CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: jefri90

SURAT TERBUKA UTK FYNN JAMAL VERSI FORUM CARI (forumku hotelku xyah check out)

Close [Copy link]
jefri90 posted on 9-10-2014 10:40 AM
'aku suka konsep bawa anak ke tempat kerja'

*teringat dia pose ketiak...

yup, budak2 ni hati dia suci bersih lagi..kalau kita selalu mainkan alunan zikir yang mudah-mudah, insyaAllah dia akan dapat..selang-seli la dengan lagu ABC ke, nursery rhymes, enjit-enjit semut..

ni dok dendang dengan lagu arjuna beta, diiringi dengan suara yang menakutkan , lagi la budak tu rebel taknak bercakap

salah ke anak dia makan nasi putih je? anak aku pun slalu gak nak makan nasi putih semata... cumanya habit dia, kalo nak makan ayam, makan ayam je,...makan nasi, mkn nasi je.... xde masalah la....asalkan makan...bukannya x makan langsung... aku bukan fanatik si kokping....dia pun aku tak kenal...n segala cerita pasal dia pun x folo...cuma terbaca komen2 kat sini pasal bg anak makan nasi putih, so aku pun nak komen jugak le...

tigerads posted on 9-10-2014 12:48 PM
giler suap anak umur 2 tahun makan nasik kosong jer???

aku suap adik aku dulu2 siap ngan ikan g ...

kan kok ping dah cakap anak die akan di pinang anak raja..
sebb juna hanya makan nasik putih dari periuk..

tu nasib die kat rumah org.. ade lah pinggan..
kalau tak die kasi terus dari periuk..
hakhakhakhak..

nebulagazer posted on 9-10-2014 08:35 AM
Sindrom asal berlaki

sindrom ni terlalu banyak menulardalam kalangan wanita melayu malaysia..dah kena pukul, dera pun takpe..asal berlaki

brainbiru posted on 9-10-2014 10:22 AM
"sokong sgt2..

pic yg dah lame tu jgn digembar gemborkan

tq for ur kindness

tak buat tuduhan keras.. mungkin awk tersalah paham kat situ..

minta maaf kalau terkecil hati

mrs.uzair posted on 9-10-2014 09:10 AM
Bbnu je lahap nak tegur fynn, setakat duk area klang valley ni, retis pe yg x jumpa, u named it. s ...

i pernah beratur belakang yana samsuddin kat ikea pun tak hadap nak tegur..sedangkan i agak minat dia walaupun hidung dah berubah 360 darjah..

ini lagikan kokspin dengan biawak..mau termuntah kat situ jugak

Follow Us
tulip.ungu posted on 9-10-2014 12:26 PM
"Saya adlh bukti yg kita tak perlu ada degree utk sesuatu utk jadi bagus dlm sesuatu"

by, fynnjam ...

erk kok pin ni x de degree ke, abeh yg aku baca kat IG dia dia ni dulu ngajor kat uni kat mana ntah sebelum pi kazakh tu..ke aku salah baca. abeh mcm mana dia blh pi jadik cikgu lak kat negara asing kalo kelulusan pon so-so jek.

ennaneyna posted on 9-10-2014 09:22 AM
I like my man well groomed.

Ini untuk tatapan mereka yg menginginkan fitri dan jari2 runcing nya ...

nasib baik dah lunch and makanan dah turun ke bawah..kalau belum lunch tadi mau putus selera sampai minggu depan

lindarahim posted on 8-10-2014 09:16 PM
Anak misi ni bangang ke. Asal aku kutuk pin je ,mesti die nak sound aku. xfaham aku la..macam die  ...

oooo...  u rupanya... hahaha...

rajin...

lionsleepin posted on 9-10-2014 09:53 AM
Satu lagi aku nk komen.
Sepatutnya fynn notify syarikat travel  agent (p.i.c Cik.Na) tu dulu befo ...

sebab dia tak professional la dia buat macam tu..biasanya kalau orang yang buat gaya gini memang tak lama la bertahan hatta dalam bidang apa sekalipun..tak matang and tak berani nak berhadapan dengan orang yang berwajib untuk selesaikan problem..

met this kind of people few times

CrowneGlory posted on 9-10-2014 02:14 AM
OMG... @jefri90 ..lengkap selengkap nya page 1 punya penerangan... Ada yg aku x tau terus tau...cong ...

diorang mana tau malu...biawak kan kulit tebal

LiveYourLife posted on 9-10-2014 05:53 AM
Chuol simpan sket the melaka in me tu!
Tak baik tau guna ayat mcm tuuuuu

kokspin yang ajar..

diakan celebrity teacher

keretapilaju posted on 9-10-2014 01:36 PM
salah ke anak dia makan nasi putih je? anak aku pun slalu gak nak makan nasi putih semata... cumanya ...

HAHAHHAHAHA tu la ramai dh komen mempengaruhi emosi dh ni..

sebenarnya x salah pn makan nasi kosong je...ikut budak la..mmg ada budak x suka lauk2 ni..

cuma yg xleh terima kokping buat mcm makan nasi kosong ni mcm benda x pernah org buat....nampak sgt la ank dia selama ni x mkn nasi..first time la tu..tu yg dia gembur2 kan mcm ank dia je la sorang yg penah mkn nasi kosong

melinda_kerr posted on 9-10-2014 12:40 AM
Seriously? Betulke taknak publisiti?  ramai manusia yg ambil anak angkat tak sah taraf tak perlu h ...

tak baca pun apa yang dia repikkan panjang2 tu..sebab bm iol taklah taraf tinggi sangat macam kokspin..iol takleh masuk sangat orang yang guna bahasa bunga2 ni..rasa nak sepak..tak tau nape

melinda_kerr posted on 9-10-2014 01:09 AM
Bila difikirkan balik.. Fyn sebenarnya membuka ruang untuk org berkata- kata. Cuba dia privatekan di ...

