CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: HUSSAINTAHIR

UMRAH III

Close [Copy link]
Saya listkan planning saya dari segi logistik
1. Ihram - sepasang..bawak dua..kalau panas kt mekah..berpeluh..so..boleh tukar ganti....kalau kotor ke..pengalaman saya..sebab berhabuk..so ihram kotor sikit..so elok 2...
2. Jubah - sepasang..kalau ikut saya tak payah pun..sampai kt madinah..terus jer beli hehe 20 riyal pun blh dapat...
3. Kurta 2-3 (sesuai utk solat and ziarah)..bawak baju melayu pun boleh...1 helai cukup
4. Seluar nipis utk pakai dgn kurta n jubah (sana pon byk n murah)....bawak slack pun ok..dalam 2..
5. Singlet atau inner-shirt samada yg berpoket ataupun tidak..dulu bawak samapi 2 ..tp tak pakai..dalam bilik memang tak pakai baju hahahhaha..so tak payah bawak pon ok..hehe
6. Selipar getah, utk kegunaan umrah sewaktu dlm ihram..cari selipar yg bagus...kalau boleh yg orang tak pakai..so tak tukar...kadang2 licin..ye..tp kalau hilang..niat sedekah jerlah..apa nak buat dugaan..belilah selipar 5 riyal kt madinah ke makkah..
7. Kasut sukan atau sandal outdoor utk ziarah n panjat Gua Hira' (insyaAllah) hehehehehe..betul..bawaklah kasut yg ringan...
8. Cotton pant ie Dockers etc..dulu tak bawak pun...
9. Disposable briefs...senang takyah basuh n bwk balik..frankly speaking..i bawak brief 3..pakai 3 jer...jgn pakai brief masa ihram yer..
10. Gunting kecil or disposable razor utk tahallul...bawak disposable razor penting..kalau dah cukup..blh pakai razor blade utk melalukan atas kepala utk tahalul..guntin pls check in..jgn bawak dalam cabin baggage..tapi kt madinah pun ada jual..

11. Buku panduan solat sunat, doa, zikir, surah Yasin dll utk kemudahan beribadah...paling penting...buku solat sunat yelah kt malaysia..seriously sometime dont have time to do solat tahajud..taubat...tasbih..this is the time to do...solat istiharah..kalau perlu buat keputusan....buku doa...buku panduan ibadat umrah..utk rujukan...bawalah skali buku sirah makkah n madinah..utk menghayati sirah ....
12. karung selipar...bawaklah senang nak angkut selipar you bersama..so taklah hilang..
13. penanda beg...very..very important..beg kita sama dgn beratus orang..esspecially warna hitam..so nak cam pun susah...dah kena beratur 2 jam ngan imigration..pening cari beg plak...u tanda some funny sket..guna ribbon ke...special sticker yg u can identified yourself...cannot rely on baggage sticker bcoz grouping check in..name doesnt appear in the sticker...

..minyak cap kapak..kt madinah pun ada
tiger balm kt madinah ada..
lip balm..kt madinah ada...
pengetip kuku..kt madinah ada..(if you neeeded..)

ubat..ubatan..(i think will be provided by andalusia) if you being prescribed by doctor to take your regular medicine..bawak ubat you...n remeber ubat apa..manatau hilang..

[ Last edited by  HUSSAINTAHIR at 7-1-2009 01:20 PM ]

Originally posted by pikacun at 7-1-2009 09:18 AM
kalo akak jumpe dua orang jejaka macho dari malaysia tu maknanya hussain dgn ayah joe lah yek... he he.  akak pi seramai 8 orang termasuk suami, anak dara sorang, 2 orang dengan anak lelaki, mak  ...

tapikan akak..saya kalau dah cukup kepala..dah tak nampak malaysia..nampak macam pakistan..seriously..

since kt airport lagi orang tak caya saya malaysia..pak arab suruh saya beratur ngan pakistan..siap tunjuk passport lagi..

kt makkah ..driver bas..pun tak percaya...

drebar kereta yaman..yg bawak pi tanaem pun tak percaya...geramnya

balik office..tunjuk kt member..dia bantai gelak..dia kata kalau aku jumpa pun tak kenal la..takut kepala botak..jangut tebal..macam pakistan...

Balas #4002 HUSSAINTAHIR\ catat

Alaa...kesiannye anak Mak cik..
Tapi Mak cik percaya Husain orang Malaysia..
Bila bercakap aje.....sah sah org tau orang Malaysia..
Tambah kalau cakap loghat Utara..

Originally posted by Hanni at 7-1-2009 09:19 AM
assalamualaikum..

Meriahnya umah si hussain ni.. Lama hanni x singgah, ramainya kenalan baru. Hmm ramai yg bercadang nk mengerjakan umrah tahun ni ye? Alhamdulillah.. dh sibuk berkursus la nam ...

hehe berkat tahun baru kak hanni...

selamat tahun baru buat kak hanni dan husband...

Originally posted by sunsuria at 7-1-2009 11:06 AM
meriahnya ramai nak pergi...pakej mana ni bila? saya tengah cari pakej bulan ramadhan sebab ada cuti sekolah..kawan2 suruh carikan kira macam main kutu gitu start bayar dari sekarang cukup masa n ...

andalusia pun ada...tiram travel pun ada..

www.andalusia2u.com
www.tiramtravel.com.my

semoga usaha puan diberkati//bagus main kutu nak pi umrah..tak salah...

