CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: iman311006

He Do it Again...How to adapt lagi..???

do u think ur mil akan take ur side? sedangkan u sendiri maklum yg dia tak sukakan u...

Reply #6 iman311006's post

u tak reply ke msg ni? something like "ok...boleh gak kalau u nak tumpangkan... boleh kita raya sama2..."

sure dia bengangkan tengok reply tu datang dari u...

Originally posted by iman311006 at 1-10-2007 05:05 PM
patut tak i call that girln mintak dia jgn kacau???or ptt tak inform mil apa yg dah hubbybuat...sbb selama ni dia selalu menyalahkan saya sbb tak layan suamibaik2....saya mgaku mungkin saya tak sempurna tp kena ketidaksempurnaansaya dijadikan alasan.....selain JAIS,ada tak tempat lain yg boleh sayaminta kaunseling?

You and GF lama your hubby dua2 pregnant ke? Atau GF dia je yang pregnant ?

My opinion ttg post atas tu,
- tak perlu call that girl. Perempuan gatal kalau kita call2 dia lagi semakin gatal dia. Spesies macam ni biasanya perasan she's the best, sebab tu our hubby terhegeh-hegeh kat dia. The best way, berlakon konon2 kewujudan dia tak mengancam hubungan you & your hubby walaupun hakikatnya YA.

- Better inform kat your MIL. Kalau boleh beri sekali bukti kegatalan anak dia tu macam sms dari hubby tu, gambar hubby dn GF etc, Biar sama2 tahu, dia tak reti didik anak, you tak reti layan suami. Sama2 sakit hatikan..

- Jangan mudah merendahkan diri dgn kata 'diri tak sempurna'. Sikap mcm ini yg buat lelaki = suami semakin galak menindas perempuan = isteri. Jika kita sedar ketidaksempurnaan kita, adakah suami itu terlalu sempurna di mata kita ? DAN jangan sesekali beri peluang ke2, 3, 4 seterusnya pada suami yang dah nyata berzina, pandangan saya, memaafkan & menerima dia semula seolah-olah merendahkan taraf kita sbg isteri & cuma beri peluang pada dia memperlekehkan kita. You fahamkan apa maksudnya?

- Pergi JAIS, MAIS atau mana2 pejabat agama pun, kaunseling yang di beri biasanya lebih menyalahkan pihak isteri. Macam tak biasa je yg pej. agama ni didominasikan oleh lelaki ? Mungkin SIS boleh membantu.

Jika jadi pada saya, awal2 lagi saya angkat kaki. Mengadu di dera secara mental boleh ke kat mahkamah syariah ?

Rate

1

Originally posted by iman311006 at 1-10-2007 02:54 PM
saya x sempat hulur tgn sbb sibuk bagi baby saya makan....sekarang ni rasa mcm nak menangis jer...td hubby salah anta sms kat saya...ntah nak bg sapa n sms tu mcm ni "I MMG DAH TAKNAK DGN DIA...I ...

HOW Can u masih boleh diam?manusia ke malaikat ni.....Sorry..terpanggil dan terasa marah pun ada...
I pernah lalui suami yg kaki berpoya poya...perangai sesorang memang payah nak ubah...kalau pun diubah sementara saja..atau pun macam pijak semut tak mati...belakang buat ok lagik..ni depan mata salam cium tgn oooo...apasal tak soh ja diorang comolot sekali...baru puas mata nak tgk...
Suami macam ni kalau u duduk macam org bodoh u sendiri akan jadi gila.....Now zaman dah berubah..nasib kita bukan lelaki yg tentukan...tak guna ada lelaki disi yg bergelar suami yg menyusahkan kita......waste ur age la fren....believe me....permulaan memang susah utk menghadapinya...tapi hasil atas kejatuhan perempuan amat berbaloi.....kalau dia dah kata taknak..u jgn sakit hati..u jgn nangis sampai bengkak mata....buat muka u jadi tak cantik ja...bina kekuatan..insyaallah...u akan lebih bahagia berlipat ganda....but u must strong....weakness no space in dis world frens....

