CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: cikna99

Bloggers Gardening Member (Ver.4)

Close [Copy link]
Khairi...pendapat awak banyak yang serupa dalam jiwa saya...

kak tina, akak mengingatkan ct...Ct pun ada hutang dengan shida..
duit orkid lum bayar...shida oooo shida..duit orkid tu berapa rm nyer?
awak tanak bgtau pun...

Utang orkid dengan mas pun akak ingat....
sekarang tengah kena kuarantin...
tak le suka suki g oejabat pos ke hapa....
nak g sekolah baru call cakap nak datang dah kena halau...

kapada kengkawan semua..SALAM RAMADHAN  diucapkan.
ampunkan salah silap..kalau ada yang terasa...
manalah tau akak ada kutuk,kata korang seme...
kak tim bila nak ngala ke muo ?
sesiapa yang nak ke muar, jemput singgah ke rumah ya...

Post Last Edit by Paradox11 at 18-8-2009 18:33

kak tina, saya punya don't worry bila2 akak free, kalau nak pos awal pun okay, pos lambat pun ok. kalau akak ke LC lagi minggu ni saya nak pesan thai noi x tesselata yg kuning mcm mmiss boleh tak? nanti bagitau kosnya supaya saya boleh deposit. saya akan balas jasa akak!

fera, saya belum lagi check kat PB, besok baru. pokok awak saya akan hantar bila dah jumpa kotak sesuai ok! besar sgt pokok tu huhuhu.

Post Last Edit by Paradox11 at 18-8-2009 18:38

mmiss, utk children dlm primary school, half tablet memadai. untuk teenagers sama mcm adults tapi utk very young children mcm anak mmiss saya tak tahu, please tanya doctor family sebelum beri dan make sure tak bercanggah dgn ubat atau supplements yg lain.

PENTING! PENTING! PENTING!
JANGAN amik 1000mg vitamin C kalau anda sedang mengambil vitamin atau supplement yg mengandungi IRON!!!!  nanti teroverdose iron sebab vitamin c menolong absorption iron.

Kalau anda sedang mengambil supplements yg lain, ALWAYS ASK YOUR DOCTOR! boleh tak makan vitamin lain!

1153# shiina

akak setuju sesangat dengan apa yang awak kata.
ingat tak masa satu penyakit yang di bawa oleh unggas, jenuh penguatkuasa masuk ke kampung2 musnahkan ayam, itik dan seangkatan dengannya.  siap masuk TV lagi, pakai baju macam orag nak musnahkan bom tuh, pi tangkap haiwan nih yang hidup kat dalam reban, atas pokok dan merata lah.tak ada masalah pun rakyat marhaen mahupun vvip atau sesiapa sahaja.
tapi bila H1N1 ini dikatakan dari B.A.B.I., tak dak pulak benda yang sama di lakukan. dah tak cukup ke penguatkuasa kat malaysia nih.ataupun orang yang bertanggunjgawab sedang tido lena dan tak sedaq bahaya H1N1 nih.

1146# har123

mask yang biasa  kita nampak orang pakai tu tak le 100% berkesan....masih ada risiko dijangkiti gak la..tetapi tak le setinggi mereka yang tak pakai apa apa...

1148# Sunor

Sabar je Sunor....sekalala je kes kes bertaraf pandemik ni menyerang...ada la hikmahnya Allah nak tunjuk kat kita tu...

Follow Us
1149# MMISS

betul dah tu mmiss...memang patut dah nurse yang sorang tu kena .... apa ke heinya  seorang wanita melayu  melaung laung begitu jawab pertanyaan orang...tak manis sungguh!

sy rasa sebab kenapa babi tak dimusnahkan mcm ayam itik masa selsema burung dulu ialah kerana bukan babi di malaysia yg sebarkan, wlupun babi di mexico yg mula sebarkan di sana. h1n1 di negara kita ni skrg menular sebab disebarkan oleh manusia, bukan babi. dan betul kata bro khairi, nampak mcm melayu ramai kena tapi thats just becos population melayu besar. anyway, just stay healthy and avoid crowded places tanpa pakai mask. masa saya ke pasar sempadan aritu pun ramai yg pakai mask, tapi yg kelakarnya, mereka boleh buka mask utk berbual2, runding harga etc. atau bila kepanasan then pasang balik.

