CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: Wal..Hal

I need some answers, can someone help me?

kucing_2016 replied at 6-2-2017 04:44 PM
Salam...apa nak pelik? Atuk aku isterinya 4, salah sorang isterinya tu dinikahi masa umurnya agak- ...

Comparing to ayam???????

me12345 replied at 7-2-2017 10:31 PM
Comparing to ayam???????

Ekau kan IKAN ...meh sini den mamah

orangbesi replied at 6-2-2017 06:33 PM
Muhammad said ‘.. Allah hates those who don’t accept Islam..’ (Qur’an 30:4, 3:32, 22:38[/backcol ...

Salam sedara,imbas balik frasa ni ALLAH 'hates'...dalam bahasa orang melayu 'hates' ni maksudnya 'banyak benci' agaknya kot.
MAHA SUCI ALLAH..benci2 tak dak KAHAR ada.
Tolong tempeleng sikit tukang translate tu..kawan ngan bangau dah pesan dari dulu lagi nak ngaji Al-Quran belajar le bahasa Arab,orang Arab sendiri tak faham nak nafsir Al-Quran,nasib baik le ada Nabi waktu tu. Agak2 awak le kan FIRMAN ngan HADITH ni keluar dari mulut sape ye?
Lagi satu kawan nak nanya awak ,kawan nengok dlm tnet ni ada yg kata aishah lahor 614 sebelum hijrah,ada yg kata 612 sebelum hijrah? Yg tepatnya yg mana ye? Lagi satu diaorang rekod tarikh kelahiran diwaktu tu ada pakai surat beranak ke boleh check tarikh lahir? Kawan saje nanya awak,boleh awak terangkan kat orang yg nanya kat atas tu...

orangbesi replied at 7-2-2017 09:38 PM
the same thing dgn issue sembahyang arah kaabah, the non muslim claim dieorg xsembah berhala but  ...

Salam Kiblat tu arah,Kaabah tu tanda carilah RAHSIA ARAH barulah faham mengapa duduknya Kaabah(tanda) kat situ
..Jika faham erti SOLAT pasti tahu RAHSIA ARAH
SOLAT BUKAN ALAT/CARA MENYEMBAH...Nanti jadi burung kakak tua
Boleh tak SOLAT tanpa ARAH? BOLEH...(dalam keadaan x pasti arah)Sebab di mana sekalipun kamu pandang .....
Tapi bagi orang islam sedunia Kaabah itulah ARAH yg umum.

monyet_2015 replied at 6-2-2017 08:19 PM
nabi kahwin dengan aisyah sebab dapat mimpi ker?..
macam tak logik pulak alasannya.
rasa tragis  ...

Salam Nyet,agak ko la...1400 tahun dulu rupa anak patungnya camana ek? Budak2 ada main ting-ting tak?

Saya masih menanti tuan pembuka thread untuk jawab soalan saya sebelum saya menjelaskan seterusnya isu yang dibangkit oleh pembuka thread

Follow Us
Mohon pembuka thread menampilkan hujah anda? Well anda buka thread anda, ada yg menjawab, maka jawapan diberikan, dan pihak pemberi memberi jawapan dan memohon anda jelaskan something, silakan ...

mnm77 replied at 8-2-2017 08:41 AM
Saya masih menanti tuan pembuka thread untuk jawab soalan saya sebelum saya menjelaskan seterusnya i ...

Saya xnak jawab soalan awk,saya nak tau jawapan, that article is a copy paste fr fb, i dont want soal jawab balas2 mcm tu, each point of that hujah by christian i need a correct answer fr muslim view, i wont answer any question because at the first place i am the one who asking question, if i got the answer than i will use it in my fb / some group whatssap

As example
Muhammad encouraged his men to rape enslaved women.
(Abu Dawud 2150, Qur’an 4:24)
Jesus never encouraged rape; never enslaved women.

