil kajian aku la kenapa player mintak gaji lebih :

1. dia rasa gaji dia kurang berbanding member2 lain
2. performance dia bagus but gaji tak setara
3. dia baru dapat cap wakili negara (ni mmg demand gila!!)
4. dpt award yg naikkan dia punya status / reputation (korang bleh check world reputation klu guna FM Scout..ni hidden stat)

but kalau dalam team ko tuh mmg ada loyal player, mmg dia akan mintak tangga gaji yg sama. dlm kes aku, Terry, Huth, Lampard and Gallas mmg mintak sambung kontrak but gaji sama. so korang leh la amik advantage atas menda nih. everyteam at least akan ada 2 org loyal player. better check kat hidden stat diorg...lagi satu, kalau player yg main more than 4 seasons ngan team korang, dia dah bleh accept tak dapat increasment dalam new contract dia.

pasal tangga gaji for lower team tuh, korang bleh adjust dengan kurangkan setengah drpd apa yg aku mention...so far aku mmg tak ada masalah dengan player contract..aku lebih suka handle sendri...

ni cara aku buat contract renewal ngan player aku lah..so far mmg ok!

1. jgn bagi apa yg dia mintak (gaji). bg kurang...kalau dia mintak 60 000 bagi 40 000 dulu then kalau dia reject baru up slow2. korang akan dapati yg korang bleh settle lower dari apa yg dia mintak. contohnya, Cassano once penah mintak 100,000. aku offer 75 000. die reject. aku offer 80 000, die reject. then aku offer 80 000 dengan goal bonus (1 200 for a goal) then dia accept. see, how much you can save?

2. kalau player tuh dah lama main dengan club (more than 4 seasons) mostly dia akan accept increasement yg skit je. kalau korang nasib baik, dia akan terima tangga gaji yg sama

3. jgn negotiate contract masa tgh season. masa yg terbaik utk negotiate new contract ialah pada end of season or new season. demand SGT berbeza.tak percaya korang cuba try

so, tu je la yg mampu aku post...kalau ada pape silap..pls correct me..

and never assign your asst manager to renew contract..will ruin your wage budget..tak percaya korang try ler..for long term mmg tak elok..better korang urus sendri...luang lebih masa skit je..nama pun manager..heheh

[ Last edited by af on 23-3-2005 at 11:04 PM ]

so...masaalah nistelrooy aku ni cemane haa?aku dah offer sampai 140 000 p/w gaji die,tu tak termasuk goal/assist bonus,lebih dari 50% dari gaji asal die tuu,takkan bonus die aku nak bagi melampau2 kot?mak aiii...mau bankrap aku

Originally posted by xp_professional at 23-3-2005 11:18 PM:
so...masaalah nistelrooy aku ni cemane haa?aku dah offer sampai 140 000 p/w gaji die,tu tak termasuk goal/assist bonus,lebih dari 50% dari gaji asal die tuu,takkan bonus die aku nak bagi melampau2  ...

Bagi aku masalah ko nih mmg takleh settle selain dari transfer out player nih.

Kalau dah offer maksimum nyer gaji, pastu siap maksimum nyer goal bonus & assist bonus, dier still taknak renew contract, mmg player tu nak blah sesangat la dari team ko.

Kalau rasa sayang sangat nak transfer, try la wat exchange player.

oklaaa..nampaknye aku terpakse transfer kan mamat ni,so pasni aku nak ganti ngan sape haa tempat die?

cube bg cadangan yg best2 skit,aku bab nak carik striker baru ni memang tak gheti & tak kenal

Originally posted by xp_professional at 24-3-2005 12:14 AM:
oklaaa..nampaknye aku terpakse transfer kan mamat ni,so pasni aku nak ganti ngan sape haa tempat die?

cube bg cadangan yg best2 skit,aku bab nak carik striker baru ni memang tak gheti & tak  ...

Ko dah main season baper nih?

Kalau baru start, nak striker murah beli Crespo tuh.

Chelsea jual timbang kati jer :bgrin: