CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: snipersnake2

Berkongsi & berebut bini dgn anak..bukan dgn orang lain..

hahaha.. wahh .... bini2 komplen!! bukan main.. siap sound tuan tanah lagi..
anyway..benda yang aku utarakan tu.. bukan la serious sgt.. its just part of asam garam kehidupan berumah-tangga.. nak nak bila ada anak.. kesimpulannya.. suami atau bapa hendak la memahami situasi ni.. dan takleh la terlalu pentingkan diri sendiri.

anyway..  korang tahu ke life aku mcm mana sampai nak suruh2 ringan2 tulang apa bagai?.. jgn tuduh sebarangan cik kiah.. nanti jadi fitnah.. renung2kan.. dan selamat beramal. dan terima kasih atas teguran2 sinis yang diberikan.. mmg kena carik bini angkat la mcm nih... hahhahhahaha...

Originally posted by snipersnake2 at 6-1-2009 01:38 PM
hahaha.. wahh .... bini2 komplen!! bukan main.. siap sound tuan tanah lagi..
anyway..benda yang aku utarakan tu.. bukan la serious sgt.. its just part of asam garam kehidupan berumah-tangga.. n ...

dan jgn lupa bagitau bini jugak tau cari laki angkat yg lebih memahami...

Originally posted by Orange1 at 5-1-2009 04:43 PM

In general mmg mcm tulah klu kawin dgn keturunan Hang Tuah, jadi dayanglah jawabnya, kena serve KING kekdahnya, segalanya dari A ke Z perlu disediakan sebaik mungkin utk KING, supaya kehidupa ...

Cara layanan pada isteri tak mengikut bangsa..don't make simple assumption like that..

Buruk pada tanggapan budak2 pompuan naive dalam nih...

Nanti gi mencari cinta mat saleh..tau2..kena balun, pastu mat saleh tu balik negeri..

Mat saleh pun ada ramai kaki pukul bini lah...read more, search more...

Melayu pun ada ramai yang tatang bini macam minyak penuh..

Originally posted by ajinomotonosuga at 6-1-2009 09:02 AM
ni la silap besor cik kak

dah tau lelaki susah expressive

kendian depa expressive aaa envious pada anak sendiri, cik kak dah marah2 depa

so len kali depa diammmmmm jek..tau2 drop dead ma ...

wah..wah..wah aji suka memey plak yee

dia expressive dlm forum saja kot, kat luar senyum simpul depan bini....lain kali kalo nak tegur benda camni , sediakan sekali pendekatan kat bini....bagi maid 2 org kat bini, bolehlah bini layanzzz dia...

penat tau aji jadi mak/isteri/maid/supir/cikgu/ustazah....setakat hantaran rm5k tu nak pakai 20-30 thn, memang tak berbaloi

Originally posted by Orange1 at 5-1-2009 04:43 PM

In general mmg mcm tulah klu kawin dgn keturunan Hang Tuah, jadi dayanglah jawabnya, kena serve KING kekdahnya, segalanya dari A ke Z perlu disediakan sebaik mungkin utk KING, supaya kehidupa ...

ku pilih kehidupan bersama shah jehan.....
bukan hang tuah... mahupun francis light

Reply #45 afja's post

ngko nak jadi mumtaz ke...

Follow Us
tak di nafikan ada orang lelaki yang cam ni...
mungkin dulu sebelum ada anak... isteri dia layan dia lebih-lebih... semua isteri dia buatkan... tapi bila dah ada anak... isteri tu dok menatap muka anak jer... apa-apa pon... anak... so, lelaki ni rasa macam tak dipedulikan di rumah tu... siap berfikir... ujudkah aku kat rumah ni...
sekarang ni... semua kena buat sendiri... isteri dah tak hiraukan dia langsung...
jangan cakap tak ada kes isteri macam ni... memang ada...
nak kata letih sangat pon... tak ler... tapi lebih-lebih melayan baby tu daripada laki... tu yang rasa tersisih...

Reply #45 afja's post

banyak spesis Shah Jehan dok berkeliaran kat mesia sekarang ni... tak mau try ker...?

Originally posted by mesolite at 7-1-2009 03:42 PM
tak di nafikan ada orang lelaki yang cam ni...
mungkin dulu sebelum ada anak... isteri dia layan dia lebih-lebih... semua isteri dia buatkan... tapi bila dah ada anak... isteri tu dok menatap mu ...

typikal malay man...
takde mulut kuts nak sound bini yg cenggitu...
seriously..layan baby yg betul2 baby ni ghalit tau....tgk muka diorg yg suci bersih tu..isk...mmg rasa benda2 lain turn into oblivion jer... esp yg dah pandai mengekek/cooing.....best sgt2 main....
layan big baby plak....hehe...tgk keadaan mood le..pasang ke surut...nasib le...

Reply #49 peachRose's post

mungkin dia dah sound kot... tapi bini buat derk jer...
last-last layan PC games... tak pon PS... tengok bola...

kalau dapat bini cam ni... macam mana nak buat...?

Originally posted by my-alja at 7-1-2009 08:27 AM

penat tau aji jadi mak/isteri/maid/supir/cikgu/ustazah....setakat hantaran rm5k tu nak pakai 20-30 thn, memang tak berbaloi

Originally posted by snipersnake2 at 4-1-2009 10:07 PM
masalah buat bapak2 seluruh dunia... sejak ada anak ni.. kita sebagaisuami dan ayah mmg tak dilayan..(sedihnya).. anak2 mmg didahulukan...biasa la mmg adatnya mcm tu.. waktu malam plak.. isteri d ...

Cara mengatasi bg suami2 yg faham, senang ajer..

Jaga mood isteri..sbnarnya bukan soal banyak keje atau penat yg jd persoalannya
Penat isteri ni sbnarnya  emosi dia jer. kadang2 tak buat keje, rumah bersepah, makan kat luar..layan anak jer..tp badan penat lembik macam dah tak bleh nak buat apa dah..tido aje ubatnya..

Perempuan ni, kalau emosi dia terbelai..perasaan dia difahami, dia rasa disayangi dan dihargai..maka bagilah keje berat camne pun..dia xde penatnya....percayalah..
Jadi, kalo anda ingin menjadi suami yg bahagia dan sentiasa mendpt apa yg anda ingini, carilah jalan utk membahagiakan isteri anda..

Originally posted by nighunter71 at 7-1-2009 07:57 AM

Cara layanan pada isteri tak mengikut bangsa..don't make simple assumption like that..

Buruk pada tanggapan budak2 pompuan naive dalam nih...

Nanti gi mencari cinta mat saleh..tau2..ken ...

Sabar cik abang...kenyataan tu mmg pahit, tp itulah kebenaran.
Sbb tu i said 'IN GENERAL'....lagi pun sapa kata cara layanan pd isteri tak mengikut bangsa, sepatutnya mcm tulah, ttp in general mmg sepesen je style lelaki melayu lepas kawin atau masalah typical bersuamikan lelaki melayu, baca sajalah masalah tentang suami2 forumers kat bod ni, pesen2 tu jugak...tak romantik, tak mesra dgn isteri, ada yg mcm tak ambik berat, tak jaga perasaan isteri, ada yg mcm taknak berckp dgn isteri...mcm takdak benda langsung nak ckp, suka buat hal sendiri, tak tolong isteri buat keja rmh sebaliknya lebih suka spend time kat luar atau bersenang lenang mcm boss kat rmh, dah tu isteri kena sediakan segalanya utk suami, dah dijaga baik pun tak setia...ada skandal dgn pompuan lain, ada yg pukul bini, tak bertanggungjawab klu dah bercerai...anak sendiri pun tak bagi duit makan, x wife nak kena susah payah naik turun mahkamah syariah dan mcm2 masalah lain yg dah sinonim dgn lelaki melayu... :@ :@

Mat salleh pulak biasanya romantik, penyayang, layan isteri dgn baik,  dan sentiasa menunjukkannya dgn perbuatan dan percakapan, so perempuan rasa disayangi di tambah dgn sikap yg mmg sgt menghormati perempuan, kira ala2 princess le layanan yg pompuan dpt..sbb tu ada 'ladies first', setia, bertanggungjawab, tak penah anggap keja rmh adalah tugas isteri sebaliknya turut mengemas , memasak dan jaga anak, masa yg ada digunakan sebaik mungkin dgn aktiviti bersama keluarga, klu jumpa kwn pun selalunya ada yg melbatkan keluarga sama, tak pukul isteri, sentiasa hormati pandangan isteri, pendapat isteri penting sebelum sesuatu keputusan dibuat dll (cukuplah skit2 nanti ada yg sakit jiwa tak blh terima plak)

Semoga maklumat ni dpt membantu budak2 pompuan muda naive dlm ni dlm membuat keputusan penting dlm hidup dorg, supaya dorg tahu semuanya dan bersedia dgn apa saja keputusan yg dorg ambil. Aku bukannya nak jatuhkan lelaki melayu, tp benci le dgn perangai typical dorg ni dlm rmh tangga....setiap kali baca masalah isteri2 rasa kesian sgt dgn nasib dorg. Aku pun bukannya nak agung2 kan mat salleh sgt, tp mmg in general mcm tulah sikap lelaki mat salleh....abeh nak buek mcm mano, aku bagitahu saja, terpulanglah pd pompuan2 muda naive kat forum ni nak pilih lelaki melayu ke atau mat salleh. Aku kenal ramai gak pompuan yg kawin dgn mat salleh, dorg takde pun masalah2 mcm yg kawin dgn lelaki melayu ni....dorg pun ckp nasib baik tak kawin dgn lelaki melayu klu tak mungkin dorg pun terpaksa melalui masalah yg sama dan tak dptlah merasa kebahagiaan hidup bersama husband mat salleh dorg yg baik mcm skrg ni.

Ap kata lelaki sini adapt skit style lelaki mat salleh dlm diri korang... ye lah yg baik kita ikut kan, apa salahnya, utk kebaikan bersama jugak, isteri pun mesti suka klu husband bersikap romantik, bg bunga, belai isteri, ucap kata cinta, ckp lembut2 mcm lelaki gentlemn kat isteri, sediakan breakfast kat isteri (sekali sekala pun takpa le) sama2 buat keja rmh, msk dan jaga anak, setia, tak tipu isteri, jgn sesekali pukul isteri dan mcm2 lagi suami blh buat utk buat isteri happy....susah sgt ke nak bagi layanan yg baik kat isteri sendiri, bukannya org lain, perempuan yg korang nikahi dulu dan ibu kepada anak2 korang, anak korang mungkin akan berdendam dgn korang sbb dr kecil dia tahu ibu dia tak bahagia sbb korang tak jaga ibu dia dgn baik....masa kecik anak2 memang tak tunjukkan, tp bila dah dewasa dan blh berfikir dorg akan sedar semua ni dr zmn dorg kecik2 lagi, dan kemungkinan korang akan mendapat layanan dingin dr anak2 sendiri apabila mereka dewasa kerana kesalahan ni, dan mungkin lelaki mcm ni akan hidup sebagai org asing dlm keluarganya sendiri sehingga ke akhir hayat. Eiiiiii...akutnya..

[ Last edited by  Orange1 at 7-1-2009 05:57 PM ]

Originally posted by Orange1 at 7-1-2009 05:45 PM

Sabar cik abang...kenyataan tu mmg pahit, tp itulah kebenaran.
Sbb tu i said 'IN GENERAL'....lagi pun sapa kata cara layanan pd isteri tak mengikut bangsa, sepatutnya mcm tulah, ttp in gener ...

Maleh nak cakap panjang tapi disebabkan sikap gentleman mat salleh itu lah ramai pompuan siam dan vietnam membesarkan anak kacukan secara bersendirian...last2 jadi ayam...

Sekain mekasih..

Originally posted by nighunter71 at 7-1-2009 06:53 PM

Maleh nak cakap panjang tapi disebabkan sikap gentleman mat salleh itu lah ramai pompuan siam dan vietnam membesarkan anak kacukan secara bersendirian...last2 jadi ayam...

Sekain mekasih.. ...

Maleh nak ckp panjang gak...lelaki melayu mmg ego tinggi, mana blh belajar dr lelaki mat salleh, jatuhlah standard...  mcm2lah alasan klu klu kita puji kebaikan lelaki lain....mcmlah lelaki melayu takdak yg biarkan pompuan tanggung sorang2 benih nafsu yg di semai lepah puas seronok2, klu tak takdelah setiap hari kita baca kes buang anak merata2, dan lagi satu klu bercerai pun mcmlah bertanggungjwb sgt, anak sendiri pun tak bg duit mkn, x wife trpaksa bertarung utk teruskan hidup dgn anak2. Sbb tu aku kata tadi benda baik apa salahnya ikut, org suruh ikut perkara yg baik2 dr mat salleh.... semut di seberang nampak gajah di depan mata buat2 tak nmpk plak...kahkahkah.....

Originally posted by Orange1 at 7-1-2009 07:39 PM

Maleh nak ckp panjang gak...lelaki melayu mmg ego tinggi, mana blh belajar dr lelaki mat salleh, jatuhlah standard...  mcm2lah alasan klu klu kita puji kebaikan lelaki lain....mcmlah lela ...

Bapak ko mat salleh ker?

or bapak ko typikal lelaki melayu yang low minded dan ego tinggi?

ko tu orang apa? Mast Salleh? Tuihhhhhhh...

Kalau dah diri sendiri tu nak mermuja orang kapir..go ahead, tapi jangan rosakkan pemikiran orang lain...

Budaya punk...seks bebas...tu semua dari mana? Dari tempat pujaan hati ko tu lah...

2,3 kerat mat salleh puji sikit dah beria ria nak tukar nama jadi orange..padahal nama leha...

Sedar lah diri tu sikit..kalau diri sendiri tak pertahankan bangsa sendiri...takkan orang lain nak pertahankan bangsa ko..

Originally posted by Orange1 at 7-1-2009 07:39 PM

Maleh nak ckp panjang gak...lelaki melayu mmg ego tinggi, mana blh belajar dr lelaki mat salleh, jatuhlah standard...  mcm2lah alasan klu klu kita puji kebaikan lelaki lain....mcmlah lela ...

itu masalah personal ko kot..x hubby ko macam tu kot...

abg night takder pun macam tu...

anak isteri makan pakai suma cukup..

takkan marahkan x hubby sampai semua orang di cap sama...

use logik lah..please

Originally posted by nighunter71 at 8-1-2009 08:02 AM

Bapak ko mat salleh ker?

Kalau dah diri sendiri tu nak mermuja orang ka ...

ko ni apahal, ko nak bincangkan topic ni ke atau nak personal attack aku?:@
sukahatilah nick aku orange...ada masalah ke..ko tu kenapa pulak nick ko nighunter..kenapa tak leman saja...kahkahkah

ko sakit hati dgn pendapat aku apahal,
aku bg pandangan berdasarkan pandangan aku sendiri
ego tinggi, tak blh terima kenyataan...style zombi kg pisang betul le...kahkahkah

Originally posted by nighunter71 at 8-1-2009 08:04 AM

itu masalah personal ko kot..x hubby ko macam tu kot...

abg night takder pun macam tu...

anak isteri makan pakai suma cukup..

takkan marahkan x hubby sampai semua orang di cap sama.. ...

ko ni kan org berckp psl tajuk ni
yg ko bengang dgn aku psl pandangan positif aku tntg lelaki mat salleh tu apa hal
suka hati aku lah
dah mmg betul mcm tu, nak buat mcm mana
klu lelaki melayu baik aku pun puji jugak
masalahnya so far taktau nak puji apa..
baca board ni pun dah mcm2 masalah dgn lelaki melayu
mcm mana akku nak puji...kahkahkah

utk pengetahuan ko, aku ni tak pernah jadi janda (hrpnya takdelah)
so aku takde x hb yg ada masalah mcm ko pikir tu
lelaki dlm hidup aku sekarang adalah seorang yg sgt baik...
aku hidup bahagia...
tak payah ko nak sibuk buat speku

aku bg pandangan sbb nak kongsi pendpt dgn forumers lain
supaya smua org kat forum ni blh dpt manfaat
ko tu saja yg mcm takut dgn kenyataan

Originally posted by nighunter71 at 8-1-2009 08:02 AM

Bapak ko mat salleh ker?

Kalau dah diri sendiri tu nak mermuja orang ka ...

ko ni kan mmg tak paham
aku sekadar berckp tntg perbezaan budaya antara lelaki mat salleh dgn typical malay men in general, aku kata klu perkara2 baik dr lelaki mat slaleh mcm romantic, gentleman smua tu blhlah lelaki melayu ikut....sbb kan sikap2 tu semua menyenangkan pompuan...tp ko ni dah dasar KING mana blh org tegur mcm tu, mulalah naik angin mcm gangster zombi kg. pisang...typical malay man.....kahkahkah

lepas tu ko kata aku nak hasut pompuan lain supaya suka kat mat salleh...kahkahkah
mcm takut benar ko tu semua pompuan melayu habis suka kat mat salleh hanya kerana baca posting aku....
klu ko dah kawin tak perlu risau klu ye pun semua pompuan melayu akan suka kat mat salleh lps baca posting aku...mcm takut habis semua dia tak dpt tmbh kuota....kahkahkah

[ Last edited by  Orange1 at 8-1-2009 08:54 AM ]