Rate

1

Dookiezz This user has been deleted
Tu dah jadi bukti dia berperengai huduh... pi saja pejabat agama.... jumpa kaunselor... insya-ALLAH para kaunselor kat JAIS tau apa yang hendak di nasihatkan... kalau dah tak tahan.. I guess.. this is the best time for u to file summon syariah to him... For me.. perbuatan ur husband tu mmg tak boleh di tolerate lagi...

my 2cents..

Originally posted by edaladiva at 1-10-2007 10:39 PM

HOW Can u masih boleh diam?manusia ke malaikat ni.....Sorry..terpanggil dan terasa marah pun ada...
I pernah lalui suami yg kaki berpoya poya...perangai sesorang memang payah nak ubah...kala ...

setuju..

aku pun heran ler kan.. kalau dari mula diri sudah sanggup di buat gitu gini, nahh.. sekarang kan ker dah sampai tahap di pijak-pijak!! nak salah kan siapa?

ko jumpa that girl pun tak guna kalau laki ko sendiri getek tak hengat.. lari yang tuh, dia layan yang nih.. gitu ler sampai dia mampos kot kalau tak sempat nak tobat sebelum mampos!!

tatau!! aku heran ada orang sesabar ini.. ini bukan lagik dugaan.. tapi penghinaan!! :@

Follow Us
lagik ler aku tak tahan kalau server sangkut!!

page mana oiii :@

Originally posted by iman311006 at 1-10-2007 14:18
ntah sampai bila la my hubby nak berubah...last saturday kami kuar berbuka puasa di luar n accidently terjumpa gdn ex gf dia....mereka salam cium tangan depan saya dgn anak n that girl takda plak ...
...how to adapt???...adapt to what??...to his abusive ways???...to his display of disrespectfulness towards u???...to his promiscuity??...or to his public display of affection to his ex??....ataupon...how to adapt to a man yang confided to other woman that he didnt love u and the thing that prevented him from leaving is becos of your kids??...

...alahai sis...either ko nie terlalu sabar atau pon ko nie oblivious of the situation that u are in....wake up lah dik...jangan biarkan husband ko trus2an treat ko macam gini...kalau dia tak jaga maruah ko sebagai isteri dia...u have the responsibility tuk jaga maruah ko sendiri...have u??...

...kuatkan semangat ko...fight for your rite...jangan let him abuse u again and again...physically...mentally and emotionally...u are better off without this kind of man in your life...

...theres no need for u to call and ask the girl to back off...dah laki ko sendiri jenis yang mencari...ko talipon this girl to stay away from him esok lusa dia carik pompan lain plak...ko tak penat2 ke asik2 nak kena talipon all these women??...

...instead...what u should do is to sit down...reflect on the things that u have been thru...and the situation u are in now...and how to get out from this kind of abusive relationship...and start plannng for a new life...a new begining with your kids...

Rate

1

bezupppppppppppppp

Originally posted by aryssaharris at 1-10-2007 04:50 PM
menyampah aku ngan jantan camni...ntah2 saje je dia sms kat u..supaya hati u tau..yg dia tak mo kat u lagi..yg herannya dah tak selera kat bini..ade hati lagi nak buntingkan bini...jantan kabaret ...

It takes two to tango.
aku percaya.. perempuan ke..lelaki ke..masing2 ada nafsu.
sbb itu ler manusia kena berkawen...utk melampiskan nafsu ke saluran yg halal.
dah kawen..mmg ler "membuat"..kalau ada rezeki lebih..tentulah.."membunting"
no doubt.

The question is, you can't live without his money do you?

Reply #19 iman311006's post

Erkkkk...nak call pompuan tu..mengabihkan boreh jo...dah terang2 hubby ko tak suka ko..ko nak tunggu apa lagi???

