CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: BurningTimes

[Dunia] Pesawat MAS MH370/9M-MRO Hilang V4 [Analysis minyak masih belum di umumkan]

Close [Copy link]
aku heran kenapa non bumi kt tmpt aku ni, nak kaitkan jugak kes ni ngan racism? sbb mas ni kampeni yg byk ditolong oleh kerajaan? so kalau air asia yg kene mcm ni masing2 baru nak simpati kot? dah otak racist semua benda pun nak kaitkan ngan racism. yg mcm ni taknak plak naik MH370

gogo2 posted on 10-3-2014 10:01 AM
check database tuh kan boleh dibuat secara tenet. Komputer sekarang dah berangkai. Buat jer sistem ...

lepas kes ni..memang perlu wajibkan cross check untuk setiap pemegang passport.. boleh x aku nak tawar diri untuk buat project ni..

dealova04 posted on 10-3-2014 09:19 AM
aku sampai jer opis pg ni.. macik2 terus duk citer benda ni semua politik/komplot/anuar... apa lg ak ...

ye la kan..sikit2 komplot..sikit2 komplot..tak de benda lain ke nak pikir..asyik benda negetip je....

rikiruj posted on 10-3-2014 09:55 AM
Orang nak dengar benda sedap didengar je... verified information tapi boring depa tak nak dengar.. ...

rakyat malaysia mmg bebal beb

kintan posted on 10-3-2014 10:04 AM
akak pun dok pikir gitu... mungkin kena hijack jugak.. perancangan yg amat teliti

kalo jatuh d ...

kalau ikut air france..dkt sminggu baru timbul..dia takkan timbul dlm 3 hari sbb bawah dasar laut..adam air pon sama..

isu2 di malaysia ni boleh diselesaikan apabila rasuah di kurangkan, kakitangan imigresen, kastam, polis, di tangkap...dan jgn bias kpd bangsa...bari efficient di mana2...selagi tak efficient, selagi itu kapal terbang dlm bahaya

Follow Us
nexusys posted on 10-3-2014 04:51 AM
ATM punya top chief punya spikang... addoiii... kedai kopi, aku nk dengar pun kena betul2 dengar a ...

Jen.Tan sri rodzali tu padahal PTU panglima tentera udara...biasanya nak jadi PTU ni background nya pilot. Kalau jenis pangai yang pikap sket tu kita leh tau..mesti background nya dulu fighter pilot mcm bekas PTU Jen ahmad saruji che ros dulu...kalau jenis slow sket agaknya pilot aircraft mcm Jen. TSDS Azizan,...kalau bercakap agak tergagap ke...helicopter pilot la kot...banyak makan vibration bawak heli.

p/s: Maaf Tan Sri Jeneral...

soebyuk posted on 10-3-2014 10:07 AM
ini bukan kess passport lagikan? ... aii hanya menjawab kes passport ....

Kes passport pun malaysia lagi malu. Kasu masuk dan keluar melalui malaysia. Menteri pi report 4 org, dan lepas lebih kurang 1 hari baru kata ada identiti yg suspicious.... lembab dan bodoh gila

ismauzair posted on 10-3-2014 10:07 AM
Lps 2 jam hilang baru cari tu kira cepat la n ikut sop. Atc subang hilang n ask vietnam cari coz d ...

lepas hilang, patut contact TUDM pergi cari.

Ni tak. Hanya duduk di kerusi empuk. Call sana sini.

poyohabis posted on 10-3-2014 10:05 AM
yg nie betul..semalam terenggok berita channel singapura..dia org interv menteri china..memang men ...

bkn mrk jugak ke yg buat rumours mendarat di Nanming...

crossfire posted on 10-3-2014 10:03 AM
kita harapkan ada miracle dan persoalan ini akan terjawab cepat..abe keross dah 2 hari follow isu  ...