What the answer for this one..
Is it true?how can that happened?is it Muhammad is a sinner..the non muslim will ask this kind of question,so ape jawapan korang

Wal..Hal replied at 8-2-2017 09:49 AM
Saya xnak jawab soalan awk,saya nak tau jawapan, that article is a copy paste fr fb, i dont want s ...
Saya xnak jawab soalan awk,saya nak tau jawapan, that article is a copy paste fr fb, i dont want soal jawab balas2 mcm tu, each point of that hujah by christian i need a correct answer fr muslim view, i wont answer any question because at the first place i am the one who asking question, if i got the answer than i will use it in my fb / some group whatssap

Kalau awak taknak jawab soalan saya, awak tak patut membandingkan agama, dengan sumber yang awak sendiri pun TAK PASTI.

Saya boleh jawab bagi pihak Islam, dan saya tak suka attack kawan-kawan Kristian.

Copy-paste yang dibuat oleh pihak anti Islam tu, ada kemungkinan nak timbul isu perbalahan antara Muslim dan Kristian. Adakah awak seorang Islam? Atau awak seorang Kristian?

Atau awak bukan Islam mahupun Kristian?

Kalau awak hanya nak dapatkan jawapan supaya boleh sebarkan balik untuk counter semua tu, akan ada seribu macam point lagi yang boleh diputar belit oleh pihak anti Islam...

Faham tak?

Wal..Hal replied at 8-2-2017 09:57 AM
As example
Jesus never encouraged rape; never enslaved women.

What the answer for this one..
Is it true?how can that happened?is it Muhammad is a sinner..the non muslim will ask this kind of question,so ape jawapan korang

Tengok.... cuba bagi sumber Abu Dawud tu betul-betul.

Mana ada ayat Al-Quran galakkan rogol... ini dah jelas FITNAH SEMATA-MATA... cuba bagi teks Arab, kitab mana, penerbit mana...

Korang hanya makan fitnah copy paste saja tu....

Disebabkan banyak isu memburukkan Islam yang dibandingkan dengan Kristian, orang yang copy paste perlu tahu yang dalam translation Bible ada hal-hal yang sangat tak sesuai dibaca (macam cerita lucah). Rasa tak sesuai nak paste di sini, cukup lah saya backing Islam, tak perlu attack Kristian.

Tetapi kalau ada pihak yang nak compare, saya nak tahu orang itu Islam, atau Kristian, ataupun bukan?

Wal..Hal replied at 8-2-2017 09:57 AM
As example

Al-Quran Surah An-Nisa (Chapter 4), verse 24

وَٱلۡمُحۡصَنَـٰتُ مِنَ ٱلنِّسَآءِ إِلَّا مَا مَلَكَتۡ أَيۡمَـٰنُڪُمۡ‌ۖ كِتَـٰبَ ٱللَّهِ عَلَيۡكُمۡ‌ۚ وَأُحِلَّ لَكُم مَّا وَرَآءَ ذَٲلِڪُمۡ أَن تَبۡتَغُواْ بِأَمۡوَٲلِكُم مُّحۡصِنِينَ غَيۡرَ مُسَـٰفِحِينَ‌ۚ فَمَا ٱسۡتَمۡتَعۡتُم بِهِۦ مِنۡہُنَّ فَـَٔاتُوهُنَّ أُجُورَهُنَّ فَرِيضَةً۬‌ۚ وَلَا جُنَاحَ عَلَيۡكُمۡ فِيمَا تَرَٲضَيۡتُم بِهِۦ مِنۢ بَعۡدِ ٱلۡفَرِيضَةِ‌ۚ إِنَّ ٱللَّهَ كَانَ عَلِيمًا حَكِيمً۬ا

Sahih International (Translation)
And [also prohibited to you are all] married women except those your right hands possess. [This is] the decree of Allah upon you. And lawful to you are [all others] beyond these, [provided] that you seek them [in marriage] with [gifts from] your property, desiring chastity, not unlawful sexual intercourse. So for whatever you enjoy [of marriage] from them, give them their due compensation as an obligation. And there is no blame upon you for what you mutually agree to beyond the obligation. Indeed, Allah is ever Knowing and Wise.

