CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: rhoyo

OBE/Astral Projection atau Roh Keluar Dari Badan

Esterozie posted on 26-7-2012 01:25 AM
akan ku cuba lg mlm nih...... thanx TT

sama2

olyd88 posted on 26-7-2012 12:49 AM
sebelum nak praktis,ada kebaikannya berdoa pada Allah dan yakin lah bahawa Allah akan menemani ...

tt bile minda kite tenang rase best sgt. Tapi kan knpe tiap kali sy tgh fokus rasa mcm tak cukup nafas? nak cakap nerbes, rase nye dah tenang habis. Bile nafas xckop je mcm xjadik la nk terus kn...Satu lg tt, betol ke lepas kite kua dri jasad...ade tali dr belakang kepala roh kite bersambung dgn kepala jasad kite?

saritimur posted on 26-7-2012 04:29 PM
Mmmm...da brp hari cari topik ni gupe2 da di mergekan...tt ada benda nak tanya sikit...minta pencera ...

wah zikir ape yg awk amalkn...syabas dh msuk alam AP ha. Sy try dh dua kali tp xckop nafas la ...rasa dada sempit sgt, trus cancel kn niat..padahal sy dg pakai bju longgar, tido telentang..hmmm ad komen x?

Esterozie posted on 26-7-2012 01:25 AM
akan ku cuba lg mlm nih...... thanx TT

hahahaha jgn terkencing udah

mieraweyh posted on 26-7-2012 06:51 PM
wah zikir ape yg awk amalkn...syabas dh msuk alam AP ha. Sy try dh dua kali tp xckop nafas la ...r ...

owah..sy cuma amalkan zikir Allah...sb sblm ni saya sakit(selalu kena pelesit).. ada jumpa ustaz. dia masukan kalimah Allah. suruh sy jalankan hala ke bawah jantung..Alhamdulillah perasaan sungguh tenang.. sehingga cahaya terkeluar dari jantung ke seluruh bandan. bila terbaca tread ni..sy g search2 lagi untuk tambahkan input..Alhamdulillah 2x try berjaya..abg saya da buat tapi stuck sampai ke dada jer..masa discus dgn abg sy cakap kalau jadi saya nak ke Mekah je cewah...
tapi sekali tu je...frust gak ni...

menda ni kalau da lepas atas dada da kira oriat da..da tak berapa second lagi leh lepas..btl tk tt..

Follow Us
saritimur posted on 26-7-2012 07:21 PM
owah..sy cuma amalkan zikir Allah...sb sblm ni saya sakit(selalu kena pelesit).. ada jumpa ustaz.  ...

bagus la klo dpt menenangkan dri, bkn senang tu...utg la awk dh dpt 2x..hehe, sy klo dpt sy nk create  environmnt mcm kt istana rom...pastu nk g masa2 lampau..tp tula, tak taw boleh kembali ke mase lampau ke tak

saritimur posted on 26-7-2012 04:29 PM
Mmmm...da brp hari cari topik ni gupe2 da di mergekan...tt ada benda nak tanya sikit...minta pencera ...

Ok sebelum tt nak ucap tahniah kerana dah "merasa" bagaimana situasi kat "luar" badan ..
Pengalaman yg kamu lalui itu samaada ia mengesahkan yg kamu "betul2" nampak atau sampai dekat kaabah dlm reality ataupun x adalah bergantung kepada apa yg kamu rasa(emosi) dan kesedaran sewaktu mengalaminya..sebab dunia kita ne ader "duplicatenya" dlm bentuk yg detailed.. maksud saya..bila kita obe kita bukan melihat dunia ne seperti yg sedia ada..tapi kita akan melihat ia dlm bentuk yg serupa dan bende2 yg x wujud di dunia fizikal akan kita nampak masa obe, let say u out of body dan kat bilik u,u still nmpak bilik u dgn bentuk yg sama tapi mempunyai sedikit pertambahan seperti perabot ker,ada pintu kat dinding ker..atau vortex ker..vortex dgn pintu ne adalah "entrance" utk ke dimensi lain..k
Balik pada pertanyaan kamu,ttg bas tu..bagi tt ia ader pkaitan dgn aktiviti waktu siang tu..aktiviti tu reflected kat minda bawah sedar dan ia mjadi satu "fokus" ketika kamu sedang praktis,fokus d dlm mnda bawah sedar..dan always akan terjadi "reality fluctuation" biarpun kita dah kat luar badan..minda kita mampu "create" scene yg sesuai dgn keinginan kita dan kita boleh "travelled" kat tempat tu..ini dari sudut pandangan secara logik dan natural..
Kalau dari segi "beliefs" dan agama, itu menjadi satu "simbol" yang mana kamu melihat ia dengan "keizinan Allah",dan segala "pengertian/maksud" yg tersirat itu adalah peribadinya khusus utk diri kamu shaja..
Kenapa x dpt nak buat da?
Check diri itu,adakah kita betul2 prepared sebelom nak praktis?atau just baring jer n pikir" oh nak kuar ne mlm"?atau u bnyak pblem nak settle n attempt obe time ader fikiran?
Biler kita rasa kita xder ciri2 kat atas..dan rasa "bersedia" tapi masih x dpt..check balik "fear" tu..usaha tuk eliminate fikiran negatif dlm aktiviti harian..dan tanam keinginan atau INTENT untuk obe tiap masa..no pushing..on kesabaran..dan buat satu catatan,
kenapa saya nak bljar obe?
Apa plan saya masa di dlm alam tu?
Adakah saya rasa risau atau takut?dan klu ya, takut pasal apa?
Adakah saya nak belajar obe utk main2,atau sekadar mencuba atau nak jadi hebat atau betul2 nak kenali diri?

