CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: CARI-MAL

Anak Saudara Tak Balik Raya Sebab Mulut 'Laser' Chef Wan

ALDRIN replied at 28-6-2017 03:15 PM
Adik2 n adik ipar aku pon pemalas nk mampos....bila time masak..aku laa tertonggeng2 masak dgn maid. ...

teruknya perangai adik bradik u
why not sebelum balik raya
u ckp siap2 kar whatsapp grup
mintak kejesama dorang

catalina replied at 28-6-2017 04:44 PM
saper yg mkn cili dialah rasa
kalau jenis pemalas mmg patutlah nak tersinggung. unless ko tak buat ...

Sama laa kita chuols...
Kita ni sbg kakak sulung bukan kesiankan adik2 n ipar pemalas...kita kesiankan mak abah kita yg dah tua tu. Lg satu bila iols masak...kesian laa pulak tgk anak2 sedara dr yg kenit smpi laa besar...semua berselera makan. Mana taknya mak bapak pemalas..hadap anak mkn meggi n nugget..burger je kt umah...balik kmpg makan sedap tp kena faham2 laa klu x kluar duit beli bahan..tolong laa basuh pinggan..tumbuk sambal , sapu sampah ke etc.

Nk guna pinggan polistrin mak iols bising...mcm x welcome tetamu jer...tp bila dah berlonggok patah pinggang basuh kita jugak. Yg lain buat muka nk pelempang. Sampai my husband pon tolong cuci pinggan sekali...sbb kesian tgk. Baju raya mmg x pakai 1st raya. 2nd raya iols pi tinggalkan umah keliling iols angkut family beraya...sekor2 pulak tido smpi tengahari...time org dtg berkunjung...time tu sebok nk mandi bagai...tu yg tahun ni iols mengamok...hehehe

Apa yang chef wan cakap tu betul. banyak je perkara tu berlaku dalam mana2 keluarga sama ada di malaysia atau di mana2 sahaja pada musim perayaan.

Yang tak betul, pergi siarkan di socmed.

Chef wan just bebel je depan2 dengan anak saudara tu, tak perlu beritahu semua orang yang tak ada kaitan. Most people akan boleh terima bebelan tu(sebab memang betul pun kan) selagi tak melibatkan socmed. penyebaran di socmed menjadi punca silaturahim terputus bukan bebelan chef wan.

harrap kita semua dapat bezakan antara bebelan(untuk golongan pemalas) and penyebaran kes itu di socmed. Even I can take it the bebelan but I cannot take it penyebaran.

ank sedara aku aku treat mcm ank sndr je..klu xdgr kata aku laserkan je..tp tu anj sedara belah adik beradik aku la..tang belah suami xleh wat mcm tu..hehe..aku ni plk bkn jns pemalas.cm jgn xtau ada org tu jns suka mengarah..aku xsuka diarah arah:

guesswho09 replied at 28-6-2017 05:00 PM
teruknya perangai adik bradik u
why not sebelum balik raya
u ckp siap2 kar whatsapp grup

Nasib laaa uolsss....memasing adik beradik tunggul n selfish...

Klu buat whatapps group memula setuju laa..dah sampai kmpg dah lain cerita

Setuju dgn chef wan ......mana2 keluarga mmg akan ada spesis pemalas ni ...tau mencekik aje ..menolong nya tidak...mmg bagus chef wan viral kan bior sedar diri sikit anak buah nya tu....bior le c wan ckp terang2 dari mengumpat blkng2...

Follow Us
Tetiap taun mengadap benda yg sama je. Ada ipar yg dok order nk mkn itu ini smpai paksa2 mak mentua me balik cpt semata nk masak utk dia skeluarga. Mujurnya rajin mengemas membasuh pingganla. Yg ipar lg satu n biras mmg tiap2 kali balik pon akan kluar bjalan shopping tanpa bwk anak2 mereka yg 3 org tu. Sakit mata tgk mentua dikulikan last2 menantu yg preggy ni slow2 la tolong bsuh pinggan mangkuk btimbun. Still, yg perangai hazab mcm ni la yg jd kesayangan dlm keluarga  

exclusive_vvip replied at 28-6-2017 04:10 PM
mengada arghhhh maid chuolsss..keje ngan cina baru tau...jgn kata nak mengeluh, nak angkat muka pu ...

