CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: mamaque

Friends Club (DCHL) MLM penipu melayu!

Reply 709# offwhite

ko kenal june bunga ker? maksud gua luar forum

Reply 706# offwhite

x le pulak aku kenal kan si june tu...tp bila org dah bercerita aku buat2 dengo je lah....tp perihal FC ni quite a few kwn aku pernah join benda ni....

alllu...... assalamualaikum...!!!

la..la...la...la...la..la..la.......doa2kan la june_bunga dpt bmw sprt yg digembur2kan...

huhuhuuhuhu... tuah nama, sape tau...

Reply 712# june_bunga

doa akan termakbul kalo sesuatu itu diredhai Allah....

maintenance camna june.boleh tahan x?

salam..brape ringgi maintanance bulanan joint FC ni?

Follow Us
salamz, aku pung mcm nak join hai o, so sape2, yang nak present kat aku benda nie yer? PM la aku

betul ke lesen AJL natstar telah dibatalkan? dalam website kpdnkk tulis - LESEN DIBATALKAN OLEH PENGAWAL JUALAN LANGSUNG PADA 14.06.2010

betul ke lesen AJL natstar telah dibatalkan? dalam website kpdnkk tulis - LESEN DIBATALKAN OLEH PENG ...
artificialster Post at 21-6-2010 23:41

Kalo nengok site KPDNKK..gitu lerr... meroyan lar bebudak FC nih nnt...

http://www.kpdnkk.gov.my/ajl/jos_ajllist.php?t=jos_ajl&psearch=natstar&Submit=Search+%28*%29&psearchtype=

Syarikat (*)

Alamat Lesen (*)

No Lesen (*)

Alamat Terkini (*)

Tempoh Lesen (*)

NATSTAR (M) SDN. BHD.
                                NO.39, TENGKAT TONG SHIN, 50100 KUALA LUMPUR.
                                AJL931314
                                NO.39, TENGKAT TONG SHIN, 50100 KUALA LUMPUR. (T: 03-2142 8229 F: 03-2144 7229)
                                LESEN DIBATALKAN OLEH PENGAWAL JUALAN LANGSUNG PADA 14.06.2010

MLM 95% produknya berkaitan dengan makanan kesihatan, cuma persaingan hari nie amat hebat,belum pernah dengar produk biasa. semua kata yg terbaik,terlaris, terhebat dan macam macam ter.... lagi

Tak salah untuk buat MLM, saya dgn hai-o dah hampir 9 tahun, mula dengan home party, ketuk pintu rumah orang, duduk kat hospital cari customer dan macam macam lagi, tiada masalah hanya usaha je yang penting. nak buat MLM kena tengok beberapa perkara dulu. jgn main terjah je. terjah guna air liur tak pe. terjah guna duit siapa yang rugi ?

Sekarang rata rata kita beban dgn utang berteritip satu badan. jadi berhati hati dengan lambakkan peluang buat duit.

PERTAMA CHECK : SYARIKAT
KEDUA CHECK : PRODUK
TIGA CHECK :BIZ PLAN
EMPAT CHECK : PEMIMPIN DAN YANG MENGAJAK KITA.

TAHNIAH KENGKAWAN.....sekurang kurangnya orang melayu ada kemahuan untuk mencuba untuk berniaga. MLM ( networking ) nie pun ciplak dari Rasulullah s.a.w, bagaimana baginda mengembangkan syiar islam bermula dengan sahabat baginda untuk megembangkan islam.

MLM nie bagus cuma, kengkadang ada yg mengambil kesempatan atas perniagaan ini. nak cepat dan ada kepentingan untuk diri sendiri.

TAHNIAH............... sekurang kurangnya kita berniaga... ini juga sebahagian sunnah Rasulullah s.a.w.