Originally posted by bintangct at 7-1-2009 11:28 AM

Nak tanya..
pertama kali pergi dengan andalusia ke

yes 1 first time ngan andalusia..anything to share with us?..hope you can share some experience

Follow Us
Originally posted by aziefa at 7-1-2009 01:25 PM
Alaa...kesiannye anak Mak cik..
Tapi Mak cik percaya Husain orang Malaysia..
Bila bercakap aje.....sah sah org tau orang Malaysia..
Tambah kalau cakap loghat Utara..

makcik..cakap pun orang tak percaya

ada seorang pakcik duduk sebelah dalam flight bila smpai karachi dia tanya saya duduk kt karachi kt mana...

penat saya sembang ngan dia dalam flight..alih2.pakcik tu tanya..

sampai madinah..dia buat lawak...la aku ingatkan hang nie orang pakistan...awatlah hg pakai baju long sleeve ngan kasut..ingat nak balik kampung pakistan hahaha...sejak tu terus jadi kamching..heheh

Balas #4003 aziefa\ catat

makcik...

hehe berita baik dari ustaz..
ustaz pun nak pergi bulan mac...fuuh ramailah geng

Reply #4001 HUSSAINTAHIR's post

Mekasih byk2 atas senarai yg cukup dgn reasoning dia skali..

nampak gaya kena le melontar skit lagi kat mana2 yg patut nak cukupkan listing ni.
bab penanda beg 2 memang sokong sgt le. mcm teringin je angkut haversack. rasanye tentu tak berapa ramai org pakai haversack g buat umrah kan..

Originally posted by adikzarif at 7-1-2009 01:50 PM

nampak gaya kena le melontar skit lagi kat mana2 yg patut nak cukupkan listing ni.
bab penanda beg 2 memang sokong sgt le. mcm ter ...

Haversack...suatu yg menarik gak..mmg bole dikirakan agak praktikal.  In fact lebih bagus kalu leh dapat backpack yg bole bukak cam suit-case.  Tapi since utk kemudahan sbb kita akan naik bas..baik bwk trolley bag.  Bukan apa takut terbeli kurma lebih...hehehhehehehe

Originally posted by ayahjoe at 7-1-2009 02:02 PM

Haversack...suatu yg menarik gak..mmg bole dikirakan agak praktikal.  In fact lebih bagus kalu leh dapat backpack yg bole bukak cam suit-case.  Tapi since utk kemudahan sbb kita akan naik bas.. ...

beli kurma terlebih hahaha...bawaklah..nak angkut balik pun berat...hahaha

Reply #4010 ayahjoe's post

hari 2 ade jugak jumpa satu backpack yg boleh bukak mcm suitcase 2.. mahalnye... x jadi nak beli.. dekat 600.. e2pun lepas diskaun...

Originally posted by adikzarif at 7-1-2009 02:20 PM
hari 2 ade jugak jumpa satu backpack yg boleh bukak mcm suitcase 2.. mahalnye... x jadi nak beli.. dekat 600.. e2pun lepas diskaun...

Saya ader satu kalu adikzarif nak pinjam...cuma capacity dia dlm 45 liter.  Kalu berminat kita bole diskas further.  Tapi saya punya yg murah ajer....hehehehehe

Originally posted by HUSSAINTAHIR at 7-1-2009 01:31 PM

makcik..cakap pun orang tak percaya

ada seorang pakcik duduk sebelah dalam flight bila smpai karachi dia tanya saya duduk kt karachi kt mana...

penat saya sembang ngan dia dalam flight..a ...

:victory:

Originally posted by HUSSAINTAHIR at 7-1-2009 01:40 PM
makcik...

hehe berita baik dari ustaz..
ustaz pun nak pergi bulan mac...fuuh ramailah geng

Alhamdulillah...
Tumpang seronok ...ramainya nak pi Umrah..
Buat bersemangat lagi utk pergi..
Malam tadi...berborak dgn kawan..
Dia pun bercadang nak pi Umrah Mac ni...
Makin tak senang duduk dibuatnya..
Lambaian Kaabah..

Penanda Beg

I raser cadangan Hussain tuh kita mesti take into consideration seriously.  Selalu I dok tgk org ikat dgn riben yg multicolor.  Apapon, penanda tuh mestilah sumthing yg kita kena senang recognize.  Bukan apa...maybe dlm flight kita tuh akan ader yg pakai bag yg sama atau seakan2 serupa...so utk memudahkan kita...baik kita taruh penanda.  I ingat nak pakai riben lar.  Combine 4-5 color..pastu beli riben yg agak besar utk senang nampak..hehehehehe..ada cadangan lain?  Meh lar kongsi

[ Last edited by  ayahjoe at 7-1-2009 02:42 PM ]

Originally posted by aziefa at 7-1-2009 02:37 PM

Alhamdulillah...
Tumpang seronok ...ramainya nak pi Umrah..
Buat bersemangat lagi utk pergi..
Malam tadi...berborak dgn kawan..
Dia pun bercadang nak pi Umrah Mac ni...
Makin tak senang  ...

Hehehehehehe..meh lar Kak Azie, balik Kg...buleh jadi guide pada kami2 yg greenhorn nih..hehehhehe

melontar..jgn tak melontar...kalau takde takpe..bawak jer mana yg ada...

Tak payah susah adikzarif...terjah jer ke Mydin kat Subang Jaya or Masjid India..insyaAllah semua ada..harga pon murah...

pakai sluar jeans blh tak?tp bkn jeans yg mcm amy search pakai dulu2 la
jeans longgar