CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: abgboroi

cerita 80an yang kowang favorite

Reply #16 abgboroi's post

hehehhe...high taste ke? hehehehe......tp zaman tu memang citer dier best2 kan.... n satu lagi masa tu kecik lagi masih sekolah...takder nak piker sgt msalah ke apa..... so masa byk dihabiskan dgn TV...

Moero Attackk...... Aku sanggup tak gi ko kurikulum... tapi tak silap tayang awal 90an
Dan kerana citer ni lah aku main volley ball dari wakil sekolah daerah... sekarang main gak tapi lompat tak tinggi sebab badan naik bagai di pam pam...

yg aku ingat dulu dan aku rase susah aku nak miss......police cadet lakonan tony leung, carina lau......kalau kartun lak...aku suka tgk smurf....ade laghi..nantila bila ku ingat ku tambah..oh ye airwolf suka gak...satu laghi oshin tapi aku tak ingat tahun bila....yg nih aku rase bukan aku je suka mak aku pun suka....citer Dallas...ala apa ye tajuk yg ade Sue Ellen...citer pasal gila kuasa dalam family nih lah.....tapi aku pun tak sangka yg aku berpeluang duduk di Dallas n tgk tempat pengembaraan dia org .....laghi satu...kalau movie dari indon lak masa tuh...banyak tul movie seram lakonan suzanna...masa tuh aku kecik...takut siot...

Manimal ..... best!!!

TJ Hooker...

Magnum PI

[ Last edited by  ladydolph at 29-3-2008 08:51 PM ]

Originally posted by ladydolph at 29-3-2008 08:42 AM
hehehhe...high taste ke? hehehehe......tp zaman tu memang citer dier best2 kan.... n satu lagi masa tu kecik lagi masih sekolah...takder nak piker sgt msalah ke apa..... so masa byk dihabiskan dg ...

tv dulu bukan cam sekarang aku sanggup x gi sekolah sebab nak tgk citer citer menarik kat tv hihihihi

Originally posted by Ibrahim8876 at 29-3-2008 01:44 PM
Moero Attackk...... Aku sanggup tak gi ko kurikulum... tapi tak silap tayang awal 90an
Dan kerana citer ni lah aku main volley ball dari wakil sekolah daerah... sekarang main gak tapi lo ...

dier punya sommersault tu buat aku berangan nak buat camtu gak ahaksss...aku percaya citer tu....bodoh yer aku....ahakss

Follow Us
Originally posted by baggie at 29-3-2008 05:32 PM yg aku ingat dulu dan aku rase susah aku nak miss......police cadet lakonan tony leung, carina lau......kalau kartun lak...aku suka tgk smurf....ade laghi..nantila bila ku ingat ku tambah..oh ye  ...

police cadet selalu aku tgk ngan ayah ngan mak aku dalam bilik...diorang suka tgk watak ton tong tu eheheh.....

ko ni pun high taste gak tgk Dallas...aku tgk gak citer tu...sebba aku suk lagu dier pastu suka ngan watak Jr. ewing yang jahat gila bila nak mampos tu....satu lagi Citer Dynasty lakonan joan collins jahat nak mampos...aku rasa kebanyakkan citer citer melayu sekarang banyak meniru citer citer ni...ooo lupa nak bagitahu aku suka gak Little House On The Praire...dah besar pun budak budak tu cam kita gak....dan x lupa gak kunta kinte....citer pasal hamba abdi amerika yang beragama islam....