1116# cguct1970

k.ct..
moga cepat sembuh.
jaga pemakanan pon dpt membantu utk cpt sembuh, jgn mkn yg jenis gatal2.

1168# Paradox11

ye ke???
akak ingat bird flu dulu , bukan dari malaysia jugak kan..........

Post Last Edit by Paradox11 at 18-8-2009 21:31

kak tina, ye avian flu mmglah bukan asal dari msia tapi burung yg sebarkan, those were the active virus vectors, and many ayam itik were dying off because of it too. in this case, now, humans are the vectors, not pigs even tho it first spread dari pig sebab pigs get flu all the time. teorinya ialah bnyk2 jenis virus tu masuk dlm periuk piggy tu, gaul2 dan keluar jadi virus baru. and where do the piggies get the virus from? birds! piggy ni sgt susceptible to avian virus sebab like it or not, they r genetically very similar to humans. so if we go by that logic, then burung pula yg patut kena karate chop dulu. if pigs were the active vectors they will also be destroyed.

skrg ada rumour katakan yg h1n1 ni adalah experimental strain yg terlepas dari lab.... wah mcm citer zombie Resident Evil jek... virus yg sengaja dilepaskan korporasi supaya blh jual ubat dan untung bnyk2. like all rumours, read it with a grain of salt.

1164# sarahaisyah

yer.. saya ada baca komen sorang pembaca di satu paper ni, lebih kurang begini 'masa selsema burung sblm ni abis ayam itik dimusnahkan, tp musim SB ni, bab.i dibelai2'
geli hati juga membcanye, tp ada maksud tersirat nak disampaikan.

akak rasa bab nurse celupar, doktor garang dan macam2 yang kurang enak dari hospital kerajaan ni dah lama kita dengar.
akak rasa mungkin cara penyelesaian masalah  tidak di lakukan dengan sewajarnya.

Ini kisah benar...
Dalam pertengahan tahun 90an dulu , ada lah seorang hamba Allah ini, bekerja sebagai AN di wad onkologi di hospital besar KL. Mereka ini bekerja ikut shift. Bila shift malam , mereka kena masuk kerja dari pukul 7petang ke 7 pagi. malam cuma ada 2/3 AN dan 1 Staff nurse kalau tak silap, doktor on call. Doktor on call di sediakan satu bilik untuk tido, mereka ini tiada. Kalau mengantuk, pandai2 sendiri.
Kerja di hospital besar kerajaan ini, pesakit ramai sudah tentu susah nak cari masa rehat. Nak rehat pun kadang2 tak sempat.
Gaji mereka tidak sampai pun $400,  bila kerja shift malam , sudah tentu lah dapat elaun. Tahukah apa elaunnya, 2 BIJI telur ayam untuk satu malam. so, mereka akan dapat 10-14 biji telur ayam bergantung kepada berapa malam mereka bekerja dalam seminggu.
Akak lah antara pembeli telur ayam itu sebab mereka hidup di kota besar perlukan cash.

Kalau kerja di wad bersalin lagilah teruk.Kadang2 doktor on call kerja 24 jam kerana tak cukup doktor dan ada kes.Sebenarnya bukan saja tak cukup doktor tetapi jururawat jugak, maslah ini pernah disuarakan kepada yang berkenaan, tetapi sehingga sekarang masih lagi tak cukup2, sehingga terpaksa di import dari luar negeri.

Berbalik kepada hamba allah ni tadi, sekarang dia dah jadi staff nurse dan amik course handle clinic, highest dia boleh jadi matron kat gomen. Kalu kat swata dengan pengalaman dia yang tersangat luas tu dia boleh hidup senang; tapi dia tak nak pegi swasta sebab katanya kalau semua pergi swasta untuk kebaikan diri sendiri, siapa pula yang hendak tinggal di hospital gomen untuk menjaga kebajikan orang lain...

entahlah.......

