CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: Innrukia

Diari seorang andartu @ antertu - season 2

diari 2/10/17

527am - ayam dah berkokok ... waahh today first day kerja official .. hari sabtu dah kerja tapi 1/2 day
           - rutin biasa ler mandi solat .. and tambah sikit lepas solat baca yasin before this baca juga tapi untuk tenangkan hati
             tapi kali ni saya baca untuk my mum and harap hati ni tenang ler and my voice still tak elok lagi ...

645am - keluar rumah untuk pergi kerja, abah send ke komuter klang ... sampai jer tengok orang dah ramai, apa hal pula ni
              mesti ada masalah .. sekali betul ... kat subang jaya train stop sebab masalah bekalan elektrik .. so terpaksa ambil LRT ke Pasar Seni

850am - sampai office .. sebelum tu singgah beli roti bun

9am - kerja time tapi takde la on time hehehe .. makan kejap buat nescafe susu ... kafein mesti .. print email ke apa ke .. pepagi dah berapi sebab ada HOD buat hal
          terlebih cakap dengan suara agak tinggi ... rasa throat ni penat betul mengeluarkan tone suara tinggi ..

333pm - tengah menaip diary hehehe ... and ada kerja nak buat .. curi tulang kejap ... hehehe

Edited by Innrukia at 2-10-2017 08:14 PM

teringat lagu lama.... best jugak

ninja boy replied at 9-9-2017 02:20 PM
lagi ai belanja picca wedding dress

This post contains more resources

You have to Login for download or view attachment(s). No Account? Register

x

Age is just a number. Yg penting kita enjoy, jaga kesehatan kita supaya sentiasa nampak healthy & happy.Dan kita tak menyusahkan mak bapak kita.

#loveyour age

This post contains more resources

You have to Login for download or view attachment(s). No Account? Register

x

02.10.2017

6.14am baru tersedar...aiiyoooo
                kelam kelibut mandi , solat

7.00am..awal lagi , sambung buat tahik mata..

7.50am bersiap nak pergi kje

8.36am dalam bersiap awal pun kluar rumah lewat gak
                 pergi beli sarapan sebab dah pkul 9.00am
                 9.06am naik opis , tiba2 terpndang amoi sorg ni ikut aku..laaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
                 budak intern masuk hari ni..bulan10 komerr oii! macam mana boleh trlupa.
                 lepas tunjuk meja bdak intern , isi perut dulu , tgh sedap makan ada org datang
                 ermmmm...

9.47am         buat kje..byak plak tu..pkl 12 au sruh bdak intern makan dulu.

1.00pm         makan tngahri , budak bank dh tunggu.budak bank tnya motor kaler apa
                        ' oren '
                        'oooo..yg tadi tu akak lah kan , saya nak hon tadi. tapi xjadi...sopannya akak bawak         motor'

1.35pm         naik opis , buat kje

5.00pm          balik

5.20pm          smpai rmah , tgk anak sedara ada kat luar
                         'opah xde pegi kedai kot ' . cari kunci rmh kat tempat biasa tpi xjmpa
                         melongong kjap .
6.45pm          tgk korea tapi mata pedih plak.ttup tv , mandi , maghrib , isyak

9.00pm         makan (mana tak gomoks ) tgk tv chanel 108 , best plak citer bunuh2 ni

10.10pm      wasap2 ( ada org marah klu taip wasap , kena tulis betul2 kekdahnya )
12.10 am     line slow..tidolah..

sekian...

bru reg forum. jln2  and jumpe thread ni.  Realized, I was not alone.  

Follow Us
Kloe22 replied at 4-10-2017 01:45 PM
bru reg forum. jln2  and jumpe thread ni.  Realized, I was not alone.

why are you alone?

