CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: my-alja

ANAK remaja di obersee

132# my-alja

Dari pemerhatian akupun, kesimpulannya macam tu la juga....

130# my-alja

akupun nak masuk kelas hang gak..

124# my-alja

orang cam ni patut diperosok dalam lokap duk sorang2 . Ni dah melanggar hak asasi manusia ni!  Ada ka tak kasi minum teh tarik sedap acik Alja! Mana boleh dia racunkan anak2 tu dengan crappy fast food tu..... Omputih pun dah semakin tak makan benda2 gitu. Depa sekarang more into well prepared, wholesome, organic food. Pompuan ni ketinggalan....perasan maju tapi pada hakikatnya backwards. Hm...aku rasa aku tahu....dia sedang ajar anak dia jadi ' white trash!'  

Ish, naik hangat semacam gak dengar. Kesian bebudak tu...Nanti aku nak selak album pos gambaq2 ni hang pi tunjuk kat dia.
Cemana omputih sendiri (yg dia dewa2kan tu sehingga dia  sanggup membuang dan menghina cara kehidupan dan tradisi Melayu) meletak martabat adat dan kesenian tradisi Melayu di peringkat yang tinggi.

Psst! Dia ni pernah duk dan bergaul ngan omputih ke tak? Kalau pernah, mustahil dia leh jadi cam tu. Atau mungkin dia buta.....
Dia tak nampak yg bukan semua omputih cantik dan lawa.Banyak yg hodoh lagi ada..cuma putih saja. Namapun orang putih. Bukan nama depa orang lawa atau cantik atau orang high class. ORANG PUTIH .... (maaf ya, aku bunyi seperti menghina--bukan niat, cuma menyatakan kebenaran). Ada omputih yg baik,ada jahat, ada pandai ada bodohi sama seperti Melayu dan bangsa2 lain juga. Bongok sungguh!

Aku bukan buleh Alja oi...aku pantang orang bodo2 ni. Tu aku malaih bersembang lama2 kalau orang yg aku sembang mula nampak cam bodo...aku naik hangat   Susah la....kita buleh jadi stress o nak bagi depa paham..

124# my-alja

orang cam ni patut diperosok dalam lokap duk sorang2 . Ni dah melanggar hak asasi manusia ni!  Ada ka tak kasi minum teh tarik sedap acik Alja! Mana boleh dia racunkan anak2 tu denga ...
belanga Post at 31-7-2009 01:01

hahhahah.....mengarut sungguh laa kan
omputis, kawan2 hubby dulu...kalo mai umah, siap berteko-teko aku buat teh tarik
sebabnya kureng manis kot....aku niiie jenis kureng manis punya olang
tapi ayah ku kata, teh tarik aku tawaq.....

makin tua, makin ramai kawan camtu-camni.....luaskan pergaulan kita
nature i pun suka berkawan, kekadang i pun pelik....tahan plak aku mendengaq depa citer pasal
tupperware.....hahhhaha, aku tolong gelak....depa nie kelakar ya ammat...sonok gak bel
yg best depa tak kedukut, asal ada hari apa2 nak celebrate...depa carik hotel bagai, aku suka gak ngikut
tapi tu lah, nak citer yg heavy2.....masuk porum...kekekke
baru dpt yg sealiran cam hang.....kiki

144# my-alja

kadang menghiburkan tenguk perangai orang. oh, itu hari hang tanya bila nak pi melaka. Dah tak jadi. Sepatutnya bertolak pagi kelmarin. Boo nak ikut rombongan sekolah ke KL sepenuhnya. Suka hati dia lah...aku ikut je. Dia bertolak ke KL semalam. Esok malam balik. Akupun rasa malas nak ke Melaka sebab baru gi je.

Post Last Edit by belanga at 1-8-2009 01:18

Aku nak tepek beberapa gambar yg akan membuatkan kita merenung dan berfikir sejenak.
Anggaplah kita tak kenal orang lam gambar ni.

Omputih ni yg asalnya beribu batu dari daerah ini 'drive' berpuluh-puluh km ke Perlis Indera Kayangan untuk belajar bersama2 anaknya  bermain gendang terinai dari seorang  Melayu, orang kampung yg tidak berpendidikan tinggi tetapi amat berbakat dan mahir dalam bidangnya yg tersendiri.

omputih ni juga bermain musik tradisi orang melayu dan bergaul dengan orang2 kampong yg rata2nya pesawah di Kedah

Ah, agak mengecewakan apabila kumpulan gendang silat Melayu terpaksa meminta bantuan seorang orang putih untuk memainkan biola mendendangkan lagu2 ,joget,inang dll. kerana mereka kehilangan( mati)  pemain biola terakhir mereka. Tiada pelapis.