Mana dia bab menggalakkan rogol? Tolong tunjuk kalimah yang mana kat atas tu?

Wal..Hal replied at 6-2-2017 09:17 AM
Source fr fb
Is there any hujah to retaliate this back, seems what Christians claim is all correct,please share ur answers and ideas,tqvm

Cepatnya buat ANDAIAN dakwaan itu betul..

No need to retaliate, many quotes are either wrong, picked out of context, misunderstood or clearly full of slanderous statements...

We shall expose more... take your time... and kindly answer my questions too.... then we will know which side you belongs to if you keep avoiding my questions.....

Wal..Hal replied at 7-2-2017 09:50 AM
No wonder kat UK ramai arab2 pedophile, sbb syaratnye asalkan akil baligh,umur 9thn pun budak pompua ...

Sebagai org Islam, diri kita mesti ada satu suara yg akan tanya "what does Islam say on this?".

When you made a stand "....paedophile... sb syaratnya asal akil baligh", you gagal berfikir secara org Islam. You hanya berfikir secara org yg tak ber"guided" oleh Islam.

Sbg org Islam, al Quran mesti letak plg atas. Klu al Quran kata akil baligh, then it is akil baligh.

Term paedophile bila dicipta? Adakah akil baligh termasuk dlm paedophile?

..Atheist. replied at 7-2-2017 09:33 PM
aku tak kata haram...... cuma sekadar amalan pedophile je bg aku....

aku tak kata haram...... cuma sekadar amalan pedophile je bg aku..

Muhammad kahwin 8 atau 9 perempuan

yang lainnya semua janda dan berumur/matang
hanya si aishah ni je yg kecil comel lote
adakah ini dianggap amalan pedophile yg Muhammad lakukan???

apa yg lebih penting bagi Muhammad ialah tentang perjalanan umatnya kemudian hari
banyak HADITH yg diperolehi dr si kecil comel ini
banyak persoalan/penerangan yg dapat
lebih2 lagi perkara berkaitan yg dalam selimut, syukur sangat2
kamu berani ke tanya perkara sebegini kat akak ke adik pompuan ke atau girl kamu???

da kalau Muhammad kahwin semua bininya tu yg kecil comel lote, leh le korang nak bising2/hantam
ni sorang je yg terakhir, kerana bersebab kan, ATAS PERINTAH

orangbesi replied at 8-2-2017 11:44 AM
aku tak kata haram...... cuma sekadar amalan pedophile je bg aku..

Muha ...

Kamu tak kenal Allah, kamu kamu kenal Allah kamu akan tahu Allah tak mungkin bercakap2 dengan malaikat, atau dengan sesiapa makhluk pun, sebab Dia bukan sesuatu..jadi bagaimana ada perentah nabi kawin dengan asiyah yg kononnya perentah dari allah...yg kamu kena paham Allah bukan sesuatu.
bukan berjisim..bukan berjasad..bagaiamana mungkin maikat atau nabi boleh berkomunikasi dengan Allah..dan cerita yg kononnya nabi naik kelangit dapat solat 5 waktu...Allah bukan duduk atas langit..amat penting kamu kenal Allah supaya kamu tidak sesat.

kucing_2016 replied at 7-2-2017 11:04 PM
Salam sedara,imbas balik frasa ni ALLAH 'hates'...dalam bahasa orang melayu 'hates' ni maksudnya ' ...

Salam sedara,imbas balik frasa ni ALLAH 'hates'...dalam bahasa orang melayu 'hates' ni maksudnya 'banyak benci' agaknya kot.
MAHA SUCI ALLAH..benci2 tak dak KAHAR ada.
Tolong tempeleng sikit tukang translate tu..kawan ngan bangau dah pesan dari dulu lagi nak ngaji Al-Quran belajar le bahasa Arab,orang Arab sendiri tak faham nak nafsir Al-Quran,nasib baik le ada Nabi waktu tu. Agak2 awak le kan FIRMAN ngan HADITH ni keluar dari mulut sape ye?
Lagi satu kawan nak nanya awak ,kawan nengok dlm tnet ni ada yg kata aishah lahor 614 sebelum hijrah,ada yg kata 612 sebelum hijrah? Yg tepatnya yg mana ye? Lagi satu diaorang rekod tarikh kelahiran diwaktu tu ada pakai surat beranak ke boleh check tarikh lahir? Kawan saje nanya awak,boleh awak terangkan kat orang yg nanya kat atas tu...