Post Last Edit by powerpro at 22-6-2010 23:00

Reply 716# izatoo

Nak join hai-o tak salah sebab syarikat tak de masalah, cuma pastikan dapatkan maklumat dan rakan niaga yg betul. saya dah join hai-o sebelum adanya produk bio aura dan beutiful untuk saiz orang melayu. kini terlalu banyak group dalam hai-o 858,8581,181,369,5369 dan lain lain lagi. hai-o memang ok untuk biz, untuk group no komen....

kalau nak info pasal niaga hai-o. boleh tanya saya ( No negatif tapi positif ) utuk elak salah faham. insyaALLAH ................ lagipun sekarang saya cuba biz baru yg tidak melibatkan MLM tapi networking, yg lebih mudah, tak pening kepala, tiada tekanan dan 2 in 1 ( Offline dan Online ).... untuk backup rakan niaga saya yg connot go!!( mungkin tiada luck atau rezeki bersama hai-o ). Projek fasa pertama untuk clear utang dulu...alhamdulillah ada kemajuannya....

Reply 720# powerpro

Clear utang...?seeloknya elakan joint MLm yg modal kecik..nape  buat MLM tapi menambah beban ngan utang...?

Reply 720# powerpro

sekurang kurangnya orang melayu ada kemahuan untuk mencuba untuk berniaga. MLM ( networking ) nie pun ciplak dari Rasulullah s.a.w, bagaimana baginda mengembangkan syiar islam bermula dengan sahabat baginda untuk megembangkan islam.

tak tahan gua baca statement ko ni..

Reply  powerpro

tak tahan gua baca statement ko ni..
guablur7 Post at 23-6-2010 17:09

Terima kasih sebab tak tahan lu baca statement aku, jika tak betul aku tulis. tolong reffer ustaz,ustazah,ulamak ataupun mufti ataupun majlis fatwa..........kalau lu orang melayu (islam ) kena bangga beb.... Islam adalah peneraju segalanya di dunia ini.......

TERPUTUS SEGALA ANAK ADAM KECUALI 3 :-
1.Anak yg solleh
2.Sedekah Jariah
3.Ilmu yg bermanfaat

Aku hanya ada sedikit ilmu dan pengalaman bukan nak tunjuk pandai.......

Cuba bayangkan jikalau tiada Niaga bentuk MLM dan seangkatannya kat m'sia, Apa jadi dengan orang melayu......buang me.... tinggallah..... LAYU. Nak buat  Projek itu ini....takde kroni....maap la beb, dah kecewa bukaklak kedai makan............pun mamdrem sana mamdrem sini. sekarang kedai mamak dan kedai tomyam(thailand) yg kaya raya, kedai runcit lak....emmmmm dah bersepah kedai aceh sana sini. Kalau nak citer politik...naik malu, bebalik melayu tak puas hati dgn melayu. Maafla ye bro.....

Aku tak suka nak tengok bangsa aku ibarat itik berenang dalam tasik. Fikiran mesti Positif.

Hari nie orang melayu mampu pakai banyak kete, bmw, merc dan banyak lagi kete mewah. kita kena bangga kebanyakkan mereka buat MLM...... TAHNIAH.........TAHNIAH.......

jangan kita jadi pematah semangat niaga kengkawan. tak kiralah niaga apapun, pertanian, peternakan, kontraktor, trading, insuran, hartanah dll. bagi aku masing masing ada tanggungjawab untuk diri dan keluarga. sekurang kurangnya jika kawan kita berjaya boleh jadi kawan bukan jadi lawan.

9/10 rezeki ada dalam perniagaan. Mudah mudahan semua kengkawan yg berniaga akan berjaya.....

B POSITIF

Post Last Edit by guablur7 at 24-6-2010 11:24

Reply 723# powerpro

then if dosa memanipulasi agama untuk kepentingan diri mcm mana lak?? mayb statement ko betul, gua pon bukan ustaz. tapi skang ramai org guna agama untuk kepentingan diri..guna agama untuk menarik orang melabur then bila dah labur lupa pasal agama.janji akan tolong hingga berjaya OR akan bagi refund if rasa macam tak nak teruskan (selalunya masa awal2 dah laburla), tapi then ilang.Call taknak angkat or akan lari2 kalo ditanya..gua tau mmg nabi galak kan umat berniaga, 9/10 rezeki dari perniagaan tapi kene tengok gak jenis perniagaan..banyak perniagaan yang halal dari segi undang2 tapi diputar pelitkan oleh ahli2 nya..ko orang MLM mesti lagi selalu jumpa spesis ni dalam MLM ko kan..

gua rasa statement ko keras sangat la bila cakap
Cuba bayangkan jikalau tiada Niaga bentuk MLM dan seangkatannya kat m'sia, Apa jadi dengan orang melayu......buang me.... tinggallah..... LAYU.

