CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: munna

100% SENORITA ~ starting 14 Feb ~ 8TV / Mon - Fri / 7AM

Originally posted by bvsf06 at 22-2-2006 09:27 PM

penny lin bercinta dgn ambrose hsu from at the dolphin bay

ha'ah... ambrose hsu... tak ingat nama dia sebelum ni... havoc giler masa tu... siap ada press conference... nangis nangis lak Penny Lin kata dia betul betul cinta kat Ambrose Hsu... peminat boyfren lama dia marah tul masa tu, sebab macam kena mainkan perasaan je... Tapi sekarang Penny dan Ambrose dah berpisah... Ada rumours kata dia couple ngan Kun Da dari Energy... ada gi rumours yang bf dia pelakon China...

Originally posted by myst_leen at 22-2-2006 02:32 PM
rasanya betul la tu kuts tekaan ching ...a'ahh..penny lin ni ...tak ckp facial expression ..kira kalau dia nangis tu ..kita tak boleh nak rasa sebak jugak ..ching ..nanti jangan lupa tgk episode ha ...

myst_leen... Ching terlepas hari ni... huhuhu... tapi ada tak part Wei Xiang ngan Qiao En?? nak je tengok diorang 2... kalau part Fei Yang ngan Wei Xiang kurang minat... maybe sebab Qiao En cute sangat... yang Fei Yang pulak, Ching rasa cam boring sikit... terutamanya episode hari tu yang dia cakap benda benda sentimental... Ching tak dapat faham maksud dia... Ada gak rasa tak logik kalau orang biasa cakap benda benda cam ni tiba tiba... hehehe ( tertonjol sikap tidak sentimental saya...)

Ching~ awak tak sempat tgk ek hari ni ?ermss...ader jugak part qiao en dengan wei xiang hari ni ..tp tak banyak ..sebab hari ni banyak tunjuk ttg qiao en cuba nak sesuaikan diri kat pejabat dengan rumah baru dia tu ..yg part antara qiao en dengan wei xiang ..ermss.wei xiang bonceng qiao en atas motor dia..ehehe..memang kiut si qiao en ni ..masa ni qiao en malu2 nak pegang wei xiang ..dia letak tgn dia kat lutut ..then wei xiang tarik tangan dia letak kat pinggang wei xiang ..tak nak bagi si qiao en ni jatuh ..qiao en memalu ..tp lepas tu dia peluk erat pinggang wei xiang ..wei xiang pun senyum jer ... ekeke.

oohh...yg pasal soalan ching ttg wei xiang ingatkan qiao en tu fei yang ..yerp..memang pun wei xiang ingat qiao en tu fei yang ..sebab nyer penny lin ni dah tipu wei xiang dengan kumpulan IMoney dengan mengatakan yg dia tu sebenarnyer xiao feng dan qiao em tu sebenarnyer fei yang ..tp sebab qiao en dah mengalami kemalangan yang buruk ..jadi qiao en nak cuba ubah hidup dia..sebab tu dia ubah diri dia jadi xiao feng ..tak tau la ching faham ke tak ..ehehe..sebab berbelit nii ..kiranyer penny lin ni tipu wei xiang sebab dia nak suruh wei xiang yakin kan qiao en supaya menyamar jadi fei yang ...wei xiang ingatkan qiao en ni bebetul fei yang ..jadi dia nak qiao en dapat kembali keyakinan dia dan teruskan hidup dia semula sebagai fei yang ..bukan sebagai xiao feng ..jadi kiranyer penny lin macam pentingkan diri sendiri sket laa..dia nak capai hasrat dia utk balas dendam kat peter pan ..maka dia tipu qiao en dengan wei xiang ..tp penny lin ni tak jahat sebenarnyer.hakikatnyer ..qiao en tu memang tau yg penny lin ni zhuang fei yang ...tp sebab dia dah berjanji yg dia akan ikut segala kata2 wei xiang ..so ..sebab tu la dia mengaku diri dia fei yang kat wei xiang ..sebab dalam masa yg sama penny lin dah suruh qiao en rahsiakan identiti penny lin yg sebenar dari pengetahuan orang lain ..yg tau penny lin ni fei yang hanya qiao en dan mak qiao en jer ...