Edited by cairel_azlie at 6-10-2017 11:56 AM

- Bangun pkl 6pagi...lps tu 6.30pagi sambung tido...
- pukul 7.30am jam bunyi...set balik pukul 8am
- Pukul 8am jam bunyi...tunggu 5 minit... bunyi lagi duduk tepi katil terkebil2
- 8.10am mandi... lps tu siap mcm express rakyat...
- 8.20am turun bawah start engine tunggu 5 minit baru gerak
- singgah tepi jalan beli nasi lemak dgn poka green tea kat 7e
- sejam baru sampai opis...
- On pc check email..on system dll
- paw rokok staff isap jap cari ilham
- 10am check online paper, paultan.net dan cari.com balas apa yg patut
- check group whatapps dan fb
- 11am baru start keja hehehe
- 12.30pm lunch-masuk balik 2.45pm...online
- check keja apa yg patut...
- 5.30pm check semua job dah final dan send atau ada apa2 problem...
- 6pm sharp punch out cabut...hehehe
- 8pm sampai rumah- masak apa yg patut janji simple sedap..
- mandi lepas tu sambung tgk berita...lepas berita tgk movie kat Netflix
- pkl 12pm tidoo sambil layan FB, whatapps dan insta...
- 1.30am betul2 tido mampus hehehe

smlm

bangun pagi, cam biasa pukul 6.15. mata ni kalau lebih 6.15 hari lain je

mandi etc..

keluar rumah 6.50 sharp, saya tak pakai make up..saya pakai filter je so siap cepat. yang lambat kalau shawl menyeman.

smlm tak terserempak pun dengan saya punya crush...

dia lambat datang kerja..ada urusan katanya..

namun begitu, sedikit kemarahan...sebab dia tak bgtau kat saya pun dia lambat dan cancel discussion. instead of that he go and call my boss walaupun dah schedule untuk discussion..

call aku ni bermasalah kot xpe..

orang sombong memang gitu.

tapi sebelum tau cancel dah beli makanan..

nasi kerabu lauk daging bakar.

smlm tu lebih kepada hangin..tapi tau lak kata  dah cancel dah bagitahu boss aku. ko ingat boss aku nak bgtau aku ke?

takpe aku x significant.

dalam aku x significant ni...boleh plak dia cakap aku photostat dokumen salah. hoi nombor dokumen tu benar la..masa buat report dulu tak check kan salah details...tahu2 dah settle..

tahu la pangkat lagi tinggi dari aku

makan tengahari makan hati ulam jantung..tau2 dah kat surau layan kuak lentang..
lepas solat zuhur turun dah 1.45.

beli buah-buahan..untuk kudap2..

lepas tu sepanjang hari aku mengemas dokumen yang perlu di obsolete dan buat muka sarkas aku.

balik, orang yg aku ada crush balik lagi awal.

so aku sampai rumah pukul 6.30..

penat hoi...

layan anak2 kucen..

dan layan mak aku yg dah macam keanak2an sedikit. mungkin bosan duduk dirumah ..

tido kul 11.30..

7.10.2017...

- Bangun subuh kol 6.30am. Pas solat tido balik
- Kol 8am gi pasar beli barang dapo. Balik singgah tapau bekfes. Beli nasik lemak lebih malas masak ni hari
- nak merayap malas pulak. Minggu depan outstation

pas subuh lepak tgk tepon
pastu siang bawang
menyapu disusuli dengan mengemop dan mengelap
pehtu gi opis kol 12 baru sampai
tgk2 aku sorg
so...kita buat kije sorg2
bukak forum..oh...ada benang nih

kita komen lah sbb nak baca board misteri cuak lak sensorang

Diari semalam 7/10/2017

6.00 pg bgun, mandi, solat subuh, buat bekal
745 gerak ke sekolah
200 balik dari sekolah, solat, bukak porom.com, baring2 atas katil, tdo.
520 bangun, solat, basuh baju, siang buah naga masuk peti.
600 ptg sauna sambil layan drama jepung, bukak forom, fb
700 malam dinner buah naga dgn hot coklat
730 mandi, solat, pegi sekolah lagi.
1100 mlm balik dari sekolah, baring ats katil, belek2 shoppee my, porom
1200 tido.

today is my birthday!

8.40 bangun, mandi.. * cuti kan..
9.30 balik rumah 1.. smpai rumah,  sarapan, buka laptop n online.
2.30 terjaga dari tido..  sambung online
3.30 mkan tghari.. sambung online
6.40 mandi n bersiap2.. sambil2 tu online..
8.00  bersiap2. kejap lg nak balik rumah 2..

ini la rutin org bujang masa cuti. lebih suka memerap kat rumah. baru join forum ni sebab tibe2 rase sunyi je n nak mencari kawan.

smlm bangun awal..

mata terkebil2 memandang kipas yang mama pasang lepas subuh.

mama kalau bab aircond takde kompromi sebab kalau bukak..anak dia tido balik sampai kul berapa tah...