Bnyak lg soalan  tpi consider soalan ne Sebelum nak "bisnes" dgn obe

Masalah u; nervous,fokus,dan tlalu mengharap obe akan trjadi setiap kali praktis..kepada semua "traveller" set minda kita dengan sikap cthnya "alamak,aku tertido lah plak, tapi xpe sabar je, aku akan terus cuba"..ingat kesabaran tu yg "beri" tt "miracle"
Sekian

mieraweyh posted on 26-7-2012 06:46 PM
tt bile minda kite tenang rase best sgt. Tapi kan knpe tiap kali sy tgh fokus rasa mcm tak cukup n ...

Tt pun selalu alami keadaan "kurang nafas" tu dulu..
Bagi tt antara yg mungkin mempengaruhi kdaan itu ialah posisi badan kita yg menyebabkan nafas kita tersekat2.atau x lancar..make sure pengudaraan baik dan pnafasan tu lancar,sebab biler kiter obe tapi jasad kita iaitu bhgian kpla menelekup kat bantal dan x dpt bernafas,automatic ia akan beri signal kat tubuh astral kita seperti nafas sesak dan sebagainya..
Ttg hal "silver cord" tu cuma lah daripada pengalaman org yg pernah nampak "cable" yg menyambungkan drinya dgn jasad kasarnya sewaktu obe..tt x ambil tahu sgt ttg ne..sebab "benang" tu cuma akan kelihatan bila kita fokus penuh kat connection antara jasad kasar dgn diri yg halus..lgpun "benang" ne is not the reason why we want to learn obe.. Sama mcm nak nonton astro..kita tau or dengar yg antena astro tu menangkap pancaran/siaran dari satelite tapi kita x nmpak "gelombang" tu melainkan dgn bantuan teknologi..but thats not the reason why we want to watch astro right?
Harap ia membantu

saritimur posted on 26-7-2012 07:23 PM
menda ni kalau da lepas atas dada da kira oriat da..da tak berapa second lagi leh lepas..btl tk tt..

Hehe kalau tt ckp x nanti u x senyum nanti
Tt setuju juga cuma hal "stuck2" ne biasanya berlaku kat dada,dan kepala malah kat bhgian bdan yg lain pun boleh terjadi kdg2..
Just tambahkan "rilek" tu..jgn push sgt, ikut rentak jer

nanti dah banyak yg "succedded" ,tt nak buat namelistnya so kiter tau saper yg ader usaha

tq so much tt..penerangan yang sungguh puas ati...nak suruh abg masuk board ni..sb da brp hari ni dok discus pasal ni...tq eh...sebab sudi berkongsi ilmu dan pengalamanbelanja tt kopi o 1...

saritimur posted on 26-7-2012 11:10 PM
tq so much tt..penerangan yang sungguh puas ati...nak suruh abg masuk board ni..sb da brp hari ni do ...

