CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: True-X

POMPUAN: PENDAPAT MENGENAI LELAKI KELANTAN

bf i dak klntan gak..
pes tme knl da cuak2 gak cz slalu dnga bnd2 xelok psl org kltn..
but about 1month knl,okies sgt2..
jauh bebenar dgn pe yg org dok ckp,huh!~
sume org sme je,xde beza lahir ktne pn..

aku org kelate, kalo pasal jumpe member sekelate mmg la kene ckp kelate, kalo ngan member lain klate aku ckp standard bm, tp mmg akan jd masalah kalo ader mmber klantan n mmber slain kelantan lepak skali, skejap ckp kelantan,skejap convert plak bhsa standard plak..bebelit lidah aku.. tulun la fahami keadaan kami...
aku duk umah bujang 4 kelate, 4 negeri lain, takde mslah pon, ape2 yg kurang compliment each other la
bab org tua suh kawen org kelantan shj, mungkin cite lama(mngkin ye mngkin tak)...
nenek aku leh trima je menantu org 'luar' bapak aku org johor,mkcik org johor,sepupu kawen ngan org kedah takde masalah sbnarnye,

Reply #1 True-X's post

aku pun ada bad perception..tapi yang mana memang terkeluar terus dari style kelantan aku rasa ok..so far aku dah jumpa dua org..luaran nampak mcm ok...

Originally posted by thedude at 24-3-2008 07:51 PM
Hubby orang mane ?

hubby org perak.. wa org nogori

sy tak pernah ada kawan lelaki kelantan..dengar dorang ni cakap pun sy tak faham

Member baik i  orang kelantan. Die ckp lelaki kelantan ni suka kawin byk. Maksudnya mesti nak pasang lebey dari satu. Dia sendiri, dari, mak die, kakak2 (die anak perempuan bongsu) sampai makcik2, kebnyakkannyer kawin lebih dari satu. Ader yang bertahan kekal la rumahtangger. tp byk yang suami abai t/jwb lps dapat pucuk muda. Dah tu berceai la jwbnyer. Sbb tu Kelantan adalah negeri kedua tertinggi kes perceraian mengikut statistik terbaru  yang dikeluarkan. ( x igt aku baca kat  suratkhabar mana). One more, kebanyakkan orang depa ni  panas baran dan terlalu beremosi. Kalau marah sikit mengamuk...smpai bk kes terjadi amuk smpai buuh2 kat ngri yg satu ni.  Honestly, sy selalu pastikan berhati2 dgn org dri negeri yang satu ni. Tapi bukan la semua mcm tu. Byk yang alim dan ikut agama, tp byk gak yang sosiol, benda ni subjektif. so x ley nak kate ape. Tapi kalau nak ukur kejayaan ( usahawan, tokoh akademik, korporat) byk gak org negeri laian yang lebih maju dan berjaya. Tp sbb org kelanatan ni mmg suka ANGKAT org negeri die x ingat dunia. Mcm org negeri lain semua x bagus. Mcm semua org negeri lain semua haprak.I sendiri dilahirkan di negeri yg melahirkan rmai negarawan dan businessman terbilang. Tapi xde la nak menunjuk bagai. Sbb i sedar klau nak menunjuk bagai nak rak pun, tp klau diri sendiri x didik utk mencontohi x de point gak. Bagi i la kan, kelantanese mmg suka menunjuk yang diorang je pandai. diorang je lawa/hansome. diorang je kaya. Orang negeri lain pun byk hebat2. Cuma org negeri lain x de nak menunjuk mcm org negara kelantan ni!! (sorry kasar skit but its the truth).

Follow Us
bukan hensem ke sek2 orang kelantan ni?(yang cerahla)

Originally posted by True-X at 9-3-2008 09:17 PM
.. sorilah lelaki kelantan.. aku bukan aper... sajer jer bukak topik

sejak dari zaman studi kan kengkawan aku slalu kutuk lelaki kelantan.. pompuan klantan sendiri kutuk lelaki kelantan....a ...