Yang gua slalu dengar psl melayu yg joint MLM ni, hutang keliling pinggang, ilang kawan sedara mara, ilang keje dan etc. Ramai yg tak joint MLM dapat idup senang jgk tanpa perlu menjanjikan janji2 manis pada orang lain. Bagi gua la kan,baik buat bisnes yg nampak bende yg kita jual or belajar tinggi2 and jadi sum1 daripada jual air liur.Betul MLM ada produk, bagi yg kaya dengan jual produk gua respek (beli produk sebagai syarat awal untuk joint MLM tidak termasuk dalam golongan ni) tapi bagi yg kaya ngn jual air liur..emmmm

Post Last Edit by powerpro at 24-6-2010 12:54

MLM sebahagian daripada perniagaan yg agak mudah untuk di ceburi, tak melihat latarbelakang, pendidikan,keturunan dan modal yang besar. TETAPI MLM ada banyak peluang samada baik atau sebaliknya. Ramai orang tahu MLM jalan yg mudah untuk membina kejayaan. Maaf cakap......... mungkin sebahagian dari orang melayu tak tahan dan terlalu ghairah untuk mencapai sesatu kejayaan berdasarkan testimoni yg telah berjaya. nak cepat ataupun jalan pintas.

tidak dinafikan kata guablur7, saya dah buat MLM lebih 9 tahun dengan 1 syarikat dan tak pernah lompat katak. Memang betul..... ada yg cerai berai, putus kawan, ilang kerja dll. ini semua kerana sikap. tapi kebiasaannya syarikat tak salah yg banyak salah antara pengedarnya sahaja. jalan dah diberi terpulang pada individu...bagaimana utk guna jalan ini. ada yg bawak lebih had laju, bawa lori, stim roll, kete kebal dll. segelintir dari mereka inilah yg merosakan suasana dlm MLM.

Bagi saya semua bermula dari NIAT... jangan kejar duit, tapi cari rezeki.....

Ari nie income aku taklah banyak cuma 4 angka je sebulan,full time beb.... cukuplah sekadar bayar itu ini, dan sedikit simpanan untuk keluarga. Dapat membantu selesaikan masalah kewangan dan kesihatan kengkawan. ALHAMDULILLLAH.........

HAI-O sendiri sebelum ada sistem 20k ( 369, 181 dll ) semuanya aman damai.... jual Miautan, Maharani, JTX1000 dll. Selepas adanya sistem 20k dah merubah budaya niaga dlm hai-o...... masing masing nak kejar duit, masing masing keluarkan kungfu, silat dan skill untuk buat duit dalam hai-o. akhirnya tekanan dari bersaing sesama sendiri, maka bermulalah tipu sana, seleweng sana. yg masuk kena tinggal la dan macam macam lagi.

Walaumacammanapun akupun kena tempias gak....... Sekarang aku terpaksa alihkan ke biz yang boleh cover income aku dan rakan niaga aku yg jem. Tak dapat bawak semua, dapat bawa segelintir pun...ALHAMDULILLAH..... boleh tahan la... nak kaya tu insyaallah, tapi apa yg penting wang tak putus...... tiada tekanan, modal berpatutan dan agak mudah...

Yg penting apa apahalpun, baik dalam niaga atau berkawan, kita hormat org, org hormat kat kita, kita baik dgn org, orangpun baik dengan kita...... nak join MLM kena tengok betul betul... kebanyakkannya umpama.... Longgokkan gula/madu untuk menarik semut, apabila semut datang dekat...... bedepekkkkkkk kena penampar....... dah terkena..... so Jangan mudah percaya dengan janji manis..... masuk takyah cari orang, duduk diam, diam dapat duit.

