CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: enchikfitz

[Dunia] Kren Tumbang di Makkah. Summary Tragedi page 1 Update

hzln replied at 13-9-2015 08:46 AM
senyum sinis saja sis saya baca macam2 fatwa melayu dlm nih....saya ini jahiloon tahap neraka gama ...

Ai baca jer semua komen fake muslim dalam thread ni sambil geleng kepala.
Entah ustaz atau ustazah mana yang bimbing mereka selama ini.

Dia bawa hukum syahid palsu sambil tuduh orang lain yahudi kafir nak rosakkan akidah dia.

Ilmu agama cetek even asas kosong tapi dia nak berhujah juga.

bila tiada point balas dituduhorang lain menghina islam.

Fake muslim everywhere.

aiskrimvanilla replied at 13-9-2015 08:08 AM
begitu juga ayat2 yang sis dan lain2 ni pakai untuk menguatkan hujan sis dan lain2 untuk mengikut  ...

masyaallah sis. serius kah ada yang fikir saya mahu orang lain ikut seperti saya? terharu saya sis. tidak terlintas mahupun terniat di hati saya mahu geng2 lobai dan lobainita untuk mengikuti saya. serius sis. saya terharu.

atira replied at 13-9-2015 07:08 AM
Engineer sudah mula menyalahkan tuhan

Mecca crane collapse 'act of God': Engineer

Bukankah ini yg selalu lebai2 ckp.  Dah takdir, kun fayakun, shahid.  

Edited by hzln at 13-9-2015 09:23 AM
KekupuKertas replied at 13-9-2015 09:09 AM
Entah ustaz atau ustaza ...

jika ikut pada pegangan ummah melayu, tiada kematian yg lebih mulia dr kematian di mekah, bawah dia sikit mati bulan puasa, atau mati malam/hari jemahat

takat askar mati pertahankan negara, takat anak dara mati pertahankan diri dr kena rogol, takat bomba mati kena timpa bangunan terbakar...mehhhhh takleh lawan dgn insan2 spesel mati kat mekah, mati bulan posa, mati malam jemahat tu semer...peragut mampos kena balun dgn jemaah kat depan kaabah, mat rempit mampos kena lenyek tayar lori malam jemahat pun insan terpilih gamaknya kalu ikut akai penganut agama melayu nih  

aiskrimvanilla replied at 13-9-2015 08:04 AM
abis sis nak cakap macam mana lagi? bukankah agama untuk diikuti? kenapa masih ada menilai ikut ak ...

senang cerita tak payah burcakap sis. tak ada sesiapa pun yang acu senapang gajah kat kepala sis suruh sis menaip panjang lebar membalas komen saya sis. benda simple sis. oh ya lupa, jangan gunakan akal fikiran. sebab tu rupanya. maafkan saya yang khilaf ini sis. insyaallah nanti saya akan doakan supaya allah tarik sahaja niaqmat akal fikiran yang dikurniakan oleh allah subhanahuwata'ala ini dari sekalian ummah di setiap pelosok alam cakerawala yang terbentang luas ini sis. rupa-rupanya kita tak perlukan pun akal fikiran yang dikurniakan kepada kita ini bukan? maafkan saya sekali lagi kerna telah melakukan satu dosa besar, iaitu menggunaan akal fikiran saya.

aiskrimvanilla replied at 13-9-2015 08:05 AM
agama memang dinilai kalau untuk seorang pencari kebenaran..

sis, saya ada terjumpa satu laman sesawang yang menyeru ummah untuk berfikir. katanya ada tertulis di dalam al-quran. masyaallah sis... adakah saya telah terlawat satu laman sesawang yang membawa ajaran sesat?
mohon pencerahan sis.

antara isi kandungan di dalam laman sesawang tersebut:

Mengapa kamu suruh orang lain (mengerjakan) kebaktian, sedang kamu melupakan diri (kewajiban)mu sendiri, padahal kamu membaca Al Kitab (Taurat)? Maka tidaklah kamu berpikir?

credit to: sayahafiz.com

Follow Us
oh lupa, katanya ayat tersebut diambil dari QS AL BAQARAH:44.

sedihle tengok keadaan jemaah kat sana..

semoga selamat pergi dan pulang encik R

abangbikerz replied at 13-9-2015 08:53 AM
Nak bwk kuar kren berlambak2 tu bukannya keje senang. Lagi senang tutup aje masjidil haram tu samp ...

kerja-kerja di situ ongoing sepanjang masa sis, ala-ala non-stop kot. Mak Abah saya pergi tahun 1990-an sudah mula kerja2 penaiktarafan kawasan di situ. Sekarang 2015 tetap lagi kerja2 itu berjalan. So kalau ikut logik akal sis, kena tutup sepanjang masa la kot kalau begitu.

Even kat depan rumah aku di Klang Valley ini, pembinaan laluan LRT berjalan, jalan tidak ditutup pun. Macam2 menda ada atas kepala aku bila lalu jalan tersebut. Doa sajalah tiada apa yang melayang hempap kepala aku masa berhenti di traffic light.

