CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: mummyhakim

[MERGED] ALL ABOUT : Kembar/twins & multiples

Reply  Tas296

Tas, kalau tak keberatan nak tau apa kena dengan you punya twin pregnancy yang lep ...
hafisha Post at 6-1-2012 17:29

Saya pon x pasti apa puncanya..sehari sebelum deliver dah rasa contraction..after deliver doc ambik plasenta
utk buat post motem..tapi pihak spital ckp normal..xde masalah ape2..mgkn dah takdir Tuhan..
kami redha..saya la org yg paling sedih..x tau nak ckp camne sedihnya..tapi saya kena redha..both of them boys..
seiras..penghuni syurga anak2 saya..

Alhamdulillah..berkat kesabaran saya..Allah ganti lagi..Syukur sgt.

salam...saya takder petua ataupun pengalaman keluarga utk baby twin nie. bwg dpt tau yg bwg ...
bawang-putih Post at 7-1-2012 22:19

Terima kasih bwg atas nasihat dan tunjuk ajar..Hopefully dengan izin Allah s.w.t saya dan baby2 selamat
sehingga melahirkan nanti..doakan saya yek..baby bwg seiras ke..bestnya dapat gegurl..

Post Last Edit by aaliadib at 16-1-2012 12:12

assalamualaikum, lama tak membaca cerita ibu2 twin disini...

Reply 2382# Tas296

Tas296, saya penah ngandung twin dan bersalin, girl...seiras, masa saya bersalin mmg dah cukup tempoh 9 bulan dan normal tanpa sebarang bantuan dan jahitan, tapi ALLAH lebih sayangkan mereka.mereka pergi masa tu jugak16/4/2011...dan saya sendiri tak smpat mendengar tangisan mereka, tapi sekarang alhamdulillah saya dah kuat, dan skarang saya ingin mengandung lagi, moga2 saya dapat twin skali lagi....macam awak..

aaliadib: takziah..saya faham perasaan awk..sbb saya pon pernah laluinya..kena betul2 redha..InsyaAllah pasti ada penggantinya..Bersangka baik pada Allah..Saya pon bersalin normal..Alhamdulillah xde jugak sebarang jahitan atau bantuan..saya bersalin 24/6/11..2bulan selepas tu saya pregnant lagi..skarang dah nak masuk 5bulan..pray for me k..

Saya doakan mudah-mudahan awk pregnant lagi..

Reply 2384# aaliadib

Aaliadib, ada terbaca cerita u kat page belakang? Kesian you sebab dah sampai final stage tetiba jadi macam tu. Sunguh besar dugaan aaliadib. Moga lepas ni ada rezeki buat awak macam Tas tu.

Follow Us
Salam

Saya pun dah selamat lahikan twin pada 3 Januari 2012. Pada asalnya saya sepatutnya induce pada 1.1.12, Tapi kerana public holiday, kekurangan doctor dan kakitangan jadi terpaksa tunggu sampai 3 Jan. Saya masuk ke dewan bersalin jam 8.00am dan di induce. Sakit contraction yang teramat sangat tapi hanya buka 5 cm pada pukul 3pm.. bayangkan.. saya terpaksa tahan sakit lagi... tetibe tepat jam 5.00pm saya rasa sangat sakit dan meneran, saya lahikan 1st twin tepat jam 5.05pm kemudia asa sakit lagi tapi doc suruh tahan dan jgn teran kerana doc nak pecahkan ketuban 2nd baby. Saya kumpulkan tenaga yg ada untuk teran lagi dan 2nd baby dilahikan pada jam 5.09pm.. beza 4 minit sahaja.. segalanya berlalu begitu pantas.. Sehingga kini saya tak tahu dari mana datangnya kekuatan itu untuk tubuh sekecil ini melahikan 2 anak lelaki yang comel... seberat 1st twin 2.3kg dan 2nd twin 2.1kg...

Salam

Saya pun dah selamat lahikan twin pada 3 Januari 2012. Pada asalnya saya sepatutnya induce  ...
EBoutique Post at 17-1-2012 09:03

Tahniah Eboutique..kena induce ye?knape ye?masa deliver tu dah brape weeks..?

salam Tas
dah masuk 39 weeks, babies saya tak nak keluar, saya tak ada asa sakit atau kuar tanda.. so doc kata kene induce.. sakit sgt masa contraction tapi masa melahirkan Allah permudahkan.Alhamdulillah..

salam Tas
dah masuk 39 weeks, babies saya tak nak keluar, saya tak ada asa sakit atau kuar tanda..  ...
EBoutique Post at 17-1-2012 09:52

39weeks?alhamdulillah..bertahan jugak sampai 39weeks..saya ni baru 20weeks pon x tau la
nak hadapinya hari2 mendatang ni..awk bekerja or housewife?camne awk jaga kandungan twin ni ekk?

sungguh lama x masuk sini.....xtau bila last post kat sini.....tetibe hati terdetik nak aktif forum balik......ramai upenye kawan2 baru.........

Reply 2384# aaliadib

Alhamdulillah awak dah ada kekuatan skrg..InsyaAllah andai Tuhan inginkan awk tuk jadi ibu twins pasti ada rezeki tu...Jangan putus asa..sentiasa berdoa kat Tuhan segalanya dipermudahkan..Jika kamu diberi ujian makanya Allah sangat mengasihi kamu..

salam,

seronoknya kat sini .. ada ramai mommy twins. twins nez akan masuk 5thn this february. dah sekolah tadika. pejam celik kejab jer tgk twins dah besar. seperti biasa ramai la yg bertanya bila nk tambah lg? nez jawap tggu twins masuk darjah satu. sok dah darjah satu bila orang tanya bila nk tambah .. jawap la tggu twins darjah enam pulak .. heheee

to all mommy to be .. jaga diri n kandungan baik2... semoga semuanya selamat ...

Reply 2377# bawang-putih

bawang  bersalin masa majlis kahwen adik ke? mesti dua kali meiah nenek twins

Reply 2392# mummyqis

terima kasih. tetiba aje teringin nak membaca kat sini, lama dah saya tak membaca kat sini sbb takut sedih..masa memula saya baca kat sini mmg teramat sedih sesangat, air mata jgn nak dikira....tapi skarang dah ok sikit, air mata blh tahan dari meleleh...

Reply  mummyqis

terima kasih. tetiba aje teringin nak membaca kat sini, lama dah saya tak membac ...
aaliadib Post at 17-1-2012 16:00

Awak byk2 sabar yek..setiap yang berlaku ada hikmah disebaliknya..

Saya nak tanye la pada mommy2 twin ni..seeloknya bila waktu yang sesuai beli baju2 baby atau kelengkapan baby ni..wpon baru 5 bulan, saya dah x larat nak berjalan..tapi mak mertua saya ckp x elok beli awal2..buntu dah rasa..

kak hanezzzzzz....

lamanye x sembangkan...twins kita pon dah besau..... hehehehe
rindu time depa baby kan?

Reply 2394# mummyqis

izz.....roger2.........cari poll gathering kat thread bawah nun.....

Reply 2399# chez_adex

arahan diterima hehe