Sori to say...ibarat kata org tua2...ko ni kat mata laki ko ibarat idung tak mancung pipi tersorong2....

best thing, leave him... itu je.. hard to say, harder to do, but it gotta start somewhere..

Originally posted by LostSoul at 2-10-2007 10:20 AM
best thing, leave him... itu je.. hard to say, harder to do, but it gotta start somewhere..

btul tu losol..fikir bnyk pun wat sakit hati je...

saya tumpang simpati kat iman. sabar banyak2.

kalau iman sukar nak tinggalkan hubby sebab selama ni dia yg banyak tanggung iman lupakan soal kemewahan dan kesenangan buat sementara.

permulaan pertama yg perlu iman fikir cari kerja yg gaji banyak yg boleh menampung iman dan anak2.
cari rumah sewa lain. kalau tak pun tinggal dgn family. kalau luar dar KL pun takpe. cari keje je kat kampung tu.
insyallah ada. lepas tu bagi kata dua kat suami. suruh dia berubah, kalau tidak tinggalkan dia. enough!

lelaki kekadang akan berubah tapi kalau iman rasa sikap dia tak akan berubah. tinggalkan dia.
tak guna tinggal dgn lelaki yg buat diri kita dihina sebegitu rupa.

saya ada kawan yg kes macam iman. tapi dia bersabar dan suami berjanji akan berubah tapi akhirnya dia yg trauma dan hampir gila dek memendam kesabaran yg tahap maksimum.
now rasanya husband dia mmg dah berubah tapi dah terlambat utk isteri mengecapi kebahagian.

fikir2kanlah. tolak tepi apa kata orang. fikirkan yg org hanya pandai berkata. tapi makan, pakai, sakit senang iman yg lalui. kuatkan semangat.insyallah iman boleh.

Rate

1

Reply #31 cawat's post

saya tak pernah bergantung dgn duit dia...selama ni pun saya tinggal dgn mak saya and masa pantang anak pertama saya dah mula bekerja...so mean saya tak harap duit dia..

then, apa lagi yg ditunggu? kalau malaysia ni ni amalkan hukum hudud, dh lama pun you jadi janda,,so u tak boleh jadikan alasan anak yg mengikat hubungan u suami isteri..

u tak takut ke hubby u passed STD to you? buntingkan GF and got u pregnant dh sure2 takde protection..alang2 yg mengamalkan poligami pun pass STD from onw wife to another wife..

Jgn tunggu penyakit dtg bergolek, baik physical or mental..
and y do u accept u tak pandai jaga laki?
awat, laki hang pandai sgt ke jaga bini?

Rate

1

iman...............
tolonglah fikirkan diri iman......
mana maruah iman dia letak????
xguna punya jantan....dahlah bini tgh hamilkan anak dia.....
dia lak pegi membuntingkan pompuan lain....
baik hati sggh pergi derma sperma dia....
pastu leh lak buat baik dgn xgf depan bini siap cium tangan bagai.....
iman....please......
jgn biar dia layan iman mcm sampah!!!
marah betullah sue baca....
ingat hari tu kut adalah citer baik sket....

LOVE ur self first..!!!Be strong for urself n your childrens...For me..buat apa nak pertahankan ur marriege if ur hubby berperangai mcm ni kan...plus...he is not worth for U!!!!!

iman dah banyak yang nasihatkan u supaya fikirkan diri sendiri instead laki awak tu... kalau asyik terbayangkan jer apa yang hubby awak buat esok lusa awak yang jadi gila... percaya la awak tak kan jatuh sekiranya memilih jalan untuk hidup bersendiri... sentiasa berdoa agar dipermudahkan jalan hidup awak.. forget ur hubby tu... jahat plak saya nie...
  jangan asyik salahkan diri sendiri kalau hubby u asyik cari lain sebab yang bermasalah adalah hubby awak... dia tidak tau menilai mana yang batu n mana satu permata... memang mudah nak kata tapi nak buat tu payah tapi believe me u are strong women u can make it through..