mama ajak gi pasar taman tun..

gi tailor....buat baju..lepas tu tgk mama dgn kakak punya baju dah siap..

lepas tu rempit gi makan kt ismail beryani ..

mahal gila skang nasi beryaniayam goreng rm14..dulu zaman kecik dulu rm6 kot.. pastu masa umur 29an pun still maintain kat tangga kurang dari rm10..

la ni..

haish.

balik rumah dah kul 2 lebih

settlekan apa yang patut  tengok kucingku sayang..

pukul 3.45 start baking apple upside down cake utk tea, rebus macaroni untuk macaroni goreng dan mixed adunan cucur bawang bilis+udang+spring onion.

by 5 semua dah masak etc, suruh Ameer bancuh teh untuk mama.

potong cake untuk mama, mama kata sedap. haruslah ai mmg pandai buat kek merepek2...tapi kalau kuih tradisional yg simple pun leh jadi bengkang bentat

malam check billy the cat sbb mama kata macam ada discharge kt telinga.

billy the cat ni stray cat so mama suruh lepas sbb mama kata lepaskan dia sbb we dah bawak dia gi doktor semua dan dah warded 4 hari..

so biarlah dia berpeleseran..

masalahnya dia masih lagi duduk dalam tu malah minta dimasukkan balik kedalam sangkar.

jadi ai masukkan je balik..sbb kesian..

lusa i kena cuti sbb nak bawak dia gi vet lagi sekali. admit lagi la nak yeh..

2 hari lepas ai ada discovery something...tapi ai harap ini semua imaginasi..

crushku sayang hari ni x datang kerja..

rindu sangat

orang gila macam ai ni walaupun orang tu wat dek dgn ai, tak kisah dgn ai..ai masih boleh suka lagi kat orang tu..

sbb orang tu means a lot to me..walaupun dia x rasa benda yang sama dgn ai.

ditamie replied at 8-10-2017 08:11 PM
today is my birthday!

8.40 bangun, mandi.. * cuti kan..

Happy belated birthday!!!
Semoga bahagia selalu

Tak sangka ramai yg bela kucing   meowwwwww

diary hakak arini...

6.50 am - keluar jogging...fuh 1st time jelajah trek jogging sini
omai banyak giler monyet and burung merpati td.... sampai area tasik fuh lawa & mmg sesuai utk jog...
7.45 am - slowly jalan balik, lalu kwsan kedai sampai gerai sorg kakak yg jual kuetiew nasi lemak tetiba rajin plak dia menegur... layankan jer rupanya duk selorong hahhaaa.
dia tanya awat x pnh nmpk, hakak bgtau la jrg ada rumah, dia ty keje ka...akak habaq betoi...
8.00 am - smpai rmh. rehat2 tgk forum

TBC....

21.10.2017

8.00 am bersiap nak prgi kje , sambil layan wasap

8.15 am keluar rumah , banyak plak kereta hari ni , sarapan roti telur , teh o panas  ..kwan2 sekolah pun ada sekali , memasing pergi pasar.Borak2 pasl kopi kurus ke apa tah yg dorng beli.
borak2 pasal makanan...

9.20am baru naik opis...

10.20am pergi bank , pejabat pos  , bayar bil sbb sabtu mmg kurang org..
10.30am  naik opis , tunggu cstmer ni datang..sambil layan porem , smbil buat kje..
11.30am masih ngadap porem..ermmm

sis selalu sr je kt thread ni.  hehehe hari ni baru tergerak nak citer satu pengalaman dalam hidup sis, yang mana Allah ni maha berkuasa.  Tp sis mintak maap takleh nk buat kronologi macam korang buat.