[ Last edited by myst_leen at 23-2-2006 12:19 AM ]

Rate

1

Originally posted by myst_leen at 23-2-2006 12:10 AM
Ching~ awak tak sempat tgk ek hari ni ?ermss...ader jugak part qiao en dengan wei xiang hari ni ..tp tak banyak ..sebab hari ni banyak tunjuk ttg qiao en cuba nak sesuaikan diri kat pejabat dengan  ...

faham faham... thank you very much... baik hati tul korang explain kat Ching... hehehe... habis, pasal datuk Qiao En tu pulak?? Wei Xiang tak rasa pelik ke yang datuk Qiao En takde wang masuk hospital sedangkan Fei Yang anak orang kaya...???

Originally posted by ching_aori at 23-2-2006 12:29 AM

faham faham... thank you very much... baik hati tul korang explain kat Ching... hehehe... habis, pasal datuk Qiao En tu pulak?? Wei Xiang tak rasa pelik ke yang datuk Qiao En takde wang masuk ...

no prob ching ..yang mana saya boleh explain ..saya try explain jer..ooo ..pasal yg ni ..saya pun jadi keliru jugak ..sebab terasa macam tak logik sket kat sini .. ..masa datuk qiao en tu masuk hospital ..yg nampak gelisah dan susah hati ..qiao en ...penny lin tak risau mana masa tu ..tp yg saya ckp tak logik tu sebab wei xiang tak syak apa2 plak kat penny lin walau pun penny lin nampak sedikit relaks bila tau yg datuk dia masuk hospital ..kan ke wei xiang ingat penny lin tu xiao feng ..tp disebabkan mungkin wei xiang tu rasa yang qiao en ni dah terbawa2 dengan perwatakan dia sebagai xiao feng ...jadi dia tak persoalkan sangat la ttg qiao en yg takder duit masa tu walau pun dia ingat qiao en tu fei yang..ehehe..sebab saya pun konfius masa ni ..ader sket slack terhadap skrip citer ni ..nampak sangat ketidaklogikan nyer kan ?

myst leen

ms sy tgk kat astro
takder subtitle
skang plak x leh tgk sbb waktu x mengizinkan
tp tgk tu sambil check kat forum indosiar
okla citer ni walaupun mmg byk x logik
biasala citer taiwan

Follow Us

Reply #125 myst_leen's post

tapi kan.. rase nyer mcm wei xiang penah ckap kat xiao feng ori jer yg duit tue bukan masalah besar kalau dier jadi fei yang balik..

ke aku je yg berangan nie?? :hmm: confuse jap..

Reply #127 DaoMing_Si's post

dao ming si ..memang wei xiang ade ckp macam tu ..tp yg aku rasa tak logik tu ..boleh plak wei xiang macam tak rasa pelik bila penny lin nampak rileks time datuk dia masuk wad sedangkan masa tu qiao en tu macam resah gelisah jer..ehehe...a'ahh...dia ade persoalkan kejap ttg tu ..tp dia macam tak pentingkan sangat soal tu ..

Reply #126 bvsf06's post

a;ahh..memang citer ni ok ..ehehe ..biasala..nama lagi citer..mesti ade part yg tak logik ..lagi satu yg kurang logik bagi saya ..fei yang sembuh dengan cepat dan luka dia tak seteruk mana walau pun mengalami kemalangan yg dahsyat macam tu ..laks tu ..boleh tukar rupa sepenuhnyer ..dan parut pembedahan pun tak nampak langsung ..ehehe...tp ..jalan citer dia menarik ..sebab tu saya tgk citer ni ..

Reply #129 myst_leen's post

btul tue.. aku pun pelik part tue.. da la kete tue meletup.. tapi kulit dier still maintain licin je.. tak de kesan terbakar pun.. pastu muke je yg terjejas.. meletup kene muke je ke??