IG adalah dunia kokspin. BBNU adalah kawan2 dia.

in real life, dia tiada siapa2.hanya ada biawak dan juna. iol suspek jiwa dia kosong, sunyi..tu yang terpaksa mengharap kasih sayang alam maya

owhgee posted on 9-10-2014 12:59 PM
Amboi terbawak-bawak benar ngko nih. Udah le tuh, jgn le touching sgt org tuh tegor, berlapanglah  ...

hahah.. boleh ditegur.... kan ke aku dah delete dah seperti yang ditegur...

& aku kena la berjaga2 jugak... takut apa yg aku nak share ni boleh  mengundang kesalahan yg kedua kali.....org akan tegur aku 2 kali....
sentap kot..!
so aku better hati2 before aku upload...sebab aku takut.. kalau aku rasa bende tu ok.. as memang benang ni dibuat utk sedarkan peminat2 kokspin yg tahap memang dah x leh terima apa saja point -ve pasal ping. padahal bende tu sebenarnya x ok di mata2 yg lain.

psl yg aku share pic nampak pusat dia tadi tu, bagi aku.. kalau betol2 dia ni bertanggung jawab & sudah bertaubat  tidak berbangga dgn kisah lalu dia.. dia dah mintak pic tu diremove....

kalau dia terlalu byk masa ber kapsen pjg2 dia tentu ada masa jugak utk simply make the old photo removed.

niat gambar tu sebenarnya nak reflect to caption pjg lebar dia dulu yang tentang nie...:

bahawa, anak kita akan search sendiri siapa kita, & selagi aku boleh search dan jumpa tu maksudnya, kokspin kurang sedar masa dia update status yg mcm ni... maybe instead of dia ambik masa utk update ig, fb, blog utk dikagumi para followers.... lebih baik, dia guna masa tu utk remove segala yg kurang bagus utk ditontankan dgn imej taubat & insaf yg dia pegang sekarang.  kalau tak, tak leh nak stop org jahil mcm aku ni utk search & share kat sini.... kan aku dah kena tegur dek kerana tindakan bodoh aku tu...

tudiaaaaa aiiiihhhh pjg lebor explainantion...

mode koksping is on perhaps.. hahahha

This post contains more resources

You have to Login for download or view attachment(s). No Account? Register

x

Sorry nak menyibuk kat benang ni sat, sumpah tak kenal siapa fynn jamal ni, tapi sebab terdengar lagu terbang tunduk ni masa tengah dok hadap jalan jem, jiwa ni meronta-ronta nak menggoogle pasal penyanyinya.

Bukan sebab minat lagu tu ke apa, tapi sebab lagu tu melodi dia ada mirip dengan lagu band dari indonesia Padi - Tak Hanya Diam. Dengar je intro lagu terbang tunduk tu terus tanya dalam hati eh awat sama dengan lagu padi ni. Tapi masuk bab rap tak berapa nak rap bercakap sambil menyanyi tu dah rasa macam rimas nya dengar.

Sekali google jumpa lah benang ni..
baca dia punya hasil tulisan pun dah terkejut bab dok tulis anak tak sah taraf tu... baca benang ni terus dari tak kenal jadi kenal...

nasihat saya, baju dah comel, tudung dah comel, air muka dah comel, tapi tang ketawa tu tolong cover sikit ya, tak manis tengok ketawa mengilai macam tu.. sedangkan rasulullah pun ketawa hanya nampak baris gigi je. Jom ikut sunnah.

Tolong pada sesiapa yang pandai dengar melodi tak tone deaf, cuba bezakan antara dua lagu tersebut atau hanya perasaan saya sorang.

tq

winterwhite39 posted on 9-10-2014 01:42 PM
tq for ur kindness

tak buat tuduhan keras.. mungkin awk tersalah paham kat situ..

no problemo... i am okay.. & i am sorry kalau ada salah paham

ha ha ha.. mcm mcm hal... kok kok kok...pin.. dah mcm ayam berkoko lak.... adoi..... hem.... pada mulanya aku rasa niat dia betoi... tapi bila rasa termasyur... mula ambil kesempatan ikit demi ikit....... sampai lah skrg.. aku pun tak kenai dia.... lagu dia pun aku tak tau.. ha ha hahaah.... bab nasi putih tu... anak aku pun uka makan nasi putih jer.. tapi berkuah sayur.. or lauk telur or ayam yg dah diramas halus.. hahaah haha haha..... bg lah sedap ikit anak kita makan.... anak anak... sayangilah ye..sebab masa akan berlalu jgn kerana tindakan kita hari ini akan wat kita menyesal hari esok.... lindungilah anak tu.. ajarilah anak tu.... anak tu kena ajar walaupun sempurna ke tak sempurna ke.. kena ajar.... kalu di biar memang anak anak idup dlm dunia nya sendiri.... bnyk nak ckp .. tpi tak tercakap

brainbiru posted on 9-10-2014 02:26 PM
ya Allah.. x seleranya aku tgk..
boleh x goreng telur... or goreng daging...letak kicap ckit kasi ...

Ni tanda2 onggile ni ckp sorang2. Hahahaha 😂😂😂😂