Di kala sesetengah orang Melayu tidak berminat, malah cuba menghalang anak2 dari mendengar musik dan lagu2 Melayu( English song only please!), omputih ni mengangkat martabat lagu2 Melayu dengan kebolehannya bermain lebih 40 buah lagu2 Melayu: Aladom, Alabaladin, jong2 inai, Johor Sports Club, Joget Hitam Manis , just to name a few.

Di kala kebanyakan ibubapa Melayu berabis beratus beribu ringgit menghantar anak2 mereka ke kelas musik terbaik di bandar mereka supaya anak2 dapat bermain alat2 musik omputih seperti piano atau violin, atau gitar dan mengalunkan lagu2 klasik omputih ciptaan Mozart atau Bach, omputih ni menghantar anaknya belajar bermain gendang silat lagu Aladom, Lagu Kedah(Lagu Bergaduh), Lagu Petani dari orang kampong yg tidak mengenakan apa2 bayaranpun. Malahan dijamu makanan sedap2 lagi.

Sebelum omputih ni memperkenalkan serta menggalakkan anaknya belajar musik orang lain, dia ajarkan anaknya belajar musik yg menjadi kebanggaan bangsanya dulu.

Follow Us
Alja, jangan pula hang pi tunjuk gambar2 ni kat best pren blond celup hang tu...aku lawak ja tau....dan harap2 tak de orang yg copy gambar2ni. Semata2 untuk renungan bersama. Kalau ada yg copy juga, itu aku tak leh kata apa la....

Post Last Edit by belanga at 1-8-2009 11:38

Perhatikan kegembiraan kanak2 berbagai bangsa meraikan hari lahir anak omputih tadi di sebuah kampong Melayu diiringi musik traditional Melayu.

Even European princesses like Belle and Aurura play congkak! Main atas beranda buruk orang Melayu kampong pula tu...

Maaf geng, aku letak gambar dlm thread ni. Saja malas nak letak dlm thread gambarsebab buh gambar ni untuk renungan bersama bersesuaian dengan perbinvcangan kita di atas.

149# belanga

Nice pictures Bel

tgk gambaq hngpa pi belajaq terinai teringat zaman sekolah dulu kat perlis, I did my kajian tempatan pasal terinai ni..mmg sedih la, lepas ni mmg x dak pelapis

mmg selalunya org yg terlebih2 meng omputih kan anak depa ni selalunya those yg asal org x berapa senang (bukan nak ngumpat ehh) tetiba kawin yg org senang, x pernah pun bergaul ngn omputih, if they do, mmg x jadi macam tu. I used to know someone like this too, tapi malas nak type..buang masa aku saja.My family, mak tok nenek kat kampung semua pakai barang body shop only you know..bueekk ingat body shop tu abih branded sgt dah ka hik hik..

150# fairyjasmine

Duh, Bodyshop pun bangga dah. Omputih lam gambar tu pakai shampoo beli di Mutayyas ja....100% natural.

Memang sedih Fairy, kita Melayu lebih membangga2kan hak orang lan. Aku bersyuur ada juga kerajaan sedang buat sesuatu untuk kembangan budaya seni kita dengan adanya Aswara. Tapi sikap memandang rendah terhadap apa2 yg bunyi/berbau  Melayu dan kekampongan ni masih menebal di kalangan orang2 Melayu yg rasa depa moden dan high class atau cuba menjadi moden dan nampak high class.

Budak2 sendiripun camtu. Bila anak aku belajar silat, depa kata, silat tak best, taekwondo lagi best.

Dah banyak sangat ni, nanti korang jemu pula.  ada gambar belajar potong padi, mencari siput, maybe next time nanti jemu...

wahhhhh......syoknya byk gambar...
tetiba rasa cam bangga nyer tgk anak2 u bel...+ the omputih main rebana
credit for u....rasanya, (nasib baik hang dah pesan)....aku nak paste
gambar2 nie....nak bagi mak2 blonde2 nie tgk sendirik....

gambar2 party besday tu...buat kat mana bel?....ramai gak kawan2 lain bangsa dlm tu...