Reply #128 myst_leen's post

huhu.. agak nyer dier percaya sangat kot ngan kate2 fei yang ori tue..

sian la kat si meng zhe lin tue.. punye la tangkap cintan kat fei yang.. tp x dpat perhatian fei yang langsung pun sblum nie.. dier nie baik tul la..

kalau tak silap fei yang buat plastic surgery dgn sorg doktor genius masa awal2 cerita ni
kalau x salah la

Reply #132 bvsf06's post

memang dier buat plastik surgery tp tang muke jer.. part lain dier tak buat rase nyer.. anyway.. doktor tue psiko tul.. sesuke ati dier jer ubah muke org jadi cam muke anak dier lak..

[ Last edited by DaoMing_Si at 23-2-2006 03:25 AM ]

Reply #121 ching_aori's post

aik.. ngan kunda plak.. banyak tul boyfriend si penny nie ek..

myst_leen dan DaoMing_Si... thank you sebab explainkan ye... Kalau macam tu memang tak lojik sikit... Wei Xiang ingat Qiao En terbawa bawa dengan watak Xiao Feng sebab tu risau datuknya... Tapi takkanlah dia tak syak Penny Lin sebagai cucu sebenar tu macam relaks je... hehehe... Ada satu part Ching tengok kat preview kan... Qiao En macam nangis nangis bagitau Penny Lin yang orang Wei Xiang cintai ialah Penny Lin... Agak agak Qiao En betul dah jatuh hati kat Wei Xiang...Kesian...

Pasal Kunda tu... memang Ching pun rasa Penny Lin banyak bf selepas tahu news tu... Diorang berlakon bersama, so adalah news pasal diorang couple... Masa tu Penny Lin baru je berpisah dengan Ambrose Hsu... Diorang berpisah pun havoc gak sebab dulu masa first first couple mereka kan buat press conference, masa tu Penny Lin kata dia sangat cintakan Ambrose Hsu... Baru je about 1 tahun, dah berpisah pulak... Jadi media pun korek balik news lama masa diorang baru je couple dan bandingkan dengan perpisahan mereka... Ada yang kata Penny Lin yang nak berpisah sebab Ambrose Hsu kata perasaan mereka terhadap each other dah berubah... Tak lama lepas berpisah, ada news pasal Kunda dengan Penny Lin lak... Tapi diorang tak mengaku... Lepas berberapa bulan lak, timbullah news pasal bf Penny Lin yang terbaru adalah pelakon dari China... Jadi orang di Taiwan memang dah rtahu penny Lin banyak bf...

Tapi kan... dengar ending cerita ni... Ching kurang suka lak:kant:... Saya nak Meng Zhe Lin dengan Qiao En sebab Meng Zhe Lin ni baik dan cute lak... gentleman pun... Ching dengar kawan cerita, kasut Qiao En tertanggal, dia tolong pakaikan... gentleman tahap max ...

korang tahu tak ada satu cerita nama In Love with Senorita?? Qiao En dan Jason ( Meng Zhe Lin ) adalah hero dan heroin cerita ni... Dengar khabar kan, mereka film drama ni sebab banyak orang complain Jason tak end up dengan Qiao En dalam 100 % Senorita... sebab tulah mereka buat satu lagi cerita khas untuk Qiao En dan Jason...

[ Last edited by ching_aori at 23-2-2006 11:28 AM ]

Reply #135 ching_aori's post

agak nyer si penny lin nie setiap tahun tukar boyfriend kot.. tapi jangan dier gie amik wallace jadi boyfriend dier lak da la.. huhu..

Reply #136 ching_aori's post

Tu la.. aku pun nak xiao feng ngan meng zhe lin tue.. meng zhe lin tue baik giler ngan xiao feng.. tapi ending dier xiao feng tunggu peter pan kuar dari penjara kan??.. sian meng zhe lin..

wah.. ade sambungan hubungan dorang lak.. mcm best jer..

Originally posted by DaoMing_Si at 23-2-2006 04:37 PM
Tu la.. aku pun nak xiao feng ngan meng zhe lin tue.. meng zhe lin tue baik giler ngan xiao feng.. tapi ending dier xiao feng tunggu peter pan kuar dari penjara kan??.. sian me ...

tulah yg aku nak dengar tu! sebab Jason kiut sangat, x sampai hati aku nak tengok hati dia terluka...

Reply #139 whitedove's post

:lol :lol :lol