CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: CARI-MAMS

Pelamin Angan Musnah Gara-gara Katerer, Tetamu Makan Nasi Berlaukkan Kuah

Edited by mieymiey at 3-2-2017 11:47 PM

Patut dedahkan jer caterer mana. Bukan niat dia nak mengaibkan pun, tapi nak bagi pengajaran supaya bakal pengantin yang lain tak terjebak. Peniaga mcm ni la yang patut didoakan semoga cepat melingkup!

Aku kalau p kenduri
Akan pastikan ahli keluarga aku kenyang
Sampai kat kenduri
Makan ala kadar j
.
Takut sakit perut

Siputjelly replied at 3-2-2017 11:30 PM
yes. betul. pengantin ni kawan iols. maybe silap dia juga tak alert benda ni.. patutnya & selaluny ...

nk dgr cete kedua belah pihak setakat ni mmg kesian kt pgntin tp xtau cerita phk caterer..byr sehri sblm mjlis tu pun dh salah pd phk pgntin..mana nk tau kut phk caterer ada msj call minta payment seminggu before tp xdpt payment so caterer marah boleh jd jugak..hope phk anjung serai buka cerita

kesiannya... memang malu sgt2... esp ada dikalangan yg hadir tu macik2 kepochi yg kuat mengumpat... smpai bila2 lah kena ungkit benda nie....

aku.semut.merah replied at 3-2-2017 06:57 PM
tu la bodo. konon kata biarla depa last yg kene jgn ada yg lain selepas mereka kene, tapi pengecut ...

dia tak sensor lah pun... org yg share tu yg sensor... ada sja dia state... tu lah sebelum membodohkan org, pikir sikit

yg dok bangangkan org x tulis nama caterer tu x tgk ke dh sah2 yg tutup nama caterer n pengomen2 lain tu adalah org yg print screen n share bnda ni bkn pengadu..

klu kes x ckup mknan tu adakah sebab tetamu terlalu ramai?
igtkn mcm dr awal dia idang kuah saja.

Follow Us
Dulu kt kampung meols ada kenduri kahwin hidang laksa sahaja pun kena cerca..ini lagilah teruk kena hencap

xder lak hang cter berapa hang byar caterer tuh? mesti murahan tuhh...tuh dpt kuah jah

cknoriz replied at 4-2-2017 12:06 AM
nk dgr cete kedua belah pihak setakat ni mmg kesian kt pgntin tp xtau cerita phk caterer..byr sehr ...

kita tunggu aje lah ya, pihak pengantin dah buat report segala. harap caterer tu tampil lah . sampai sekarang duk menyepi jahhh.

dugaan lah buat family pengantin.

Kesian
Kenduri ank buah dulu, weols setel payment 3 mggu sebelum kenduri.
Tu pun pagi kenduri berdebor2 takut caterer xdtg...nasib baik laa xde apa2 masalah..
Ni yg byr sehari sebelum kenduri...isk...what to expect...nk saman pun, caterer tu mesti ada terms n condition yg penantin dah setuju..

Edited by Tahpapa at 4-2-2017 10:26 AM

Masa abang aku kawin dulu. Caterer aku yg pilih.kalau wedding,aku mmg akan control/jaga bhgn makanan sbb aku suka makan. Dan makanan yg dipilih semua fav aku je.haha. Alhamdulillah dpt caterer yg bagus. N kebetulan anak tokey yg jaga time event. So ok la. Dah lah diorg lupa pasal balance catering. Siap ckp aku dh abis bayar. Padahal aku berhutang lagi dgn diorg. Kena bebel la ngan aku.

Aku rasa org catering takut dgn aku kut. Sbb aku garang.

Btw kami akan masak jugak lauk utk 100 org sendiri sbb takut ada apa2 masalah. Lepas subuh masak..so by 11 siap dh semua lauk utk hidang skali dgn lauk catering.

SHAH ALAM, SELANGOR - Majlis raja sehari pasangan pengantin ini terjejas ekoran kegagalan pihak katerer menyediakan makanan seperti yang dijanjikan. Akibatnya, para tetamu yang hadir terpaksa makan nasi berlaukkan kuah sahaja, malah kedua-dua pengantin juga turut tidak dapat makan.
Amnina Azmi, kecewa dengan tindakan tidak profesional pihak katerer terbabit yang masih berdiam diri hingga ke hari ini.

"Buat yang hadir, pasti sudah tahu perihal katerer kami yang bermasalah. Jutaan maaf kepada yang hadir tetapi hanya makan nasi berlaukkan kuah.