1. jgn memburukkan syarikat persaing,
2. jgn cerita lebih lebih dari apa yg sepatutnya. dapat income 1000 cerita 10,000...contoh.....
3 jgn buat paksaan atau ugutan
4 jgn sombong dan ego
5 jgn terlalu tabsub... seolah olah sesiapa yg tak join akan nyesal sampai tua.... hanya dgn join biz ini sahajalah kita boleh berjaya... kalau semua orang join....siapa pulak nak buka kedai makan, kedai elektrik,kedai runcit dll. Hidup ini kita saling berkerjasama, semua ada bahagian masing masing.

Hanya Tak salah untuk menceburi MLM, utk tambah income...biarlah betul...

kena yakin dan percaya rezeki datangnya dari ALLH.......

Kalau jumpa orang promot dengan berkata begitu ( takyah cari orang ) sila soalkan kembali....................1. Ko kata takyah cari orang tapi kenapa ko cerita biz nie kat aku....... ini pun diketegori cari org gak..... 2. cabar dia.... kalau dia kata tak yah cari orang masuk cuma 100 je....... ok aku boleh masuk tapi aku duduk kat rumah jer hujung bulan ko kena pastikan duit untung aku masuk..... Apa dia nak kata........ gerenti dia kata tak boleh... kamu kena berkongsilah dengan kengkawan...... so kenlah cari orang jugak namanya....

Kena usaha baru jadi......... Mana ada orang lepas angkat nikah, tak buat apa apa.selang 5 hari isteri dah mengandung.... Sory beb nak tak nak.....kena buat itu kerja juga.

Cuma BERHATI-HATI dengan lambakkan peluang, buat servey dulu, tanya kawan yang ada pengalaman. insyaallah ada penyelesaiannya.

tunggu je benda ni kuar kat s.kabor arus perdana....br ternganga june bunga.... jgn mare june...

Post Last Edit by powerpro at 24-6-2010 20:49

sistem piramid yg di benarkan

PENGARAH

GENERAL MANAGER

KETUA JABATAN , KETUA JABATAN

PENYELIA              PENYELIA            PENYELIA

LINE LEADER     LINE LEADER     LINE LEADER   LINE LEADER

OPERATOR  OPERATOR  OPERATOR   OPERATOR  OPERATOR  OPERATOR

OPERATOR TAK BOLEH POTONG KETUA JABATAN
PENYELIA TAK BOLEH POTONG GENERAL MANAGER
GENERAL MANAGER TAK BOLEH POTONG PENGARAH

Ini adalah SISTEM PIRAMID paling popular dan paling ramai menyertainya.

kelebihannya :-
tiada resiko, ada kwsp, sosco, overtime dan ada m/c
Kemudahan pinjaman kete rumah dan peribadi ( bank rakyat paling popular... untuk kawin )
Bonus setahun sekali
tak payah sponser orang, tapi rekemen kawan masuk boleh
kenaikan pangkat dan gaji mengikut prestasi ( bodek lebih mungkin dapat extra sikit )
cuti tahunan ditetapkan ( nak berehat bersama keluarga..... permohonan kemungkinan besar ditolak, jika ada kematian, perayaan, perkahwinan, cuti bersalin kompom diluluskan )

KEKURANGAN RISIKONYA...... pandai pandailah korang pikir.....

sistem piramid yg di benarkan

P ...
powerpro Post at 24-6-2010 20:31

ko punya sistem piramid ni menyebabkan tak pasal2 aku gelak sorang2 depan komputer pukul 1 pagi...   by the way in le sistem piramid yg aku dah join sekian lama.......

gigit jari le mana2 x gomen yg berhenti khoja...sakit...sakit...tu lah masa masuk skim ni x hengat dunia...skrg amacam...ada kao rasa oren...june bunga...