Wasalam sedara
sekadar perkataan sahaja kan
hates=dont like
benci= tidak suka

AN NISSA 36.................SESUNGGUHNYA ALLAH TIDAK SUKA ORANG2 YANG SOMBONG LAGI MEMBANGGAKAN DIRI

HADITH NABI - Nabi lah yg berkata2kan
HADITH ALLAH - ALLAH lah yg BERKALAM
  kita manusia hanya ikut je membacakannya

ko tanya aku ttg umur aishah, manalah aku tau pasal aku pun dok idup zaman ni sama cam ko
cuma dlm riwayat je kata dia dinikahkan samada umur 6 /9/10 tahun
dan selang beberapa lama baru disiap/hiaskan utk bersama suaminya

monyet_2015 replied at 8-2-2017 02:58 PM
Kamu tak kenal Allah, kamu kamu kenal Allah kamu akan tahu Allah tak mungkin bercakap2 dengan mala ...

Kamu tak kenal Allah, kamu kamu kenal Allah kamu akan tahu Allah tak mungkin bercakap2 dengan malaikat, atau dengan sesiapa makhluk pun, sebab Dia bukan sesuatu..jadi bagaimana ada perentah nabi kawin dengan asiyah yg kononnya perentah dari allah...yg kamu kena paham Allah bukan sesuatu.
bukan berjisim..bukan berjasad..bagaiamana mungkin maikat atau nabi boleh berkomunikasi dengan Allah..dan cerita yg kononnya nabi naik kelangit dapat solat 5 waktu...Allah bukan duduk atas langit..amat penting kamu kenal Allah supaya kamu tidak sesat.

sekiranya ALLAH BERKALAM, kamu faham ke bahasa/loghat KALAM ALLAH ni???
yg idea yg kamu dapat, ilham tu, ada kamu dengar suara ke???
atau kamu tengok apa yg kamu kena buat selepas saat ini???
atau kamu anggap otak/akal kamu yg berfikir sehingga kamu kamu dapat idea/ilham itu???

jangan kata naik ke langit je leh JUMPA ALLAH
kamu turun ke bawah dalam bumi pun boleh JUMPA ALLAH juga
kamu cari kat belakang rumah kamu pun ALLAH ADA juga
ALLAH mengisahkan yg kena naik ke langit kerana KEBESARAN DIA
  bukan senang nak gi ngadap MAHARAJA KEPADA SEKALIAN RAJA2 SEKALIAN MAKHLUK

apa salahnya berkomunikasi dgn ALLAH
lagi baik dr berkomunikasi dgn iblisn kuncu2nya
atau berkomunikasi dgn TUHAN DIRI SENDIRI = HAWA NAFSU

Edited by mbhcsf at 8-2-2017 03:39 PM
Wal..Hal replied at 8-2-2017 09:49 AM
Saya xnak jawab soalan awk,saya nak tau jawapan, that article is a copy paste fr fb, i dont want s ...

Pertama, anda yg bagi soalan itu
Kedua org menjawab
Ketiga org mohon anda nyatakan jawapan
Keempat anda bidas yg anda tak nak jawab sebab anda tak menerima jawapan.dlm posting tertentu ditimbulkan persoalan yg sudah lazim tentang radulullah saw dgn aisyah, kemudian pernyataan peadophile org org syeikh arab di uk.so adakah itu satu generalisasi?
Kelima adakah anda mencuba untuk fahami apa yg mnm77 cuba sampaikan? Tetapi bagi anda , jawapan org bagi tu ada tak usaha memahami?

Tidak? Atau ya?