CARI Infonet

Forgot password?
 Register

1234
Return to list New
Author: CUN

MENU/MASAKAN UTK KANAK2 & BAYI

aslamualaikum seme..

my son pun almost 8mths nih.. sejak 5mths.. aku dah wat bubur.. masa tu beras+kentang+ayam+ikan bilis+carrot.. berselangseli ngan nestum
kenkadang kalu aku terlupa masuk ikan bilis tu.. aku taruk cikit je garam.. alamakkk td tengok sapa nyer post.. ckp bahaya utk kidney for kids below 1yr.. isk nauzubillah.. itupun bilang ngan jari jer.. selalunya tak taruk.. minta2 dijauhkan..

but lately nampak dah si naufal ni cam boring makan.. tapi bila dia cam lapor aku suapkan abih juga.. dulu2 sering aku blendkan lepas dimasak.. but now haku penyek2kan aje cuma ikan bilis yg seulas2 tu tak kasilah dia makan.. dah ada rasa ikan bilis dah pun..

esok nak wat resepi cam maisya ajarlah.. nak wat mash potato campur ngan susu dia..

meowlin..khasiat wise..keledek better than potato

62# ninoZ

ninozzzzz... aisey aku pun sangat sukaa kat keledek.. keledek apatah lagi sukakan haku.. tp kan.. aku nih jenih keturunan berangin daa.. nak2 ke kertu ni lagile.. makan keledek mesti angin satu badan.. huhu... my boy pun gitu gaks.. ikut mama dia nih manyak angin.. huwaaa

weyy... meow.. k leo pon sibuk dok mengopy resepi2 bb nih...
padahal umar baru 2 bln lebihhhh...  semangatttttt nak buat bubur kat umar nihhh:pompom:

k leo.. hamboii senyap jer.. ekekeke dah 2bln dah ke.. cane meow tak taw neh.. aku pun jrg dah msk C lover.. bukan apa cari aku nyer rumah terkebelakang dah pehtu server lembab.. tunggu je..

oye baby k leo mesti cun putey melepok cam mok dia kan..

si nopal ni ari ni aku wat mash potato + beras sket jer + ikan bilih.. sampai tak larat dia makan.. huhu.. esok 15ogos genaple dia 8bln.. berat dia mak datok masa 7bln lebey dulu 9kg dah.. makin panjang.. seme org ingat dia nak masuk 1thn daa..
opps sori momod aku ter off topik jap.. wendu ngan k leo nih lama tak bowak.. ampunn

ini menu utk anak saya semalam,
nasi
ikan bilis
bayam

yang ni gambar lepas rebus

yang ni gamba selepas kisar, masukkan dalam dua bekas, bekas besar utk bawak pg umah baby sitter, bekas kecik simpan dlm freezer utk makan malam.

Rate

1

Follow Us
Saya pun bersemangant nak cari resepi utk my son yg dah umur 7 bulan ni

nak kasi variasi sikit...biar dia suka bila makan...

actually...berapa kali sehari bb makan ek?

da masuk 1tawun setengah nofal.. macam2 dah makan..

sampai la nih dia suka nasi lembek(means mcm org wat nasi air tu) petu dia suka makan ngan kuah sup tak kira sup tulang or sup ayam.. tp kalo tiap2 ari nampak dia dah agak bowsan..  cheese pun kekadang maw kekadang idak.. isk..

susah nak kasi nasi biasa memang dia tak maw.... fening dah kepala pikir utk makan dia esok.. agak2 nak wat lauk kicap sket ke camne yek..

apa2 pun bekpas dia dah tersedia roti gardenia krim jagong tuh.. kekadang kalo meow wat muffin dia suka gak..

Pisang jenis apa yg sesuai untuk bagi baby dalam 6bulan makan yer?

Pisang jenis apa yg sesuai untuk bagi baby dalam 6bulan makan yer?
kimoree Post at 2-7-2010 11:15

Pisang MONTEL...byk dkt psraya..ank sya dr kecik suka dgn pisang ni..x msnia sgt psg ni..tp sya x suka..rsa dia gitu
pisang lain kn kot angin..jd pisang MONTEL yg sesuai..try awk beli skit..tgok dia nk mkn x

Pisang MONTEL...byk dkt psraya..ank sya dr kecik suka dgn pisang ni..x msnia sgt psg ni..tp sya x  ...
azzu_me1 Post at 2-7-2010 12:38

Thanks Azzu...I plan nak mash pisang tu and campur formula milk sikit for change.

Anak saya pun x berapa nak makan. Susah hati saya..malam2 tido macam tak lena..lapar ke dia?

Reply 71# kimoree

{:1_126:} bukan pisang montel aje boleh utk baby........
orang terengganu kata,,,,, pisang kelat abu.....orang sana sebut pisang apa tak
taulah wannur......... pisang ni kita kukus dulu...... baru diberi pada baby
Insyaalah baby akan suka

ade x resipi tuk bb 10bln yg da tumbuh gg...die cm da xna mkn bubur...

baby kita baru nak masuk enam bulan, sekarang dah setat kasi nestum, tapi waktu petang jerlah...letak satu skop, habis jugak dia makan..nanti nak try kasi bubur nasilah..korang blender pakai blender biasa ker, ker ada blender khas..ke pakai blender kecik tuh..

Reply 75# remizati blender  biasa pun ok..jgn berperisa cili kisar dah laa
kalau guna food processor pun ok jugak

baby kita baru nak masuk enam bulan, sekarang dah setat kasi nestum, tapi waktu petang jerlah...leta ...
remizati Post at 15-9-2010 12:13

sy pakai blender biase saja..sebb blender tu pun jarang pakai  tuk blender cili....tp sebelum blender saye rendam kan dulu blender tu ngan air sabun....cuci betul2..baru blend bubur...pastu biarkan sejuk sket, letak dlm tapauware freeze kan...