Menurut Amnina lagi, bayaran penuh terhadap katerer telah dibuat sehari sebelum majlis. Namun, separuh dari makanan yang telah dijanjikan tidak dihantar ke majlisnya. Ekoran kejadian yang memalukan itu, Amnina yang masih memakai pakaian pengantin terus pergi membuat laporan polis di Balai Polis Jelutong dan Tribunal Pengguna untuk tindakan selanjutnya. - The Reporter

Tahpapa replied at 4-2-2017 08:34 AM
Masa abang aku kawin dulu. Caterer aku yg pilih.kalau wedding,aku mmg akan control/jaga bhgn makanan ...

time wedding abang aku dulu, tokey ada  juga tapi nan hado majlis. makanan lambat refill, makanan tuk vip lambat hidang. pinggan pengantin siap ada serpih kauuu. lauk pun biasa2 je, tak special langsung. masa awal2 kemain pungpang2 janji ada coffee station lah apa lah, sampai waktunya. NAN HADO! last last ada aiskrim goyang je. pfftt!

kesian parents iols malu. trauma hokay.pastu pulak caterer tu buat muka tebal tak malu minta balance    kalau ikutkan memang nak saman malu. tapi parents iols taknak panjang kan cerita. lepas ni memang tak ambik caterer tu dah. kita duk percaya kat dia sebab kenal, tapi dia buat dajal.

Siputjelly replied at 4-2-2017 09:05 AM
time wedding abang aku dulu, tokey ada  juga tapi nan hado majlis. makanan lambat refill, makanan  ...

Ish kecian tul. Aku masa kakak aku kawin la lauk nak dkt habis. Padahal mmg order lebih. Macam ramai plk org dtg. So tauke ni cpt2 lari gi kedai dia n masak. Kira alert la tauke ni. Dia bagi free je yg tambahan. Hadiah kawin katanya   . Jiran aku la kena truk. Aku gi dpt makan telur rebus shj. Tu sblum zohor tu. Ajak ramai tapi order sikit. So silap sendiri.

Next time mmg kena ada plan b. Jgn harapkan caterer sgt sbb takut malang x berbau.

Hmmm tu la org melayu, bila dengar buat bisnes catering boleh kayo, masing2 sibuk nk jugak masuk bidang catering. Tp servis, lauk semua hauk! Nan hado. Masa abg iols kawen boleh plak diorg sorok lauk time org tgh ramai, so terkulat2 tetamu dtg nk ambil lauk mcm nk habis sdgkan baru pukul 1. Terjerit2 pakcik makcik weols mintak isi makanan. Pekerja dia budak sekolah sibuk berselfie bagai. Jahanam tol. Lepastu lauk pn jadi byk baki! Dia nk suruh aku melantak setahun apa lauk daging dia. Haiyoooo bisnes pakai bontot ke apa org mcm ni!

missinpiece replied at 3-2-2017 05:53 PM
Eloknya peniaga2 yg dok kejar untung tapi xde hasil ni ditutup perniagaannya oleh pihak berkuasa. Se ...

Setakat kes begini bungkus bisnes pun boleh tukar nama lain...apa lagi bisnes yang tak berdaftar... catering, urusan haji, rumah, online shopping...

Bila gomen suruh daftar perniagaan online, orang hencap kata gomen kemaruk duit tax lah, menyusahkan bisnes kecil lah...tapi bila dah kena tipu tahu pula salahkan gomen kononnya tak ambil tindakan tegas..

Apapun, katerer ni besar kemungkinan terlepas..tindakan pun sekadar bayar ganti rugi jah..
Sebab itu aku sokong mana2 bangsat ni kita viralkan saja nama dan muka mereka biar sampai lingkup ..

ni tak pe gak....aku ada kenalan yg  buat kenduri kahwin, hari kenduri tu caterer tak dtg.....bayangkan dah dekat pukul 12, makanan tak sampai2, orang dah mula datang. Kelam kabut tuan rumah gi beli makanan apa yg dpat kat kedai......tu pun ada jemputan yg balik tak makan langsung.........lagi haru.

jazaa100 replied at 3-2-2017 11:07 PM
Tu lahhh.....

Aku pun rasa mcm pernah tanya dulu...tapi  sampai skrg aku masih ingat kau ni rem ...

Remaja di hati  

Ko xnk org lain jd mangsa,tp ko tutup nama caterer??jd ape faedah kau kongsi kt sini tt?

Nak viral?? Jadah nama caterer ko tutup!!