Alhamdullilah

Makasih ngan kopi o tu ya tt minum yg kurang manis jer

selamat petang semua,

saya dari sabah, saya berminat untuk belajar astral projection dan sentiasa mencuba namun tertidur, pernah saya cuba untuk menahan dari tertidur tapi langsung tak ada apa-apa berlaku.

saya banyak membaca tentang astral tapi semua yang diajar tidak berkesan.

lagi 1, saya nak tanya olyd88, boleh ka saya pergi rumah bf saya untuk tengok apa dia buat?

macamana kalau nak jumpa orang sudah meninggal dunia? seperti emak saya? dapat jumpa tak mereka tu?

saya tertarik dengan link ni...tq sebab share banyak info

salam,
saya nak kongsi pengalaman sikit.
satu hari lepas solat dan zikir sikit2 saya pon bersandar di hujung katil. entah macamna saya pon seakan terlelap. keadaan saya sangat tenang ketika itu. saya teruskan zikir dalam hati, mula2 rasa pening2 then saya seakan sudah terlelap dan mula ternampak images. ketika itu saya pon terfikir aku nak buat AP. suasana tiba-ba gelap dan bayangan2 pon hilang, saya juga ada terdengar suara orang berzikir dan ia sedap sangat macam nasyid pon ada. sekejap itu saya ternampak seperti ada dindng putih dan saya dapat rasa kan saya 'bangun' dari duduk dan ingin berdiri. saya cuba menembusi dending putih tersebut dan nampak seperti angkasa raya dan terlihat bintang2... entah kenapa saya bila saya mula niat nak pergi ke satu tempat tiba-tiba saya seolah-olah berundur kebelakang dan akhirnya  'perasaan' itupon hilang then yang tinggal only darkness and my senses became aware of the surrounding.

Apa khabar semua , masih ader ker yang refer2 kat thread ni?

anaktoyol posted on 24-7-2012 08:29 PM
Dekat you tube ada video yg tunjuk mamat tu guna satu ubat yg boleh buat dia OBE..90% cubaan dia b ...

Maaf lah, lama sangat lah baru reply post kamu nie.., memang ader banyak pil(drugs) yang boleh digunakan untuk induce obe nie, banyak orang dah try, dan x kurang juga yang tinggalkan pil2 nie, sebab bile dalam pengaruh dadah nie, memang experience kita akan ada 'limit'. Maksud saya , bila kita masuk kat satu alam, kita akan stuck hanya di tempat itu, drugs nie control experience kita dan buat limit tu, dan kita nak pegi higher dimensions pun sangatlah sukar, so kalau kita ader hal dengan makhluk kat satu tempat tu, kita nak lari pun kat situ-situ jer...

p/s: Tapikan ader satu jenis drugs nie, mysterious lah, scientist pun blum dapat tahu bagaimana benda nie boleh jadi begitu "powerful" bila diambil...

mattlovv posted on 9-8-2012 04:00 PM
selamat petang semua,

saya dari sabah, saya berminat untuk belajar astral projection dan sentiasa ...

salam saudari mattlovv,

memang tiap kali kita membaca artikel atau forum obe/astral travel ni, dan ditambah dengan experience orang yang mengalami, kita akan terfikir banyak perkara, boleh ker buat itu ini ya? jumpa orang yang dah meninggal, pegi umah kawan or orang yang kita minati dan sebagainya,..saya dulu pun x lari dari fikiran seperti itu, tapi bila saya dah betul2 fokus nak pelajari benda nie, saya dah x fikir sangat nak pegi umah kawan la, nak pegi overseas lah, sebab banyak lagi journey yang lebih 'value' daripada just pegi umah sbelah dan tengok aper kawan kita lakukan., so tanam keyakinan dan buat step by step dulu, sebab mungkin pada waktu permulaan belajar obe, kita rasa semangat tapi kalau balik-balik fail silap-silap kita akan quit practice...ni betul2 nak ada kesabaran baru ader buah nye ..

seribulan posted on 25-4-2004 10:36 AM
pernah rasa time tidur...rasa cam kita trying to get back into our
body but couldn't...n satu lagik ...

ummm...kdg2 hana pnh rase cmtu...nk2 ble mmg badan tgh penat giler2...
bru2 nk tdo or cm da tido kdg2 rse mcm hana jatuh dr tempat tggi...pastu tjge..ble tdo blik ok [plak...huhuhu

HAnaNAjima posted on 2-5-2013 01:52 PM
ummm...kdg2 hana pnh rase cmtu...nk2 ble mmg badan tgh penat giler2...
bru2 nk tdo or cm da tido  ...

saya dulu pun slalu gitu, cuma skg ni jer mmg jarang dah berlaku keadaan yang jatuh dari tempat tinggi, kalau ader pun saya akan cuba olah keadaan itu menjadi satu perjalanan OBE, btw join date kamu sama dengan saya lah...