CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: dasatgiler

[Tempatan] Penang: Kilang Roti Uli Tepung Guna Kaki Diarah Tutup!

dasatgiler posted on 10-10-2013 08:43 AM

nak muntah la

keji hoccay

mycute posted on 10-10-2013 12:47 PM
tak sabar menunggu..
tolong risik ya..

mycute, actually berita ni tak betol la..
memang dorang ada check kedai roti tapi tak ada yang uli pakai kaki ni..
picture ni pun tak tau kosmo ambik mana kekdahnya..
dengar kata jkn nak saman kosmo..
tak tau lah betol ke tak..

buterfly posted on 11-10-2013 08:58 AM
mycute, actually berita ni tak betol la..
memang dorang ada check kedai roti tapi tak ada yang ul ...

kosmo ni asalkan boleh aje...semalam gambar kemalangan pun salah tepek...bawah satu syarikat ngan utusan ni...tak seri kena saman agaknya

Anakdesa posted on 11-10-2013 12:35 AM
Pastu bayangkan lagi mat2 bangla ni pergi kerja tak pakai selipar, terpijak taik ayam... Nak sampa ...

shit!!!
kau buat aku
bru lepas breakpast nih..
mkn bihun jeee

cheida_mymee18 posted on 11-10-2013 09:34 AM
shit!!!
kau buat aku
bru lepas breakpast nih..

Maaf kak... terlebih imaginasi..... hehe

kenapa masih guna kaki, guna tenaga manusia - mesin dough mixer kan dah ada telah dicipta
pun x mahal (made in china) dan nak guna untuk berniaga..

This post contains more resources

You have to Login for download or view attachment(s). No Account? Register

x

Follow Us
kurga posted on 10-10-2013 05:19 PM
huwaaa...  aku tiap kali balik raya kat penang... itu ler yg aku beli... borong lak tu... cicah n ...

beli roti apa? patchee or kedai2 mamak biasa ni? aku selalu borong sebuku bawak balik kl sbb member kirim. buat cicah kari, bakar or cicah kopi o. perghh

momopoko posted on 11-10-2013 10:09 AM
beli roti apa? patchee or kedai2 mamak biasa ni? aku selalu borong sebuku bawak balik kl sbb membe ...

beli kedai mamak biasa... tp semalam aku post la benda ni kat adik aku suh tunjuk kat mak aku... mak aku cakap yg ni kat bayan lepas.. so kami x makan... hahahaha... sebab yg kami beli selalu kat kedai mamak area jelutong.. depan deen nasik kandar.. x pon gi cari kedai besar kat mana ntah lupe lak aku.. cam kilang dia la... so, kalau beli roti benggali ni kat area bayan lepas.. jaga -2 naa...

bluezink posted on 11-10-2013 07:42 AM
menurut mr google:cagu ialah sejenis  kuku bengkek ,penyakit bernanah dan cekam pada kuku ..tapi ...

thanx sbb gtau dear... ngeri je i tgk pics tu.. yg last pic tu... haisshh... o(╯□╰)o

korng leh bayang tak air peluh dari telur mamak2 ni menitik jatuh atas adunan roti..perhhh..terrrrrbaekkkkk

thessailly posted on 11-10-2013 08:56 PM
korng leh bayang tak air peluh dari telur mamak2 ni menitik jatuh atas adunan roti..perhhh..terrrrrb ...

Uih....patut la sodap.....haha....adoi zaman dh moden la....mesin penguli dah belambak jual....memg nak cut kos betul la....

thessailly posted on 11-10-2013 08:57 PM

Itu yg wat roti tu lemak berkrim.....hehe

hmmmm lazatnye peluh bangla.

dulu ada kedai buat roti cap keretapi di Jalan Derga Alor Setar ... mmg mak aku ternampak apek anak beranak uli pakai kaki ... siap anjing dorang pun tolong uli tepung roti ... terus lepas tuh tk beli dah ...   

Perghh ni lh penangan mamak. Kepada pelanggan setia they all boleh sgt tgk video tu kekeke

Dulu waktu aku dalam Form 1 aku sering lalu tepi sebuah kilang roti "Benggali" (nama ni mmg tak tepat sbb bukan kaum ni yang mengendalikan kilang tu).Waktu tu depa tak pakai lagi oven macam skrg ni..Kayu getah digunakan sebagai bahan bakar.Ni sekitar awal 70an.
Aku dgn kawan2 selalu jadi Peepin Tom bila lalu kat lorong tepi kilang tu.Dibahagian belakang kilang tu bahagian uli tepung .Pakar2 uli tepung ada la dalam 3-4 orang keling tak berbaju hanya berkain yang di lipat celah kangkang (mcm) yg kita nampak dalam filem Tamil India tu. Peluh..! jgn cerita la..mcm bermandikan minyak  badan keling2 yang berkulit metallic black tu. Cara Uli : Atas satu meja simen yang besar .Depa pakat latam ramai2 tepung tu dgn kaki mcm budak2 suka main ayaq selut tu.Boleh bayang ???
Sebelum tu aku mmg suka makan roti jenis ni cicah dgn kuah gulai ikan temenung kemarin tapi  lepas menyaksikan cara manual ulian tu terus berenti makan roti ni.
APA2 PUN KILANG MASIH BEROPERASI SAMPAI SKRG CUMA DEPA DAH GUNAKAN KAEDAH MODEN .TEPUNG DAN CARA MEMBAKAR SEMUA GUNA CARA MODEN.Aku sendiri ada masuk melawat dalam tahun lepas. Ni semua disbbkan kilang tu dah diambil alih oleh cucu pengusaha asal yang mai dari India dulu tu. Pembungkus dan jenis roti dan kek bermacam2 penampilan mmg menarik. * (Nama kilang tu tak dapat aku bagitau sbb ni kes 40 tahun dulu) Tak sangka pulak dalam 2013 ada lagi ''mamak"2 negeri aku yang dok pedajai orang lagi dgn cara ni.

La ni aku cuma support Gardenia Syed Mokhtar atau keluaran orang Islam. Last edited by adam75 on 12-10-2013 05:13 PM

Penang dan kekotoran berpesa teda...

KEBANGGA

@cmf_herrhughie

MissMamamia75 posted on 10-10-2013 10:07 AM
kedai mamak roti canai pun ada yg uli pakai kaki...
lagi lembut..lagi sedap..nyum2..
sbb tu ku h ...

kedai mamak roti canai pun ada yg uli pakai kaki...
lagi lembut..lagi sedap..nyum2..
sbb tu ku hanya makan roti canai kedai melayu jer...

Betul tu MissMama... Ada seorang Mak Aji isteri Imam dari Kedah pernah bercerita dgn saya dia pernah terlihat kaedah uli dgn kaki ni disatu Restoran nasi kandar di Alor Setar .Sewaktu dia nak membasuh tangan dibahagian belakang dia melintas bilik belakang yg secara kebetulan pintunya terbuka sedikit dan dia terpandang seorang warga India tapi muda sdg mengguli tepung dgn kaki ! Kata MAK AJI ni nasib baik tadi makan nasi..Sejak tu Mak Aji laki bini terus boikot kedai mamak ni tak kira nasik ka atau roti canai...
* Aku sebagai anak Penang cuma pekena mana2 kedai yg bersih tak kira Mamak atau MELAYU ! Sbb yang jadi daging darah tu la yang akan manentukan kita ni jadi apa....Jgn dok melantak ikut dan !

pengotor melampau dorang ni..