nampak boo cam makin kurus lah....ke dia makin tinggi bel?
mak/ayah pun slim kann.....my anak2 kembang seba ayah dia kembang, kekekke

i nie ada pengalaman kena buru dek polis sebab demontrasi ISA kat KL, semalam
kami nie turun KL nak shopping saja....sekali kena gas pemedih mata bagai, mak aiii
semua kedai tutup, sogo pun tutup....LRT stop, takde public transport, no taxis
bayangkan???.....aku pi tanya pakcik polisi tu, cemana nak balik....dia jawab tak tau!!!

aku kesian both side, org2 demo tu pun mai jauh dr baling...dr perak
semata-mata nak bagi sokongan...dlm masa yg sama, polis pun kena suraikan crowd
TAPI yg aku marah nie....kenalah ada plan utk org2 shop cam aku nie melepaskan diri.....hahahaha, aku berjalan dr SOGO sampai ke bangunan DBKL tauuu:geram:

sampailah tak tau nak pi mana, aku dgn adik aku nie....duk kat bus stop
taxi tak mau berhenti.....pastu ada 2 org anak muda sama2 tunggu kat bus stop
aku nie takmau jadi ramah sgt....aku diam saja, dgn penat berjalan
tetiba budak tu tanya....akak nak pi mana?....i jawab tak tau tapi nak balik
so baru tau dia pun nak balik ke KL sentral......so satu jalan lah...

duk sembang2 tu....aku nie terlebih ramah, aku komplen.....tak nampak pun org jahat
polis saja yg ramai....FRU merata-rata....budak2 tu gelak!!.....hahahhahaha
last2 depa citer.....budak2 tu berlari dr pasar seni sampai ke bus stop tu...
baru aku tau.....yg depa tu rupanya "org jahat"......hahahhahaha
sampai laaa aku gelak..........pastu bas pun maiii, dgn berbelah bagi aku tahan
nasib bas berhenti......lucky enuf, alhamdullliah bas pun nak ke KL sentral....naiklah kami
what a day???......hahahhaha, pengalaman sungguh!!!...
btw....pedih tauuuu kena gas pemedih mata tu.....huhuhuhu

bel nak tanya...pak bel pandai cakap melayu dah kaa?
org2 tua tu....segan tak nak sembang dgn dia?
mesti depa besaq hati sgt kannn.....org luar yg lagi menghargai kesenian melayu...

149# belanga

Nice pictures Bel

tgk gambaq hngpa pi belajaq terinai teringat zaman sekolah dulu kat perlis, I did my kajian tempatan pasal terinai ni..mmg sedih la, lepas ni mmg x dak pelap ...
fairyjasmine Post at 1-8-2009 08:40

hahhaha....btol fairy
yg baru jumpa senang nie.....so tipikal!!
i ada kawan nie dr kelantan.....kiranya, london tu memang rumah ke-2 dia
anak2 sgt rapat dgn kebudayaan melayu......cakap kelantan masih pekat
kalo pi rumah dia, duk dgn pamili tu.....memang tak rasa lansung kebaratan tu
sesapa kenai kawan nie....tau lah cemana establish nyer empayar ekonomi dia..
kagummm!!

159# my-alja

alamal....habis hang buat cemana? Balik basuh mata ngan air bersih tak? Ish, bahaya ni. Aku ngan Boo biasa sekali terperangkap dlm KLCC. Tapi kami dapat cari jln keluar tapi jauhnya....

161# my-alja

Aku suka orang cam ni Alja. Tak kebesaran dan cuba jadi orang lain. Pergi ke mana pun, kita jadi diri kita sendiri dan sesuaikan diri dengan baik dan bijak dengan masyarakat di mana kita berada. Ni lah yg patut kita terapkan kepada remaja2 kita.

160# my-alja

Dia boleh cakap Melayu sedari kami baru kawin. Pelet Kedah dah bini, mentua orang Kedah. Kah kah kah. Soal cakap ni mau ngan tak mau saja. Cam aku, sengaja tak mau belajar bahasa Siam walaupun duk melilau di Siam lama  sebab aku muka SIam, nanti orang ingat aku pompuan Siam tak elok duk ikut omputih. Kalau nak no problem, boleh belajar. Diapun gitulah...dia mau sebab tu dia boleh. Dia mau cakap sebab aku rasa dia hormat bahasa, budaya dan keluarga aku, sebab tu dia pulun. Bini sedara  aku sampai la tak reti cakap Melayu, menikah kat 30th dah.

Lupa jawab pula. Alja,  B'day party tu buat di laman rumah kampong aku la. Yg budak2 makan tu kat dlm pondok mainan Boo dan Bong. Kawan sekolah Boo ada Melayu, India dan Siam. Budak2 omputih tu anak2  kenalan aku.