CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: HUSSAINTAHIR

UMRAH III

Close [Copy link]
wah meriah jugak rumah umrah nie,,,and ada list barang apa yang nak kena bawak,,,itu list untuk lelaki,
macam mana list brg nak bawak untuk perempuan plak? may be ibu ke, sapa2 yg dah pergi leh share
brg yg kena bawak,,,

hussain, betul ker transit doha 8 jam? gulpp...i tot 5 hrs aja,,,

Originally posted by bintangct at 8-1-2009 10:21 AM

so far jemaah lain takde la komplen dengan agency ni
masa kat sana saya ada la gak bersembang2 dgn jemaah lain dan diaorg kata
agency ni not too bad compared dgn agency yang lain2 yg mereka ...

Mmg g umrah lg penat dari g wat haji sbb msa wat haji tu kita fokus untuk kita aje.. Tapi bila g umrah mmg bnyk lawatan yg kita sertai.. smpaikan keletihan yg teramat sangat (pdgan peribadi) myb jemaah lain lebih fit kot So makanlah vitamin bnyk2 he he he...

Originally posted by sheebby at 8-1-2009 10:56 AM
wah meriah jugak rumah umrah nie,,,and ada list barang apa yang nak kena bawak,,,itu list untuk lelaki,
macam mana list brg nak bawak untuk perempuan plak? may be ibu ke, sapa2 yg dah pergi leh ...

transit 8 hrs

2.30 depart kul arrived doha 5.30

depart doha 1320 arrived jeddah 1600

so 5.30 ke 13.20 bukan ke 8 jam hahaha...

Originally posted by HUSSAINTAHIR at 8-1-2009 11:14 AM

transit 8 hrs

2.30 depart kul arrived doha 5.30

depart doha 1320 arrived jeddah 1600

so 5.30 ke 13.20 bukan ke 8 jam hahaha...

lorr..yer ker? hussain dah dpt ittinerary ker? shebby tak tau pon depart kol baper semua nie,,,nak kena
g tanya agency ler ,,,

Originally posted by sheebby at 8-1-2009 11:30 AM

lorr..yer ker? hussain dah dpt ittinerary ker? shebby tak tau pon depart kol baper semua nie,,,nak kena
g tanya agency ler ,,,

sheebby..
check kat  www.qatarairways.com

kan senang

nanti saya pm shebby

Sebut pasal itinerary, saya dah dapat confirmation utk umrah saya (29.1.09).
Naik flight direct g Madinah dr KLIA kul 3 ptg. Setakat ni, tak ade lagi kos2 tambahan. Yg lain2 tak berapa nak igt sbb tgk yg penting je (bila kena sampai KLIA) .. takut kena tinggal...

Follow Us
Originally posted by adikzarif at 8-1-2009 12:00 PM
Naik flight direct g Madinah dr KLIA kul 3 ptg. Setakat ni, tak ade lagi kos2 tambahan. Yg lain2 tak berapa nak igt s ...

adikzarif andalusia fax kat you ke pos aje...

Reply #4067 HUSSAINTAHIR's post

dia org fax je.. senang sbb x tertunggu2. kalau x sampai fax 2, boleh mintak fax balik.

Originally posted by adikzarif at 8-1-2009 12:00 PM
Naik flight direct g Madinah dr KLIA kul 3 ptg. Setakat ni, tak ade lagi kos2 tambahan. Yg lain2 tak berapa nak igt s ...

Fuh best gak adikzarif...terus ker Madinah.  Jangkaan tiba kat Madinah dlm kul 8 mlm tuh.  Leh terus ker Masjid Nabawi.........jimat 4 jam rasernya dari naik bas....wah tentu adikzarif tgh excited giler.......first trip ker?  Hussain....itinerary kita dah kuar ker?  Adus tak sabar tul rasernya.....Ya Allah terimalah kami menjadi tetamu Mu, permudahkan atas kami segala urusan utk menjadi tetamu Mu...Amin

[ Last edited by  ayahjoe at 8-1-2009 12:49 PM ]

Originally posted by aily at 8-1-2009 10:19 AM

Salam Ayahjoe & semua

Insyaallah setelah selamat ayahjoe menunaikan ibadah umrah kelak, ayahjoe akan ada perasaan tu.

assalamualikum aily,

Tiba-tiba rasa missed dengan aily.  Aily apa khabar?

Originally posted by bintangct at 8-1-2009 10:21 AM

so far jemaah lain takde la komplen dengan agency ni
masa kat sana saya ada la gak bersembang2 dgn jemaah lain dan diaorg kata
agency ni not too bad compared dgn agency yang lain2 yg mereka ...

makasih bintangct atas info yg amat berguna psl Gua Hira nih.  Saya dgn Hussain bercadang nak pegi...insyaAllah

Originally posted by ayahjoe at 8-1-2009 12:43 PM

Fuh best gak adikzarif...terus ker Madinah.  Jangkaan tiba kat Madinah dlm kul 8 mlm tuh.  Leh terus ker Masjid Nabawi.........jimat 4 jam rasernya dari naik bas....wah tentu adikzarif tgh exci ...