Walaupun majoritinye menjengkelkan....namun ade gak segelintir yang berkualiti...

aku nak nyebuks gak la..harap ader yg x terase la yer...aku x nafikan la yg orang kelantan nih.....berada di mana2 saje....sampaikan kalu kat mesir tuh pun...byk kelantan gak...UKM tuh pun dah mcm Universiti Kelantan Msia dah aku rase...dan pasar mlm bangi tuh pun aku rase mcm org k'tan jer byk berniaga..

nih pengalaman aku....x ditemukan plak dgn org kelantan yg bleh aku nak banggakan...aku asyik tersalah temu..(betul ke ayat aku nih)...mula2 sekali masa aku matrik...bebudak kelantan nih...memang ngan geng dia jerk la...so..aku x rapat la ngan diorg nih....than masa aku kat UKM...masa th akhir tuh...aku dok serumah dgn 3 org kelantan...1 kedah 1 pahang.....aper yg aku nak kater kat sini.....org dr kelantan yg 3 org tuh..amatlah berkiranya...sakit jiwa gak la...duit diorg habeh beli barang kemas la...beli baju la...

yg aku nih plak...jenis x kesah dan ske brg yg complete...aku jenis x ske nak meminjam...makanan instant aku tuh...milo 3 in 1 la..kopi 3 in 1 aku la...megi aku la...asyik kena hayun ngan diorg jerk...asyik mintak jerk...tp x nak beli sndiri...mula2 bleh la tahan..lama2..mula la aku nak mengutuk kang!....lagi tensen sgt...bekas yg diorg guna tuh..cthnyer mcm megi la...bleh simpan bawah katil...x basuh2..pemalas+pengotor betul!!!...hangin betul...sbb diorg nih la weekend jer aku balik kg..TENSEN!....bergaya bagi kat diorang...tp bab mengemas...xmo!

bila aku balik kg plak...harta aku jd hak diorang...dah la kertas A4 aku yg sebundle tuh diorg pakai sesuka hati....bukan nak beli sndiri...than bila ink aku habeh...sume pakat buat x reti nak beli...naper yer mcm tuh????geram tau...bukan aku dapat free...time tuh la fungsinyer duit PTPTN..gunakan utk belajar...tp aku tgk...diorg nih...siap beli gelang kaki lagi..lipstik la...bergaya buat mcm muka tepung gomok tuh ha...beli hp yg canggih la...beli baju fesnyen2....hu!! nih yg paling aku x ske tau!!!..ini citer pasal yg pompuannyer la...siap aku terus set kat mind aku nih...org klntan pengotor  pmalas, bergaya tp dalam almari busuk!

lelakinya plak...hehehe...aku paling x bleh luper la sorg laki nih.sekelas ngan aku masa kat U...dia ngorat aku..dah la pakai seluar coklat...baju mcm hawai plak...pakai cermin mata hitam...geli la aku...dgn suaranya yg ntah haper2...panggil nama aku pun ader versi k'te....hampeh...x lalu la aku dgn gaya tuh...terlalu nak bergaya tp x kena!

tiba2..time keje...aku ditemukan plak dgn org kltn gak la...muda dr aku...bygkan..umur23 dah kawin la nih dah ader anak 1...skrg umurnyer dah 25..dalam proses nak kawin lagi 1..siap bangga lagi dapat kawin lagi...baru tahap gred 17 umur muda...bleh sibuk nak kawin lagi...mcm mana??...siap bakal bini no 2 tpn opis mintakkan cuti untuk bakal lakinya....haru!

dan..aku x bleh lupa...bila kawan aku...pompuan kelantan bercinta ngan laki kelantan..time tuh kitorang kat UKm tuh la...pakwenyer tuh dok k'tan.....bleh kawan aku nih yg top up kan hp la...masukkan duit dalam bank utk datang jumpa dia kat Kl...sampai sekali tuh diorg gaduh..kawan aku nih kena flying kick..balik umah..muka bengkak2...esoknyer bfnyer datang minta maaf...siap sujud kat kaki kawan aku tuh...kawan aku pun kapel balik ngan dia...tp tuh la...kawan aku yg tanggung hidup laki tuh...

mcm mana aku respect org kelantan..aku x diketemukan dgn org kltn yg bleh wat aku respect...melainkan pentadbiran kelntn jer la yg aku respect....time aku gi kenduri kawin umah kawan aku kat kltn dulu tuh pun....org lelaki dok relax jer...pompuan plak yg sibuk2 basuh kawah segala...pelik betol!

[ Last edited by  syahilwa at 30-3-2008 11:06 AM ]

suami aku dulu.. aku tanye die.. u orang mana yer?

'i orang kelantan.. u kisah tak?'

aku jawab tak.. kenapa nak kisah plak .. kekeke dia orang pahang..