Originally posted by baggie at 29-3-2008 05:32 PM
yg aku ingat dulu dan aku rase susah aku nak miss......police cadet lakonan tony leung, carina lau......kalau kartun lak...aku suka tgk smurf....ade laghi..nantila bila ku ingat ku tambah..oh ye  ...

police cadet selalu aku tgk ngan ayah ngan mak aku dalam bilik...diorang suka tgk watak tong tong tu eheheh..... ko ni pun high taste gak tgk Dallas...aku tgk gak citer tu...sebba aku suk lagu dier pastu suka ngan watak Jr. ewing yang jahat gila bila nak mampos tu....satu lagi Citer Dynasty lakonan joan collins jahat nak mampos...aku rasa kebanyakkan citer citer melayu sekarang banyak meniru citer citer ni...ooo lupa nak bagitahu aku suka gak Little House On The Praire...dah besar pun budak budak tu cam kita gak....dan x lupa gak kunta kinte....citer pasal hamba abdi amerika yang beragama islam....

police cadet selalu aku tgk ngan ayah ngan mak aku dalam bilik...diorang suka tgk watak tong tong tu eheheh..... ko ni pun high taste gak tgk Dallas...aku tgk gak citer tu...sebba aku suk lagu dier pastu suka ngan watak Jr. ewing yang jahat gila bila nak mampos tu....satu lagi Citer Dynasty lakonan joan collins jahat nak mampos...aku rasa kebanyakkan citer citer melayu sekarang banyak meniru citer citer ni...ooo lupa nak bagitahu aku suka gak Little House On The Praire...dah besar pun budak budak tu cam kita gak....dan x lupa gak kunta kinte....citer pasal hamba abdi amerika yang beragama islam....

Reply #25 abgboroi's post

betul2....dulu aku suker satu citer ni, tajuk Diamonds..ramai yg tak tau pasal citer ni but i really loved it...sampai ramai kengkawan aku zaman sekolah dulu ikut terpengaruh ngan aku....... mula2 dorang tayang mlam...ok la kan............but then second season ada ka dorang tayang hari jumaat tghari! selalu jer aku ponteng... kalau tak ponteng pun cepat2 g umah kawan aku cuz umah dier lagi dekat ngan sekolah....hanya kerana nak nonton citer ni ......... hehehehe...fanatik habis!

really miss this show........

[ Last edited by  ladydolph at 31-3-2008 08:24 AM ]

Reply #30 abgboroi's post

citer kunta kinte tu tajuknya Roots......suker gak citer ni dulu...

My Secret Identity...

Argh,...manimal...hero tu leh jadi mcm2 jnis binatang. Best tu.
Selain crita polis TJ Hooker tu (minggiu ni partner dia mati, mingu dpn idup balik??), aku suka gak crita polis trafik "Chip".

Zaman ni lah banyak cerita yg best2. Huh tak leh lupa gaduh ngan mak sebab suka sangat tengok cerita Dallas. Dulu mana ada sensored macam sekarang nih. Sekarang nilak banyak songeh tu tak boleh ni tak boleh.

Kalu kartun pulak suka Captain Future. Siap jatuh cinta ngan watak tu. Handsome betul Captain Future. Those were the days yang tak leh nak dapat balik.

kalau Captain future tu kartun, aku plak dulu suka Captain Power..hehehe

n betul la..dulu2 takde nya nak censored2 ni.....and yet sekarang ni mcm2 benda jenayah org buat walaupun mcm2 cara nak censorkan rancangan TV.....go figure!

Maero Attack....

Macgruder and Loud....

Matlock

Murder, She Wrote

Cagney and Lacey

Hunter.....

21 Jump Street...... hensemnyer Johnny Depp........

Reply #30 abgboroi's post

ahalah...aku dulu bukan apa..tgk citer Dallas sebab mak aku suka..semua citer yg kau tulis tuh semua aku tgk....minat gile...kunta kinte...isaura( betul tak ejaan dia)...banyak gak...aku jugak suka tgk thunder cat dulu....teringat lak laghu dia hahaha....mak aku peminat jr ewing ngn joan collins....

hart to hart suka gak ....mc gyver..nih aku tak ingat tahun berapa...tapi aku suka gak....banyak lah laghi tapi aku dah lupa....maklumlah...dah nak dekat belas tahun aku tinggalkan zaman itu hehehe....zaman rock kapak tuhhhhhhhhhh...