Amin.
Saya pun doakan keselamatan dan kebhagiaan buat sesiapa yg akan pergi..

Originally posted by Rosputih at 8-1-2009 12:44 PM

assalamualikum aily,

Tiba-tiba rasa missed dengan aily.  Aily apa khabar?

Waalaikumussalam Kak Ros

Saya sihat, sibut ngan kerja. Kak Ros kat mana sekarang?

Kak Ros, ceria rumah Hussain ni ya, gembira dengar ramai yg nak gi Umrah. Seronok sgt ngan semangat berkobar kobar ayahjoe. Semoga perjalanan Hussain, Ayahjoe (buat pertama kali), Sheeby, Adikzarif (pertama kali pergi ke?) diberkati dan dirahmati. Kita doa untuk mereka ya Kak Ros

Kak Ros pergi Ramadan ke? Saya pula tengok pada rezeki

Reply #4069 ayahjoe's post

Rasanye mc 2 lah. dpt jimat afew hours kat dalam bas. Tapi jimat pun x guna kalau kita tak gunakan betul2 kan? bab hati ni memang dah tak sabar nak pegi ni.. siap mimpi2 nak pegi sana. Insyaallah dipermudahkan Nya kelak.

Kalau kira betul2 ni kali ke 3 pegi buat umrah. tapi yg lagi dulu 2 dah lama sgt2. berbelas tahun lepas. masa kecik (budak2). Antara igt dgn lupa dah sbb ikut ayah dgn mak masa 2.

Originally posted by aily at 8-1-2009 01:49 PM

Waalaikumussalam Kak Ros

Kak Ros, ceria rumah Hussain ni ya, gembira dengar ramai yg nak gi Umrah. Seronok sgt ngan semangat b ...

Terima kasih banyak Umi......budi baik anda sekelian hanya Allah sahaja yg dapat membalasnya.....tak tahu mcm mana saya nak ungkapkan kesyukuran saya sbb berkenalan dlm forum nih...byk motivasi, info dan panduan yg saya dapat dari dlm nih....Ya Allah kurniakanlah rahmat Mu ke atas seluruh ahli2 benang umrah ini...moga mereka mereka senantiasa menjadi hambaMu yg senantiasa merindui Tanah Suci Mu.  Selamatkan umat2 Islam Palestine dan hancurkan gerakan Yahudi yg mungkar dan zalim.

Originally posted by aily at 8-1-2009 01:49 PM

Waalaikumussalam Kak Ros

Kak Ros, ceria rumah Hussain ni ya, gembira dengar ramai yg nak gi Umrah. Seronok sgt ngan semangat b ...

Yelah aily, ceria sungguh dan berseri-seri rumah hussain ni.

Memang seronok membaca dan tumpang gembira kerana ramai yang dah nak berangkat tak lama lagi.  Walaupun mereka ada yang pergi bulan Mac, tapi tetap mereka dah menghitung hari ni..... melalui pengalaman kitakan?

Insya Allah, plan kakak begitulah dan semoga Allah SWT makbulkan. Kakak turut doakan semoga hajat aily juga akan dimakbulkan Allah SWT dan sekiranya ada keizinaNya, bolehlah kita berjumpa di sana kelak

Bila membaca posting anak-anak dan adik-adik di sini, tak dapat juga  menahan diri dari keinginan untuk  turut mencelah di rumah ini.

Allahu Akbar

bertambah meriah tgk benang ni..semakim lama makin ramai plak yg nak berangkat ke tanah suci...bg hussain n ayahjoe mesti bersemangat sampai  x senang duduk dibuatnya. heheh

Originally posted by el at 8-1-2009 02:51 PM
bertambah meriah tgk benang ni..semakim lama makin ramai plak yg nak berangkat ke tanah suci...bg hussain n ayahjoe mesti bersemangat sampai  x senang duduk dibuatnya. heheh

Ya el.....setiap dari kita mempunyai tujuan yg sama ke sana, untuk menjadi tetamu Nya dan mengharapkan keredhaan Nya.  Yg membezakan adalah matlamat sampingan yg kita bwk ke sana.  Mcm saya...perjalanan ini......insyaAllah adalah pelengkap kepada hijrah saya. Jadi byk yg perlu saya lakukan utk melengkapkan matlamat saya.  Tuh yg tak sabar.....journey hijrah kehidupan takkan lengkap selagi tak sampai ke sana......

Reply #4078 ayahjoe's post

Setelah g kesana dan pulang lg bnyk cabaran yg perlu kita tempuhi..bersabar..dan berdoa agar di permudahkan...amiiiinnnnn

Originally posted by haziq_97 at 8-1-2009 03:55 PM
Setelah g kesana dan pulang lg bnyk cabaran yg perlu kita tempuhi..bersabar..dan berdoa agar di permudahkan...amiiiinnnnn

betul..cabaran nya banyak..perlu ditempuhi..utk kekalkan iman..amal n takwa..fuuh..tapi dont worry DEmi ALLAH...ALLAH sentiasa bersama kita..