Projek2 penambahan di sana lebih kepada nak mudahkan jemaah. Kalau puluhan tahun dulu, kurang selesa, jauh, panas, sempit, etc. Sekarang lebih selesa, lebih luas, sebab yang ke sana ada yang sudah berumur, ada yang kurang upaya, etc. Tapi aku lebih berpendapat lebih baik tiada dibuat apa2 penambahan, biar saja seperti seadanya.  Sudah kita tahu datang sana banyak dugaan, so kita dah pasti akan telan apa saje yang kurang selesa. Kalau dah selesa sangat pun susah juga.

Rate

1

hzln replied at 13-9-2015 09:22 AM
jika ikut pada pegangan ummah melayu, tiada kematian yg lebih mulia dr kematian di mekah, bawah di ...

terbaik

abangbikerz replied at 13-9-2015 08:53 AM
Nak bwk kuar kren berlambak2 tu bukannya keje senang. Lagi senang tutup aje masjidil haram tu samp ...

boleh, dengan keupayaan Arab Saudi, saya yakin boleh bawak keluar semua kren2 tu dari kawasan masjid.. cumanya saya kurang setuju kalo kata menutup terus masjidil haram tu, seolah2 kita menafikan hak orang lain untuk beribadat kepada Allah, semua orang ada hak masing2 bukan..

salahnya si arab ini nak teruskan juga pembinaan masa musim haji ini.. nah rasakan...

Rate

1

abangbikerz replied at 13-9-2015 08:56 AM
Aku nk ajar korang je ummah2 ci ni utk berpemikiran lebih rasional. Cuba kalau kami2 ni xde komen  ...

heheheh... saya paham itu, abg punyai niat yang syumul, cuma kadang2 ayat itu diterima oleh orang lain dengan maksud lain, tiadalah saya kata siapa bersalah dalam hal ini..

kalo saya bersalah, saya mintak maaf... maklumlah tahap pemikiran teratas ngak mungkin dapat dicerna dgn mudah oleh pemikiran marhen seperti kebanyakan..

KekupuKertas replied at 13-9-2015 09:09 AM
Entah ustaz atau ustaza ...

mohon tunjuk ajar ya saudara/i jika saya yang cetek ilmu agama ini berhujah dengan tiada apa2 ilmu.. mohon ya saudara/i membimbing saya menuju ke jalan Allah yang sebenar... maklumlah saya ini bukan dari sekolah agama, hanya sekolah sekular sahaja..

edee_91 replied at 13-9-2015 09:12 AM
masyaallah sis. serius kah ada yang fikir saya mahu orang lain ikut seperti saya? terharu saya sis ...

saya bukan lobai ya sis, hanya bersekolah sekular sahaja..... seronok berforum disini..

nenekglamer replied at 13-9-2015 02:45 AM
ada sepasang somi isteri area aku bakal gi mekah ni. ayah aku siap komen.. 'dah la gi mekah duit naj ...

ye ker duit poket najib sendri... ntah2 duit kita marhaen juga.
apa pun rezeki dia lakibini...semoga mendapat haji yg mabrur.

hanalisa replied at 13-9-2015 10:03 AM
kerja-kerja di situ ongoing sepanjang masa sis, ala-ala non-stop kot. Mak Abah saya pergi tahun 19 ...

Itu jalanraya sis. Kalo tutup jalan camne org nak cari rejeki pegi keje bagai.

Ni setakat pegi haji je. Tak buat pon xpe. Not worth the risk.

edee_91 replied at 13-9-2015 09:23 AM
senang cerita tak payah burcakap sis. tak ada sesiapa pun yang acu senapang gajah kat kepala sis s ...

tiadalah saya kata untuk mengikut agama bulat2 tanpa berfikir.. cuma bila terlampau menilai agama mengikut logik akal semata2 adakah agama itu akan jadi sumpurna dan murni? dalam agama juga ada dalil Aqli dan Naqli kan sis? apalah guna dalil Aqli kalo tiada bulih berfikir?
dalam kitab Quran juga ada disebut Ulil Albab, golongan yang berfikir menggunakan akal mereka dengan sempurna untuk sesuatu kebaikan..
tiadalah saya kata berfikir satu dosa besar kecuali menilai agama ikut hawa nafsu semata2..

Rate

1

Bingit lah korang ni.....

Org nk tahu perkembangan terkini kat sana.  Bertekak pulak sapa syumul tak syumul..

@spiderman80

Rate

1

edee_91 replied at 13-9-2015 09:35 AM
sis, saya ada terjumpa satu laman sesawang yang menyeru ummah untuk berfikir. katanya ada tertulis ...

oh.. ya.. tentu tidak sis.. tapi apakah sis telah mengetahui sebab ayat ini diturunkan atau hanya ambil coute saja?

apa kelaut sgt thread ni. pls la update news pasal tragedi ni sudah. x hingin nak baca ntah sapa2 punya hujah, ntah apa backgroundnya kelayakannya rujukkannya nk mencelah kt topik sebegini. please la.. dah 12 tahun aku berforum, nampak makin teruk gayanya CI ni.

Rate

1