Sis skrang ni keje di sebuah negeri yg agak terceruk, eh memang terceruk la nun  jauh di utara.  sis ni ketua bahagian di tmpt sis, dan ofis sis ni ada satu skim berbentuk bantuan, yang mana kami beri pengalaman kerja kepada anak-anak orang susah untuk bekerja di pejabat, siap dapat elaun lagi tetiap bulan. apepun, sis ada sorang la anak buah ni, umur muda lagi mid20s, under skim tu, satu hari tu sis udah tertangkap sheols memasak di pantry petang jumaat. sebenarnya sebelum ni, memang sis selalu dapat aduan yang minah ni asyikla takde kt ofis, punch in lambat kekadang tak punch out langsung. dan memang sis dah tegur dah dia. cuma bila kantoi bab masak tu, sis rasa melampau la sangat tu. orang lain buat keje ko masak ye?  bila sis tegur tu, depan sis memang pijak semut tak mati uols. tapi minah ni mengutuk sis macam-macam kat fb. bukan satu status ye, leh dikatakan satu hari tu suma status dia kutuk sis. sis plak friend ngan dia, sis sempatla like satu dua status dia sebelum sis unfollow dia. masya allah, memang sis sabo jelah membacanya. macam melampau pun ye, kutuk sis bodoh la dan macam-macam la yang dia carutkan kat sis di fb, dan opkosla salah satu yang dia ungkit pasal status sis as andartu. kekonon takde orang nak kat sis la ape la. sis ni menumpang negeri dia je so sedar la diri tu menumpang. tapi hakikatnya dia pun tak sedar kot, anak negeri dia pun tak hingin nak balik negeri dia sampai sis yang negeri lain plak kene campak sini. hahaha

anyhoo, pas sis siasat ngan staf2 sis, kitorang dapati, oh minah ni nak kawen, dan minah ni pun baru lulus interview keje kerajaan lantikan persekutuan, tapi calon simpanan je pon, tu pun gred kelayakan PMR. tapi belagaknye ko yarabbi macam dapat jawatan penolong pengarah kanan je. pastu memang dia tak bertegur dengan sis dah pas tu.

pastu, ha nk dijadikan citer la, sis ditawarkan untuk jadi panel penemuduga utk jawatan taraf SPM plak, and jawatan ni memang khas untuk negeri yg sis duduk ni je. and guess who yang jadi salah sorang calon sis? minah tu la Allah nk tunjuk sangat kan, so tadi sis baru je selesai interview dia. dan memang dia desperado sangat nak keje ni, sebab nanti memang terjamin la hidup mati dia kat negeri ni, siap ada pencen. tapi nasib baik partner sis tadi ungkit jugak, awak kan dah calon simpanan, baik kami kasi jawatan ni kat orang lain yang tak penah dpt kan? ha tergamam ko. pastu kami saja tanya nak kawen ka, ngan sapa? oh dengan abang askar, skrang kem kat kelantan. partner sis pun suggest awak tunggu jelah lantikan persekutuan tu, awak boleh ikut suami awak nanti. kalau awak duduk sini, takkan awak nak pjj ngan laki awak kot. so mulalah kasi alasan oh nenek saya lumpuh, bapak saya dah meninggal, nanti sapa nak jaga diorg (padahal aku tgk ko tu kat opis selalu hilang tak tau gi mana tanpa alasan).  pastu start la crocodile tears dia.

cuma ada satu part tu, kami saja tanya, oh bakal suami tentera, pangkat apa? dia pun tak tau. yang dia tau baru tahun lepas jadi askar. regimen sempadan katenye.  sis dah rasa dia ni mcm desperado sangat nak kawen ngan whoever. sis bukan la materialistik, tapi ko tu dahla nk kawen ngan tentera, taknak ikut laki, pastu pangkat laki ko ape pun ko tak tau, ko tak takut ke minah diduakan oleh abang tentera? adakah ko kawen ngan laki ko tu sebab ko taknak jadi andartu?  pastu kutuk aku andartu tak laku. ko sendiri desperado taknak ngaku

apepun memang kami bincang tadi, kami taknak pun kasi jawatan ni kat dia. takpela, dia kan dah calon simpanan. lgpun ramai lg calon yg lebih layak kt die.

cuma sis nak gelak je. kemain ko kutuk2 aku kan, skali tu ha karma setepek kene kt ko. sis pun mcm tergerak nak skodeng fb die, kot la dia sumpah seranah sis ke, sebab sis dia tak dapat keje ni.   tapi jauh dalam hati sis doakan dia dapatla calon lantikan persekutuan tu, pastu dapat keje kat luar negeri dia ni ha. ko kutuk aku menumpang negeri ko, ko plak menumpang negeri orang.

sekian kisah sis hari ni. sorry kalau panjang sangat.

annehuda replied at 25-10-2017 05:25 PM
sis selalu sr je kt thread ni.  hehehe hari ni baru tergerak nak citer satu pengalaman dalam hidup s ...

bestnya story....