tu la..saya n suami pon naik jemu tgk pc yg tak bg info apa2...kenapa tiba2 hilang rada...tak boleh ke detact melalui sistem komunikasi mcm org yg ada hf..tak boleh finder ke...mcm hf kalo msh on kita leh finder cari kat mn...gps tak de berfungsi langsung ke...kalo kapal terbang terbang rendah tak ikut laluan yg sepatutnya tak bertembung ke dgn kapal terbang lain...atau deme2 tak nak panggil ke ustaz harun din ke...kita tak tau kan kalo tiba2 terjadinya pertukaran waktu siang n malam tuk org bunian...coz aku dl penah tengok ada budak perempuan nangis2 tp pakaian dia pelik la..lps tu ada org tua ckp budak tu terlepas waktu dia nak balik ke alam dia...tu yg dia takut n nangis2...nanti mlm kang baru dpt balik la...semua kemungkinan kene fikir...adeh la lama2 kita semua lak penat otak memikirkan mcm mn nak menemui kapal terbang nie...

iniaroonz posted on 10-3-2014 10:03 AM
alahai lagu gila thread ni..tak terkejar aku.....

Pagi tadi aku terima wasap dari member ak ...

baik dia habaq org bunian punye kerja aja.
psl org bunian sudah boring sembunyikn org, cm tentera aritu..

skrg dh upgrade, sembunyikn kapaltebang plak.
tu yg tk jumpe2 smpai skrg..

yg nie betul..semalam terenggok berita channel singapura..dia org interv menteri china..memang men ...

Mmg semua ni akan jadi lesson learnt.... tak pernah jadi.... in fact hilang mcm ni tanpa ada distress call mmg first time jadi...

Air France yg after 3 years jumpa tu... ada distress call, Adamair walau berkecai tak ada debris pun ada distress call...

Ni distress call tak ada, debris tak ada, kapal canggih with excellent record, pilot with excellent record, cuaca baik, cuaca waktu mencari pun baik...tp still tak jumpa...ni semua yg menjadi amat sukar untuk dibuatl andaian konkrit untuk dikhabarkan pada kita semua...

Really hope Allah lorongkan petunjuk untuk kita temui MH370 ini

cruz2 posted on 10-3-2014 09:55 AM
Ntah apa2 pembaca berita tv3 skrg ni dok sebut2 Gong Kedak di Terengganu..bukan Gong Kedak tu di are ...

gong kedak berada di sempadan kelantan terengganu

operasi dah start sejam lebih lepas hilang..pukul 5.30 pagi dah start SAR..

annehuda posted on 10-3-2014 10:09 AM
aku heran kenapa non bumi kt tmpt aku ni, nak kaitkan jugak kes ni ngan racism? sbb mas ni kampeni y ...

Mcm cilako sgt nak kait rasis mesis ni...bodo piyang

AbukRokok posted on 10-3-2014 10:06 AM
aku rasa mcm seram sejuk plak.... sbb ada org bagi amaran peristiwa besar akan berlaku kat sebuah  ...

abg keross yakin...pencarian besar2an dari 8 negara ini cukup...tetapi agak ANEH jika tiada apa ditemui dilaut walau serpihan, apakah kapal ini GHAIB spt di bermuda..radar tentera kata mngkin ada turn back tapi ke mana..?  kalau ada hijack, kenapa tak dedahkan..mungkin negara Thailand ada ceritanya..jika terbang ker Russia cukup ker minyak...dlm kepala abe keross ada dua tiga persoalan yg abe keross simpan...moga ianya tidak benar..

Lols..org KL kena bertabah la..
Proses pembenihan awan ditangguhkan kerana tragedi MH370
Tak masuk akal

ResellerMaxis posted on 10-3-2014 04:38 AM
actually aku terkejut..di zaman serba canggih ni..xder apa-apa alat pengesan macam gps, rfid n seg ...

ha'ah kan...betul cakap ko tu. Seolah2nya mende camni kurang penting berbanding masalah perbankan...well..kalau capitalist mmg pilih perbankan as priority one lah.

BurningTimes posted on 10-3-2014 10:08 AM
akak sekarang tengah tunggu news pasal sample minyak, harini baru dapat kot.

patutnya posting pertama hakak reserved letak kronologi..xde la nanti orang lost..dah la tred laju byk simpang siur lak tuu..