'ex i dulu break off dengan i sebab i kata i orang kelantan'

entahla..sebenarnya tak ada masalahpun.
tapi zaman aku lepak2 kat cm dulu.. majoriti kaki lepak kat sana mamat kelantan..
diorang ala2 DIY / UG.. tapi tak semua jahat.. cool and smart..
muka hensem ganas2.. bikin cair..

opssssssssss.............................

true x...nak menyampuk kat thread ni...

bukan xsuka sampai benci lelaki kelantan...tapi perangai dia lebey kurang gni...

1) bossy kat umah golongn baru-kalo balik umah biasanye lelaki sangat la berkuasa  even dua2 pon baru balik keje...
releks baca paper..pastu tunggu isteri masak..kemas umah..pastu siapkan   anak...bagai...lelaki ngn senang ati berehat sambil tunggu makanan siap...

2) kalo time kenduri lagi best....lelaki ni tolong pegi beli barang..pomp la yg bersusah payah masak sampai la ke hidang...pastu lelaki jadi tukang angkat je...makan kenyang2 balik...senang nye idop..pastu pomp gak la berpenat basuh pinggan...kemas..amboi..sedapnye...:@

3) time tahlil - aku paling benci time kenduri tahlil....
bayangkan pomp dari pagi masak berpeluh2...lelaki biasanye xnampak batang idong..pastu bila time tahlil je ramai la lelaki datang..pas siap..pomp la jugak basuh pinggan mangkuk belanga...kemas....lelaki..wat bodo..ala2 bos gitu...
anak2 pomp ni xsempat pon nk baca yasin...sbenanye bukan ke doa dari anak yg diterima..?sekali rasa..hina ke makhluk pomp kat bumi kelantan ni...

4) bossy utk golongn veteran - lelaki veteren terutamanya kat kg2 melepak kedai kopi..pomp pegi keje berpenat lelah....bum bang bum bang borak...balik umah tunggu makanan isteri masakkan...
biasanye lelaki kelantan nampak bossy ngn pasangan sbb didikan jugak la..cam lelaki ni dipandang tinggi...padahal kalo kita hidup sbb duit lelaki bole la..ni zaman skang ni dua2 pon bekerja...pepandai la menolong...

5) ego - Ego tinggi...xsemua tapi bole bilang ngn jari kaki plus jari tangan je yg xego..

6) suka kawen? - aku sokong pendapat yg suka kawen tu....tapi xsemua...
ye la ape yg xbest..kalo sesama org kelantan memang la nk kawen lebih pada satu..sbb pom kat sana bole bdikari...suka2 je kawen dua tiga..pastu wife berhempas pulas keje..lelaki pulak lepak kedai kopi...
tapi yg ni xle ramai sangat berperangai camni...

tapi yg kat atas2 tu 90% dari penduduk kg aku camtu...nyampah..

pesan..kalo bf org sana..tengok2 sket...kalo ensem muka ala2 mix arab tapi kalo kat umah kita berpenat lelah sampai nk pengsan layan anak...urus umah...urus dia..lom masuk bab malam ari lagi...xyah la baik pikir 2 kali...
hidup umah tangga ni bukan setakat sayang...

Originally posted by maza at 11-3-2008 03:09 PM
bagi maza lak....

lelaki yg jadi Tok Guru dan dapat perintah negeri jadi aman, makmur dan ikut acuan Islam adalah lelaki Kelantan.

Yang dok banyak mengaji Quran dan jadi tok guru2 sekolah p ...

harap sesambil tarbiyah tu jengok2 la kat dapor wife wat ape..lampin anak da tuko belom...baju xbasuh tolong mana perlu...
jangan la tarbiyah sampai lupa wife penat sama2 balik keje..

mendaap ke nih...ting tong!

Originally posted by indah1285 at 19-3-2008 10:13 AM
pada In, bahase ganu lagi susah dr bhs kelate.....

kalo makcik2 psr ckp... adeehh... xtau pe... dia tanya pun In duk senyum memanjang....huhuu

cam makcik2 kt utara gak... kalo da kuar bhs  ...

Abg pon selalu tak paham cakap makcik2 kat pasar payang tuh ....

handsome sangat i like

but sorang je aku like ....huhuhuhuhuh

Reply #211 llisamaisarah's post

thanks for sharing... ko prg klate kannnn

Reply #210 XoXo's post

husband kakak xoxo org kelantan ek?

Originally posted by me_ai at 15-3-2008 02:46 PM
sini pun ada dreamy_

mana2 pun ader....skg dah tak lekat kat MPS sangat lorrr...

xleh blah arrr ngn guy kelantan...bila terkuar bhs kelatenya trus wa blah....ahahaha