Tan Sri K, setuju 150% dgn hang. tapi mentaliti orang kita jugak la, kalau orang tu VIP dipandang tinggi dan kalau rakyat marhaen mcm kita ni tak dipandang sebelah mata pun walaupun rambut sama hitam, kentut sama busuk . tapi, adakah nilai nyawa VIP dan keluarganya tu lebih tinggi nilainya dari nyawa rakyat biasa?? adakah kasih sayang VIP tu pada anak dan keluarga mereka LEBIH tinggi dari kasih sayang rakyat marhaen pada anak dan keluarga?

bila dah masuk bab nyawa ni, sepatutnya tak kisah la status VIP ka, manager ka, petani ka, cikgu ka kena lah dapat treatment yg sama adil. bagi saya kerajaan yg terbaik akan bagi priority pada perkara2 seperti healthcare dan education terbaik pada rakyat. rakyat tak pandang projek2 mega, atau bangunan terbaik/tertinggi/terhebat di dunia kalau perkara2 asas untuk kehidupan rakyat ni tak dijaga. apa nak dibanggakan dgn  menghantar seorang rakyat malaysia 'naik teksi' ke angkasa sedangkan anak2 yg bersekolah masih ada yg tak cukup buku, makanan, duit belanja dan kemudahan utk belajar??

sepatutnya kita kena kurangkan travel mana2 atau pegi tempat2 ramai orang masa camni. tapi baru dapat email dari opis suruh saya pergi ke aberdeen lagi 14-18 sep ni. saya dah mintak kenselkan  bagi alasan swine flu tapi, maybe alasan saya tak dapat di terima sebab dah 2 kali dah saya kensel benda ni. patutnya pergi bulan januari dan april tapi saya tak pergi so opis pun dah bising2 dah. anyway, kalau jadi nanti sesapa nak FM saya akan keluarkan list dekat2 tarikh bertolak nanti...

cakap pasal nurse 'ganas' teringat kisah seorang sepupu lelaki saya yg keluarganya mintak putuskan pertunangan dgn tunangnya yg bekerja dgn nurse. sebabnya, salah seorang auntie saya masuk hospital dan nurse (tunang) ni mulutnya laser dan keluarkan ayat2 menyakitkan hati. bila keluarga cousin saya sampai, baru minah ni terkejut sebab tak sangka orang yg baru di makinya sebentar tadi adalah auntie kesayangan tunangnya.

depan tunang pijak semut pun tak mati, mulut manis bermadu. tapi, kalau hati tu jahat dan character mulut longkang tu ada memang susah nak berubah la. memang la kita paham tekanan kerja, tapi bila kita ikhlas selain dapat gaji dapat juga pahala kan?? dan orang pun akan pandang hormat pada kita. ada juga beberapa nurse kat area rumah saya ni, bila lalu je orang dah start menyumpah pasal mulut diorang ni. kalau orang dah selalu cakap benda buruk kat kita kan dah jadi mcm doa???

1172# mizahanan

pandangan saya...

babi ni tak perlu la dihapuskan 100% ... cuma STATUS Malaysia sebagai pengeksport terbesar di Asia Tenggara perlu la dilepaskan kepada negara negara lain.....diketahui Malaysia ada LAPAN RATUS TUJUH PULUH ladang babi....( klik di http://hasbullah.pit.my/2008/04/benarkan-tiada-babi-malaysia-dieksport.html utk detail statistik ).....cuma diternak untuk kegunaan sendiri....seperti yang dilakukan di Kelantan...babi diternak di belakang rumah..seperti orang melayu dulu menternak ayam itik di belakang rumah...

walaupun babi dan anjing tu haram untuk orang Islam tetapi tidak bagi penduduk Malaysia non Muslim....maka mereka ada hak untuk itu....isu ni sama dengan arak....arak juga haram untuk orang Islam tetapi dibolehkan utk agama lain... apa yang penting ialah PENGAWALAN.  

Contoh pengawalan yang terbaik ialah seperti yang telah dicadangkan oleh UMNO di Selangor ( sebelum 2008 ) iaitu sistem ladang tertutup...kat situ le bela, sembelih dsbgnya..kemudian  masuk lori as a frozen product... USAHA MURNI ini kemudian cuba diteruskan oleh Parti Keadilan Rakyat yang memerintah Selangor sekarang... tetapi malangnya dibantah pula oleh UMNO.. ( tak pening ke kita dalam isu ni? main ding dong plak )....