Tah la.. maid nenek aku dh 3.. 2 kuat mngeluh..srg tu mmg suka mngemas n excited nk pki pinggan cntik2 bila ry.. yg baru ni dia dok mngeluh ya allah byk nya pinggan (dlm almari). Biasala rmh org kg pinggan mesti byk. Tkut bnr dia klu ktrg bwk klr pinggan tu.

Dok bunyi2 plk sy xblh tgk dapur begini.. kemas dh la.. aku rsa klu tokei cina xde nya merungut mcm tu

Dh org tu x blk.. ko sujud syukur je lah.. ni ko mention plk nama dia.

she replied at 28-6-2017 01:23 PM
Bebudak zaman skarang balik kg minta on wifi pastu memasing menerap layan henpon dgn ipad...dari umu ...

Tp aku harap die bkn stakat menceceh je la..jgn pulak anak2 cucu die dua kali 5 jugak x menolong time raya..ke jenih balik pon sekejap je utk salam2..jgn byk sgt ngate anak org weh...

ALDRIN replied at 28-6-2017 03:15 PM
Adik2 n adik ipar aku pon pemalas nk mampos....bila time masak..aku laa tertonggeng2 masak dgn maid. ...

Babe... masa zaman2 aku bini orang dulu, rasa trauma nk balik raya rumah mertua Sebab anak dia 6 orang lelaki 1 perempuan
So kitorang yg perempuan ni la mcm kuli batak duduk dapur dgn mak mertua... bygkan sehari tu nk masak breakfast, lunch, petang & dinner.. dgn anak2 sedara lagi... mahu nak pengsan.
Biras aku masa tu bertuah sikit, dia lawa, so dapat la kahwin dgn abg ipar aku yg kaya tu  
Jadi maid diorang akan buat kerja2 mencuci pinggan mangkuk, angkat pinggan & mengemas..ok lah kan.. so biras aku cuma memasak je.. ringan lah sikit cuma dia takleh tinggalkan dapur la, Sebab sentiasa kena masak.. so aku ingat nak tiru la style biras aku ni nanti, bawak maid. Takde la mak aku mengarah2 aku kan..bila aku suggest pki pinggan mangkuk disposable, tak nak pulak..nak classy...pastu buat anak2 jadi hamba sinki...lgsg laa tak terfikir ke buat anak2 enjoy time raya, Pakai cantik2...geram sangat tu yg aku lebih suka mengelak drpd buat muka depan mak
Hang ni mesti cantik orangnya kan

Hahaha. Ex nephew.

Agree sangat. Dah ada kudrat muda harapkan org tua jugak siapkan makan kemas rumah tu melampau tahap tak sedar diri. Ko laki bini siap lawa2 pergi cau beraya posing2 ambik gambar.

What goes around comes around. Korang tua nanti merasalah anak buat jadi hamba balik

cash lah...skrang ni raya tua besar bangka nk mampus pon gigeh terbongkok2 main phone..tiba2 la nk cek currency la weather la bajet2 bz baso bodo.

Kadang kadang susah sangat baca caption chef wan yg panjang lebar Siap dia post gambar saudara dia (ke adik beradik dia, x ingat) pakai baju sedondon pastu cakap dia x suka pakai sedondon. Kalau x suka, xyh la letak muka keluarga tu

Hari Chef Wan tengok wayang transformer dgn hall yg sama dgn wj..di DPulze. Dia dgn seorang mat salleh..blonde ok.. ke mata aku yg kero..Sebab mid night

Dah jadi benang luahan perasaan plak

Bagusla x balik..kalau balik jugak gayah kertu ni konar pulak..anak2 sedara dh kena laser pun mengemis lg beraya kat rumah dia...

Huhuu chepone ni siapa yg dia tak lahar?anak saudara, menantu, anak sendiri semua kena..nasib korang la

Huhuu chepone ni siapa yg dia tak lahar?anak saudara, menantu, anak sendiri semua kena..nasib korang la