Isu ayam itik di hapuskan masa kes Selsema Burung ....yang paling saya tak setuju masa isu ini HANYA SATU..... ialah...ayam itik pemilik yang dihapuskan tidak diberi GANTIRUGI..tetapi masa zaman JE ..babi babi yang dihapuskan pemilik diberi GANTIRUGI pula....kalau nak dibandingkan apa la sangat kadar nilai saiz ayam itik yang kecil jika nak dibandingkan dengan saiz babi yang kemerah merahan tu...

ada mcm mcm teori konspirasi di internet... yg paling sy suka baca ialah pasal drug companies yg buat virus ni, mcm citer hollywood pula. i wont be surprised kalau betul atau terlepas dgn tidak disengajakan.

drug companies ni mmg kaut keuntungan ribu raban juta. contohnya drugs anti HIV, drugs anti cancer etc. ada sejenis drug anti cancer yg telah lama patented dan tak boleh org lain buat kecuali drug companies yg pegang patent rights tu, drugs ni akan keluar dari patent protection tak lama lagi. maknanya sesiapa blh manufacture drugs ni. so drug companies pun mula nak cari drug baru yg blh patent supaya menjaga periuk nasi mereka (yg sudah terlampau penuh!) and at the same time, they will say the former patented drug tu "found to be ineffective" blah blah blah, kata tak bagus, banyak side effect etc etc supaya org tak nak beli lagi wlupun sekarang dah jadi murah sebab anyone cna make it. that's how they work. so just dont panic or be too gullible i guess, is what i'm trying to say.

tau tak yg beribu ribu org mati setiap tahun di seluruh dunia akibat normal flu? cuma tak masuk surat khabar je sebab dah "normal" katakan.  mereka ini juga meninggal sebab penumonia atau lain2 complications resulting from influenza.

petikan dari wikipedia: " "We know the worldwide death toll exceeds a few hundred thousand people a year, but even in developed countries the numbers are uncertain, because medical authorities don't usually verify who actually died of influenza and who died of a flu-like illness."

"Even healthy people can be affected, and serious problems from influenza can happen at any age. People over 50 years old, very young children and people of any age with chronic medical conditions are more likely to get complications from influenza, such as pneumonia, bronchitis, sinus, and ear infections."

pada saya, h1n1 is just another strain of flu with a different name. it wont attack you any differently than what's already out there and just as you can die from normal flu, so can you from h1n1.

just stay as healthy as you can, lead a healthy lifestyle, take your vitamins, eat your vegetables and say your prayers!

Influenza biasa
http://en.wikipedia.org/wiki/Influenza

please also read this:
http://en.wikipedia.org/wiki/Swine_influenza

1173# sarahaisyah

pasal doktor kena ON CALL..

macam mana ON CALL tu?

mcam ni...katakan arini 8pg - 5 ptg masuk kerja....lepas tu ON CALL la...lepas terus sambung kerja 8pagi - 5 petang esoknya...maknanya lebih kurang 48jam le kena kerja...

jika ada kata kata mcm ni kedengaran......tak kan le tak dak masa tido kot?...jawabnya ikut nasib le....kena waktu patient ramai sure le tak boleh tido...kalau boleh tido pun tido2 ayam le...sebab riso nurse panggil tak dengar...maknanya tiada NIKMAT TIDO yang sebenarnya....

kalau ada orang tanya kat aku .....so mcm mana nak selesaikan hal ni?

SENANG BANGET SIH....kita tiru sistem kerja di kilang kilang..... kita guna sistem shift pada doktor doktor ni...buat sistem 3 shift....7pagi - 3 petang....3 petang - 11 malam ...11 malam - 7 pagi....so doktor dah tak perlu ON CALL...dan dapat berehat secukupnya lak tu....lepas tu offer..sesaper yang nak kerja lebih masa lepas waktu shift dia....akan dibayar le......MUDAH KAN JALAN PENYELESAIANNYA?...tak kan ni pun tak bleh nak difikirkan.....dan pos menteri memang dibayar untuk berfikir...bukan buat kerja pun!

pay attention to the last sentence:

"The H1N1 viral strain implicated in the 2009 flu pandemic among humans often is called "swine flu" because initial testing showed many of the genes in the virus were similar to influenza viruses normally occurring in North American swine.[43] But further research has shown that the outbreak is due to a new strain of H1N1 not previously reported in pigs."

don't be misinformed, stay informed and on top of things. anyone can get h1n1 even me with my vitamin c and garlic oil and what not. sesiapa pun boleh dpt, kita just minimize the risk  as much as we can just as we would for any other contagious diseases.

yg pasti, pengeluar tamiflu mesti laughing all the way to the bank.

Post Last Edit by Sunor at 19-8-2009 10:24

----edited-----